شناسه خبر : 81239
پنجشنبه 14 اسفند 1399 , 09:16
اشتراک گذاری در :
عکس روز

روایت «از آسمان» به خلبان گمنام رسید

 امیر خورشیدی‌فر با اشاره به موضوع این هفته برنامه «از آسمان» گفت: ناگفته‌های زندگی خلبان شهید بیرجند بیگ محمدی از ورود به دانشکده همافری تا پذیرفته شدن در رشته خلبانی، سفر به آمریکا و بازگشت به ایران و حضور مداوم در دفاع مقدس را بازخوانی می‌کند.

 «امیر خورشیدی‌فر» تهیه کننده و کارگردان برنامه تلویزیونی «از آسمان» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، با اشاره به موضوع این هفته برنامه، اظهار داشت: «از آسمان» در برنامۀ این هفتۀ خود ناگفته‌های زندگی خلبان شهید بیرجند بیگ محمدی از ورود به دانشکدۀ همافری تا پذیرفته شدن در رشتۀ خلبانی، سفر به آمریکا و بازگشت به ایران و حضور مداوم در دفاع مقدس را بازخوانی می‌کند.

وی گفت: خبر تفحص و شناسایی پیکر خلبان شهید بیرجند بیگ محمدی را که شنیدیم فوراً تولید برنامه از این قهرمان عزیز و گمنام را شروع کردیم.

روایت «از آسمان» به خلبان گمنام رسید/ ورود به دانشکده همافری تا سفر به آمریکا

این تهیه کننده و کارگردان افزود: علت تولید و پخش این برنامه پیش از تولید اهمیت پرداخت رسانه‌ای به موضوع و اطلاع رسانی جامع پیش از ورود پیکر به تهران بود که امیدواریم با نگاه پر مهر مردم به این مهم دست پیدا کنیم.

امیر خورشیدی فرد در خاتمه اضافه کرد: هواپیمای خلبان بیرجند بیگ محمدی سال ۱۳۶۷ در کانال ماهی سقوط کرد و پیکر ایشان چند روز پیش توسط بچه‌های زحمتکش کمیتۀ جستجوی مفقودین تفحص و شناسایی شد.

روایت «از آسمان» به خلبان گمنام رسید/ ورود به دانشکده همافری تا سفر به آمریکا

براساس این گزارش، پیکر این خلبان شهید پیش از رسیدن به دست خانواده در حرم مطهر امام رضا علیه السلام به پایگاه‌های شکاری وحدتی، شهید نوژه و شهید بابایی برده شد تا پرسنل خدوم نیروی هوایی با وی تجدید بیعت کنند. این روایت «از آسمان» جمعه ۱۵ اسفند حوالی ساعت ۱۶:۳۰ از شبکۀ دو سیما پخش خواهد شد.

روایت «از آسمان» به خلبان گمنام رسید/ ورود به دانشکده همافری تا سفر به آمریکا

انتهای پیام/

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi