28 دي 1398/ ۲۳ جمادى الأولى ۱۴۴۱
شناسه خبر : 16885
1391,سه شنبه 25 مهر12:28
اشتراک گذاری در:
عکس روز

گفت وگوبارئیس ایثارگران سپاه؛ایثارگران سپاه وبسیج بخوانند


فاش نیوز - برای اجابت درخواست ایثارگران  قبلا" با مسئول ایثارگران ارتش جمهوری اسلامی مصاحبه ای انجام گرفت و در همین سایت درج شد. ایثارگران سپاه  و بسیج نیز همواره سوالات زیادی  دارند و از ما به عنوان تنها رسانه ای که مستقلا" به مسائل ایثارگران می پردازد می خواهند از مسئولان و کارشناسان پاسخ آن ها را جویا شویم. آنچه در ذیل می آید گفت وگویی صریح است با سردار "ابوالقاسم شریفی" مسئول ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از نظرتان می گذرد:

فاش نیوز: درباره نحوه احراز جانبازی و شهادت بفرمایید؟

- احراز ایثارگری در نیروهای مسلح بنا به قانون استخدامی نیروهای مسلح و خصوصا" در سپاه یعنی ماده های 134 و 120 صورت می گیرد که آیا در مناطق عملیاتی بوده یا در درگیری مستقیم با اشرار و غیره. طبق این موارد در کمیسیون 134 تصمیم گیری می شود. ما الان برابر اختیارات تفویضی که به فرماندهان سپاه استانی داده ایم فاصله زمانی را خیلی کم کرده ایم به طوری که در استان ها هم کمیسیون برگزار می شود. بنا بر مصادیقی که تعریف شده است آن ها که منطبق با مصادیق شهادت است به عنوان شهید جانباز و آن ها که منطبق نیست به عنوان متوفی حکم صادر می شود.

فاش نیوز: جزئیاتش را بیشتر توضیح  دهید.

-مثلا" حوادثی که منجر به شهادت یا جانبازی می شود شامل موارد درگیری مستقیم با ضدانقلاب، اشرار و قاچاقچیان، هر گونه حادثه در آموزش ها و رزمایش های مصوب فرماندهی معظم کل قوا، حوادث حین تحقیقات و تست سلاح، جانبازانی که علت فوتشان مجروحیت های مربوط به دوران دفاع مقدس باشد، رفت و برگشت به مناطق عملیاتی که الان ما در این رابطه اختلافی هم با بنیاد داریم و حوادث در مناطق عملیاتی که فرد در آن قصوری ندارد، می شود. اما در سایر موارد عادی مثل کسانی که در ماموریت از استانی به استانی دیگر یا حین ماموریت داخل سپاه دچار حادثه می شوند متوفی یا معلول محسوب می شوند.



فاش نیوز: موارد اختلافی با بنیاد چیست؟

- موارد اختلافی بحث مناطق عملیاتی است. بر اساس آیین نامه مصادیق شهادت، مناطق عملیاتی در زمان جنگ، توسط معاونت اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح تعیین می شود اما در زمان صلح بر اساس ماده پنج آیین نامه، از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است. الان که در زمان صلح به سر می بریم بنیاد مدعی است شمال غرب یا سیستان و بلوچستان که می گویید از مناطق عملیاتی است از نظر شما و ستاد کل است باید پیگیری کنید تا نظر شورای عالی امنیت ملی را به دست بیاورید. شورای عالی امنیت ملی نیز می گوید ما به نیروهای مسلح و قرارگاه خاتم الانبیا تفویض کرده ایم.

فاش نیوز: نتیجه این اختلاف به کجا کشید؟

- این موضوع در حال پیگیری است. اگر بحث مناطق عملیاتی را حل کنیم و ابلاغ شود مشکل پرونده های موجودی که داریم رفع خواهد شد.

فاش نیوز: مشکل درصد جانبازی که برخی از جانبازان از آن گلایه دارند منشاش کجاست؟

-در بحث مجروحین در زمان جنگ کسی دنبال این نبود که مدرک جمع کند و درصد بگیرد. روال بیمارستان نیز به این گونه است که تا یک سقفی مدارک را نگه می دارند. از آن سال که بگذرد مدارک را امحا می کنند. در زمان جنگ نیز یک ابلاغی از طرف وزارت بهداشت شد که بیمارستان ها حق ندارند پرونده های مجروحین را امحا کنند. بخش عمده ای از افرادی که مراجعه می  کنند کسانی هستند که مدارک بالینی همزمان با مجروحیت ندارند. خیلی تلاش کردیم و در بند «م» ماده 44 برنامه پنجم هم تصویب شد که این افراد از طریق یگان های رزمشان معرفی و در کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید تعیین تکلیف شوند. متاسفانه تلاشمان نتیجه ای نداد.

فاش نیوز: مگر ماده 72 تکلیف را مشخص نکرده است؟

-ماده 72 می گوید: «افراد و رزمندگانی که در  دوران دفاع مقدس و حوادث زمان انقلاب اسلامی دچار آسیب دیدگی جسمی و روحی و روانی شده اند ولی صورت سانحه و مدارک بالینی همزمان ندارند با معرفی یگان های اعزام کننده و نهادهای متولی توسط کمیسیون احراز بنیاد شهید و امور ایثارگران و با نظر کمیسیون پزشکی جانبازی آنان مورد تایید قرار می گیرد و متناسب با میزان جانبازی آنان تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند».

قبل از اینکه این ها تصویب بشود در زمانی که آقای دهقان رئیس بنیاد بودند توافقنامه ای امضا کردیم و گفتیم  که این را تصویب کنید جانبازان برای این نظام به جبهه رفتند منتها مدارک همزمان ندارند نباید به این صورت رها شوند. توافقنامه ای امضا شد که دلایل جانبازان را در قالب پرونده بررسی کنیم، کمیسیون های پزشکی سپاه بررسی کند، اگر تایید شد در کمیسیون طبق ماده 134 رای صادر شود. در زمان آقای زریبافان این توافقنامه را در سطح کلان با امضای سردار جعفری و آقای زریبافان به نتیجه رساندیم. پنج - شش بند بود. یک بند ماده سه آن، این بود که مجروحین فاقد مدرک را تعیین تکلیف کنیم. در سطح کشور اطلاع رسانی هم شد و سوابق و مدارک را جمع آوری کردیم. حدودا" بیش از بیست هزار نفر مراجعه کردند که ادعای مجروحیت زمان جنگ داشتند. پرونده این افراد  با سوابق و مدارک و تایید فرماندهان زمان جنگ و تایید همرزمان و آمار دفاتر دستنویس که در یارانه ثبت شده بود تشکیل شد.

فاش نیوز: همه تایید شد؟

-از این تعداد حدودا" 2970 نفر تایید شدند که بیش از هفتاد درصد بسیجی بودند و به عنوان داوطلب اعزام شده بودند. زمان جنگ در این وادی نبودند که مدارک جمع کنند. این تعداد به بنیاد ارجاع داده شد اما متاسفانه از این تعداد هفتصد نفرشان تعیین تکلیف شدند و درصدشان ابلاغ شده است و 2270 نفر هنوز باقی مانده است. همین امروز که در بنیاد بودم از موضوعات جلسه همین بود که این کار را نهایی کنیم تا در هفته دفاع مقدس درصدهایشان ابلاغ شود. قولی که مسئولین بنیاد دادند این بود که ما ظرف یک هفته جمع بندی کنیم و نامه ای هم تنظیم شود تا به کمیسیون بنیاد ارجاع داده شوند تا این افراد تحت پوشش بنیاد قرار بگیرند.

برابر قانون که سال 89 تصویب شد بنیاد به جانبازان بالای 25 درصد مزایا پرداخت می کند. پایین تر از این فقط تحت پوشش بیمه هستند و هیچ خدمتی را دریافت نمی کنند مگر تعداد محدودی جانباز بیست درصد که بیماری صعب العلاج و غیره دارند که حالت اشتغال شده اند.

فاش نیوز: سپاه برای بقیه کاری کرده است؟

- تا امروز از طریق سپاه تقریبا" 101 هزار نفر از جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان داوطلب بسیجی کسانی را که فاقد هر گونه شغل و درآمدی هستند تحت پوشش قرار داده ایم و مستمری ای در حدود ماهی سیصد هزار تومان پرداخت می کنیم. ما دنبال این هستیم که کسانی را که سابقه بیست ماه و سی ماه جبهه دارند اگر مشمول بند «ب» و «ج» بشوند از طریق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تحت پوشش قرار دهیم. اعتراضی که الان آزادگان دارند این است که می گویند بین جانبازان سایر نیروهای مسلح با بسیج و سپاه تبعیض قائل می شوید.

فاش نیوز: بالاخره تکلیف جانبازان از کار افتاده کلی چه می شود؟

- در قانون استخدامی سپاه ماده ای هست به نام ماده 190 که می گوید پرداخت حقوق جانبازان این قانون به عهده بنیاد جانبازان است. در ارتش و دستگاه های دیگر این قانون را ندارند. ما ابتدا کار را در سال 83 شروع کردیم و حدود 12 هزار سرباز سپاه را که درصد جانبازی داشتند ولی در کمیسیون مشمول بند «ب» شدند تکمیل پرونده کردیم به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  فرستادیم و حقوق هم برایشان جاری شد. بند «ب» می گوید شرایط برای فرد طوری است که نمی تواند ادامه خدمت دهد. قریب به دو سال حقوق گرفتند اما بعد از دو سال معاونت حقوقی وزارت دفاع ایراد قانونی گرفت و گفت به استناد ماده 190 نمی توانیم به این ها حقوق پرداخت کنیم.  بنابراین این ها را به کمک معیشت تبدیل کردند و حقوقشان را کاهش دادند که از ناحیه این دسته اعتراض شدیدی داریم.

ما دنبال استفساریه ماده 171 قانون استخدامی سپاه هستیم که با توجه به اینکه صندوق بازنشستگی سپاه در صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح وزارت دفاع ادغام شده است با استفساریه ای که از مجلس صورت می گیرد و عامل پرداخت را صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح تعیین کنند مشکل این عزیزان هم حل خواهد شد. البته به عنوان راهکار دراز مدت اصلاح ماده 190 را هم در دستور کار داریم. گردش کار آن خدمت مقام معظم رهبری رسیده است که ایشان هم موافقت کردند. با دولت جلسات متعددی داشتیم بار مالی آن که چیزی در حدود پانصد میلیارد تومان است به تصویب رسید تا این تبعیض بین آزادگان و جانبازان بسیجی و سرباز سپاه با آزادگان و جانبازان سایر نیروهای مسلح رفع شود. وزیر محترم دفاع پای کار آمده اند و مکاتباتی را با امضای سردار جعفری با رئیس جمهور داشتیم تا به این کار سرعت بدهند. در مجلس هم زمینه فراهم است و با برخی صحبت کرده ایم چون این معضل در حوزه استحفاظی اکثر نمایندگان هست نسبت به آن توجیه هستند. امیدواریم وقتی این لایحه به مجلس آمد تصویب شود.



فاش نیوز: تا آن زمان این جانبازان چه کنند؟

- ما برای اینکه بخشی از این تبعیض برطرف شود آن چیزی را که در توان سپاه بود را پای کار آوردیم و این 101 هزار نفر را تحت پوشش حداقلی قرار دادیم. ان شاءالله با اصلاح این قانون یا استفساریه ماده 171 که دو راه را جلو می رویم هر کدام زودتر نتیجه داد همان را عملیاتی کنیم و مشکل این عزیزان حل خواهد شد و این کمک معیشت و مستمری حداقلی تبدیل به حقوق کامل خواهد شد.

فاش نیوز: در ماده 190 موضوع، عامل پرداخت است که به سمت بنیاد رفته است و بنیاد زیر بار نمی رود. چگونه می خواهید آن را حل کنید؟

- اصلاحیه ای که ما دادیم آن بخش از جانبازانی که در حال حاضر تحت پوشش حقوقی بنیاد نیستند یا از نظر بنیاد شهید حالت اشتغال نشده اند، به کمیسیون عالی پزشکی سپاه معرفی می شوند در صورتی که مشمول بند «ب» و «ج» بشوند یعنی از کار افتادگی شان تایید بشود به عنوان جانباز طبقه پنج تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند. این قانون اکنون در دستگاه های دیگر وجود دارد؛ مثلا" سربازان جانباز ارتش جمهوری اسلامی ایران و ناجا که حتی اکنون در استخدام دستگاه های دیگر هم هستند حقوق جانبازی شان را به صورت مجزا از بنیاد می گیرند. البته در طرح جامع خدمات رسانی به ایثارگران این مشکل حل شده است یعنی حقوق اشتغال از حقوق ایثارگری جدا شده است که به علت بار مالی آن این طرح هنوز به سرانجام نرسیده است. طبق این طرح فردی اگر کارمند آموزش و پرورش است یا کارمند سپاه و جایی دیگر، بابت اشتغالش حقوق می گیرد و اگر در جبهه جانباز شده است و مشمول حالت اشتغال شده است حقوق ایثارگری اش را باید جدا بگیرد که در سپاه و بیسج به علت ماده 190 پرداخت نمی شود.

فاش نیوز: فکر می کنید این اصلاحیه کی به نتیجه برسد؟

- ما امیدواریم با این شدت که پیگیری می کنیم تا پایان امسال به نتیجه برسد چون هر دو راه را می رویم؛ هم اصلاح ماده 190 را و هم در کنارش به عنوان یک کار زودبازده استفساریه ماده 171 قانون استخدامی سپاه را که در این ماده هم حقوق تعیین می شود و هم عامل پرداخت. اگر به این شکل کمیسیون تخصصی آن در مجلس نظر بدهد مشکل حل خواهد شد.

فاش نیوز: روند کار در مجلس خبری دارید؟

- در جلسه علنی شماره 416 روز یک شنبه 24/2/91 این استفساریه در مجلس اعلام وصول شده است و به اعلام نظر گذاشته شده است. بنا است اگر پاسخ دهند که آیا جانبازان سپاه هم می توانند از حقوق بازنشستگی جانبازی شان بهره مند بشوند یا خیر، کمیسیون باید به این شکل جواب بدهد که بله جانبازان بسیجی و سرباز وظیفه سپاه نیز می توانند از طریق صندوق بازنشستگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مانند جانبازان سرباز ارتشی از مستمری ماده 171 قانون استخدامی سپاه بهره مند گردند. با توجه به ادغام صندوق بازنشستگی سپاه در سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح هم اکنون مسئولیت پرداخت حقوق جانبازان بسیجی و سرباز سپاه به استناد ماده 171 به عهده سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح می باشد.

این جواب اگر برای ما بیاید مشکل را حل خواهد کرد. چیزی هم در قانون لازم نیست اضافه شود. این اتفاق افتاده است یعنی سازمان بازنشستگی سپاه در سازمان بازنشستگی وزارت دفاع ادغام شده است و همان طور که ما الان به پاسدارمان بعد از سی سال نمی توانیم حقوق بدهیم و وزارت دفاع حقوق پرداخت می کند طبیعتا" جانباز ما هم باید در آنجا حقوقش جاری شود. ضمن اینکه در ماده 33 قانون برنامه پنجم توسعه هم تاکید شده است که مشمولان وظیفه نیروهای مسلح مشغول به خدمت و بسیجیان فعال در صورت از کارافتادگی یا فوت به لحاظ خدمتی یا غیرخدمتی از نظر از کارافتادگی، بیمه عمر و حوادث تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح قرار می گیرند.

لذا با توجه به موارد فوق در صورت  تصویب پاسخ استفساریه مشکل ماده 190 حل خواهد شد که حدود هفتاد نفر از نمایندگان مجلس آن را امضا کرده اند که این استفساریه انجام شود و الان در دستور کار مجلس است. قبلا" هم درباره بار مالی آن در بنیاد بحث کرده ایم؛ کسری آن حدودا" پانصد میلیارد تومان است که البته این مربوط به سال 89 است و اکنون طبیعتا" بیشتر می شود. حدود یک سوم اعتبار تامین شده است.

فاش نیوز: معوقات چه می شود؟

- آن بخش از جانبازان که دارای حداقل 25-20 درصد جانبازی به بالا هستند تحت پوشش بنیاد هستند یعنی ما مشکلی درباره آن ها نداریم. بالغ بر 120 هزار نفر از جانبازان ما که 25 درصد هستند حالت اشتغال بنیاد شده اند و حقوق و مزایایشان را به طور کامل از بنیاد می گیرند و بیمه شان نیز مشکلی ندارد. عمده مشکل ما جانبازان زیر 25 درصد هستند که مشمول حالت اشتغال بنیاد نشده اند. از طرفی به علت کهولت سن و عائله بالا و وجود تورم در جامعه فشار مضاعفی را تحمل می کنند. بعضا" هم شاید به کمیسیون پزشکی سپاه بیایند و از کارافتادگی شان تایید نشود یعنی مشمول بند «ب» نشوند. حتی اگر مشمول بند «ب» نیز نشوند ما این کمک معیشت را ادامه خواهیم داد.

فاش نیوز: درباره معوقات توضیح ندادید.

- حالا اصل آن را درست کنیم تا بعد به معوقات برسیم.

فاش نیوز: چگونگی تنظیم پرونده را توضیح دهید.

- ما برای مجروحین یک بانک جامع اطلاعات داریم. رزمندگانی که تیر خورده اند، ترکش خورده اند و دچار موج و شیمیایی و موارد دیگر هستند به یکی از مراکز درمانی گلوگاه ما در زمان جنگ مثل بیمارستان صحرایی، بیمارستان شهید بقایی در اهواز یا بیمارستان های اسلام آباد غرب و کرمانشاه و غیره که مراجعه کرده اند ما تمام آمار زمان جنگ و دفاتر را اسکن و وارد سیستم کرده ایم. حدود ششصدهزار پرونده الان اسکن شده است. امکان دارد فردی زمان جنگ چهار بار مجروح شده باشد که ما حذف نکرده ایم و چهار مورد وجود دارد. تمام پرونده ها اسکن شده است و داخل سیستم است. هیچ دخل و تصرفی در این آمار نمی شود کرد چون این آمار را سال 66-65 تا زمان پذیرش قطعنامه وارد سیستم کرده ایم. یک فایلی هم به بنیاد داده ایم. هر کس در این آمار باشد می نویسیم به استناد آمار رایانه ای، نامبرده در سال فرضا" 65 در عملیات والفجر پنج از فلان ناحیه مجروح شده است. یک پرینت از این آمار می گیریم، مهر می کنیم و به شخص می دهیم تا به بنیاد ارائه کند. این پرینت جایگزین مدارک بالینی می شود. این افراد اکنون مشکلی ندارند.

فاش نیوز: پس مشکل کجاست؟

- عمده مشکل ما مربوط به کسانی است که در این آمار وجود ندارند. فرضا" افرادی دچار مجروحیت شده اند اما در مراکز درمانی مثلا" آمپول به آنها تزریق شده است و بعد فرار کرده و به خط رفته اند. از مرحله بیمارستان صحرایی به بعد برای فرد تشکیل پرونده داده می شود. این افراد بعدا" دچار عارضه شده اند.

موضوع دیگر افراد شیمیایی هستند. از هفت – هشت سال قبل با پروتکلی که بین سپاه و بنیاد جانبازان وقت امضا شد قرار بر این شد که سپاه بیاید تاریخ هایی را که عراق از سلاح شیمیایی استفاده کرده است مشخص کند، محورهایش را معلوم کند و یگان هایی را هم که در آنجا بوده اند مشخص نماید. این کار در سپاه توسط معاونت عملیات صورت گرفت. یعنی از روز اول که عراق دست به این کار زد تا روز آخر دقیقا" در دفترچه مشخص شده است. یعنی مناطق شیمیایی شده، ساعتی که شیمیایی صورت گرفته است، محورهای شیمیایی شده و همچنین یگان هایی که در آن لحظه در آنجا حضور داشته اند، دقیق و شفاف ثبت شده است.

قرار شد این افراد که مدعی حضور در این مناطق هستند با ارائه مدرک پایان ماموریت هایشان به کمیسیون های پزشکی معرفی شوند. در کمیسیون های پزشکی اساتیدی مثل دکتر قائمی و دکتر اصلانی که حرف اول را در این رشته می زند و هم از اعضای کمیسیون های پزشکی بنیاد بود و هم به عنوان استاد دانشگاه بقیه الله و پزشکان سپاه، قرار شد اسپرومتری و HRCT ریه بگیردند. بحمدالله از سال 82 دستگاه های HRCT وارد دستگاه بهداشت و درمان شد. بیمارستان بقیه الله جزو معدود مراکز درمانی بود که این دستگاه را وارد کرد که آسیب دیدگی را به شکل واضح و شفاف مشخص می کند. از آن روز تاکنون حدودا" 14 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند. کمیسیون ویژه ای خاص این قضیه به نام کمیسیون ویژه رسیدگی به مصدومان شیمیایی در بیمارستان بقیه الله تشکیل شد  و این موارد را برسی کرد. مواردی که تایید می شد صورتجلسه می شد و  شورای پزشکی امضا می کرد. صورتجلسه را هم بنیاد قبول داشت. ما در شیمیایی ها کسی را داریم که هفتاد درصد شیمیایی گرفته است کسی را هم داریم که پنج درصد گرفته است یعنی حداقل را گرفته است. به هر حال 14 هزار نفر تعیین تکلیف شدند.



فاش نیوز: این همه مشکل که جانبازان شیمیایی دارند علتش چیست؟

تقریبا" طی دو سال گذشته بنیاد این ها را علیرغم احرازی که منشاش توافقنامه ای است که  قبلا" امضا کردیم، «N.D» و فاقد درصد می زند. نمی گوید شما مجروح نیستی بلکه می گوید عارضه سنگینی که منجر به ایجاد درصد از کارافتاده بشود در پرونده شما مشهود نیست. بنابراین این ها را فاقد درصد می زنند. موج زیاد اعتراضات بابت این موضوع است. جانبازان هم می گویند کمیسیون عالی پزشکی سپاه تایید کرده است که شیمیایی هستم، صورتجلسه شده و امضا کرده اما بنیاد قبول نمی کند.

فاش نیوز: دلیلشان چیست؟

- می گویند یافته های علمی الان مقداری تغییر روش ایجاد کرده است. ما می  گوییم شما دو سال قبل با همین شرایط فرضا" 25 درصد زده اید، اما قبول نمی کنند. الان متاسفانه بنا را بر هفت بیست و چهارم گذاشته اند. اصطلاحی بین خودشان دارند و می گویند هفت قسمت از بیست و چهار قسمت ریه از کار افتاده باشد احراز می شود. یعنی یک چهارم ریه باید آسیب دیده باشد. این رویه مقداری کار را سخت کرده است چون همه این افراد به این یک چهارم نمی رسند. قبلا" با سه بیست و چهارم هم تایید کرده اند اما الان طبق بنای جدیدشان فرد حتما" باید آسیب دیدگی جدی دیده باشد تا احراز شود. جلساتی بین کمیسیون عالی سپاه و بنیاد برقرار است. جلسات خوبی هم بوده است و گفتیم کسی که اسپری استفاده می کند و هر ماهه هفتاد – هشتاد هزار تومان خرج می کند حتما" آسیب دیدگی دارد. اگر فرد ده درصد آسیب دیدگی دارد طبق ده درصد به او تسهیلات بدهید. امیدواریم در این زمینه هم به نتیجه برسیم.

فاش نیوز: یافته های علمی که فقط برای بنیاد نیست مطمئنا" بیمارستان بقیه الله نیز به این یافته ها دست پیدا کرده است چرا فقط بنیاد این گونه نتیجه گیری می کند؟

- بحث ما هم همین است که پزشکان بقیه الله حرف اول را در این رشته می زنند و مقالاتشان در کشورهای دیگر چاپ می شود؛ فوق تخصص این رشته هستند و از این افراد کم داریم. من دارم سوابقی را که به دوستانشان در بنیاد گله کرده اند که این موارد مورد تایید ماست اگر کسی هست که علمش از ما بالاتر است به ما هم یاد بدهد. البته یک مشکلی که به وجود آمده است حجم زیاد مراجعات بابت این موضوع است. به نظر من باید یک کار ملی صورت بگیرد. ما در قالب آسیب های دفاع مقدس باید نگاه کنیم نه اینکه به درصد امتیاز بدهیم. امتیاز دادن به درصد کار اشتباهی است که بگوییم آقا اگر شما 25 درصد شدی حقوق می گیری اگر 24 درصد شدی هیچ. ایرادی در سیستم خدمات دهی ما به وجود آمده است که هر کسی سعی می کند به هر طریقی به آن 25 درصد برسد. یا اگر پنجاه درصد بالاتر شدی حق پرستاری به شما تعلق می گیرد بنابراین فردی که 45 درصد است ده بار به کمیسیون می رود تا پنجاه درصد شود. در حالی که حق پرستاری برای کسی است که نمی تواند کارهای شخصی خود را به تنهایی انجام دهد و در آسایشگاه هم نمی خواهد بماند، می گوید می خواهم در جامعه باشم و درس بخوانم و فعالیت های دیگر داشته باشم.

الان روال بر این است که کسی که 25 درصد است تلاش می کند پنجاه در صد شود کسی که پنجاه د رصد است تلاش می کند هفتاد  درصد شود. ما در بنیاد سه طیف خدمات دهی داریم 25 تا پنجاه تقریبا" یک رنج است که شامل حقوق و مسکن و غیره است، پنجاه تا هفتاد یک رنج است که شامل حق پرستاری و خودرو و غیره می شود، هفتاد به بالا هم ویژه است که خدمات دهی کامل است.

فاش نیوز: این شرایط را خودشان ایجاد کرده اند.

- بله. این  شیوه اشتباه است ما باید به سمتی برویم که جانبازان را خانه نشین ملاحظه نکنیم، آن ها را فاقد شغل معرفی نکنیم، برابر آسیب دیدگی ای که دارند درمانشان را صددرصد حل کنیم، کارگاه های اشتغال برایشان بگذاریم تا گروه – گروه از امکانات استفاده کنند. از طرفی دیگر عدالت داشته باشیم. طوری نباشد که بگوییم کسی که 24 درصد است هیچ، کسی که 25 درصد است ماهی 800 هزار تومان می گیرد. بنیاد خودش هم از این موضوع ناراحت است اما سنگ بنایی است که از قبل گذاشته اند و همین طور ادامه پیدا کرده است. دنبال این هستند که این روند را اصلاح کنند تا خدمات درصد محور نباشد بلکه خدمات تعریف شده باشد. ما نمی خواهیم بگوییم جانباز پنج درصد با هفتاد درصد برابر است. ماده 37 که در برنامه چهارم توسعه تصویب شد ماده خوبی بود. می گفت هر  کسی که نامش جانباز است از حقوقش مالیات کسر نمی شود و چیزی بابت درمانش نباید پرداخت کند. الان به طور میانگین فردی که جانباز است در مقایسه با کسی که جانباز نیست حدودا" 300 هزار تومان تفاوت حقوق دارند چون از حقوقش مالیات کم نمی شود پول کسورات بازنشستگی و بیمه درمانش برمی گردد. کاری هم ندارند جانباز چند درصد است. ما باید دنبال این راهکارها باشیم که امتیازات طوری باشد که همه چیز تعریف شده باشد.



فاش نیوز: برویم سر بحث حالت اشتغال.

- حالت اشتغال دو نوع است. قانون حالت اشتغال که در سال 73 به تصویب رسید می گوید جانبازان پاسدار که شاغلند اگر مشمول از کار افتادگی بشوند مجازند در خانه استراحت کنند و تا سقف سی سال خدمت، درجه و رتبه و تسهیلات می گیرند بنابراین یک جانباز هفتاد درصد که قطع نخاع است و نمی تواند کار کند در خانه استراحت می کند و تا سقف سی سال مانند یک فرد شاغل از امتیازات برخوردار می شود. وقتی هم به سی سال رسید بازنشسته می شود. این قانون برای پاسداران اعمال شد.

فاش نیوز: بسیجیان چطور؟

- یک ماده شش بعدا" اضافه شد و تبصره یک هم به ماده شش اضافه شد که طبق آن بسیجیان هم حالت اشتغال شدند. الان بنیاد شهید به استناد همان قانون به 120 هزار نفر حقوق حالت اشتغل پرداخت می کند و ما هم به استناد همان قانون حقوق شهدایمان را محاسبه می کنیم. یعنی قانون حالت اشتغال هم برای شهداست و هم برای جانبازان به طوری که وقتی فرد شهید می شود تا سی سال حقوق و رتبه و درجه و تسهیلات و غیره پرداخت می شود. بعد از سی سال هم سی ماه پاداش تعلق می گیرد. از سال شهادت تا امروز هم سالی یک ماه هم ذخیره مرخصی محاسبه می شود و روی هم به خانواده شان پرداخت می شود. الان به طور میانگین پنجاه تا شصت میلیون تومان به خانواه ها پاداش پایان خدمت می دهیم. اولین بازنشستگی ما سال 88 شروع شد و الان بالغ بر بیست هزار نفر از شهدای ما بازشسته شده اند.

فاش نیوز: بسیج و سپاه فرقی نمی کند؟

- هیچ فرقی نمی کند، فرمول یکی است. در سازمان عملیات حقوق سپاه می گوید مثلا" شهید حسین فهمیده سوادش فلان میزان بوده و یا شهید زین الدین فرمانده لشکر بوده، هر کدام را بر همان اساس که شخص، فرمانده دسته یا گروهان و غیره بوده محاسبه می کنند. از ابتدای امسال تحول بسیار خوبی در حقوق خانواده های شهدایمان داشته ایم که سالی یک میلیون و پانصد هزار تومان است و تفاوت زیادی بین خانواده ها وجود ندارد. تفاوت در حدود صدهزار تومان است. در خانواده های شهدایمان مشکل حقوقی نداریم. در بحث والدین مشکل داریم. فرضا" پدر شهید استخدام جایی بوده است که در این مورد، منع قانونی وجود دارد؛ مثلا" کارمند آموزش و پرورش بوده است لذا ما نمی توانیم حقوق حالت اشتغال را جاری کنیم. این موارد را اگر کارمند است ماهیانه ششصد هزار تومان و فاقد شغل را هفتصد هزار تومان پرداخت می کنیم.

فاش نیوز: اطلاع رسانی برای خانواده های شهدا چطور است، همه می دانند؟

- بله. ما به شکل سنتی ارتباطی را با خانواده ها داشتیم هر چند نظام مند نبود. هر کس نزدیک تر بود یا غیره در طول سال دو – سه بار سرکشی می شد. بعد از صحبت های حضرت آقا طرحی را به نام مهر ولایت نامگذاری کردیم و 139 هزار شهید سپاه را . ما بین کل پاسداران شاغل و بازنشسته ها و بسیجیان سازماندهی کردیم. تا الان حدودا" 7500 تیم در کشور معین کرده ایم و هر تیم به طور میانگین ده – بیست خانواده را سرکشی می کنند. هر تیم یک پاسدار قدیمی و یک پاسدار جدیدالورود دارند تا جدیدالورود ها نیز با روند کار آشنا شوند. فرمانده عقبه ما هم رصد می کند. مثلا" در یزد از برنامه عقب هستند می گوید یک ماه گذشت، شما عقب هستید چه کار می کنید؟ از این طرف هم یک دعوت از خانواده ها داریم در مراسمات مختلف. مثلا" در افطاری ماه رمضان امسال در تمامی استان ها سه  شب خانواده های شهدا را داشتیم تا خانواده ها توجیه شوند. ضمن اینکه ما اطلاع رسانی می کنیم که شهید شما امسال بازنشسته می شود مدرک تحصیلی اش این است، تحصیلاتش این است؛ اگر اعتراضی دارید یا مدارکی دارید مثل سنوات و سربازی و غیره، همه مدارک را بیاورید تا زودتر محاسبه شود.

فاش نیوز: حالت اشتغال گفتید دو نوع است؟

- حالت اشتغال در نیروهای مسلح یک شکل برخورد می شود در بنیاد شهید به شکلی دیگر. بنیاد جانبازان 25 درصد را مبنا قرار داده است در نیروهای مسلح مقداری سخت تر است به طوری که شاید جانبازی که پنجاه درصد است حالت اشتغال می شود چون بند «ب» می گوید شرایط برای فرد طوری است که نمی تواند ادامه خدمت دهد. یک سال او را منتسب می کنیم اگر خوب نشد بازنشست می شود.

فاش نیوز: منتسب یعنی چه؟

- منتسب یعنی اینکه فرد در خانه است، یک سال هم حقوقش جاری است. خیلی از جانبازان هستند که به علت مصرف دارو نمی توانند صبح از خواب بیدار و در محل کار حاضر شوند یا اینکه امکان اینکه هشت ساعت در محل کار حاضر شوند را ندارند؛ هر چند قانون کسر ساعت کاری جانبازان را هم داریم. بنابراین اگر بعد از یک سال درمان ادامه پیدا کند بازشسته می شوند.

فاش نیوز: بند ج چه می گوید؟

- بند «ج» که شدند همان زمان بازنشسته می شوند. بالاتر از بند «ج» از کارافتاده کلی است یعنی فرد حالت اشتغال می شود چون سخت ترین حالت جانبازی را دارد. الان در سپاه 4500 نفر حالت اشتغال داریم بخشی هم قبلا" بودند که سی سالشان پر شد.

فاش نیوز: فرق بین بند «ج» و حالت اشتغال چیست؟

- شاید جانبازی که سی درصد باشد بند «ج» شود اگر توان خدمت نداشت بازنشسته می شود، اما از کارافتاده کلی شرایط جسمی اش از همه سخت تر است مثل قطع نخاع یا تخلیه دو چشم.

فاش نیوز: یکی از مشکلات جانبازان تشکیل پرونده است که برای کمیسیون و غیره چند بار از محل سکونت به یگان خدمتی و بنیاد و ایثارگران سپاه رفت و آمد می کنند. تدبیری ندارید که این رفت و آمدها با توجه به مشکلات جسمی و اقتصادی جانبازان حذف شود؟

- اگر طبق آمار دفاتر گردانی زمان جنگ مستند باشد این افراد مشکلی ندارند مگر درباره یگان هایی که در طول جنگ تشیل شد اما متاسفانه جمع شد مثل تیپ یازده والعادیات یا بیست رمضان. احتمال دارد در این ادغام ها که صورت گرفته است پرونده ای از بین رفته باشد که ما برای این راهکارداریم و گفتیم اگر فرمانده ای از آن زمان بود و تایید کرد یا همرزمی بود و تایید کرد با مدارک فرد مطابقت می دهیم. مثلا" شخصی را سال 61 موج گرفته است و تا سال نود هیچ مشکلی نداشته است. این مورد از نظر علمی رد است. چنین شخصی حداقل باید سال 71 مشکل گوش داشته و به پرشک مراجعه کرده باشد. خیلی از افراد که مراجعه می کنند تا سال 90 هیچ مراجعه ای نداشته اند.



فاش نیوز: حذف رفت و آمدهای جانبازان به یگان و بنیاد و غیره را پاسخ دادید؟

- عمده کار مربوط به سربازان است. بسیجیان که بومی اعزام شدند؛ بسیجی تهران که از مشهد اعزام نشده است. ولی سرباز تهرانی در یگان مشهد و غیره بوده است و در این موارد به پرونده ها دسترسی نیست و خود فرد باید مراجعه کند. پرونده سی سال قبل برای سربازی بوده است و بایگانی شده است. ابلاغ کردیم که اگر پرونده ای به این شکل است به همان محل انتقال دهید. تا دو سال قبل جبهه سربازان هیچ منفعتی نداشت بعد از اینکه قانون تصویب شد کسانی که در جبهه بوده اند فرزندانشان معاف می شوند و غیره بحث جبهه سربازان به جریان افتاد بعد من پرونده های راکد را بیرون می کشم و می بینیم که شخص فرضا" ترکش هم خورده است یا  خود فرد مدعی می شود. اگر در آمار باشد ملاک هم حوزه سرزمینی نیست اگر در آن ششصد هزار تا باشد ابلاغ کرده ایم اگر کسی مراجعه کرد و گفت من ساکن تهران هستم ولی در کرمان مجروح شده ام؛ این موارد مشکلی ندارد. عمده موارد این است که یا فاقد مدراک بالینی است یا غیربومی است که نود درصدشان هم سرباز هستند. هیچ راهکاری برای آن نیست یعنی آن رده هم به استان دیگر فرستاده است ولی بخشی هم مراجعه نکرده اند لذا فرد مجبور است مراجعه کند تا آنجا برایش پیدا کنند.

فاش نیوز: الان موردی هست که از پیشوای ورامین به اینجا آمده است؟

- این ها در سپاه کاری ندارند. این موارد جزو همان 2900 تا هستند که به بنیاد اعلام شده است اما به این ها درصد نداده اند. قولی که بنیاد به ما داده است این است که درصد این ها را ابلاغ می کنیم. روال این است کسی که ادعای مجروحیت دارد یک تایید فرمانده، دو تایید یکی از همرزمان، سه نسخه ای که داروی مرتبط با مجروحیت باشد، بعد کمیسیون پزشکی استان، بعد کمیسیون 134 و بعد به بنیاد می رود. این روال جاری است اما درصدی هم هستند که به نتیجه نمی رسد.

فاش نیوز: درباره اعصاب و روان و شیمیایی هم توضیح دهید که فرد چه زمانی باید مراجعه می کرد؟

- آثار شیمیایی در برخی چند سال بعد خود را نشان می دهد بنابراین بیست سال بعد هم فرد طبق مستندات مراجعه کرده باشد مورد قبول است. آثارشیمیایی طوری است که روی فرزند هم چه بسا تاثیر گذاشته باشد و فرزند شخص نیز شیمیایی باشد. عمده مشکل ND زدن بنیاد است. اما در مورد موج انفجار قضیه عکس است و پزشکان می گویند اگر موج انفجار شخصی را گرفته باشد همان ابتدا خودش را نشان می دهد و فرد باید حداقل پنج – شش سال درمان کرده باشد و بعد به مرور زمان رو به بهبودی برود. مثلا" اگر پرده گوش پاره شده باشد ترمیم می شود.

فاش نیوز: نظر شما این است که مشکل اعصاب و روان رو به بهبودی می رود؟

- کسانی که در کمیسیون عالی پزشکی سپاه کار علمی کرده اند مدعی هستند. ولی بحث اعصاب و روان فوق می کند. ما در موج انفجار یک PTST داریم که مربوط به اعصاب و روان است یکی هم بحث ضربه است که فرضا" پرده گوش پاره شده است یا به علت پرتاب شدن، کمر آسیب دیده است این موارد فی البداهه باید درمان شده باشد. محال است کسی پرده گوشش پاره شده باشد درمان نکرده باشد و به همان شکل مانده باشد.

کاری که دراین باره پیگیری می کنیم و در ستاد کل هم در حال بررسی است این است که گفتیم که در کانال ماهی، زوجی، دریاچه نمک در فاو و غیره مشخص است که انفجار زیادی صورت گرفته است. در این مکان ها کسی پایش روی مین رفته باشد و ما بگوییم موج انفجار نداری؟ الان بحث ما با بنیاد این است که می گوییم فلانی پایش روی مین رفته دو تا پایش قطع شده است الان ادعا دارد موج انفجار هم مرا گرفته است اظهرمن الشمس است که موج گرفتگی هم دارد. طرح ما این است که می گوییم رزمندگان این موارد را ساماندهی کنیم چون خیلی افراد هم هستند پیگیری نمی کنند. ساماندهی نه اینکه تحت پوشش قرار دهیم بلکه از لحاظ درمان و چکاپ و موارد دیگر. این خیلی بهتر است که وقتی فرد را چکاپ کردیم و دیدیم 25 درصد به او تعلق می گیرد او را تحت پوشش قرار دهیم تا اینکه خود فرد ده ها راه را برود تا تحت پوشش قرار بگیرد. البته اگر دست پنج نفر را در خیابان بگیری و بیاوری هر کدام امکان دارد درصدی مشکل اعصاب و روان داشته باشند ولی فردی که چهل ماه در جبهه بوده است قطعا" پنجاه درصد مشکل اعصاب و روانش ناشی از موج انفجار است و پنجاه درصد به علت کهولت سن و غیره. بنابراین ما باید فراخوان بدهیم همان کاری که برای شیمیایی ها کردیم و 2 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند. خیلی ها هم وقتی چکاپ می شدند می گفتند الحمدلله سالم هستیم. البته ماده 44 را داریم اما مشکل را حل نمی کند.



فاش نیوز: وقتی جانبازی فوت می کند ارتباط فوت با جانبازی اش بررسی می شود؟

- ما یک فرمانی از حضرت آقا داریم که جانبازان بالای هفتاد درصد با هر عارضه ای که فوت کنند شهید هستند. پایین تر از این را باید کمیسیون ماده پانزده بنیاد نظر بدهد. قبلا" که اصلا" نظر هم نمی خواستند بلکه یکطرفه رای را صادر می کردند. ما داریم جانباز شصت درصد را گفته اند سکته قلبی بوده است و شهید محسوب نمی شود. نگفتند که این فرد شصت درصد هم از کار افتادگی داشته است و قلب یا کلیه اش مانند یک فرد عادی نبوده است. اخیرا" طبق ماده شش که در طرح جامع خدمات رسانی به ایثارگران آمده است یک پزشک از بنیاد هست، یک پزشک از نیروهای مسلح و یک نماینده ای هم ظاهرا" از دولت که با هم مشورت می کنند و رای صادر می شود. بالاخره ما یک رای در آنجا داریم که خیلی کمک می کند. مثلا" سردار سوداگر که پای راستش از زانو قطع بوده و پای چپش مشکل داشته و موارد دیگر، اما مراجعه نکرده بود و درصدش به صورت غیابی پنجاه خورده بود. درست است که به علت عارضه قلبی فوت کرد اما یک فرد عادی نبود. با پیگیری هایی که شد درصدش به هفتاد رسید. بعد به استناد هفتاد درصد شهادتش تایید شد.

فاش نیوز: بعد از احراز شهادت یا جانبازی، نحوه ارسال پرونده به بنیاد چگونه است؟

- در سیستم بنیاد روال به این شکل است که چه در درگیری شهید می شود، چه جانباز است شهید می شود 134 را برگزار می کنیم وقتی رای صادر شد بنیاد یا می پذیرد یا خیر. اگر نپذیرد ما کمیسیون اختلافی داریم که در ماه یک بار تشکیل می شود وقتی ما مستنادتمان را ارائه می کنیم یا قانع می شوند یا خیر. در این موارد فصل الخطاب ستاد کل است. عنوان آن هم ماده هفت مصادیق یا کمیسیون حل اختلاف است. در آنجا هر رایی که صادر شد همه باید بپذیرند.

فاش نیوز: از بین تمام ایثارگران چه تعداد در بنیاد پرونده فعال دارند؟ به عنوان مثال پس از چند سال پرونده خانواده شهید و غیره مسدود می شود.

- پرونده های اختلافی که بین ما و بنیاد هست فعلا" خیلی محدود است. ما الان دو تا مشکل داریم یکی بحث مناطق عملیاتی است که اگر حل شود چهل – پنجاه تا پرونده اختلافی حل می شود. از زمان جنگ هم پرونده اختلافی به آن شکل نداریم چون در آئیین نامه مصادیق خیلی واضح مشخص شده است که فرد در جبهه سکته هم کرده باشد شهید محسوب می شود چون به هر حال بر مبنای حدیث، مجاهد فی سبیل الله از خانه که حرکت می کند به هر دلیلی که فوت کند شهید محسوب می شود. ما الان مواری داریم که در کمیسیون های اختلافی مان پرونده برای سال 61 است خانواده هم خبر نداشته است اما ما مدعی می شویم و موضوع را رسیدگی می کنیم. چند وقت پیش در اردبیل موردی داشتیم که به جبهه می رفته و تصادف می کند. این فرد قطعا" شهید است. مشکل ما حوادث بعد از پذیرش قطعنامه است؛ بخش عمده آن هم تصادفات، مناطق عملیاتی و در کل موارد جدید است که اختلاف داریم. آن هایی که قانون دارد هیچ مشکلی نداریم مثلا" درباره رزمایش؛ مواردی که در رزمایش اتفاق می افتد اگر حین ماموریت باشد مشکلی نیست اما رفت و برگشت در رزمایش بین ما و بنیاد اختلاف است. همچنین رفت و برگشت به مناطق عملیاتی هم مورد اختلاف است.

فاش نیوز: پرونده هایی که مسدود می شود چطور است؟

بنیاد به هیچ وجه حق مسدود کردن پرونده را ندارد مگر اینکه از حراست بنیاد گزارشی برایشان بیاید که فلان مورد خلاف بوده است.

فاش نیوز: مثال بزنید.

- گزارش هایی برایشان می آید که فلان شخص اصلا" در جبهه نبوده است. موردی را داشتیم که جانباز قطع نخاع هم بود هر روز با ویلچر به اینجا می آمد و می گفت بنیاد پرونده من را مسدود کرده است. در آمار کامپیوتری ما هم سابقه داشت. دفتر را از بیمارستان شهید بقایی آوردند و گفتند هیچ مشکلی ندارد و به صورت دستی هم نیست و نفر نوزدهم در صفحه ایشان است. به او گفتم رک و پوست کنده بگو تا کمکت کنیم . گفت یک روز تصادف کردم اما بدنم داغ بود نمی دانستم مشکلی پیش آمده باشد. در قطار که به سمت اهواز می رفتیم حالم بد شد و من را به بیمارستان شهید بقایی بردند. در آنجا فکر کردند من در جبهه زخمی شده ام و بستری ام کردند و برایم تشکیل پرونده دادند. تا سال 71 پیگیری نکرده بودم. شخصی نامم را در آمار دیده بود و گفت آمارت در بین مجروحین است. او هم بعد پیگیری می کند. این نوع موارد هست. اما اگر مواردی باشد که آن ها اشتباه کرده باشند رسیدگی می کنیم.

فاش نیوز: همه موارد که از این دست نیست؟

- احتمال هم دارد پرونده ای به ناحق بسته شود. این ها را که ما مطلع می شویم مجددا" با بنیاد جلسه می گذاریم و روند کامل را طی می کنیم. هر مستندی که بخواهند ارائه می کنیم. عمدتا" پرونده ها مربوط به بعد از جنگ است که بسته می شود یعنی پرونده جنگ نداریم که بسته شده باشد.

فاش نیوز: به هیچ وجه نداریم؟

- چرا مثل همان موردی که مثال زدم. طی پنج – شش سال گذشته بیش از 2500 پرونده بسته شده بود که دوباره باز کردیم.

فاش نیوز: اطلاعاتتان درباره شهدا را با بنیاد به روز می کنید؟

- با آن ها لینک هستیم. آن ها کد شاهد دارند ما هم کد پاسداری داریم. یعنی کدهایمان با هم لینک است مثلا" حقوقی که هر ماه می دهیم از روی اطلاعاتی است که روی سی.دی است. اطلاعات وراث در دست آن ها است چون آن ها به روزترند مثلا" پدران یا مادران شهدا فوت می شوند آن ها می دانند اما به هر حال در ارتباط هستیم.



فاش نیوز: والدین بعضی شهدای مجرد حال چه کادر چه وظیفه تقاضا دارند تحت تکفل شهید خود قرار گیرند این موارد مشکل قانونی دارد؟

- الان سی درصد از والدین شهدا تحت تکفل شهدایشان هستند بقیه مشکل منع قانونی دارد. یک ایراد این است که مثلا" شخص درآمد مکفی دارد بنابراین قانونا" نمی تواند تحت تکفل قرار بگیرد. یک ایراد دیگر این است که البته بین ما و بنیاد مورد اختلاف است می گویند چطور می شود که فرزند پانزده ساله نان آور خانه باشد. قانونگذار می گوید اگر فرد نان آور خانه باشد می تواند پدر و مادرش را تحت تکفل خود دربیاورد. ما هم گفتیم آن شهید پانزده ساله الان 45-40 ساله است.

فاش نیوز: قانون دقیقا" چه می گوید؟

ماده 183 گفته پدر و مادری که در کفالت متوفی یا شهید بوده اند.

- از طرفی می خواهیم تبعیضی هم نباشد. الان این سی درصد خودش تبعیض ایجاد کرده است مثلا" کسی که حکم داشت هفتصد هزار تومان حقوق می گرفت آن که نداشت سیصد هزار تومان. راهکار دیگری را با بنیاد دنبال کردیم گفتیم شما مستمری ها را در حد آبرومند درست کنید که الحمدلله به نتیجه رسیده است و طی دو سال گذشته دو برابر شده است.

فاش نیوز: قبل از احراز شهادت نحوه پرداخت حقوق به عائله چطور است؟

- افرادی که شهادتشان احراز بشود که تحت پوشش قرار می گیرند یعنی والدین جدا و همسر و فرزندان هم جدا؛ بر اساس حکمی که ما صادر می کنیم. اگر پرونده ای روند تحت پوشش قرار دادنش طولانی شود یعنی بیش از دو سال، ما موقتا" در سازمان تامین اجتماعی به عنوان متوفی حقوقش را جاری می کنیم. قانونا" هم همزمان با سال شهادت حقوق باید جاری شود. یعنی وقتی ذی حساب به ما ابلاغ کرد، اگر امسال فروردین ماه فردی شهید شد ما تا اسفند ماه می توانیم حقوقش را پرداخت کنیم بعد از آن باید بنیاد پرداخت کند. بخشی را بنیاد به خاطر اختلافاتی که گفتم پرداخت نمی کند. این ها را ما پرداخت می کنیم هر روز که بنیاد پذیرفت که بپردازد حقوق را قطع می کنیم.

فاش نیوز: نقش عوامل درگیر مثل یگان خدمتی، بنیاد شهید، امور ایثارگران و غیره در مراحل احراز چگونه است؟

- این ها تعریف شده است. ما در احراز صفر تا صد کار را به استان ها واگذار کرده ایم. با شکل گیری سپاه استانی در کشور همان طور که ترفیع درجات تا سرگردی را در همان استان ها اعمال می کنند شهدا را نیز به استان ها واگذار کرده ایم. کمیسیون 134 را بر اساس قانون در حد پنج نیرو می توانیم داشته باشیم الان روال به این گونه است که وقتی فرد دچار حادثه می شود از تیپ یا ناحیه و یا حوزه شروع می شود بعد گزارش حادثه در سطح تیپ و سپاه استانی صورت می گیرد. کمیسیون 134 شکل می گیرد و رای صادر می شود که فرضا" شهید است، جانباز است، متوفی است و یا معلول. اگر شهید باشد به بنیاد شهید رونوشت می زنند. اگر متوفی باشد از کارگزینی حقوق را به سازمان تامین اجتماعی منتقل می کنند. تا اینکه پرونده در بنیاد شهید گیر می کند. از زمانی که پرونده در استان گیر می کند ما وارد می شویم. این اختیار به استان ها داده نشده است و نمی توانیم به استان بگوییم برو بنیاد مرکز مشکلت را حل کن. اگر باز تعدادی حل نشد و اختلافی بود به ستاد کل می رود.

فاش نیوز: یعنی همه در استان ها قابل حل است؟

- حوادث  جاری این طور است. اما موارد مربوط به جنگ جریان دیگری دارد. البته همین روال هست ولی گیر ND و مدارک نداشتن و غیره می افتد.




Reply
no
2
yes
8
جانباز55% و آزاده
1391/07/26 - 15:55
سلام. بسیجی فعال (از سال59 تاکنون که 51ماه آن را اسیر بودم) و آزاده و جانباز55% بیمار و ازکارافتاده کلی که کارمندآموزش وپرورش هستم و ازسال 83 حالت اشتغال شدم. سال65درمنطقه حاج عمران قله 2519 پس از اصابت دهها ترکش و سه گلوله مجروح و به اسارت درآمدم و سه مرحله عمل جراحی در بیمارستان اربیل عراق و تموزالعسگری عراق انجام دادند وتعدادی ترکش و دوگلوله بیرون آوردند و هنوز تعدادزیادی ترکش در شکم و زانو و یک گلوله در لگنم موجوداست و بیماریهای مختلفی دارم و درمنزل بستری هستم. .حق بیمه درمانی وتکمیلی و بیمه طلایی وبیمه عمر تاکنون از فیش حقوقی ام کسرمی گردد. ازسال 87 فقط حق پرستاری می گیرم و هیچگونه حقوقی بابت جانبازی و ازکارافتادگی کلی از هیچ جایی دریافت نمی کنم. سابقه بسیجی ام تاکنون 31سال شده است. این را باتوجه به مصاحبه سردارشریفی مسئول ایثارگران سپاه عرض می کنم که فرمدند بسیجیان جانبازبالای 50% ازکارافتاده کلی بایدحقوق جانبازی بگیرند. خواهشمندم جوابم را بدهید. متشکرم.

no
7
yes
11
یونس داور بالابگلو
1392/04/14 - 16:23
باسلام جانباز 25% هستم پاسدار وظیفه بودم در سال 1380 حالت اشتغال شدم از سال 1380 تا حالا یک ریال هم نداده اند از شما مسئول محترم خواهش میکنم رسیدگی فرمائید بنیاد شهید استان آذربایجان شرقی


no
0
yes
1
فتح.الله.اسدبگی
1396/05/14 - 19:43
سال.۶۴مجروح.شده.ام.الان.۳۴سال.است.که.جانبازهستم. باعضویت.پاسداروظیفه‌تاریخ.مجروحیت.۹٫۱٫۶۴بوده طبق.مصوبه.۷۱۷/۰۷/۴۵/تاریخ۸/۱۲/۷۴ستادکل نیروهای.مسلح.حالت.اشتغال.شده. امدرمورخه۱۲/۱/۸۱/ازکارافتادگی. کلی.۲۵٪.اعصاب.وروان.هستم. هنوزمعوقه.اینسبت.به.حالت.اشتغال.به.من نداده‌اند.وام.۶۰ملیون.ندادهاند. حق.پرستاری.به.من.ندادهاند.بارها.به.بنیادمراجعه.کردم. میگویندچیزی.شامل.شما.نمیشود چون.جانباز.اعصاب.روان.هستم.زبان.گویاندارم.اینگونه.در حقم.ظلم.شده.الاان.همسرم.بخاطرنداشتن.حق.پرستاری. طلاق‌مخواهد.بگیرد. تازندگی مشترکم.واژگون.نشده.مراتوجهی.کنید چکار کنم.ایا.بازنشتگی.مع.قه.پاداش.حق.پرستاری. شامل.حالم.هست.یانه.به.کجا.مراجه.کنم.خداون.نگهدار. سرداربزرگوار


no
0
yes
2
محمد
1397/12/15 - 13:48
عزیزم ! شریف و امثالش اگر از حقوق شما دفاع کنند شاید به جایگاه و موقعیتشان صدمه بخورد این مدت را صبر کرده ای خدا قبول کند البته تقصیر خودمان است که رفتیم، در نبرد شرکت کردیم ، زمانی که گلوله می آمد جا خالی ندادیم و از همه بالاتر از جناب صدام گواهی اسارت ومجروحیت نگرفتیم لازم است چند سال دیگر نیز تحمل کنیم بعد همه چیز درست می شود و تمام ایثارگران و جانبازان هم رفته اند و دیگر اصلا نیازی به امسال شریف ها نیست و جانبازان و ایثارگران آقازاده جایگزین می شوند تا با مدرکش مازاراتی و خودروهای چند میلیاردی وارد کنند.


Reply
no
2
yes
6
جانباز55% و آزاده
1391/07/26 - 16:00
سلام . جانباز%55 و آزاده کارمندآموزش وپرورش هستم که درسال83 حکم ازکارافتادگی کلی ام آمد و حالت اشتغال شدم. ازسال87 حق پرستاری دادند ا. چرا حق بیمه های درمان ومکمل و طلایی و بیمه عمر را ازحقوقم کسرمی کنند درصورتی که می گویند جانبازان بالای 50% وآزاده ازکارافتاده کلی بیمه درمانی رایگان هستند؟ با بنیادشهید هم صحبت کردم آنها هم می گویند نبایدکسرکنند حالا باید کجا مراجعه کنم؟.

Reply
no
6
yes
4
علیرضا
1391/07/26 - 18:56
لطفا ادرس اداره ایثارگران سپاه را بفرمایید؟

no
2
yes
19
شاهد
1391/07/30 - 14:43
لطف کنند سردار و اعلام کنند هدیه ایثار جانبازان بسیجی پرداخت خواهد شد؟


no
0
yes
10
رزمنده
1391/08/02 - 00:36
آقای سردار شریفی
آیا شما برای رزمندگان و جانبازان بسیجی هم توانسته‌اید مانند هم درجه‌ای خود (سردار شهید سوداگر) پیگیری کنید تا آنها هم که با این عوارض از دنیا رفته‌اند 70% بگیرید تا آنها هم در این دنیا شهید محسوب شوند.
البته می‌دانم که رفقای سفر کرده‌ام در آن دنیا نزد پروردگار «شهید» محسوب می‌شوند ، ولی حق بازماندگانشان را کی پاسخگوست؟
آیا مسئولین می‌توانند روز قیامت رخ نورانی آنها را نظاره کنند و سر خود را بالا بگیرند؟
ای کاش زورتر به همه درجه سرداری بدهند تا مشکلشان حل شود. آمین یا رب العالمین


no
0
yes
2
جباری
1391/08/16 - 02:57
مستقیم آبادی! کجای کاری برادر؟ این آقایان به خاطر اندک مراجعات حضوری که ایثارگران مستاصل به ستادها داشته اند بخشنامه صادر کرده و رده های اجرائی را تهدید وتوبیخ می کنند که چرا ایثارگران را سراغ آنها فرستاده اند!


no
2
yes
4
حسام
1391/08/16 - 02:58
وقت گل نی!


no
3
yes
1
امیرحسین
1392/07/15 - 19:49
بلوار هجرت بالا تر از مرکز عملیات سپاه و نیرو زمینی موقعیت شهید زین و دین ساختمان شهدای عرفه طبقه اول


no
0
yes
0
حسین شکری
1398/07/14 - 09:31
سلام، ۶ ماه جبهه بسیج دارم.برای گرفتن کارت ایثارگری کجا مراجعه کنم؟ممنونم


Reply
no
1
yes
6
اسماعیل مرتضایی
1391/07/26 - 20:22
بنام خداوند بخشنده مهربان
قابل توجه سردار معزز
همانگونه که میدانید انسانهایی که بیش از 6 ماه در مناطق عملیاتی (خطوط جنگی ) حضور داشته اند دارای انواع و اقسام اسیب های روحی و روانی میشوند که در ارتشهای بزرگ جهان از ان بعنوان سندرم مناطق جنگی یاد میشود . که پیشرفت این بیماری رابطه مستقیم با بالا رفتن سن دارد

انشالله که در زمان دفاع مقدس حضور فعال در جنگ داشته بودید
ایا بیاد دارید که جمع اوری مدراک اصولا رسم نبود (بلکه بشدت ضد ارزش بود )
و چه بسا رزمندگان مجروحی که هنگام انتقال به بیمارستان بهمراه پرونده از امبولانس پیاده و دوباره خود را به همرزمانشان در راستای کسب فیض شهادت میرساندند ( البته این ادبیات امروز به ادبیات شعاری معروف است
چون فهم ان برای بسیاری از دوستان سخت است )
چگونه رزمنده دواطلبی که بیش از 30 ماه در خطوط مختلف جبهه از مریوان لغایت شلمچه و در دهها عملیات شرکت نموده اما مدراک ندارد . و بواسطه بالا رفتن سن دچار انواع و اقسام بیماریها خصوصا بیماریها اعصاب و روح و روان شده جانباز نیست . بیاد دارم در سال70 جهت در مان بیماری و چکاب به بیمارستان رجوع نمودم و دکتر متخصص با نگاه به پرونده حقیرسی -تی - اسکن مغز و دیگر مدراک ) فرمودند این علائم مشخصه بیماران بالای 60 سال است سن ما در انزمان 27 سال بود
اصولا چه اصراری به جانبازی ایا حضور یک ماه در مناطق عملیاتی به اندازه 1/5 تا 2 در صد اسیب به فرد نمیزند . اگر غیر از این مدعی هستید به سایت کهنه سربازان جنگ امریکا (رفته ) تا کاملا و علمی جواب این اسیب ها را در یابید .
یا شاید بقول عزیزی دید مسئولین نسبت به رزمندگان دفاع مقدس همان کبریت سوخته است .

لطفا توضیح دهید
رزمنده دفاع مقدس با حضور 36 ماه (مدراک تائید شده واحدهای اعزام کننده) چون قسمت اعظم مدراک بعلت طول زمان از بین رفته .و جبهه خاستگاه معنوی ما بود که دوری از ان برایمان امکان نداشت

Reply
no
0
yes
7
ازاده جانباز
1391/07/26 - 21:46
خوب حالا فردی جانباز هفتاددرصده وشاغل در یکی از ادارات دولتی وحکم حالت اشتغال از کمیسیون بنیادهم داره بینیاد حقوق حالت اشتغال پرداخت نمیکنه وفقط حق پرستاری دریافت میکنه حال چاره کار چیست .!

Reply
no
0
yes
0
آزاده 8 سال اسارت
1391/07/27 - 12:49
لطفا به آقای شریفی و سایر دست اندرکاران ماده 13 بفرمایید به نظر سنجیهای وبلاگهای آزادگان رجوع کنند " آزادگان ّبابت مطالبات معوقه ناشی از ماده 13 " سهام نمی خواهند . خود شما لطف کنید سهام را بفروش رسانیده مطالبات آنها را بپردازید . آزادگان شم اقتصادی ندارند اما شعور سیاسی دارند .

Reply
no
0
yes
0
وفا
1391/07/27 - 19:01
آخر این همه تناقض بابت چیست . ما حرف هایی از سردار شنیدیم که اگر این موارد مورد عمل واقع شوند زندگی ایثارگران متفاوت و متحول خواهد شد درست است سردار از اهمیت مدارک بالینی نام بردند ولی داشتن یک کاغذ که 30 سال پیش در بیمارستان بستری بودند و تهیه آن تقریبا" محال است بخدا آدمهایی هستند که جراحات زیادی در جنگ برداشتند و الان در درد و رنج زندگی میکنند ولی بعلت فقدان مدارک هنوز نتوانسته داخل کمیسیون پزشکی بروند . انصافا" فرض کنید فردی با سن حدود 50 سال در 20 سالگی در جنگ جراحات برداشت و آن را جزئی قلمداد کرد و دنبال در صد و مدرک نرفت که این قبیل افراد بسیار زیادن حال در سن کهولت همان جراحات به معلولیت تبدیل شده و توانائی انجام بسیاری از کارها را ندارند و زندگی اش مختل شده چه کسی برای حفظ رعایت شان ایثارگی هیچ برای انسانیت و شرافت حالی از او بپرسند واقعا" آنها چگونه گذران زندگی می کنند آیا اصلا" آماری از این افراد در دست هست که بدانیم آنان چه شرایط اسف باری دارند به والله این انسانیت نیست قصد توهین به هیچ فرد و مقامی نیست اما کمال بی معرفتی است این افراد زندگی اشان را با چند کاغذ 30 سال پیش گره بزنند که حال بخاطر نداشتن آن رنج می کشند اصلا" معنی رنج را می فهمید یعنی عذاب ، یعنی از درون خرد شدن از بیرون شکستن ، یعنی هر کوچه ای وارد می شوی همان اول کوچه نوشته بن بست وارد نشوید مگر ما انسان نیستیم که شاهد این قضایا باشیم و بی تفاوت از آن بگذریم . عزت و شرف ما ملت در گرو این است که نگذاریم هیچ هموطنی از حضور در دفاع مقدس نادم و پشیمان شود بلکه آن را با افتخار جار بزند که من آدمی هستم که افتخاری نصیبم شد تا یک روز در جبهه حضور پیدا کنم حال این حرف های من با جامعه امروز چقدر متفاوت است قضاوت با مخاطبان شریف و نجیب ایرانی . به امید صبح ظفر

Reply
no
1
yes
4
ایرج رحمانیان 65درصد
1391/07/27 - 19:21
برادر عزیز آزاده جانباز در اصل حالت اشتغال نوعی اشتغال بدون کار برای جانبازان بیکار میباشد و طبق قانون استخدامی کشور در مورد مستخدمین ادارات یک نفر نمیتواند همزمان دو شغل یا حقوق داشته باشد.

no
1
yes
0
جانباز 70%
1391/07/29 - 11:32
برادر عزیز جانباز ایرج رحمانیان
حالت اشتغال یک امتیاز ایثارگری محسوب می شود نه نوعی اشتغال به کار یک جانباز دوست دارد تو جامعه فعال باشد و کار کند و یکی دوست ندارد کار کند


no
0
yes
0
ایرج رحمانیان ۶۵ %
1395/07/01 - 16:02
دوست ۷۰ درصد عزیز آن برادر آزاده فرمودند شخصی در اداره ای دولتی مشغول به کار میباشد و گفته اند حالت اشتغال هم شده بنظر میرسه خود شخص نخواخسته از اداره بیرون اومده و ار بنیاد حقوق دریافت کند حقوق اداره را دارد و بنیاد فقط حق پرستاری پرداخت میکند و در جواب شما شخصی که حالت اشتغال بیناد شده میتونه چندبن شغل آزاد داشته باشه مه چند شغل دولتی امیدوارم خوب بیان کرده باشم منظورم رو.


no
0
yes
0
محمد
1396/04/10 - 16:30
سلام درد رابه که بگوییم که نگاه ند وبگوید برای درصد آمدی ....










Reply
no
1
yes
2
جانباز70درصد
1391/07/27 - 22:40
باعرض سلام بنده زمانی مجروح شدم تاحالا کسی دنبالم نگپرفته وهمان موقع درسباه گپفتندکارت تو بنیاداست درباره ی هدیه ی ایثار ایابه سربازوظیفه هم تعلق میگپیرداگپر میگپیردبه کجامراجعه کنیم لطفابند 0ب0راهم توضح دهیدخواهشمندم 27/7/91 22.42

Reply
no
0
yes
2
مهران
1391/07/28 - 00:19
سلام ای کاش کسی هم بود یکم به فکر جانبازان زیر 25 درصد غیر بسیجی بود کاش همه را به یک چشم نگاه میکردند کاش کسی بود میتوانست مشکلات مارو درک کند و برای ما قدمی بردارد کاش کسی بود که توی مجلس از حق ما دفاع میکرد ...

no
0
yes
1
عباس
1391/09/14 - 08:31
برادر عزیزم نگران نباش مهنم جانباز بسیجی زیر 25 % هستم اگر یک ریال و یا یک شغل و یا یک امکانات اولیه و یا بیمه ای گرفته باشم خدا از من راضی نباشد . ما هم مثل شمائیم فقط فرق ما با بقیه این بود که اگر همان زمان جنگ بفکر مال دنیا بودیم و بدنبال جانبازی می رفتیم بدون کمیسیون پزشکی و درصد تابحال صاحب زمین و مسکن و حقوق بالا و اعتبار و ... می شدیم ولی چون دیر سراغش رفتیم و مدارک در بیمارستان دولتی شهر امحاء شده اقایون می گویند شاید سرما خورده بودید گفتم درست است شاید سرما خوردم و 2 ماه مرخصی استعلاجی و یک هفته بیمارستان و بهداری سپاه و عصا زیر بغل بودم !!!!


Reply
no
1
yes
1
Guest
1391/07/28 - 00:40
من گوشم را عمل کردم بعد از سالها هنوز سالی چند مرتبه دچار مشکل میشوم اگر آب وارد گوشم بشود ورم میکند و هزار درد دیگر مثل وز وز دایم کاش درمان میشدم درصد جای خود

no
1
yes
2
1395/04/21 - 19:27
حق داری ولی وقتی مسوول محترم پشت تریبون میاد براحتی میگه پاره گی گوشها همه ترمیم شده از بقیه چه توقعی میشه داشت؟


Reply
no
1
yes
1
جانباز
1391/07/28 - 01:52
چرا از درجه جانبازان چیزی نگفتید؟!و از احکام شان؟!

no
1
yes
1
جانباز بی لشکر
1391/08/16 - 02:53
برای این که برای این این سرداران سرلشکر وسرتیپ وغیره پشت میز نشین کسر شاءن حساب می شود که ویلچرنشینان و عصا به دستان هم سرهنگ و سردار خطاب شوند.


no
0
yes
5
ستایش
1395/06/09 - 05:29
شما جانبازان عزیز شیرمردان ایران زمینید...به خدا شما فرشته های خداوندید بر روی زمین...شما از تیمسار و سرلشکر بالاترید به خدا شما ها رو باید در بهترین وضعیت و شرایط نگهداشت شما جوونی و سلامتی تون رو دادید...من یه دختر 25 ساله اینو میفهمم نه سردارم نه سپاهی نه بسیجی ولی میفهمم شما بزرگان برای ما چه از خودگذشتیگی کردید...تو رو خدا دلتون نشکنه از اینهمه بی مهری ها...هرچند که وضعیت امروز جامعه ی ما تاوان دل شکسته ی شماست.....کاش من قدرتی داشتم یا کاش قدرتی حاکم بود که سر تا پای شما جانبازان رو طلا میگرفت شما ها جوونی و سلامتی تون رو از ملت ایران و دولت ایران طلب دارید...اگه میشد درد دیگری رو به جون خرید منه حقیر دردتون رو به جون میخریدم....حاضرم خدا همین الان نفس منو بگیره و جاش به شما عزیزان کمی سلامتی بده....


Reply
no
1
yes
3
جانباز زیر 25%
1391/07/28 - 21:58
امیدوارم در تصمیماتتان تدابیری اندیشیده شود که همه جانبازان اعم از بسیجی ، پاسدار وظیفه سرباز ، زیر 25% و بالای 25% ، بیکار و یا شاغل همه به حق و حقوق خود برسند که اگر خدایی نگرده غیر از این عمل کنید حق الناس است .

Reply
no
0
yes
2
صالحی
1391/07/29 - 01:40
باسلام
ازمصاحبه جنابعالی وسردار محترم تشکر می کنم به خیلی ار مباحث آشناشدم.
خواهشمندم درخصوص معلولین قیود خدمتی تحت پوشش سپاه قدری صحبت شود
نحوه امتیازات ..وموضوع کسر خدمت فرزندان شان..باسابقه بسیجی وهمراه با درصد ازکارافتادگی...بنده دارای معلول قیودخدمتی سپاه با 70درصد ازکار افتادگی وسابقه بیش از پنجاه 50 ماه بسیجی دارم...چگونه واز کجا می توانم نامه کسر خدمت بگیرم...سازمان بیمه وبازنشستگی می گوید .سپاه مسئول است.ایثارگران سپاه می گوید شما تحت پوشش ما نیستید...کارگزینی هم می گوید ایثارگران..متاسفانه کسی جوابگو نیست .ویک سال است از این اداره به آن اداره می روم...می گویند کمیسیون عالی سپاه...باید تایئد بکند.آیا نباید یک مرجعی از آنان درخواست بکند تا کمیسیون بطور رسمی جواب بدهد.

Reply
no
0
yes
2
جانباز
1391/07/29 - 12:05
سلام فاش نیوزیهاخسته نباشید.ازاینکه مشکلات جانبازان رابه گوش مسئولین می رسانیدتشکرمی کنم.اینجانب جانبازنخاعی که سربازارتش بودم وموفق به دیدن مصاحبه شمابامسئولین ارتشی نشدبایدچه کاربکنم؟آیابه جانبازان ارتش منجمله وظیفه هادرجه داده می شودویابه مشکلات آنهاازطرف ارتش رسیدگی می شودمثل مشکل مسکن ویاافزایش حقوق ویاکارهای درمانی مثل دندان پزشکی ویااستفاده ازاردوهای زیارتی وسیاحتی ارتش بیست وشش سال ازمجروح شدنم می گذردامادرهیچ اردوارتش دعوت نشدم بنیادکه برای همچومنی ازاین کارا نمی کند.سپاهم فقط جانبازان خودش که درآسایشگاثاراللله وجاهای دیگرهستندمی برداوردوماهم دل داریم ماراارتش پاس می دهدبه بنیادوبنیادهم ازمابهترهارامی بردآقامابه کی بگیم نه بنیادمی خواهیم نه کاربنیادرااگرکاری هم می خواهندبرایمان انجام شودتوسط خودارتش یاسپاه انجام شود

no
1
yes
0
Guest
1391/07/29 - 14:37
خوب معلومه باید اون خبر رو در سایت پیدا کنید و بخونید دیگه برادر!


Reply
no
0
yes
0
beag
1391/07/29 - 19:07
سلا م
بنده جانباز 25% و ازاده بسیجی هستم طبق این فرمایش این برادرمان پس باید بنده حالت اشتغال باشم ولی نیستم , و هیچگونه حقوق ومستمری هم نمی گیرم من باید چه کنم و به کجا بروم تا احقاق حق کنممثل بنده هم زیاد هستند دوستانم که با هم در یک اردوگاه بودیم و الان با هم ارتباط داریم.متشکرم

no
0
yes
2
علی
1391/10/13 - 23:00
سلام اگر از هیچ جایی حقوق در یافت نمی دارید و در 25 به بالا را هستید با مراجعه به بنیاد شهرتان بنیاد برای برقراری مستمری اقدام فوری انجام می دهد چون خود کارمند بنیاد بوده و مطمنم


Reply
no
1
yes
0
رزمنده دفاع مقدس
1391/08/01 - 20:22
طبق قانون و عرف رایج نیروی تحت امر هر واحدی در زمان جنگ حکم
نیروی رسمی ان واحد در هنگام نبرد را داراست . چگونه سربازی که مجروح میشود از زمان مجروحیت
و طی کمیسون مربوطه بازنشسته ارتش تلقی شده و قانون کادر رسمی در باره ایشان اجرا میگردد .

اما نیروی دواطلب جنگی که طبق مصوبه مجلس اموزش و بگارگیریش به سپاه واگذار شد . تا اینحد بدون متوالیست . ایا این ضعف از مدیریت سپاه نیست .

اگر در مصوبه مجلس بکار گیری دواطلبین جنگ به ارتش واگذار میشد فکر کنم تمام جانبازان در تمام سطوح امروز موقعیتی بهتر داشتند
امیدوارم سردار معزر وارد مباحث شعاری نشوند . چون وظیفه ایشان . اصلاح و پیگیری کارهای ایثارگران دفاع مقدس است
ایا تاکنون لایحه ای را در راستای پیگیری امور ایثارگران به مجلس داده اید
اگرنه چرا و اگر مخالفت شده کدام لایحه با توجه به بافت مجلس و حضور بسیاری از ایثارگران دفاع مقدس در ان شما جدا باید جوابگو باشید

Reply
no
1
yes
1
جانباز
1391/08/06 - 07:26
السلام علیکم یااهل بیت النبوه.بسیجی یعننی علی(علیه السلام)که تمام وجودش وقف اسلام بود.مقام معظم رهبری

Reply
no
1
yes
0
جانباز 30%
1391/08/07 - 10:17
سپاه در اجرای ماده 190 موظف بوده احکام مربوطه را صادر نماید . اکنون همان وظیفه به قوت خود باقی است . در واقع سپاه با عدم صدور احکام مذکور دست آویزی برای بنیاد فراهم نموده است تا از انجام تکالیف خود سرباز بزند .
بهتر است پس از جمع آوری نظرات کاربران مجددا با جناب ایشان مصاحبه بعمل آورید .
در هر صورت سپاه باید احکام را صادر نماید و کاری به اجرا یا عدم اجراء آن نداشته باشد.
انعکاس پاسخ آن سایت به پست الکترونی ذیل باعث امتنان است.

Reply
no
2
yes
1
جانباز زیر25%
1391/08/12 - 03:49
با سلام : واقعا چقدر خوب بود مسئولین به جای حرف زدن و شعار دادن کمی هم عمل می کردند ،! اکنون که حدود 25 سال از خاتمه جنگ می گذرد هنوز که هنوز است ایثارگران سپاه غیر شاغلین ( سربازان وظیفه زیر25% ، بسیجی های زیر 25% و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ) این سه ، هنوز اندر خم یک کوچه اند و از نظر معیشت واقعا زیر خط فقر به سر می برند . نداشتن شغلی مناسب و بیمه بازنشستگی و بالا بودن هزینه های زندگی و داشتن بیماری های متعدد و عوارض ناشی ازجبهه و جنگ ، مثل عود کردن عارض شیمیایی و مشکلات اعصاب و روان و افت شنوایی ، نداشتن دندان یا خرابی دندانها ... ، میانگین سنی شان بین 45 تا 50 سال است ، فشارهای اقتصادی خود مزیدی است بر علت که شخص را به پیرمردی 70 ساله مبدل کرده در این بازار آشفته مسئولین همواره حرف وشعار تحویلمان می دهند و وعده سر خرمن ، ای کاش به یک سوم از این حرف ها و شعارها جامع عمل می پوشاندند و اینقدر وعده و وعید نمی دادند و ای کاش از همان روز اول (خاتمه جنگ ) آب پاکی را می ریختند روی دستمان و می گفتند اکنون جنگ تمام شده و ما دیگر با شما هیچ کاری نداریم نه شغلی می دهیم نه خدماتی نه هیچ چیز دیگری از این تاریخ پرونده جانبازیتان هم باطل اعلام می شود بهتر از این بود که تا به امروز همش وعده و وعیددادند و کاری از پیش نبردند و معلوم نیست سرانجام مان به کجاختم می شود . باز اگر یک بیمه بازنشستگی مثل تا میین اجتماعی داشتیم می گفتیم یک آب باریکی هست متاسفانه این فرصت هم از ما سلب گشته و نتوانسته ایم حتی بیمه تامیین اجتماعی را هم ادامه بدهیم که لااقل همان جوب باریکه را داشته باشیم . متاسفانه بنیا د و سپاه حتی اطلاع رسانی درستی هم ندارند ، سال 84 که به صورت اتفاقی به بنیاد مراجعه کرده بودم از طریق یکی از کارمندان بنیاد متوجه شدم سپاه به سربازان پاسدار وظیفه جانباز فاقد شغل حقوق یا همان کمک معیشت پرداخت می کند با مراجعه به ایثارگران سپاه مرکز و پرس وجو فرمودند چرا حالا آمدی و دیر آمدی ما چند ساله که داریم حقوق پرداخت می کنیم و الان هم دیگر برای شما بودجه نداریم و فرمودن آدرس منزل کجاست گفتم سمت غرب تهران که گفتند شما باید بروید به لشکر 10 مسئولش آقای فضلعلی است با مراجعه به ایشان که خدا بیامرزدش جانباز شیمیایی بودند و دوسال بعد بر اثر عارضه شیمیایی شهید شدند ایشان فرمودند این مدارک ها را می خواهد آماده کنید تا تشکیل پرونده دهیم بعد از تشکیل پرونده و در نوبت گذاشتن جهت پرداخت حقوق ایشان روحش شاد به من و هر مراجعه کننده ای که برای تشکیل پرونده مراجعه می کردند می فرمودند این پرونده ها اصلا معلوم نیست که به شما حقوقی بدهند یک وقت نروید روی اینها حساب بازکنید اینا یک مشت کاغذ است که این جا ما بایگانی می کنیم اصلا معلوم نیست که حقوقی پرداخت شود چون که بودجه نیست هرازچند گاهی که مراجعه می کردم ایشان می فرمودند هنوز خبری نیست بعد از گذشت دو سه سال وقتی مراجعه کردم همکارانش فرمودن ایشان بر اثر عارضه شیمیایی شهید شدند روحش شاد الان که حدود هفت سال از این مو ضوع می گذرد و هنوز از حقوق خبری نیست تازه متوجه شدم که اون بنده خدا درست پیش بینی کرده بود . تقدیم به سردار شریفی رئیس ایثارگران سپاه . التماس دعا

Reply
no
1
yes
0
بسیجی جانباز 20%
1391/08/21 - 01:34
با سلام برادر عزیز سردار شریفی جایگاهی دارد مسئول محترم اداره ایثارگران یا بایستی تحمل مراجعین خود را داشته باشند یا شخصی دیگری را برای این کار معرفی نمایند شخصی که آستانه تحملش بقدر آسیب های یک جانباز و رزمنده جبهه وجنگ که از شهرستان برای گشایش مشکلش به تهران مراجعه می کند را داشته باشد نماینده ایثارگران آقایان حاج نصیر و زیر مجموعه ایشان برادر فلامرزی با برخوردی... وبرای این حقیر جای بس تعجب که ایشان جزئی از خانواده سپاهی که در زمان جنگ... بنده حقیر از مدیر محترم فاش نیوز خواهش می کنم خبر نگار این مجموعه شریف را برای تهیه گزارش به معاونت محترم سپاه یا فرماندهی محترم سپاه برادر عزیز سرلشگر جعفری جهت تهیه گزارش و رساندن درد دل یک بخشی از جامعه ایثارگران که اولا چرا سردار شریفی را نمی توان ملاقات کرد دوم اینکه حداقل یک نفر مسئول با برخوردی شایسته برای این اداره محترم راستش را بخواهی تعریف مخلص بودن سردار شریفی را شنیده ایم شاید ایشان از نحوه برخورد پرسنل این اداره بی اطلاعاند که اگر اینطور باشد دلیل آن مشخص است حد فاصل محل اسقرار سردار شریفی تا اداره ایثارگران علت آن می باشد.

Reply
no
0
yes
2
حسن حسینی
1391/08/21 - 11:39
با سلام . مگر آن زمان کسی دبال مدرک بود که الآن باید بگوید این مدرک بنده را جانباز حساب کنید بنده در سال 63 زخمی شدم 3 روز در بیمارستان بستری شدم و بعد از آن به جبهه رفتم ودر سال 66 در سردشت شیمیایی شدم الآن با توجه به مدارکی که آماده کردم و در تمام کمیسیون ها مورد تایید قرار گرفته ام و از خس خس سینه و سرفه های خشک شبها خواب راحت ندارم پرونده در تعیین درصد گیر کرده و هیچ خبری به بنده نمی دهند حفظ حرمت یک رزمنده و جنگجو یعنی این والله متاسفم مسولین بروند از کشورهای غیر مسلمان که چگونه به رزمندگان می رسند یاد بگیرند

Reply
no
0
yes
3
غلامحسین قاسمی
1391/08/23 - 14:35
برادران عزیزدست اندرکار که بعدازجنگ سردارشدید .بسیاری از رزمندگان بسیجی با بیش از 20ماه سابقه جبهه که دارای انواع اقسام ناراحتی های روحی وروانی هستند بعداز جنگ هیچ خدماتی ندارند.آیا خدماتی ازقبیل افزایش خدمات دوران جنگ برای بازنشتگی ویانگرفتن مابه التفاوت آن وخدماتی از این قبیل برای رزمندگان امکان نداشت

Reply
no
0
yes
0
رزمنده وجانبازبسيجي
1391/08/30 - 08:53
ايكاش درآن زمان ازطريق ارتش به جبهه هااعزام مي شديم.علت(.........)

Reply
no
0
yes
2
70درصدهمدانی
1391/09/08 - 23:59
سردار عزیز دیگه داره دیر میشه اکثر ما جانبازان در حال رفتن به سرای باقی هستیم شما ها هم میروید فقط یه سوال؟؟؟ آیا در محضر پروردگار میتوانید جواب این همه حق الناس را بدهید؟؟؟؟؟؟؟؟ وقتی چیزی قانون شد باید اجرایش کنید حداقل اهدا نشان و درجه به جانبازان هفتاد درصد را اجرا کنید این که دیگه بار مالی نداره ؟ یه پلاک ویژه خودرو به ما هفتاددرصدی ها دادن سریعا بهزیستی همون پلاکو به معلولین داد قصد توهین به معلولین عزیز را ندارم اما جانبازا دارن این پلاکها رو پس میدن ؟؟؟ کجای کارین برادرایی که روزای جنگ ما بسیجیا گوش به فرمان شما برادرای سپاهی بودیم

Reply
no
0
yes
3
مرتضی خاکپور
1391/09/09 - 11:04
رئیس جمهور آینده بهتراست کسی باشد که حق الناس مستمری حقوق رزمنده ها ی جبهه را با قوت تمام پرداخت کند و قبول کند که اگر رزمنده ها نبودند ایران یکی از استان های عراق می شد .و تاکید کند که جانبازی رزمنده ها را زود تر بدهند و تاکید کند که ٪ درصد جانبازی را کم ندهند که چیزی به آنان تعلق نگیرد . و هر چند در این راه مخالفان بسیار زیادی خواهد داشت !؟ استقامت و پایداری از خود نشان دهد که ایران بدهکار این رزمنده های ناجی اسلام و ایران نباشد . و رزمنده ها خدا را دارند .


و چرا به این رزمنده های عزیز که سالها در جبهه بودند و اسلام را و ایران را از خطری بزرگ نجات دادند حقوق مستمری نمی دهند . و آنان را بیمه تامین اجتماعی نمی کنند .
همه دنیا به رزمنده هایش حقوق می دهد .
و دادن جانبازی این رزمنده ها را سالها معطل نکنند . در آخر هم ترکش قسمتی از استخوان سرم را شکسته و برده و 5٪ جانبازی بدهند !؟ تازه اگر آنرا هم زودتر بدهند !؟
آیا کسی ارزش می گذارد !؟
من جلوی عراقی ها را برای تصرف کارخانه نورد اهواز گرفتم !؟ من جلوی عراقی ها را برای تصرف آبادان در حصر آبادان را گرفتم و با ترکش گلوله تانک به سرم مجروح شدم !؟ در پاییز 1359 .
نتیجه می گیرم که من ایران را نجات دادم !؟ از این 1648 هزار کیلومترمربع زمین ایران را که آزاد کردم !؟ چرا 1000 متر زمین را به خودم نمی دهند !؟ آیا دیگران هم هیچ نگرفته اند !؟ آیا 75 ماه حضور در جبهه کم است با آن همه کارهای جنگی فوق العاده و منحصر به فردی که انجام داده ام !؟
و من ایران را نجات دادم !؟ که صد البته همه کارها را با رزمنده های دیگر انجام داده ام .
به این رزمندهای عزیز خالقان تنهاترین حکومت اسلامی شیعه در جهان و ناجیان ایران زمین از دست متجاوزان و نجات دهندگان جان و مال و ناموس مردم رسیدگی کنند !؟ به همه آنان !؟
ما باید قدر دان باشیم .و این حق الناس است که باید بپردازیم !؟ البته زندگی می گذرد .

no
2
yes
3
سرباز گمنام
1391/09/29 - 08:35
با سلام ايا سربازاني كه درماموريت سپاه مجروح ميشوند جز ايثارگران منسوب مشوند


Reply
no
0
yes
1
مرتضی خاکپور
1391/09/12 - 12:53
من در سال 1359 در ایستگاه هفت آبادان که رزمنده نظامی بودم ترکش کلوله تانک استخوان سرم را شکست و در بیمارستان آبادان سرم را جراحی کردند و نجات یافتم البته بعد از چند ماه مداوا .
مدارک بیمارستان و با کلی دوندگی و امظاهای متعدد سابقه خدمتی و جبهه ای و تایید مجروحیت فقط 5٪ بمن جانازی نایید کردند .
که معلوم نیست چقدر طول بکشد از بنیاد شهید درصد جانبازی خودم را بگیرم . خدا می داند .
اگر موقع مجروحیت دنبال گرفتن جانبازی می رفتم . 1- هم درصد جانبازی بیشتر می گرفتم . 2- هم تا به امروز در این 30 سال حقوق می گرفتم 3- هم مراحل تصویب جانبازیم در بنیاد اینقدر طول نمی کشید . 4- هم تا حرف می زنیم . آن هایی که از روز اول دارند حقوق می گیرند بما نمی گویند ما برای خدا به جبهه رفتیم و دنبال مال دنیا نیستیم !؟
در آخر این من بودیم که ایران را آزاد کردیم . البته با رزمنده های دیگر . سلام بر شهیدان . لطفا به جانبازان عزیز مریض و بد حال رسیدگی خیلی بیشتری بکنید . متشکرم

Reply
no
0
yes
2
جانباز20 درصدبسیجی
1391/09/28 - 07:49
ازاول انقلاب مسئولیت بسیج باسپاه بوده وفعلانیز هست اماتعجب می کنیم چراسپاه به جانبازان زیر25 درصدورزمندگان8 سال دفاع مقدس همانندفرماندهان بزرگواروخدوم ارتش جمهوری اسلامی عمل نمی کنند

Reply
no
1
yes
0
اسفندیارکرمی
1391/09/29 - 00:23
بنام خدا چرابرای قوانین درصد جانبازی وحقوق جانبازان درارتش سپاه وبنیادشهیدفرق میکندمگرهمه جانبازان برای دفاع ازاسلام ووطن ونظام جمهوری اسلامی نبوده پس برای چه اینقدر تفاوت داردبرای مثال جانبازن ارتش کارت جانبازی ندارند امیدوارم مسئولین تدبیری بیندیشند باتشکر

Reply
no
0
yes
0
حسین
1391/10/02 - 12:02
ما به بزم غشق نامحرم شذیم

Reply
no
0
yes
0
جانباز حالت اشتغال
1391/10/03 - 21:15
اقای شریفی چه کسی باید حق امثال بنده که بند ج بودم ومعلوم نبود چرا مرا بازنشته کردند وبعد گفتند اشتباه شده مجددا حالت اشتغال شدم وچون مبلغ اندکی که به عنوان پاداش به من دادند را نداشتم میخواهند انرا 23 سال حساب کنند فرقش 60 ملیون تومان است مگر ما از ازاده ها کمتر بودیم لطفا 30 سال کامل بهید مبلغ داده شده را کم کنید یاحسین

Reply
no
0
yes
0
محمد رضا
1391/10/09 - 12:07
باسلام اینجانب 46ماه بسیجی درجبهه بودم د10درصد جانبازای وتقریبا 50سال سن دارم خواستم بدانم اگر یک روزی مسولین خدای نخواسته به فکر امثال ما افتادن ماهیانه چقدر می دهند با تشکر ازآقای شریفی

Reply
no
0
yes
1
جانباز20 درصدبسیجی
1391/10/20 - 10:47
بگذریم ازتوضیحات آقای شریفی اگرآقایان شریفیها درسپاه درفکررزمندگان بسیجی وجانبازان بودندالان شاهداین چنین بلاتکلیفی ایثارگران بسیجی نبودیم بلکه تصور این است که تمامی مسئولان روحیه دوران دفاع مقدس راندارندوبه فکرخودشانند.البته ماهم به خداتوکل کرده ایم و زور نداریم.تمام.

Reply
no
1
yes
0
همسرشهيد
1391/10/20 - 11:13
پاداش پايان خدمت شهدايي كه داراي سي سال سنوات خدمت ميباشدبراي والدين وهمسر به چه صورت ميباشد لطفا راهنمايي بفرماييد

Reply
no
0
yes
3
رزمنده بسیجی
1391/10/26 - 01:10
اون روزگار که درجه وستوات و مدرک و اینحرفها نبود آقایان سرداری و سرهنگیشونو گرفتند و از بهترین امکانات رفاهی ازمسکن تا حقوق و مزایا وسنوات استفاده میکنند دیروز برادر بودند امروز دکتر و سردار دیروز رزمنده بودند امروز رسمی پاسدار و سپاهی وما هم داوطلب بسیجی بنده با 70 جبهه فقط دارم تماشای این باصطلاح برادران دیروز و سرداران امروز میکنم اگر یکبار دیگر زمان به عقب برگردد محالست راهی جز این راهی که رفتم بروم اما برادران رسم این نبود فراموشی یاران در پیچ و خم روزمره دنیا راستی از آقا رحیم آقا عزیز آقا محسن و و و و و....... ها چه خبر ؟

Reply
no
1
yes
0
حمید رستمی ممسنی
1391/10/26 - 13:47
جانباز 5 درصد می باشم دوبار مجروح شده ام مدارک همزمان پیدانشده است یک مرحله ان که سپاه المدی موج انفجار از کل بدن را تایید نموده است حالا باید جه کار کنم

Reply
no
0
yes
1
محسن محمدی
1391/11/01 - 19:54
با سلام کمسیون 134بسیج که دو ماه گذشته در بیمارستان صدوقی اصفهان برگزار شد جواب ان چه موقع اماده میشود وایاامیدی به این کمسیون هست یا اینکه باز بر میگردیم به خونه اول در ضمن من گواهی مجروحیت دارم بیمارستان هم تایید کرده مدارک بالینی من در بمباران هوایی سوخته ولی سالهست بلا تکلیف مانده ام

Reply
no
1
yes
1
همسر شهید
1391/11/12 - 22:27
به نام خدای چلیل
با این تورم و گرانی پیش آمده برای تامین بخشی از رهن منزل آ ن هم د رتهران به مطالبات پرداخت نشده شهید حساب کرده بودیم تو را به خدا باقی مانده پاداش را به صورت نقدی پرداخت کنید واقعا" گرفتاریم در اجاره منزل مانده ایم . با تشکر از همه زحمات شما عزیزان

no
1
yes
0
تاجیک
1392/09/24 - 17:13
بنده مدتی است از بانک انصار مبلغ 335000 هزارتومن حقوق ماهیانه دریافت میکنم اما نمیدانم ایافیش حقوق هم از کجا دریاثت کنم لطفا راهنمایی نماییدضمنا این مبلغ با معرفی سباه به بانک باسابقه48ماه حضور درخط مقدم و20درصدجانبازی و فاقد شغل وعدم توانایی کار ذرحال ذست وبنجه نرم کرذن با بیماری های ناشی از مصدومییت شیمیایی هستم هر2ماه باید 15رور دربیمارستان های ساسان یاعرفان بستری بشم خدایی خسته شدم 2تا بچه محصل دارم یه دختر یه بسر که بسرم ترک تحصیل کرد تا بتونه توخرج خونه من کمک کنه هردو دم بخب هستند من هم باید از نگاه همسرم وبچه هام عرق شرم بریزم فقط این مبلغی که سباه بهم میده نیمی ازبول داروی من میشه ولی باز هم ناشکری نمی کنم بهر حال ما برای خدا واسلام رفتیم جبهه چون انروز این حرفها نبود اما امرور درمانده شدم سال قبل امدن خونه با بنده مصاحبه هم کردن اما عده ای از مسولین بنیاد ناراجت سدن عده ای خوشحال شدن حال نمیدونم ازکی یاکجا بدونم حق حقوق قانونی ام چیست لطفا ارشاد نمایید با تشکر از سردارو یادگاران جنگ


Reply
no
0
yes
0
سید محمد
1391/11/21 - 11:11
سلام من جانباز ۲۵ درصدهستم وباداشتن دودختردانشجوکه پول خابگاه روخودم میدم ؛این وضعیت بداقتصادی مجبورشدم خانه پدری خودم رابفروشم با۶۵۰ هزارتومان چیکارکنم شب وروزبیش ازده جورقرص برای موجم میخورم کاری هم نمیتونم بکنم ؛شرمنده زن وبچه هام هستم ازاین حقوق ۴۰۰ تومانش برای اقساطم کم میشه ؛لااقل معوقه من روبدیدتایه ماشین بخرم ومسافرکشی کنم ؛به جدم حسین ع به ماهابدکردیدبه یکی اینقدردادیدکه نیازی به ماشین نداشتنداونوقت شمادوتای دیگه ماشین صفربهشون دادید اونوقت به اصطلاح ماروگول زدید خداروچه میکنید ؛به جان مادرم فاطمه زهراس کاش نبودم تاوقتی روزمیشوداین دنیای نامردرونبینم امامیترسم ازخداواهل بیت ع ؛من یک وام میخواهم تاخودروبخرم دست دوم بعدش ازحقوقم کم کنیدبلاعوض نخواستم ؛آقای زریبافان توربه جدم اینکارروبرام بکنید ؛دم ازامام زمان زدن تنهادعانیست لااقل دست فرزندان وذریه ان امام روهم بگیرید؛من سیدمحمدحبیب نژاد ازآمل ؛زنده بادرهبر

Reply
no
0
yes
0
جانبازان زیر25درصد
1391/11/23 - 23:27
با سلام سردار شریفی : اینجانب با36 ماه حضور در جنگ به عنوان امدادگر و
بهیار در غالب پاسدار وظیفه در مناطق جنگی بودم با10 درصد جانباز شمیایی
جزوه گروه جانبازان زیر 25درصد قرار گرفتم ان هم از نوع سرباز جانباز سپاه و
جانباز بسیجی سپاه که هیچ متولی خاصی نداریم . باتمام وجود سعی کردم
بعداز سالها یک وام ساخت مسکن بگریم چون درصد کمتر داشت وتوان پرداخت ان را داشتم ولی ظاهرا به جانبازان زیر 25درصد تعلق نمیگیرد. سردار
این همه تلاش وحضور حتی ارزش گرفتن یک وام راهم نداریم . ایکاش این همه تفاوت وجود نداشت. ای کاش هرجانبازی متناسب با درصد خودش از امتیازات مربوطه استفاده میکرد. قوانین مامشکل دارند. درکشور امریکا اولین امتیازات وشروع ان براساس حضور 3ماه غیر داوطلبانه +یک روز حضور داوطلبانه درجنگ محاسبه پرداخت میباشد.شما قوانین مارا با انها
مقایسه کنید.درکشورما جانبازان زیر25درصد انهم از نوع سربازسپاه ویا
جانباز بسیج زیر25درصد وحضور غیر داوطلبانه درجنگ اصلا ارزشی ندارد.
مثل اینکه گلوله وخمپاره اول میپرسید اگر غیر داوطلبانه درجنگ بودی باشما کاری نداشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟تهران

Reply
no
0
yes
0
دلشکسته
1391/11/27 - 01:07
خدا ازتون نگزرد همه دارن میرن هممون رفتنی هستیم ودنیا فانیست وای به حال شما فقط خدا باقیست.اکثر ایثارگران جانبازان ومجروحین یکایک دارن میرن و شکایت شما مسولینو به ارباب وخدای خودشان میگوین وای بر شما مسولینننننننننن

Reply
no
0
yes
0
محمدرضا سبزواری
1391/11/27 - 22:16
جانباز زیر25%
سلام من وامسال من به جان امام هدف وانگیزه چز برای رضای خدا ولبیک به امام وشعار ما تنهاه رحه سعادت ایمان /جهاد /شهادت بوداست وهست
به نظربنده رزمندای درزمان جنگ ومناطق عملیاتی خاری به پایش رفت 10و15و20و25وووونداره مقصر اصلی کیه؟ اقا تیره و ترکشه

Reply
no
0
yes
0
Guest
1391/11/28 - 17:09
این حرفاهمه کشکه آقایان از سرکول همدیگه بالا میرند که درجات خودشون به سرداری برسانند. خیلی هاشون میشناسیم حتی به اسم حالا میخواهید بفکر من وشما باشند. اینها حاضر نیستند ماهی یکبار یه نگاهی به سایت بیندازند حداقل این نظرات نگاه کنند. باز هم هزار رحمت به روح پدر مادراین بچه های سایت فاش نیوز . بخدا اگه این سایت نبود هم این مصاحبه سه سال پیش هم نبود البته این مصاحبه هم بمناسبت درجه سرداری سردار شریفی بود. چون جناب سرهنگ شریفی هم خیلی خودش به آب و آتش زدتاسردارشد.اگه شریفی و شریفی هایک چهارم تلاش برای درجه شان برای ایثارگران تلاش میکردند مشکلات 20سال پیش حل شده بود حالاکه ایثارگران یا مرده اند یا در حال مردن .

Reply
no
0
yes
0
جانبازی 20% 4/12/91
1391/12/04 - 07:14
بنده استخدام پیمانی سپاه بودم بدلیل اینکه چند نفر از خدا بیخبر در تحقیاقات گزینشی من به ناحق وناروا وازروی غرض شخصی اظهار نظر کرده بودند بنده را از خدمت در سپاه تسویه حساب کردند حال از شما میخواهم به این مسئولین استخدام سپاه بگوئید حداقل به خودم بگویند که به چه جرمی متهم شدهام تا بتوانم از خودم دفاع کنم حداقل بنده را با افرادی که از آنها تحقیق شده است روبرو کنند مسئولین ذیربط به عملکرد فرد توجه کنند نه به گفته های پوچ و بی هدف افراد مغرض که در انجام تحقیقات از آنها سوال می شود و ملاک ارزشیابی را همان قرار میدهند

Reply
no
0
yes
1
داود شفاعت
1391/12/09 - 11:44
اینجانب بازنشسته هستم تاکنون هدیه ایسار نگرفته ام هر زمان که رفتم گفتند بوجه نداریم به کجا مراجعه کنیم لطفا راهنمای کنید

Reply
no
1
yes
1
ازاده وجانباز مظلوم
1391/12/10 - 20:09
آيا ممکن است اگر شکايتي مرتبط داشته باشيم از اين طريق اقام کنيم
ايا واقعا پيگيري,ميشود?

Reply
no
0
yes
0
قهرمان جانباز 25/
1391/12/11 - 21:24
با سلام
آیا درسال 1392 دولت ماده 190 آزادگان سپاه و بسیج را اجرا می کنند یا بهانه تراشی می کنند و آن را اجرا نمی کنند آیا مصوبی است اگر آن را اجرا نکند جلوی آن را بگیرد با تشکر

Reply
no
1
yes
0
فرزند شهید
1391/12/18 - 00:52
باسلام و خسته نباشید چرا بازنشستگی شهمل نمیدهند و قسمتی از ان را سرمایه گذلری شاهد یعنی سهام میدهند

Reply
no
0
yes
0
علی
1391/12/26 - 09:49
سلام مادر بنده بازمانده پیربسیجی داوطلب جنگ برای دفاع ازحقوق ملت بوده که درحال حاضر درآسایشگاه سپیدار ایلام بسر می برد که هزینه ایشان بالغ بر250هزارتومان می باشدکه بنده ناچار از راهای مختلف آن راپرداخت میکنم درصورتی که شما فرمده اید رزمندگان حقوق 300هزارتومانی پرداخت میشود ولی من این حقوق را نمی بینم وفقط سالی 1-2مرحله بعنوان پاداش به ایشان مبلغ 300-250-400هزارتومان پرداخت میشود باتوجه به اینکه پدر بنده 47ماه و23روز جبهه دارد این حقوق 300هزارتومانی کجاست تازه بنده درسن تکلیف داوطلبانهمدت 6ماه جبهه دارم که میگویند هیچ امتیازی در استخدام شما ومزایای کاری ندار چون یک ماه آنبعد از قطعنامه بوده است،جوا بدهید ،چرا؟؟؟؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
شهید زینلی
1391/12/26 - 12:05
ازریاست جمهور محترم میخواهم موضوع بازنشستگی شهدای سپاه را پیگیری نمایند از سال 89 به بعد مبلغی از بازنشستگی پاسداران شهدا باقی مانده که دولت تامین بودجه نکرده با این تورم چه کسی میخواهد جواب فرزندان شهدا را بدهد به چه سختی زندگی مینمایند اما مبلغی از پول بازنشستگی پدرانشان تاکنون پرداخت نشده و میگویند میخواهیم سهام پرداخت نمائیم چه فرقی پاپاسداران در قید حیاط دارند که امروز با اینهمه گرانی آنها باید تمام وکمال بازنشستگی شان را دریافت نمایند اما فرزندان شهدا در در عسرو حرج باشند و پولشان بلاتکلیف بماند چه زمانی باید تکلیف درصد باقی مانده بازنشستگی پدرانشان مشخص شود .

Reply
no
0
yes
2
قربان بزی
1392/01/18 - 10:34
باسلام/پاسداران وظیفه جانباز که بسیجی هم بوده اندواکنون شاغل در ادارات دولتی هستند وحقوقی دریافت نکرده اندباید از چه مسیری پیگیر معوقات خود باشند (لازم به ذکر است با30درصد جانبازی هنوز چیزی دریافت نکرده ام)

Reply
no
0
yes
2
رزمندگان سربازسپاه
1392/01/18 - 22:18
با سلام: خدمت همه نمایندگان مجلس و سرداران و مسولین نظام چرا خدمت سربازان درجنگ غیر داوطلبانه تلقی شده ونه ارزش عرفی دارد. ونه ارزش مادی دارد. مگر جنگ سربازان با جنگ سرداران فرقی داشت درکشورهای اروپای و امریکا حضوردر
جبهه ها حتی یک روز ارزش دارد. درکشور ما 24ماه در جنگ باشی چون سرباز بودی پس ارزش ندارد.این تفکر غلط 24ساله
مشخص نیست کی وچه وقت اصلاح خواهد شد.سربازان جنگ مثل جانبازان زیر 25درصد درکشور ما هیچ ارزشی ندارند.با این
اوصاف مشخص نیست ام
نیت اینده کشور به کجا خواهد رفت چون اشکارا درحق سربازان جنگ وجانبازان زیر25درصد شمااجحاف کردید؟

no
1
yes
0
سربازمعلول حین خدمت
1395/12/29 - 16:22
دربازی شطرنج هم زدن سرباز افتخاری ندارد
سرباز وظیفه وظیفه اش است. دیگر هیچ


Reply
no
2
yes
2
Guest
1392/01/28 - 08:49
سلام . من همسر شهید هستم از شهید فرزندی ندارم از سال 1372 حقوقم قطح گردید تا سال 1380 حقوقم بر قرار شد خدا می داند چه کشیدم جواب خدا وشهید را .......

no
0
yes
1
فرزند شهید
1395/04/20 - 12:59
نبایددیگه حقوقی می دادند


Reply
no
0
yes
1
حسن محمدی عمارت
1392/02/04 - 16:36
من دو بار که هفت ماه می شود به جبهه رفتم. بار اول در عملیات ولفچر مقدماتی و بار دوم در حلبچه ان هم حدود 40 روز بودم و بسیار شیمیایی که بوسیله ماسک و آمپول تحمل می کردیم. اکنون بعد از سالها احساز ضعف، سرگیجه و فراموشی می شوم و چون عضو هیات علمی دانشگاه می باشم احساس ناامیدی و شرمندگی می کنم. ضمنا بی انصافی است کسانی مثل من بدون کوچکترین توقع و فقط به خاطر خدا و مملکت و غیرت دینی و ایرانی و بدون هیچ کونه ریا و فریب و بدون ترس از خمپاره و نارنجک خدمت کنند و امروزه کسانی را که آن موقع یا جبهه نرفته و کیلومترها از خط مقدم دور بوده و امروز جانبازی گرفته و مسئول شده اند.
لطفا جوابم را به ایمیلم بدهید.

Reply
no
0
yes
0
خدامرادرجبی جانباز15
1392/02/28 - 23:52
من جانباز15درصدهستم و38ماه سابقه جنگ دارم ولی هیچ امکاناتی برای ما که جانبازیمان به25درصدنرسیده قایل نیستند
خداوند...

Reply
no
0
yes
0
جلیل
1392/03/01 - 17:10
ازاده جانباز سرباز سپا ه بودم 22 سال که گذست هنوز حقم را نرسیدم من به این کشور زندگی می کنم

Reply
no
0
yes
0
رشید
1392/03/05 - 21:49
سلام منن پیرمرد 76 ساله هستم به پیرمردی 10سال به جبهه رفته و الان هم به فراموشی به سپرده شده است لطفا درخصوص حق ایثارگری انها توضیحی بدهید

Reply
no
0
yes
0
باباجانی
1392/03/15 - 12:58
مگه م جلس0 دوفوریت ماده 190 راتصویب نکردمیشه ازاین اقایان قانو نمندبپرسیدچراحق ازکارافتاده های کلی بندب رانمیدهیدبارمالیش هم که به گفته سردارشریفی حل شده دیگه چرااینقدرخانواده های ماراعذاب میدهند

Reply
no
0
yes
0
جانبازمنتظرگمسیون
1392/03/16 - 00:38
لااقل باشعارهای شما به شمانه - به خودمان که میتوانیم بخندیم . من وتعدادی ازهمفکرانم اولین هسته بسیج رادرخراسان تشکیل دادیم ولی هنوزمنتظررای کمیسیون هستم درحالیکه اول جنگ مجروح شده ام و بیمارستانهایی که بستری شده ام مشخص است . اماانجه مهم است اینکه چرابابازی درصدهای بنیادسرماراگرم می کنید . ماکه به شصت سال رسیدیم نکندمنتظرمردن ماهستید راستی نمی شدمثل زمان جنگ خدایی باشیم و بگوییم این رزمندگان همه برای ماوبه عشق خدافداکاری کردندپس مردانه موقعیت انهاراقدربدانیم

Reply
no
0
yes
1
محمد
1392/04/07 - 08:47
باسلام. باتشکر از زحمات سردار شریفی.بنده با 60 ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل-دو بار مجروحیت در دو زمان مختلف با60%جانبازی طبق بنده (ب)ماده 121 قانون استخدامی سپاه در سال 86 بازنشسته شده ام وهنوز هدیه ایثار خود را نگرفته ام.لطفا" به کجا باید مراجع کنم.(از دوستان سالهای دفاع مقدس سردار هستم.)

Reply
no
0
yes
0
جانباز عبدالامام مق
1392/04/09 - 15:11
تشکر میکنیم از زحمات شما عزیزان اجرکم عندالله

Reply
no
0
yes
0
بهرام زمانی
1392/04/16 - 22:48
سلام علیکم-بنده درمهرماه65بعنوان پاسداروظیفه تادی ماه67جمعابمدت 27ماه بااحتساب دوران احتیاطدرگردان عملیاتی502تیپ 11امیرالمومنین ایلام ودرعملیاتهای محوله درمهران وکردستان شرکت داشتم که درمورخ 1367/4/24درمنطقه ازناحیه ران چپ وسرترکش خوردم وموجگرفتگی هم داشتم که به بیمارستان ایلام (شهیدسلیمی)دربین کوههای اطراف ایلام اعزام شدم وپس ازیکروزبستری بعلت پیوستن به همرزمانم دوباره به جبهه برگشتم ومتاسفانه اسمم درلیست بیمارستان نیست درحالیکه هم واحدتعاون گردان وهمفرماندهی اسمم راثبت کرده اندومعرفینامه به جانبازان رادرپرونده ام دارم که بعلت عدم ارایه مدارک بیمارستان فوق الذکر مرابه کمیسیون معرفی نمیکنند وفقط 20درصد شیمیایی که درحلبچه واطراف ان دچارشده ام رادارم وهرچه اعتراض میکنم بجایی نرسیده ام درصورتیکه فردی که بامن به ان بیمارستان وباهمان امبولانس اعزام شده است الان دارای30درصدجانبازی هست وراننده امبولانس وهمان فردویکی ازکارکنان بیمارستان که شهادت وگواهی مینمایند حاضرند طبق کلام خدا تاییدنمایند. بنظرشماچکارکنم؟

Reply
no
0
yes
1
سلامتي
1392/04/18 - 09:29
با سلام لطفا بفرماييد كه بقيه پول بازنشستگان شهيد كه امسال متاسفانه فقط 33 درصد آنرا پرداخت كرديد چند وقت ديگه پرداخت ميكنيد

Reply
no
0
yes
0
جانبازطبقه پنج
1392/04/18 - 16:18
باسلام ببخشیدمیشه یکی به مابگویدازکارافتاده داعم ازکمیسون عالی بندب چقدربایدحقوق بگیرد صدهزارتومان قانونی است این سوال برایم خیلی مهم است تقا ضامیکنم جواب بنده رابدهیدمنتضرم

Reply
no
0
yes
1
یونس داور بالابگلو
1392/04/20 - 13:46
جناب آقای سردار شریفی سلام علیکم احتراماً به استحضار می رساند اینجانب پاسدار وظیفه جانباز 25% جنگ تحمیلی در سال 1369 به استخدام بنیاد جانبازان ودر سال 1380 با قانون تبصره 6 حالت اشتغال شدم نوشته چندمین نوشته ای است که ارسال می گردد ولی هیچ جوابی دریافت نگردید دیگر امیدی به ادامه نامه نوشتن ندارم در حالیکه تمام همشرایط من سالهاست به مزایایش رسیده اند حضرت عالی ملاحظه میفرمائید در بنیاد شهید تبریز 12 سال است همترازان بنده دوتا حقوق دریافت دارند یکی حقوق حالت اشتغال و یکی هم حقوق جانبازی متاسفانه بنده فقط یک حقوق حالت اشتغال را دریافت دارم چرا باید یک بام و دو هوا باشد چندین نامه نوشتم که بر گردم به سره کارم ولی اصلا بنده را به عنوان کارمند دیگر قبول ندارند. ار آن مقام محترم عاجزانه خواهشمندیم دستور فرمائید بنده را مثل جانبازان همشرایطم به مزایای حق و حقوقم برسم از شما بی نهایت متشکرم

Reply
no
1
yes
0
بهرام برزگری صدقیانی
1392/04/27 - 14:53
بسمه تعالی
خدمت جناب آقای سردار شریفی
باسلام ودعای خیر
اینجانب بهرام برزگری صدقیانی از آذربایجان غربی شهرستان سلماس هستم بنده در دوران هشت سال دفاع مقدس42 ماه 19 روز در جبهه های حق علیه باطل درلشگر 31 عاشوراودر منطقه کردستان به عشق وطن وامام عزیزمان خدمت کرده ام ودر عملیاتهای ولفجرمقدماتی,خیبر,کربلای2وکربلای 5 شرکت نمودم ودراین مدت چند بار مجروح شدم ولی دنبال درصد وامتیاز نبودم فقط 5%غیابا جانبازی در پرونده ام احراز شده بود
حال با این وجود نیمه جانی که دارم چون عمل جراحی دیکس کمر شدهام ویک بارهم دچار سکته مغزی شدم .باداشتن 5سر عالیه واجاره نشینی توان هیچ گونه کارکردن راندارم.
لذا از آن مقام محترم و برادری که از مشکلات درون ما بسیجی ها باخبر هستید عاجزانه تقاضا دارم به یک بسیجی که شرمنده خانواده خود هست کمک فرماید.
اجرتان با خدای مهربان

Reply
no
0
yes
0
احمد سلامی
1392/05/09 - 09:13
با سلام
نفهمیدم چرا بعد از این همه از گذشت جنگ چرا ادارات با کسانی مثل تحت فرماندهی سپاه بسیج وکمیته سابق و جهاد در زدن حکم رزمندگی یکجور رفتار کرده وفرقی بین یکماه و 8سال نیست
دوم افراد نیروهای ارتش باید یا 2سال خدمت پذیرفته یا رزمنده
شما بهتر میدانید ما در اوایل جنگ تخصص هوایی وتوپخانه نداشتیم حتی الان کسی باورش نمیشه سال 59باشگاه افسران که محاصره بودیم تالشکر28کردستان فقط 500متر است تازه ما با نیروی اندک مواظب لشکر بودیم
ابتدا جنگ اینهمه پاسگاه ارتش ژاندارمری کدام حتی 5دقیقه جلو تجاوزگر ایستادگی کردن من نمی دانم شما میدانی بگو من بدانم
وچرا با گذشت این مدت زمان از جنگ قدمی برای رزمندگان بر نداشتید
وبهانه اوردید حداقل این عده از رزمندگان که نه حقوق داشتن نه حق ماموریت چرا الان نباید تحت پوشش حمایتی قرار گیرند
حداقل بگین این دفترچه تکریم برو از فروشگاه نیروهای مسلح خرید کن یا سالی 1بار برو مشهد یا دراحکام صادره کشوری دخالتی کنید وحداقل 6ماه جبهه برای نیروهای سپاه بسیج جهاد سازندگی وکمیته های سابق به ازای 6ماه خدمت مبلغی را به احکام حقوقی اینان اضافه کنی
وهم در 6ماه خدمت در یگان های نامبرده سنوات ارفاقی نیز بدهند
احمد سلامی

Reply
no
0
yes
0
علی رجبی
1392/05/10 - 22:26
سلام خسته نباشید من جانباز 20 درصد هستم که در عملیات عاشورا در منطقه میمک مجروح شدم سباه کمک هزینه ای 280 تومان برداخت میکرد از اول سال 92 قطع کرد چرا و علت چیه ممنونم که علت را به من اطلاع دهید با تشکر

Reply
no
0
yes
0
علی رجبی
1392/05/10 - 22:30
سلام.
من جانباز بیست درصد در عملیات عاشورا منطقه میمک مجروح شدم واز اول سال 92کمک هزینه ای که سپاه پرداخت می کرد قطع شده است
علت این عمل چیست؟؟
ممنون میشم اگر پیگیری کنید

Reply
no
0
yes
0
negar
1392/05/11 - 14:58
سردار شما اکنون در این مقام وخیلی کسها هستید/////////////امثال منشدیم نردبان ترقیشما واین نردبان را شکستید//////////// اکنون هر جا میروی مثل توپ پرت میکند وهمتان ادعایخدایتان میاد/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

no
2
yes
1
مجتبی طاهری
1392/07/24 - 13:31
سلام سردار شریفی طبق گفته خود شما من که بسیج داوطلب بوده حدود2سال خط مقدم بودم واز این دوسال هشت ماه مدارکش باقی مانده وتاکنون هرچه معراجه کردم بی فایده بوده وتاامروز ریالی به عنوان حقوق یا مزایا ودفترچه خدمات درمانی دریافت نکردم پس حق وحقوق امثال من به جیب کی رفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بنده که کارمند نیستم که امتیازی ازبسیجیم بکیرم وشاغل ازاد دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


Reply
no
0
yes
1
جانبازعبدالامام مقدم
1392/05/20 - 17:44
باسلام ودعای خیر به مسئولان این کمک معیشتی گه تعیین کردید 275000مباشد با این همه تورم وگرانی ما هم فاقد شغل هستیم به نظر شما کافی است بول خرید یک گوشی موبایل فرزندتان می شود دست شما درد نکند

Reply
no
0
yes
0
جانبازعبدالامام مقدم
1392/05/20 - 17:48
چرا به جانبازان سباه که میتوانند کار کنند جهت خدمت در سباه معرفی کنید ..........متشکریم

Reply
no
0
yes
0
Guest
1392/05/21 - 22:44
با سلام ضمن پوزش از سردار محترم من در سال 58 سه ماه در کامیاران و جوانرود آنوقت و سه ماه در روزهای اول جنگ در گیلانغرب بعنوان داوطلب و از بهمن 59 تا بهمن 61 در ارتش بعنوان دیده بان چهار عملیات ثامن الائمه و فتح خرمشهر و فتح المبین و رمضان بودم وپس از اتمام سربازی از شهریور 64 الی آبان 67 در قرارگاههای مختلف سپاه در منطقه حضور داشتم بعلت مشکلات به وجود آمده در زندگی شخصی ام در شهریور 91 فرم طرح رمضان را به سپاه ارائه دادم فقط در آذر ماه 91 و اردیبهشت 92 مبلغ اندکی برایم ارسال کردند البته توان کار کردن را دارم اما کاری نیست که انجام دهم اگر وام خوداشتغالی و همان حقوق حداقلی دریافت نمایم حد اقل میتوانم گذران روزمره زندگی را انجام دهم

Reply
no
0
yes
1
فریدون آلبوغبیش
1392/06/21 - 14:12
با سلام

متاسفانه مسئولین تا زمانی که با ما کار داشته باشند و بخواهند در برابر تجاوز متجاوزان ایستادگی کنند به یاد ما هستند من در سالهای 1365 و 1366 در مناطق عملیاتی فاو و جزیره مجنون شمالی بودم که در تیرماه 1366 جمعی گردان سکانی ( حضرت موسی (ع) ) لشکر 7 ولیعصر (عج) در جزیره مجنون بعلت موقعیت کاری جز نیروهای گشت آبی خاکی بودم و بعلت شنا در آب های جزیره که آلوده به مواد شیمیایی بود دچار عارضه تنفسی و پوستی شدم که در دو مرحله به بیمارستان صحرایی مراجعه و تحت درمان قرار گرفتم و در تیرماه همان سال سنگر ما که سنگر نیروهای گشت بود مورد اصابت خمپاره قرار گرفت که دوستانم واز جمله خودم دچار ترکش و موج گرفتگی شدیم وبه بیمارستان صحرایی اعزام شدیم دوستانم بعلت شدت جراحات به اهواز منتقل شدند و من همانجا بستری شدم ولی چند ساعت بیشتر نماندم و با ترک بیمارستان به خط برگشتم حال باتوجه به تصویب مجلس و توافق بین سپاه و بنیاد در خصوص مجروحان فاقد پرونده بالینی بارها مراجعه نموده ام اما با این جواب مواجه شده ام که می گویند این بخشنامه و توافق نامه جمع اوری شده و اصلا اجرا نشد حال معلوم نیست تکلیف من و امثال من چه میشود

Reply
no
1
yes
0
رزمنده
1392/07/14 - 13:51
بنده شش ماه متوالی جبهه داوطلبانه دارم وکارمند رسمی شهرداری می باشم ولی فوقالعاده ایثارگری به من نمی دهند ولی در سایر ادارات به افرادی که از 3 ماه جبهه داوطلبانه به بالا دارند بر اساس جدول شماره 4 بند 2 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری هستند علت تبعیض بین ایثارگران ادارات در چیست؟

Reply
no
0
yes
0
رزمنده
1392/07/14 - 13:53
علت تبعیض بین ایثارگران شهرداری با سایر ادارات در دادن فوق العاده ایثارگری در چیست

Reply
no
0
yes
1
مجید
1392/07/17 - 15:16
بسمه تعالی
با سلام
من سوالم اینجاست که وقتی بفرموده شما
فاش نیوز: سپاه برای بقیه کاری کرده است؟

- تا امروز از طریق سپاه تقریبا" 101 هزار نفر از جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان داوطلب بسیجی کسانی را که فاقد هر گونه شغل و درآمدی هستند تحت پوشش قرار داده ایم و مستمری ای در حدود ماهی سیصد هزار تومان پرداخت می کنیم. ما دنبال این هستیم که کسانی را که سابقه بیست ماه و سی ماه جبهه دارند اگر مشمول بند «ب» و «ج» بشوند از طریق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تحت پوشش قرار دهیم. اعتراضی که الان آزادگان دارند این است که می گویند بین جانبازان سایر نیروهای مسلح با بسیج و سپاه تبعیض قائل می شوید.
خب هالا سوال اینجانب اینجاست که بنده که در سال 1370 در منطقه ی در تبریز مجروح شدم و تعداد 4 نفر هم شهید شدند تکلیف من چیست چرا سپاه بجای هر ماه پرداختی هر 3 ماه یا هر 6 ماه بعضی وقتها هم هر 10 ماه مبلغ فقط 4000000 ریال پرداخت مینماید؟ چرا ماهانه پرداخت نمیکند الان حدود 5 ماه است که پرداختی نشده برام جالب شده بدونم مگر جانباز با جانباز فرق دارد؟ لطفا بفرمایند مدل ترکش خوردنشون فرق داره یا ما بخاطر وطن نرفتیم؟ بخدا به پیغمبر شرم اوره مسئولین باعث شدند که جانبازان به یکدیگر شک کنند که حتما بن پ دارند که حقوق دریافت میکنند اگر چنین نیست عدالت را یکسان کنید یا به هیچ کس پرداخت نکنید یا به همه یکسان پرداخت شود منظورم جانبازان زیر25 است

no
0
yes
0
اصغر انسان
1392/08/11 - 11:57
واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


Reply
no
0
yes
1
مهدی
1392/07/26 - 01:17
به نام خدای یکتا
سلام
لطفأ به سوال من جواب بدین،پدر من در سال ٦٩ در حین انجام وظیفه در منطقه عملیاتی دچار ناراحتی قلبی در اثر فشار روحی و جنگ به بیمارستان انتقال داده میشه و در بیمارستان فوت میکند،حالا از شما خواهش میکنم به من بگین پدر من شهید حساب می شود یا نه؟

Reply
no
2
yes
0
مهدي
1392/07/26 - 01:23
لطف كنيد جواب بديد

Reply
no
0
yes
0
مهدی
1392/07/26 - 12:41
به نام پروردگار یکتا
باسلام
در سال ٦٩ پدر من در حین انجام وظیفه در منطقه عملیاتی دچار ناراحتی قلبی گردیده و به بیمارستان توسط همکارانش انتقال میگردد و در بیمارستان فوت میکند،میخوام بدونم ایا کسی که در منطقه عملیاتی در حین انجام وظیفه فوت میکند شهید حساب میشود یا نه؟
خواهش میکنم جواب بدید

Reply
no
0
yes
0
مهدی نجار
1392/08/06 - 08:03
باسلام من جانباز کارمند شهرداری خلیل آباد که در سال 81 به حالت اشتغال در آمده ام و اکنون ماهانه 790 هزار تومان از شهرداری حقوق می گیرم این در حالی است که یک مستخدم آموزش پرورش بالای یک میلیون تومان حقوق می گیرد یا یک کارمند که در ارتش جانباز شده هم از اداره هم از ارتش حقوق می گیرد کجای اینا برادر جان عدالته یکی از گرسنگی می ناله یکی از خوشی .جمع کنید این قانون مداری های الکی تون رو.

Reply
no
0
yes
0
علی مظفری
1392/08/09 - 11:06
سلام خسته نباشید لطف کنید این موضوع را پیگری فرمائید که چرا برای رزمندگاه هشت سال دفاع مقدس هیچ گونه امتیازی مثل سایر ایثارگران داده نشده بعنوان مثال مدرک تحصلی جانبازان عزیز با یک مقطع بالا ( فوق دیپلم - لیسانس ) محسوب می شود و خیلی چیزهای دیگر ....حال یک رزمنده با سابقه بیش از چهار سال حضور در خط مقدم و عملیاتهای مخطف در این مملکت هیچ شغلی هم به انها داده نشد ه واز لحاظ روحی وروانی به خاطر حضور در مناطقه عملیاتی همیشه دچار مشکل می باشد آیا نیاز نیست این عزیران هم مثل سایر ایثارگران از امتیازات استفاده کنند.
عنایت فرمائید این موضوع را پیگری نمائید بلکه این عزیزان هم به توانند به حق و حقوق خودشان برسند .

Reply
no
0
yes
0
مجید دشتی
1392/09/12 - 10:20
کدام هر سه ماه 3000000 ریال پرداختی دارید چرا دروغ میگید؟
بنده فقط دوبار مبلغ 4000000 ریال هر چهارماه دریافت کردم الان 2 سال است که هر سال مبلغ 4000000 ریال را در دو مرحله پرداخت مینمایند یعنی هر 12 ماه 8000000 ریال همین چرا دروغ تحویل مردم میدید؟ نده جانباز زیر25% هستم

Reply
no
0
yes
0
مجید دشتی
1392/09/12 - 10:23
فاش نیوز: سپاه برای بقیه کاری کرده است؟

- تا امروز از طریق سپاه تقریبا" 101 هزار نفر از جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان داوطلب بسیجی کسانی را که فاقد هر گونه شغل و درآمدی هستند تحت پوشش قرار داده ایم و مستمری ای در حدود ماهی سیصد هزار تومان پرداخت می کنیم. ما دنبال این هستیم که کسانی را که سابقه بیست ماه و سی ماه جبهه دارند اگر مشمول بند «ب» و «ج» بشوند از طریق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تحت پوشش قرار دهیم. اعتراضی که الان آزادگان دارند این است که می گویند بین جانبازان سایر نیروهای مسلح با بسیج و سپاه تبعیض قائل می شوید.
واقعا پرداخت میکنید اگر پرداخت میکنید چرا به ما نمیرسد؟

Reply
no
0
yes
0
Guest
1392/09/26 - 17:19
جرابه سربازان ارتش که 24ماه درجبهه های جنگ خدمت کردن کارت ایثار میدن ولی به اونای کم در سپاه ودر جبهه جنگ (سربازسپاه) تابحال کارت ایثار نمیدن ایاقراراست بدن اگر هست کی میدن باتشکر ابراهیم عبادی

Reply
no
0
yes
5
امیر فولادی
1392/10/01 - 21:03
سلام.چرا منی که رفتم خدمت مقدس سربازی وبرای این نظام مقدس خدمت کرده ام ودر خدمت شکمم پاره شد الان نمیتونم برم سرکار و هر استخدامی که شرکت میکنم برای معاینه پزشکی من رو رد میکنن؟؟؟چرا به من جانبازی تعلق نگرفت؟مگه من انسان نبودم.چرا به داد من نمیرسید.

Reply
no
0
yes
0
علی قاسمی نسب
1392/10/07 - 13:27
باسلام .یک سوال داشتم. برادرمن حدود23سال پیش به عنوان سرباز راننده فرمانده سپاه یکی ازشهرهای جنوبی بوده وهمراه فرمانده درحین ماموریت تصادف میکنند و هردو در دم فوت میکنند بعداز23سال تا به حال حتی فقط یک نفرهم ازمسیولین به سراغ پدر پیر من نیامدند هیچ عکس ونامی در هیچ جا ازاو برده نمیشود من 20ساله گریههای شبانه پدرم را میبینم به خاطر این موضوع وهربارکه خواستیم پیگیری کنیم مسیولین با طعنه اورا آزرده خاطر کردند من فقط خواستم این موضوع را به گوش مراجع بالاتربرسانم اگرمیشود پیگیری کنند واین پدر پیر را آرام کنند اسمه خیابان ماراگذاشتند خیابان دانش آموز درحالی که نمیدانند یک شهید گمنام به نام محمدقاسمی نسب هم وجود دارد

Reply
no
0
yes
1
محدباقر
1392/10/14 - 12:17
باسلام جانبازان 20 درصدشیمایی کی 25 درصد می شوند

Reply
no
0
yes
0
Guest
1392/10/14 - 12:19
باسلام من جانباز 20 درصد شیمیایی هستم برای من 25درصد کی اجرا می شود

Reply
no
0
yes
0
قاسمی
1392/10/19 - 09:47
با سلام
پدر بنده جانباز 10 درصد شیمیایی هستن و ایشان کمک معیشت بگیر سپاه می باشند ک0 ماهیانه 150000هزار تموان حقوق دریافت می کنند و پدر بنده توانایی کار کردن ندارد و دائما بیکار می باشد آیا راهی وجود ندارد ما بتوانیم اقدام نماییم تا حقوق ایشان افزایش پیدا کند در ضمن متولد 1338 می باشد .خواهشا اگر راهکاری وجود دراد راهنمایی کنید تا بتوانیم اقدام نماییم چون خودش هم واقعا در عذاب است که هیچ در آمدی در این اوضاع اقتصادی ندارد. با تشکر

Reply
no
0
yes
1
مهدب ابراهيمي
1392/10/26 - 20:01
با سلام جناب آقای سردار شریفی جواني هستم ليسانس كامپيوتر علاقمند به ولايت و عاشق به خدمت در سپاه يا بسيج لطفا كمكم كنيد بتوانم استخدام شوم من معرف ندارم براي همين كارم كمي سخت شده لطفا كمكم كنيد

Reply
no
0
yes
1
Guest
1392/11/01 - 22:36
اینجانب در سال67 68برج 2 در منطقه جنوب در حین آموزش به طرز فجیعی مجروح شدم همان زمان هم به درمانگاه و تحت نظر پزشک به اندیمشک منتقل شدم متاسفانه پزشک متخصص بجای درمان من دنبال رفتن به تهران بود من هم ناراحت شدم و با پزشک درگیر شدم و از قرارگاه برگشتم به یگانم و از انجا رفتم مرخصی استعلاجی و درمان چندین بار هم در ان زمان مراجعه کردم ولی هربار دوستان لطف مینمودند و حاله اجر اخرت را میدادنند پس از ان حادثه متاسفانه جراحی نیز شدم تراکم استخوانی هم گرفتم دندانهای سمت راستم را به کل از دست دادم

Reply
no
0
yes
0
احمد
1394/02/08 - 23:18
باسلام خدمت سردار محترم من درسال ۵۹ عصو سپاه شودم ودرسال۶۲ مجروح ازناحیه دست وسر موجانفجار درسال۷۶ با۳۰درصد جانبازی وتحددرمان ومراقبت درسال ۸۶ مشمول بند ب و۳۵ درصد جانبازی شودم ودرسال۷۸ بازنشسه شودم درسال۹۱ درگمسیون عالی باچهلدرصدجانبازی ازگارافتادهگلی وصعبلالج شودم بمن گفتند چون شما ۶۰ ساله شودهاید حالت اشتقال نمیشوید سردار بزرگوار مگر جانبازی بنده فرقیکردهاست من بعلت این مجروهیت تنها سلامتی رااز دست ندادم بلکه خانواده خودراهم ازدستدادم وحیچامگاناتی از زمین ویا خانهی را نکرفتام وهر چندماه میباید مدتی در بیمارستان بستری شوم کدیکر فرزنانم حیچ رسیدکیهم نمیکوند ومیکویند فقت بدبختی برای ماداری همه خاندار شودند وما بیمارستان نشین شمار به خون شهدا اگر من حقی دارم رسیدگی فرماید وسلام اکر دورست بیان نکردهام به عصابو ردانم ببخشید خدا نکهدار

Reply
no
0
yes
0
محمد کریم کاظمی
1394/02/27 - 01:42
سردار شریفیبنده رسمی سپاهدر حین ماموریت تصادف نمودم ودوچار سانحه در سال هفتادویک مراجعه کردم که به یگان مربوطه مدارک پزشکی هم ارائه کردم ولی میگویند فیش حقوقی ماه حادثه وحکم مامریت ومسول وقث باید امضاء کند ایا تصادفات سال 71 درصدجانبازی شامل میشود وچطور باید یگان به کم سیون معرفی کند درضمن نامه یگان ان موقعجهت تریخص از بیمارستان ضمیمه مدارکست

Reply
no
0
yes
4
رضاامیری
1394/03/17 - 17:32
بنام خدا
سال 65بوددرمنطقه بودم یک بعدازظهرساکت حالم گرفته شده بودبرای خواهران وبرادرانم آخرپدرمان شهیدشده بودداشتم فکرمیکردم که خدایاحالافاطمه که 5سال بیشترندارددلش تنگ نشده برای پدرم خلاصه باهرناراحتی بودمرخصی گرفتم وساکم رابرداشتم به فارسان بروم بعدازخداحافظی بابچه هاهنوز10مترازسوله دورنشده بودم که تبلیغاتی نوارآهنگران راپخش نمودوصوت دل ربای حاج صادق فضاراآکنده ازمهرکردهرچه تلاش کردم که بروم وسوارشوم به پشت خط نتوانستم خلاصه یادشهیدشدن پدرم غلبه براحساسم کردوبرگشتم ازآنجاکه بودم یعنی عین خوش به غرب فرستادندمراوحدود9ماه دراشنویه.مریوان.پاسگاه شهدا.دالانی.راه خون بودم وامروزپایانی آنهاراندارم من آنروزبجزبه شهادت پدرم ودوستانم فکری نمیکردم حالامدارک ملاک شده است بیست بارمکاتبه کرده ام آقایان من فرزندشهیدم دچاربیماریptstوشیمیائی خردل بااعصاب وروانی که سی سال است هنوزصبحانه نخورده ام وهنوزنشده که بتوانم یکروزبااختیارخودم زندگی کنم روزانه 1000میلیگرم دپاکین و100میلیگرم متادون وداروهای اعصاب مصرف میکنم با15درصدجان بازی 600هزارمستمری میگیرم 400هزارآن کسورات است من باسه فرزنددانشجوفاقدسرمایه شغل ودرامدبادویست هزارتومان زندگی میکنم تازه گاهی دارویم رابنیاددورمیدهد200هزارهم بایدبدهم 2بسته متادون آقایان میفرمایندتکریم ازایثارگران بنظرشمابا200هزارتومان میتوان سه تامرغ راساپورت کردآیاسه تامرغ بااین مبلغ میتوانندیک ماه دانه بخورندمن فرزندانقلابم پدرم ازسال 50مبارزه میکرده اولین پاسدارکمیته استانم بوده بعدهم دریک مبارزه ای جانانه بارقصی آغشته ازجنون شهیدشده بیائیدفرزندانش راببینیدآنوقت همسایه ماراهم ببینیدبین رقص عارفانه جنون مابارقص دخترهمسایه امان درمسابقات رقص دوبی جلوخانم گوگوش چقدرتفاوت هست آنهابابی ام و400ملیونی جابجامیشوندمایک روا86داشتیم بخاطرجهیزیه دخترمان فروختیمش آیااین تفاوتهامدنظرکسی هست نه بخداامام رامیخواست تادریک فراخوان ازنزدیک بامشکلاتمان دست به گریبان میشدامروزفقطشعارمطرح است ماشده ایم ابزارصعوددرونمان خودمان راخفه کرده بیرونمان مردم راهرجامیروی بایک نگاه طلبکارانه تاحرف میزنی میگویندشماکه سهمیه داریدای وای بر ما که سهمیه امان به اندازه سه تامرغ هم نیست وای خاک برسرمان که آنقدربی لیاقت بودیم که همه دوستانمان رفتندومابیچاره ماندیم.

no
0
yes
1
صادق-یزد
1394/03/21 - 21:38
سلام به رضا امیری عزیز وزجرکشیده دست دشمن مغرض ودوستان جاهل!
برادرم نظرمبارک شماراخواندم اشک ازچشمانم جاری شد
دوست من ناگفه هارا الان نمی توان گفت! آنچه فرموده ایدحقایق تلخی است که ازخط قرمزعبورنکرده است!
اماحتما می دانیدبسیاری ازحقایق هستندکه حتی گفتن آن هم الان صلاح وبلکه ممکن نیست!
دوست من خدارحمت کندپدربزرگوارتان را جایی که این فشارزندگی برشما اشک امثال من رادرآوردنمی دانم اگرپدرتان ازآن مطلع شونددیگرچه حالی درعالم برزخ به ایشان دست خواهدداد؟
تاجایی که شاید حتی نعمت های معنوی خاص شهداء نیزنمی تواندحزن واندوه پدرتان رازایل گرداند!
برادرم پس چاره ای نیست جز صبروتحمل وتوکل برخداوندمتعال
فقط یک جمله هم خطاب به مسئولین و مقامات و دولت مردان ایران اسلامی!
شمارابخداقسم درحق این عزیز زجرکشیده مساعدت نماییدوالا گرفتارآه جان سوزایشان قرارخواهیدگرفت.
وآخردعواناان الحمدلله رب العالمین.


Reply
no
0
yes
1
1394/03/23 - 11:57
سلام برادر گرامی
لطفا شعار ندهید. بعد 30 سال دیگر بس است. اینقدر ارزش بسیجیان جانباز را از بین نبرید.انقدر گفتی که ماده 190 یا قانون یا تبصره 38 کل دنیا فهمیدند دیگر بس است.
آقا سردار شریفی یا مدیر محترم سایت. ما که سال 1362 مجروح شدیم نقض عضو هستیم تا به حال یک ریال نیز از طریق سپاه یا بنیاد شهید چیزی ندیدیم.


Reply
no
0
yes
0
سید جعفر
1394/03/29 - 01:22
با سلام جانباز 20 درصدم بی خانمان چرا اقای سردار

Reply
no
0
yes
1
حمیدپروار
1394/03/29 - 16:59
جانباز بسیجی 50 درصد در عملیات کربلای 2 قطع عضو شدم 31 سال از مجروحیتم می گذره دریغ از کمترین حقوق و مزایا چی بگم من به عشق رهبرم و وطن لبیک گفتم اما امروز در نا امیدی از فردا سپری می کنم به امید روزی که خدا قضاوت کند امین

Reply
no
0
yes
0
اسلام مشکانی
1394/03/30 - 14:40
باسلام بهبه سردارعزیز// اینجانب اسلام مشکانی فرزندمرحوم اکبرمتولد48وشماره شناسنامه4دارای 3فرزندکه بزرگ آنها14سال داردازشهرستان تازه تاسیس خوشاب که نامبرده 27ماه بطورداوطلب درجبهه های جنوب وغرب کشورجنگیده ام که آخرای جنگ من راموجی درمنطقه بانه گرفت که آن زمان چونکه جوان بودم اهمیتی ندادم اماالان حدود20سال است که به متخصص های اعصاب روان سبزوارومشهدمیروم که تمامی نسخه های این 20سال رادارم ازشمامقام محترم تقاضادارم اقدامی برای کمیسیون اینجانب کنیدتابتوانم ازطریق کمیسون به حق پامال شده ام برسم چون درطول این24سال چندین باربه سپاه مراجعه کردم جهت کمیسیون جواب به اینجانب نداده چطورمیشودرزمنده ای27ماه توجنگ باشدویک بارهم موج بگیرداماجانبازنباشدبه گفته خودسردارکسی که 20یا30ماه درجنگ بوده حتما50%جانبازاعصاب وروان است پس چطرالان26سال است که جنگ تمام شده ومااینهمه به بنیادوسپاه میرویم کسی که جواب نمیدهدبماندهنوزچندتامتلک هم میگویندیکی به خودم گفت خواب ماندی ودیگری هم گفت میخواست نری برای ماکه نرفتی پس ازشماتقاضادارم اگردرحقیقت به فکررزمندگان بیکس هستیدرسیدگی فرمایید رزمنده داوطلب جبهه وجنگ اسلام مشکانی ازروستای مشکان لطفایکی بنده راراهنمایی کنددرصدهم نمیخواهم فقط دردم رامداواکنندتاازای قرصهانجات یابم اگرراست میگوییدکه..........

Reply
no
0
yes
0
1394/03/30 - 14:54
رزمنده۲۷ماه جنگ اسلام مشکانی گفته های دوستم میباشدکه شیمیایی هستش ۱- تو را به این تنهایی هایت ودلتنگیت برای دخترت واین دل شکسته ات واشک هایت قسم می دهم که فقط آهی بلند از ته دل سر دهی. آهی که دامنگیر باشد. زمانی که در اوج جوانیت از همه چیزت گذشتی تا از نظام وخاکت دفاع کنی، عده ای در خواب ناز ومشغول نوشتن تبصره وماده بودند تا تورا از حقوقت محروم کنند! توشبها تا صبح بیدار بودی ودیده بانی می دادی تا آنها در فرنگ تحصیل کنند و در خواب ناز رویای پست ومقام ببینند. تو گاها” چند روز گشنه وتشنه بودی واینها در وان حمام لمیده و آب پرتقال می نوشیدند. تو جزو رتبه های اول کنکور شده بودی وتحصیل را رها کردی تا در دانشگاه جبهه به بعضی ها درس ایثار بیاموزی تو گاها” تا دوهفته آب برای حمام و وضو نداشتی. توخودت را روی مین می انداختی تا بگویی در مکتب خانه عاشورا درس خوانده ای. توبا سن کمت در زیر تانک می خوابیدی تا بگویی عشق به معبود و ایثار سن وسال نمی شناسد!

تودر نبردی نابرابردر مقابل دشمنی تا دندان مسلح می جنگیدی و با روحیه مثال زدنیت دشمن را به عقب می راندی وبااینکه مجروح بودی دوباره برمی گشتی وبه جای اینکه به تومدال شجاعت بدهند از تومدرک همزمان میخواهند! رزمنده همه به تو مدیونند. حتی فرمانده هانت که اکنون ستاره های روی دوششان آنچنان برخی از آنها را از خود بیخود ومغرور کرده که تو را بیاد نمی آورند واگر بیادت بیاورند برای خالی نبودن عریضه است نه قدردانی!

رزمنده بسیجی جانباز درصد پایین وبالا وکسانی که حقوقت را نادیده می گیرند وتورا با این همه مشکل به حال خودت رها کرده اند وتحریم وکسری بودجه و تعداد زیاد رزمندگان وجانبازان را بهانه می کنند که خدماتت را نادیده بگیرند وفراموشت کنند ،هیچ به این فکر کرده اند که آیندگان چه قضاوتی خواهند کرد؟ درروز قیامت وحساب وکتاب هم همین بهانه ها را میاورند؟ خودشان بیشترین حقوق را می گیرند وبهترین اتومبیل ها را سوار می شوند وخانه های میلیاردی دارند به تو می گویند اجرت باخداست! فرزندانشان در خارج تحصیل می کنند وفرزندانت باید گرسنگی بکشند یا اینگونه به خاطر بیماریت حتی از دیداریش محرومت کنند وتوبسوزی وبسازی تا در گمنامی ودر کنج عزلت بمیری وبرای دفن کردنت پیش همرزمانت هم شرط گذاشته اند !!؟شمارابه قران به دادمارزمندگان به فراموشی سپرده شده برسید..آیاسزاواراست یکی ازهمه امتیازات استفاده کندودیگری ازهیچ امتیازی برخوردارنباشد چرا؟؟؟؟!!!!مگرمارزمندگان که نه شهیدشدیم ونه مجروح جرممان چیست که امروزه بااین تبعیض هاروبروهستیم؟آیاخانواده من هم مقصرهستن به جرم رفتن به جبهه من بااین اعصابی که دارم عذاب بکشندنان شب راپیدانمیکنندامابه فکراین هستنندکه من هر۳ماه یک بارباهزاربدبختی به پیش دکتراعصاب وروان بروم تاشایدروزی منهم حالم خوب باشدوباخانواده ام رفتاری خوب داشته باشم بخداآرزوی بزرگشان این است که یک روز باشدکه من بابچه هایم رفتاری پدرانه داشته باشم چون اعصاب این مهرراازمن گرفته خیلی هم دوستشان دارم وخیلی هم تلاش میکنم که این اخلاق راکناربگذارم اماحیف…………شمارابه هرکسی که می پرستیدبه فکررزمندگان وجانبازان زیر۲۵%هم باشید که درکوچه پس کوچه های زندگی دارندعذاب میکشندرزمنده داطلب۲۷ماه جنگ اسلام مشکانی ازروستای مشکان به امیدروزی که مسولین حق حقوق پامال شده رزمندگان رابه خودشان برگردانندایشاالله رزمندگان دوران جنگ بی صدافریادمیزنند امامسولین خودرابه ناشنوایی زده اندچرا؟نمیدانم

Reply
no
0
yes
0
رحمتی
1394/03/31 - 15:24
برادراینجانب درسال 62به درجه شهادت نائل آمدندوبااینکه پدرومادرم درقیدحیات بودندهیچ زمانی حقوق برای ایشان درنظرگرفته نشد.برای پی گیری بایدچکارکنیم؟

Reply
no
0
yes
0
رزمنده -جانباز
1394/04/15 - 12:10
امیدواریم سپاه پاسداران بتواند حق ما رزمنده های دفاع مقدس را که سالیان سال است ضایع شده هر چه سریعتر بگیرد من آزمایش وسی تی اسکن ریه در بیمارستان بقیه اللا دادم 6.24 آوردم واقعا از ناحیه ریه وتنفس بسیار ناراحتم عندالله بهمین دلیل چشمام هم در حال نابینایی هستند آثار شیمایی در پوستم هم تائید شده کمیسیون بدوی هم تائید کرده از لحاظ هزینه درمان در مضیقه هستم انتظار دارم هرچه سریعتر کمیسیون عالی ودیگر کمیسیونها که میگویند به سختی تشکیل میشوند زودتر تشکیل شوند که ما به حق خودمان صرفا از لحاظ درمانی برسیم انشالله امیدمان به خدا وسپاه است که پیگیر باشد

no
0
yes
0
رزمنده
1394/04/20 - 00:58
سلام با قبولی طاعات وعبادات بزرگوار ریه پدرم 11/24ومشکلات که خود تهران در جریان هستند وتایید سپاه واعصاب وروان که رای کمیسیون 134وماده200سپاه ولی در کمیسیون بنیادمنفی وصفر منظورشده الحمال..برخورد سپاهبسیار خوب بوده خودشان بودهاند وباخبر از همه مشکلات در تابستان امسال 2با رفتم تهران برخورد متاسفانه یسیاربد در شهرستان که نگو ونپرس ارث پدریشان هست خدای محمد بحق این شبهای عزیز مسیولین بیدار شوند وبرای خودمان که سن بالا رفت کاری نکردند فرجی شود همتی بکنند تا برای فرزندانمان که بالای 30 ودهه 60 وبیکار ومجردند کاری بکنند انشال...هرچند تهران گفتند بودجه نداریم ونیست خدایاگشایش وتکان وحرکتی به این پشت میز نشینان خدمتگزارر


Reply
no
0
yes
0
امیرصفای
1394/04/20 - 04:40
با سلام به همگی دست اندرکاران امیدوارم مارا هم از شرمندگی بچه های خودمان در بیارید دوسال داوطلبانه درکردستان سپاه دوازدهم درارتفاعات حاج عمران پا هام فلج شدن اما با5سرعیال پاین شهرخرم آ باد دریه خونه کلنگی اجاره نشینم با هزاران درد منطقه ی که آب خوردنمون برف بود خدا میدونه الان باباپسرش سربازه ده روزه نیادخونه پانزده روز ول میکنه میادخونه اما یکصدوبیس روز حتی حمام همنمیکردیم روح شهدا شاد درددله ببخشید

Reply
no
0
yes
0
رزمنده
1394/04/22 - 16:53
سلام سردار همسرم کمیسیون 134 وماده200/120 رای اورد وفرماندهی تهرن وبنیاد تهران تایید شده ولی کمیسیون استان بعلت نداشتن پرونده منفی وصفر منطور شده جانبازی که حداقل 3سال جبهه بوده وترکش در بدن میشود اعصاب وروان سالم باشد واین تیر غیب بوده لطفا با توجه به اظهارات شما رسیدگی عاجل تا حداقل بشود برای فرزندان 30-34 سال بدرد بخورد چطور انتطار دارید فرزندانمان پدری را که از بچگیی کتک میزده وحتی مادرشان را ومشکلات عصبی وبیکار وسربار را اینهمه تحمل کنند در حالیکه دولت گرهای از مشکلات اینها راحل نمیکند دارند برای جانبازان سنگ تمام میگذارند بی پولی /بی خانگی وفرزندانی که.....سردار یعنی بنیاد نامه کمیسیون شما را که 10-11 امضا داره تایید نمیکند خیلی حرف هست شما باید حق را طلب کنید نه جانبازان انان با شما قدم برداشتند وعشق ودل وجان وجسم را هدیه دادند پس حق انان در 134 را خواهانیم ممنون

Reply
no
0
yes
2
حمید پروار
1394/04/22 - 21:55
سلام واقعا در حیرتم فردی معلول جنگی چون بسیجیم حقم را نمدهند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

Reply
no
0
yes
1
قسمی جانباز
1394/04/31 - 01:23
جانبازه ۱۵ درصد هستم مدا رک موجوترکش راهم دارم برای موج درصدی به من ندادن خواهشن راهنمایی کنید موفق بآشید

Reply
no
0
yes
1
کیومرث رکنی
1394/05/17 - 19:29
باسلام جانبازشیمیائی وموج انفجارمی باشم که درسال 1385 با حضورخودم و همراه 15 درصد جانبازی موج انفجار و ترکش راابلاغ نمودند لیکن درسال 1389 که برای اولین بار پرونده شیمیائی اینجانب در کمیسیون عالی پزشکی مورد بررسی قرار گرفت 15 درصد موج انفجار را حذف و درصد فوق را به شیمیائی اختصاص داده اند پیگیر شدیم می گویند چون نسخه مدارک پزشکی موج انفجاردراختیار شما نیست لذا درصد مربوطه حذف گردیده است از شما خواهشا میخواهم به این مورد رسیدگی وجواب قانونی را به اینجانب ابلاغ فرمائید. متاسفانه کمیسیون ماده 16 هم جوابی قانونی ارائه ننموده اند

Reply
no
0
yes
3
عباس
1394/05/23 - 10:46
با سلام فقط همين بس دگيه دير شده اگه دوست داشتيد خدمت ميكرديد به همه جانبازان عزيز با هر درصدي كه هستند ما مديون خون شهدا و جانبازان عزيز هستم تورو خدا انقدر شعار تو خالي نديد مسولام كشور

Reply
no
0
yes
0
ابراهیم رحیم پور
1394/06/04 - 18:58
بنده 14 ماه جبهه بود 2سال خدمت سربازی در زمان جنگ تا حالا هیچ کمکی به من نشده

Reply
no
0
yes
0
مدیون شهدا و ....
1394/06/05 - 05:42
درود به شرف یکایک رزمنده ها و جانبازا و شهدای بزرگوار.اگه شماها نبودین............الله اعلم



Reply
no
0
yes
0
جواد
1394/06/07 - 14:45
جناب آقای شریفی سلام.بنیاد جانبازان کمیسیون عالی سپاه رادرخصوص مجروحین شیمیایی قبول ندارد.بنیادجانبازان ایلام نظر کمیسیون عالی سپاه را رد می کند وکاری هم ازدست ما ساخته نیست

Reply
no
0
yes
1
بی نام
1394/06/16 - 11:30
به نظر من با این امکاناتی که بنیاد شهید وامور ایثا گران در اختیا ر این عزیزان می گذارد قابل تقدیر نیست و باید چه سپاهی وچه ارتشی هر دو در یک سقف باشند چون خدای نکرده در زمان بروز جنگ هر دو را باید در یک صف باشند

no
0
yes
0
رحجم عظیمی
1395/08/27 - 01:24
سلام چرا سپاه قانونی رابه مجلس برای تصویب نمی دهد تا ادارات نامه کمسیون پزشکی سپاه وتعیین درصد آن راذقبول کنند تا مشکل از ریشه حل شود،، بنیاد جانبازان به هیچ عنوان صلاحیت رسیدگی به امور این عزیزان را ندارد باید به سپاه واگذار شود چون درد این عزیزان رابهتر درک می منند


Reply
no
0
yes
0
محسن روشنی
1394/07/01 - 21:23
باسلام
اینجانب محسن روشنی فرزند جانباز مرتضی روشنی مجروح اعصاب روان که سال ۶۲عملیات ولفجو۱مجروح گردیده وتا کنون سپاه گلپایگان همکاری نکرده از سال ۸۴تا بحالا با این که کپی امبولانس و بیمارستان راهم داریم اما سپاه میگوید وظیفه ما نیست که به کمیسیون ارسال کنیم قسم حضرت عباس باورکنیم یا دم خروس ماده۱۳۴هنوز گلپایگان نیومده ؟من از رهنمایی ترک تحصیل کردم الان خرج زندگی به دوش منه از طرفی هزینه درمان پدرم خداکنه بمیرم از دست شما راحت بشیم

Reply
no
0
yes
0
1394/07/09 - 07:01
جانباز زیر 25 درصدم بعد از 30 سال مراجعه کردم فقط بخاطر ناتوانی از کار بدنی با وجود دیسک کمر دیسک گردن وبا وجود تیرخوردن هر دو دست 10 درصد جانبازی گرفتم گناه ما این است ک ساده بودیم و زمانی که بعضی افراد به دنبال جمع آوری مدارک بودند ما فقط فکر حراست از وطن بودیم الالن با وجود داشتن خانواده و ناتوانی از کار باید چه کار کنیم؟

Reply
no
0
yes
0
سعید تاز
1394/07/16 - 16:42
باسلام بدر من در سال 66 جانباز شده دچار موج گرفتگی واز بای چب ترکش خورده من بسر بزرگ ایشان هستم یدرم هیچ کاری نمی توانن بکنن خرج ومخاج خانه به دوش من هست بخاطر اینکه بدرم سواسانه خود را گم کرده هیچ چیز به ما تعلق نمی یابد من هم الان سرباز هستم حداقل بای من یه کسری جور میشه

Reply
no
0
yes
0
حسین اماموردی
1394/07/21 - 12:20
با سلام خسته نباشید بند ه 39 ماه داوطب بسیجی جبهه حق علیهه باطل شر کت کردم چندین عملیات شرکت کردم اجنوب تا کردستان 20درصد هم جانباز هستم باشش نفر عاعله بعداز چند سال سپاه برای بند طرح رزمضان درست کرد 180000هرار تومان شروع شد الان 380000سیصد هشتاد هزار تومان آقای قربانی وآقای یعقوب نامور مسول ایثارگران بستان آباد از در خواست در صدی کردند شما بعضی وقتها در شهردار ی کار می کنی اگر به نرسی می نویسیم حقوق شما قط خواهیم برای فرستادن مشهد پارتی پدر خودش آقای نامور آنها که چند ترلی دارند تهران مغاز دارند می گیرند من که در شهرداری اگر بیمارستان نباشم مریض نباشم کارگری می کنم خدارا خوش میاد هر ماه 3عددسرتای آزاد بگیر ازبردرای کوچک خود دستی کمک داروی بگیرم کجا هستند آن مرد آهنی دارم بی پولی فقری جون میدم ماهم آرزو داشتیم دکتر شویم استراح کنیم چرا زنند مارا می کشند کسی به داد ما نمی رسد

Reply
no
0
yes
0
اسماعیلی
1394/07/24 - 23:27
پدری دارم با بیش از 48 ماه جبهه و بازنشسته سپاه و سابقه دوبار موج گرفتگی در عملیاتهای عاشورا سال63 در منطقه میمک و کربلای 5 در شلمچه سال65 ولی از اولی فقط صورت سانحه دارند به همراه لیست آمار مجروحین و از دومی صورت سانحه دارند و کمیسیون 7 نفره یگان آن رو هم تایید کرده و بنیاد میگه فقط مدارک بالینی همزمان باید باشه که درصد بدم و کمیسیون فاقدین مدارک سپاه هم همینو گفته با توجه به این که دو نفر شاهد که فرماندهان گردان و گروهان پدرم بوده اند این صورت سانحه رو تایید نمودن ولی دریغ از هیچ درصدی. پدرم چندین بار دچار فلج مغزی شده اند دایم تشنج میکنند مشکلات ریوی و... دارندو تمام متخصصان اعصاب و روان و مغز و اعصاب این بیماریها رو ناشی از ptsd یا موج انفجار میدانند واقعا حق رزمندگانی مثل پدر من که مدارک بالینی اشان توسط بیمارستانهای آن زمان مفقود گشته ضایع گشته لطفا صدای ما رو به مسولین برسونید و راهنمایی کنید چکار کنیم


Reply
no
0
yes
0
پاشایی
1394/07/27 - 16:54
سلام ....انقدر دست دست میکنید عمر ماهم با این شرایط سخت زندگی که داریم تموم میشیم...من جانباز شیمیایی و اعصاب روان هستم زمان از بهترین شرایط داشتم ولی من به دنبال این چیزها نبودم من فقط به دستور امام ودفاع از اب خاک ناموس به صحنه نبرد امدم ....ولی الان شرایط جسمی و زندگیم طوری هست که خیلی سخت میشه ندگی کرد شماهم مارا که به این وصعیت که افتادیم رها کردید ودیگر ما جوانان بیست سال قبل را نمیشناسید که جون زدگیمان گذشتیم .....خواهشن بین جانمبازان شیمیایی فرق نزارید روز بروز وضعیتمان بدتر میشود منهم این شرایط را دارم در شلمچه مجروح شدم خودم زادگاهم بیجار است ولی اون موقع همه جا خونه ما برادر خواهر ما بودن نه مثل امروز نبودیم خواهشن فکری به حال جانبازان زیر بیست در صد شیمیایی کنید...

Reply
no
0
yes
0
علیرضا خمری صادق
1394/07/28 - 21:45
با عرض سلام وخسته نباشی بنده ازاده وجانباز هستم سوال من این است که ما جانبازان استان از کجا باید سوال بکنیم که ایا ما که سرباز سباه بودیم والان کا مند جای دیگر بجز سباه بوده ایم ایا به ما هم مثل ازادگان استان اردبیل حقوقی می رسد یا نه یاما که دراین استان هستیم فراموش شده ایم

Reply
no
0
yes
0
حمید
1394/08/18 - 21:06
سردار خسته نباشد :یادش بخیر .زمان جنگ سرباز وظیه نبود .همه بسیجی بوداند ولی حالا که شهید شدند .برای بازنشتگی بعداز شهادت برای ولدین مجردومتاهل پیش میاورید .اما مگر والدین این حق ندارند بگیرند؟ چرا ایا یک مادر این حق ندارد ؟ ایااو پسربزر ک نکرده ؟ ترا به زمان جنگ که تمام راستگویها بود قسم ات میدهم درقانونتان صرفه نظر گنید تا بازنشتگی مثل تمام شهدا بعد از سی سال شامل شهدا مجرد و به والدین هم تعلق بگیرد

Reply
no
0
yes
0
کریمی
1394/08/19 - 12:34
باسلام من سال 74 درپادگان تانکسازی مسجد سلیمان تیر خوردم درحین پاسبخشی و اکنون قطع نخاع هستم و ارتش منو مستمری بگیر قرار دادن و 800تومان حقوق که زنم از دست فقر مالی طلاق گرفت والان همسایه در راه خدا کارمو انجام میدن چرا من و امثال من چرا باید جانباز نباشه چه فرقی بایک رزمنده جنگی داریم ما هم اگه اون زمان بودیم حداقل میتونستیم پوتین واکس بزنیم مسؤلین محترم خواهشن فکری بکنید مارا از این فلاکت دربیارید پناه بر خدا

Reply
no
0
yes
1
مهمان
1394/08/26 - 00:42
با سلام
پدر من با داشتن 25 ماه خدمت در جنگ و مناطق عملیاتی و اسیب های روحی و روانی ناشی از حملات و انفجار ها تا به حال حتی یک تشکر خالی هم ازش نشده از خانوادهای که همیشه حمله های عصبی اش را تحمل می کنند از خان واده ای که وقتی قلبشان اتش می گیرد وقتی پدر خانواده به خاطر حمله های عصبی که با بالا رفتن سن هم بیش تر می شود از کار اخراج شود و در هر جای با هر کسی دعوا کند به خدا تحمل ایکنه وقتی نشسته ای و با پدرت حرف می زنی استکان چای به طرفت پرت شود خیلی سخت است و... اما هیچ کس اینهارا نمی بیند

Reply
no
0
yes
0
مهمان
1394/08/28 - 11:50
سلام من یه سوال از اقای سردار دارم ایا این حق پدر منه که با 28 ماه خدمت در جنگ و اسیب های روحی و روانی که دیده الان رها شود ؟ بخاطر اینه ان زمان پرونده ی پزشکی ندارد و مدارک موجود نیست یا چون در سپاه خدمت کرده حتی کارت ایسار گر هم نداشته باشد مگر همین سپاهی ها نبودند که در 8 سال دفاع مقدس جنگیدند چرا باید تفاوت باشد بین کس که قطع عضو شده وکسی که اسیب روانی و روحی دیده ؟ ایا زنگی برای خانواده ای کا پدر جانباز داردد سخت است یا برای خانواده ای که پدر ی با مشکل روحی و روانی دارد و بخاطر عدم توانایی در محار کردن خشم خود همش بیکار است ؟ ای کاش پدم سالم بود و .....

Reply
no
0
yes
0
عباسعلی زارعلی کدملی 4131428431 1
1394/08/28 - 22:50
سلام اینجانب عباسعلی زارعلی بیش از 89 ماه در منطقه جنگی حظور داشتم و در سال های 61. . . ! عملیات آزادسازی خرمشهر به عنوان یک رزمنده داوطلب بسیجی بوده ام و مجروح درنتیجه شانه راستم مجروح شده ام.

Reply
no
0
yes
0
داريوش ونك سميرم
1394/08/30 - 00:12
سلام جانباز 25 درصد سپاه درسال89 به دليل اينكه توان كاركردن نداشتم بازنشسته اجباري شدم ولي يك ريال حق جانبازي ياايثارگري به حقوقم اضافه نشده درصورتي كه دوستانم درسال 92 حدود400هزاراضافه شدپيگيري كردم گفتن حق ايثاره درصورتي كه سابقه سوادومسوليت هردومثل همه0كد3302376632700

Reply
no
0
yes
0
مرتضی
1394/09/08 - 20:55
سلام من پدرم به عنوان یه بسیجی داوطلب درجنگ حضور داشته ودرسال 62به دلیل اصابت ترکش 5روز دربخش جراحی بیمارستان ولی عصر اراک بستری بودن(گواهی استراحت ازبیمارستان دارن)..وهیج اقدامی برای جانبازی نکردن والا فوت شدن ،میخواستم بدونم مافرزندان میتونیم پیگیری برای جانبازی پدرمون بکنیم یانه؟

Reply
no
0
yes
0
حداد
1394/09/29 - 20:23
با سلام به مسولین مربوطه بنده از سال ۶۱سابقه جبهه دارم یعنی از ۱۷ سالگی وبعدش هم سال های ۶۵ و۶۶ تو جبهه بودم کلا بمدت حدودا ۱۷ ماه(دقیقا۱۶ ماه و۲۷ روز) وکارت حضور در جبهه هم دارم که اعتبارش تمام شده تا به حال هم نه از خدمات درماتی استفاده کرده ام ونه ازخدمات مالی ورفاهی الان که پنجاه سالمه ایا میشه مشمول خدمات مالی (حقوق ثابت ویا لااقل وام دراز مدت بشم؟ ویا لااقل از خدمات درمانی استفاده بکنم )شغلم آزاد بوده والان خیلی وقته بیکارم وبه قول معروف کفگیر ته دیگ خورده لطفا بنده رو راهنمایی فرمایید

Reply
no
0
yes
0
اسفندیار
1394/10/02 - 06:36
سلام. چندین با شنیده ایم ک رزمندگان شیش ما ب بالا هم حق و حقوقی دارند . ایا این واقعیت است یا سر کاریم ..

Reply
no
0
yes
1
اسفندیار
1394/10/02 - 06:40
ی نظر هم جدای موضوع بدیم شاید این خونده بشه ..
مدیر محترم سایت بهتر نیست نظر و نوشته های جدید بیان اول صفحه نه پایین ان .

Reply
no
0
yes
0
حسين فراهاني
1394/10/05 - 14:38
باسلام اين حقير حدود نه ماه سابقه جبهه دارم(بسيجي) ودوسال تمام هم بعنوان خدمت سربازي درجبهه داوطلبانه خدمت كردم حقوق سربازي( فوق العاده)را هم افسر عامل وقت نگهداشت آخر سر بهمون بده .كه يه چيزي بشه .اونم ندادن.حالا ميخوام جبهه بسيجم وارتشم را بيارم روسابقم ميگن بايددوميليون وخورده اي به سازمان تامين اجتماعي بدي .يا ميگن چرا جبهه بسيج را روخدمت سربازي نياوردي خلاصه بگم ايرادهاي بني اسرائيلي مي گيرن به علت نبود قوانين مشخص براي نيروهاي بسيجي..

Reply
no
0
yes
0
اسماعیل اردلانپور
1394/10/07 - 14:06
با سلام به محضر مقام معظم رهبری و تمامی مسؤلین متعهد این مرز و بوم و مسؤل محترم ایثارگران سپاه . چراکسر خدمت مشمولین متولد 1372به بالا که پدر آنها دارای سابقه خدمت در جبه هستند متوقف گردید


Reply
no
0
yes
1
اسماعیل اردلانپور
1394/10/07 - 14:14
جانبازی افتخار است لطفاً کسانی تا کنون با این افتخار زندگی کردند این افتخار را از انها نگیرید

Reply
no
0
yes
0
سلام
1394/10/08 - 10:36
سلام آیا کسی که معلول حین خدمت سپاه شناخته میشود و مشمول بند ج ماده121 میشود؛کارت ایثارگری به او تعلق میگیرد؟لطفا اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه راهنمایی کنید خواهشا

Reply
no
0
yes
2
عزيزبيگي
1394/10/09 - 13:27
سوال : آيا در طرح ايثارگري براي كسانيكه سه ماه بصورت داوطلبانه در زمان جنگ در جبهه هاي حق عليه باطل حضور داشته اند امتيازاتي در نظر گرفته شده است يا نه ؟

no
2
yes
2
عزيزبيگي
1396/06/13 - 13:59
پاسخ نظر در خصوص امتيازرزمندگاني كه مدت سه ماه خدمت جبهه و جنگ دارد


Reply
no
0
yes
0
حمید محزونی
1394/10/14 - 21:07
باسلام وعرض ادب
خواهشمندم بفرمایید
آیا به شهیدی که در بدو ورود به سپاه رسمی بوده
حکم کارگزینی وحقوقی آن بزرگوار با درجه ی سرداری 2500000ثبت ومورد تایید قرارگرفته توسط ایثارگران سپاه
درحال حاضر مبلغ پرداختی به تنها وارث آن شهید بزرگوار حدودا1000000تومان می باشد
درضمن حتی از پرداخت پاداش بازنشستگی به آن خانواده هم خبری نبوده درصورتی که تاریخ عضویت آن شهید سال 58 بوده ودرسال 61 به شهادت رسیده اند
خواستم بدونم کسی توی این جمهوری اسلامی هست که از حقوق حقه ی مادرشهید وخود شهید دفاع کنه واونها رو به حقوقشون برسونه
همهی مدارکی که لازم هست آماده وقابل ارسال هست
شمارا به خدا به داد این مادر شهید برسید
نام شهید رضا نوروزی از سرداران شهید استان همدان

Reply
no
0
yes
0
نادرصالحی
1394/10/18 - 10:45
سلام من۱۰ماه۱۵روز جبهه درارتش دارم ۵ ماه بسجی سپاه ,در شرکتی که شاغل بودم ۱۵ماه جبهه مراقبول نکرد الان میتونم پیگیری کنم سال۹۰با۲۲سال سابقه کارهای سخت وزیان اورباماهی ۵۰۰هزارتومان متمری بگیرتامین اجتماعی شدم لطفا پاسخ دهید

Reply
no
0
yes
0
امین
1394/11/05 - 23:11
ا سلام. هرچند برابر بند (2) ماده 68قانون مدیریت خدمات کشوری بلاخره برای سربازان جبهه رفته دوران دفاع مقدس سه چهارم ایام جبهه را داوطلبانه تلقی می نمایند از این عنایت مسئولین محترم متشکریم . ولی علیرغم تاکید بند .و. ماده 44 قانون اصلاح شده خدمات رسانی به ایثارگران، دستگاهها برای استخدام ویا شرکت فرزندانمان در آزمونها هیچ امتیازی حساب نمی کنند و می گویند جبهه شما در دوران سربازی بوده و شامل امتیازات ایثارگری نمی شوید انگار تیر و ترکشهای جبهه بین سرباز و غیر سرباز تفاوت می گذاشتند . استدعا داریم این مشکل به سمع مسئولین دلسوز مان رسانده شود تا در حق فرزندان ماها نیزهمانند سایر همرزمانمان احقاق حق گردد. با تشکر

Reply
no
0
yes
0
فاطمه
1394/11/07 - 07:13
سلام .ببخیشید پدر من 6ماه خدمت دارن آیا حقوق و همچنین سهمیه شامل ما میشود؟

Reply
no
1
yes
2
بهروزاحمدی فارس خرامه
1394/11/07 - 19:45
باسلام وعرض ادب :4سال است که جانبازی اینجانب ازطرف ایثارگران سپاه شیراز احراز شده.اماازطرف سپاه شهرستان خرامه هیچگونه اطلاعی به اینجانب بهروزاحمدی نداده اند.دوسری مجروحیت درعملیات بیت المقدس7وجزیره مجنون ازبیمارستان صحرائی امام حسین(ع) شهیدذاکری وبیمارستان بقائی اهواز که مدارکم کامل ودرسپاه لشکر19فجرثبت شده و22ماه داوطلبانه حضوردرمناطق غرب وجنوب وعملیاتهای کربلای4و5وکوه ملخ خوروالفجر10درمناطق آلوده بوده ام.امابرادران بسیجی سپاهی زمان جنگ کجایند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟که من ورزمندگان دیگر را درک ودریابند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شهیدان وجانبازان بزرگوار شهادت میدهند.که من قهرمان جنگ وپایمال امروزم.شاکر خداوندم

Reply
no
0
yes
1
مطلب وثوق
1394/11/08 - 12:28
با سلام خدمت سردار
اینجانب سرباز دوران جنگ از سال 66 الی 68 بوده ام چرا به سربازان سپاه دوران جنگ کارت ایثار تعلق نمی گیرد ولی به ارتش و سرباز ارتش تعلق می گیرد و دارند کارت ایثار میدهند یعنی سپاه اینقدر توانایی ندارد که کارت برای سربازان دوران جنگش صادر کند
تقاضای رسیدگی دارم


no
0
yes
0
غلامرض محمدی خنامان
1397/05/02 - 08:05
سلام ادب من هم 236 ماه جبهه سپاه ثارال کارت ایثارگری ندادن لطف کنید کمسیون بدوی سپاه شیمیایی چون چشم تایدشده ریه نشان نداده میگن فایده نداردسپاس


Reply
no
0
yes
0
نادعلی غفوری
1394/11/10 - 22:28
به نام خدا
با سلام و احترام
اینجانب سرباز دوران جنگ هستم که از طریق لشکر 8نجف اشرف به مناطق اعزام شده و در یکی از عملیات ها که الان حضور ذهن ندارم چه سالی و چه عملیاتی بوده توسط موج انفجار دجار پارگی پرده گوش شده و مرا به یکی از بیمارستان های صحرایی منتقل و انجا درمان شدم.
میخاستم بدونم الان میتونم مدرکی از اون بیمارستان بدست اورم .
با تشکر

Reply
no
0
yes
0
یعقوب
1394/11/23 - 23:45
کسی که پایین شش ماه داوطلب بسیجی داره پس چی بنده 4ماه16روز منطقه دارم یعنی هیچ مزایای مالی بهم تعلق نمیگیره به هر حال رزمنده رزمنده است کسی که یکسال داشته باشه یا شش ماه ولی یکی هم مثل من ازشش ماه کمتر باشه چی رزمنده بحساب نمیاد چرا به همه رزمندگان یکسان نگاه نمیکنید

Reply
no
0
yes
0
اجمد فرهمند راد
1394/11/24 - 01:08
شما رابه غربت شهدای گمنام که روحشان قریب وناظربرمااست.ما ایثارگران گمنام را در یابید.........

Reply
no
0
yes
0
محمد شریفی
1394/11/24 - 11:14
سلام اقای شریفی .من امسال به قسمت ایثارگران مراجعه کردم ولی نتوانستم شما را ببینم.نامه ام را به مسئول دفتر شما دادم وشما پاراف کردید ودر اخر من را پاس دادند به شهر خود .اصفهان.خلاصه بگویم من فرزند شهید هستم مادرم بعد از شهادت پدرم ازدواج کرده ولی باپارتی بازی در بنیاد شهید توانسته کلیه حقوق و مزایارا دریافت کند ایا این عدالت است در کشوری که همه دم از اسلام و شهید میزنند حقوق یک شهید به راههای... کشیده شود شوهر مادر من یک فرد معتاد و کسی که اثلا نظام را قبول ندارد و به ریش من و مسئولین می خنددبا معاون شما در میان گذاشتم گفت مگر از جیب تو حقوق میدهند در حالی که من تنها فرزند این شهید هستم.اقای شریفی در روز قیامت اگر حقی از من ضایع شده هرگز گذشت نخواهم کرد

Reply
no
0
yes
0
محمد علزاده معصوم آباد
1394/11/24 - 14:15
بنده درسال 1365منطقه شیخ صالح جوان توسط هواپیمائی شیمیایی شدیم به بیماستان نرفتم برای مدوا ی شیمیایی ولی مدتی است ازکمیسیون عالی بقیه الله ازناحیه چشم وپوست وریه مورد تائید پزشگان عالی بقیه الله شدم وپرونده بنده به کمیسیون مشترک ارتش وسپاه رفت هنوز جواب از آنان دریافت نکردم ضمنآ شش ماه بسیج داوطلب بودم

no
0
yes
0
حمیدفولادی
1395/06/30 - 20:33
من هم درشیخ صالح توسط شیرجه هواپیمای عراقی دروسط جاده درحالیکه مهمات میبردم به خط شیمیایی شدم البته یک همرزم دیگر با جیپ پرازمهمات هم پشت سرمن بود که اسم ایشان رایادم رفته است.شماره تماس من نزد سایت است.نشان به ان نشان که با ماشین ناچارشدیم وارد محوطه حاصل ازانفجار بمبی بشویم که درحال انتشار بود به اندازه یک ساختمان چهارطبقه.


Reply
no
0
yes
0
محمدیان
1394/12/04 - 11:27
سلام وقتی درصد تعیین شده توسط کمسیون سپاه موردقبول بنیاد شهید نیست چرا ملت رامعطل 3مرحله کمسیون 4سال معطلی خواهشمنداست طول دوران کمتر نمایید .

Reply
no
0
yes
0
دهقان
1394/12/06 - 22:21
یاایهاالذین امنوا لمن تقولون ما لاتفعلون
باسلام واحترام خدمت جناب سردار شریفی باستحضار می رساند
اگر فرماندهی تاآخرین نفسهایش برای نظام وانقلاب وکشور عزیزمان جانفشانی نماید وهیچگونه پی گیری برای صدمات وارده به جسم وروحش بخاطر عزت نفسش در زمان حیاتش نداشته باشد وقریب۱۰۰ماه سابقه جبهه در جنوب وغرب کشور ،آنهم باعنوان فرمانده ومعاون گردان داشته باشد(به قول خودتان اگر در هر ماه حضور درجبهه ۱٪ جانبازی برایش فقط بخاطر موج انفجار لحاظ شود ۷۰٪بنیاد تکمیل می شود وترکشها و صدمات دیگر وشیمیایی هم فاکتور گرفته شوند)لذا بایستی اینقدر براحتی در حق ایشان وخانواده اش اجحاف نمایید...
در چندین عملیات مجروح ومصدوم ازنواحی سر وصورت وکتف ، پاو...در عملیات کربلای۴ ازناحیه ششها ،کتف وداخل بدن شیمیایی وچندین مرتبه دچار موج انفجار
( عملیات والفجر۶ و...) شده ودر نهایت براثر عوارض شیمیایی به درجه رفیع شهادت نائل می شوند.
متاسفانه پرونده ایشان مرتب در بین رده های بنیاد دست به دست می شود و هر کدام یک دلیل عنوان می کند (آنهم کالبدشکافی) ، این اعمال بنیاد برای سپاه و خانواده معتقد،مقید این شهید ناراحت کننده ، تاسف آور و به نوعی توهین است آیا وقت آن نرسیده که ایثارگران سپاه وظیفه ذاتی ،کاری ،برنامه ای ، قانونی وشرعی خود رادنبال نماید
وصف حال آن عزیز را می توانید از فرماندهان بنام جنگ ازجمله سردار نوری فرماند سپاه کرمان وسلیمانی ها وآنهایی که درزمان جنگ برای استان لرستان حماسه آفریدند سوال نمود.
مشخصات پرسنلی روح اله دهقان ف،قدرت اله شناسه پاسداری ۰۹۲۲۱۳۸۴وکد ملی،۴۸۴۹۵۶۳۵۲۱ازسپاه حضرت ابوالفضل(علیه السلام)استان لرستان


Reply
no
1
yes
3
عباس لوانی
1394/12/12 - 21:37
باسلام :اینجانب جانباز بسجی با 55%اعصاب روان شیمائی میباشم درخواست کارت یکسان را دارم

no
0
yes
0
عباس لوانی
1395/04/21 - 13:03
چرا جواب سوالم نمیدهید


Reply
no
1
yes
0
حبیب الله سراوانی
1394/12/17 - 19:53
برادر عزیز سردار شریفی لطفا نسبت به قطع حقوق اینجانب که به خذاوند انواع آسیب وبیمارهای مو ج گرفتگی وافسردگی وسایر امراض ناشی از 30 ماه جبهه وبعد از جنگ مدام دارو مصرف میکنم فاقد هرگونه شغل ثابت ودرآ مد کافی ودریافت مستمری از ارگانی هستم شما را به روح شهدا لطفا نسبت به قطع حقوق اینجانب رسیدگی فرمایید شما ره کارت 5892101109604203سپه

Reply
no
0
yes
0
شلیبه سویطی
1394/12/24 - 18:22
باسلام واحترام اقایه محترم من شلیبه سویطی هستم درجبهه بودم دابتلب دوسال وبیستوهفت روز خدمت کردم الان نه حقوقی نه خدماتی الان ۸۲ سالگی هستم

Reply
no
0
yes
0
بهروزاحمدی خرامه فارس
1394/12/29 - 14:14
سلام به برادربزرگوارآقای سردارشریفی.پیشاپیش سال95رابه شماوخانواده محترم تبریک وفرخنده باد.لطف فرمائیدبه دادرزمندگان دفاع مقدس برسید.شمامجروحان بسیجی رادرک کنید.اینجانب به صورت داوطلب 22ماه درجبهه های غرب وجنوب ودرعملیاتهای کربلای4و5 بیت المقدس7والفجر10وآخرین پاتک عراق درجزیره مجنون حضورداشته ام .دوسری مجروح شده ام .مدارکم راازبیمارستان بقایی اهواز گرفته وآنراتحویل آقای سعیدی درایثارگران سپاه شهرستان خرامه داده ام جانبازیم ازتهران وایثارگران فارس تئایید شده است.تاکنون مسئولین دلسوز ایثارگران شهرستان خرامه درحق حقیر کوتاهی کرده اند.نظرحضرتعالی درمورد پرونده ی اینجانب چیست؟لطف نمائیداینجانب را راهنمائی فرمایید.سال93به برادرشعبانی درایثارگران سپاه فجرمراجعه کردم .این بزرگوارفرمودندشماباید درصدبالایی گرفته باشید.ودرغیراینصورت آقای سعیدی درحق شما کوتاهی وقصورکرده اند.وحتی گفتندازطریق حراست ایثارگران پیگیرباشیدتا اقای سعیدی پاسخگو باشند.من کارایشان رابه خدا واگذار کردم.چون سپاهی زجرکشیده دوران دفاع مقدس نبوده تا رزمندگان را درک کند.با کمال سپاس وقدردانی ازشما سردار شریفی لطف نمائید ایام هفته که ملاقات حضوری دارید به بنده اجازه دهید تا شمارازیارت وکپی مدارکم رابه شماتقدیم تا حضرتعالی شخصا" روئیت وتصمیم گیری فرمائید.خداوند به خادمین دلسوز عمری پربرکت عنایت فرمایند.آمین یا رب العالمین/////////////////////

Reply
no
0
yes
0
مریم
1395/01/09 - 13:17
سلام ..پدرم دوسال خدمتش با دوران جنگ همزمان بوده وستوان یکم بوده آیا ایثارگری شاملش میشود ؟

Reply
no
0
yes
2
علی بشیری
1395/01/16 - 11:20
با سلام من دوباره اعزام به جبهه شدم بصورت داوطلب بسیجی .سال 1364وتیرماه 1395 مجروح موج انفجار شدم در منطقه سردشت .ولی آن زمان دنبال جمع کردن مدرک و عکس نبودم .حتی وقتی به هوش آمدم .نمی دانم چی کار کنم .اعصاب و روان ریخته بهم بد اخلاق شدم.از شانس بد ما محل اعزام ما بمب باران شده وهی مدرکی نداری ما به فرمان امام ره لبیک گفتیم فقط خدا میداند چه سختی میکشم .از هیچ امکاناتی هم تا حالا استفاده نکردم .هدایا کمکم کن .منو راهنمایی کنید .سرباز ولایت و امام خامنه .میمانیم .هرودت دستور بدن جان بر کف آمادهایم. لبیک یا خامنه ای .سرباز کوچک شما علی بشیری از همدان .


no
0
yes
1
با سلام
1395/02/28 - 19:40
برادر جانباز و بسیجی مثل شما کم نیستن . خداوند کمکتان کنه زیر سایه خدا و اهل بیت انشالله به محضر امام خامنه ای که جانم فدای ایشان این مطالب میخونه و به مشگل شما هم رسیدگی میشه انشالله خدا از عمر ما بگیره بده به رهبر عزیز . موفق باشی .تنمها امید ما بعد خدا رهبر عزیزمان .رادر علی بشیر ی سرباز گمنام ولایت


no
0
yes
0
سلام
1395/03/14 - 19:03
با سلام ما برای خدا و فرمان امم ره علیه به جبهه رفتیم برای دفاع از کشور و ناموسمان تنها امیدت خدا و بعد مقام بزرگ ولایت امام خامنهای باش من توی سردشت با شما همسنگر بودم ...شلمچه هم با شما بودم سن شما کم بود ولی حسته بزرگ . انشالله زیر سایه حق موفق و مویید باشد .تا زندهام رزمندهام . امام خامنه ای از شما به یک اشاهر از به سر دویدن .. موفق و مویید باشی


Reply
no
0
yes
0
عزیزعسکری ساکن کرج
1395/01/18 - 10:08
با سلام به شهدای جنگ تحمیلی وسلام به رهبر عزیزمان اینجانب ایثارگروجانباز20/درصددو بارمجروح شده ام و9 ماه خورده ای داوطلب درجبهه دارم ویکی از سربازان معسربگیر هستم لطفا مارا بیمه بازنشتگی کنید تا ما هم مثل این جماعت شبها با چشم بسته بخوابیم ازشما مسولین بسیار سپاسگزارم .اجرکم عندالله 1435

Reply
no
1
yes
0
نادر
1395/01/21 - 15:56
باسلام چراسوال من را نمی گذرید من۲۷ما جبهه داوتلبانه داشمن بیشتر مدارم راگم کردند و۱۲ ماه ان موجود است جانبازه۲۰/درصد هم هستم چندسال پیش بعنوان حقوق که فیش حقوقی همدادند بعد شد کمک حزینه که حالا آن را هم ازاسفند۹۴ ندادند من. 50سال دارم وبیکار تنهادرآمدم همین است خرجیی بچهایم را ازکجا بدهم ناگفته نماند عمله قلب بازهم کرده ام دیابتی هم هستم وتوانه کارکردن ندارم حالا فکر کنید از برجه ۱۲ من چه کشیدم باتشکر منتضره جوابم

Reply
no
0
yes
0
1395/01/30 - 14:47
با سلام حضور شما همرزمان .
بنده سال 67/5/15 از دانشگاه اهواز داوطلبان شش ماه عازم جبهه شدم تا 67/11/15 و بعد از فارغ التحصيلي در سال68 دوباره جهت خدمت سربازي به سپاه عاشورا رفتم و 18 ماه خدمت كردم و با احتساب شش ماه بسيجي ام تمام كردم .
الان از اداره ( دانشگاه علو پزشكي تبريز) براي برابر سازي سنوات خدمت و بازنشتگي خواهان پرداخت مابالتفاوت حق بيمه بازنشتگي بيمه دوران خدمت سربازي هستند كه بايد واريز كنم سوال بنده اين است كه براي شش ماه دوران بسيجي كه رفتم هم بايد خودم پرداخت كنم يا در اين مورد بخشنامه اي هست كه بسيجي را از پرداخت حق بيمه بازنشتگي معاف كند .با اين شرايط سخت زندگي برام واقعا خيلي مشكل است سه چهار ميليون پرداخت كردن . خواهشمندم در اين باره مرا راهنمايي بفرماييد . به كجا مراجعه كنم يا شماره بخشنامه را بفرماييد .09144190489 شماره بنده هست . ممنون از لطف شما

Reply
no
0
yes
1
ایروانی
1395/02/05 - 17:11
باسلام خدمت برادران زحمت کش در ایثارگران اینجانب حقوق ایثارگری از سپاه دریافت میکنم در سال 1394 چند ماه حدودا 700 هزار تومان وایز کردند چند ماه هم 590 هزار تومان
حقوق اسفند ماه را 400 هزار تومان واریز کردند عیدی 94 را واریز نکردند حقوق فروردین 95 را400 تومان واریز کردند خب برادران عزیزمان ما این قشر باید اول از خودمان خجالت بکشیم بعد خجاتی خانواده مان و بعد خجالت جامعه از حقوق بالایی که دریافت داریم کمی بفکر ما ایثارگران باشید

Reply
no
0
yes
0
1395/02/09 - 22:34
باسلام من از حقوق 2290000 هم از خودم وهم از خا نواد م خجا لت می کشم ایدی ندادند که هیچ حقو قم راکم کردند در سال 1395 لطفا رسیدگی کنید چون نیاز دارم

Reply
no
0
yes
0
خسروپاککار
1395/02/12 - 15:05
سلام خدمت تمام پاسدارن که برای این انقلاب زحمت کشیده اند وحالا هم زحمت می کشند من متاهل دارای فرزند وداری مدرک لیسانس کامپیوترمی باشم نزدیک چند سال پیش در سپاه خوزستان قبول شدم وتمام کارهایم راانجام دادم ولی بعد چند سال گفتند که چون شما اهل کهگیلویه وبویراحمد هستید بکارگیری نمی شوید ومن بعد از ان شکست روحی خوردم حالا مدت پانزده سال است که در حوزه مقاومت به صورت پاراوقت مسئول فرهنگی می باشم وهمچنین مدت بیست سال است مداح ومدیر کانون فرهنگی مسجد می باشم وتا این مدت حتی یک روز بیمه برایم رد نشده است حالا گه سنم بالا رفته نه جای مرا بکار گیری میکنند ونه کسی را دارم خدا شاهد هیچ منبع درامدی ندارم این موبایل من است ...

Reply
no
0
yes
1
رضا
1395/02/20 - 18:28
باعرض ادب وسلام .بنده درسالهای اوایل جنگ بصورت انفرادی و بعضا گروهی بع جبهه میرفتیم که از اوایل سال 62 دیگر نتوانستیم حضور داشته باشیم و مسیرمان ایلام به شهرهای مهران دهلران موسیان و سومار بوده و الان چند قطعه عکس و یکی دو تا از همرزمانمان رامیبینیم لذا بر ای احراز حضور در جبهه چه کار باید انجام دهم توضیحا دذ طی دو سه سال حدود 9ماه جبهام میشود .با تشکر منتظر جوابتان هستم.

no
0
yes
0
خسرو ابلحسنی
1395/02/24 - 19:19
با سلام خدمت عزیزان خدمت گزار .جندین مشکل مشابه این مورد هست که انشاالله بدست یاوران امام زمان ب طرف شود .3858


Reply
no
0
yes
1
فاطمه صادقی
1395/02/21 - 12:53
سلام به مسعولین پدرمن یه آدم ساده و بیسواد است ک سالهاست حقش ضایع شده پدر من دوتا دختر دیگه بجز خودم داره وهمچنین مادرم هم هست...سالهاست دنبال حقش است ولی مسعولین اینحا هیچگونه توجهی نمیکنن وپدرم از این مملکلت ناامید است. من وخواهرهایم علاقه ی زیادی ب درس خواندن و ادامه تحصیل برای مملکتم داریم اما پدرم باپول مسافرکشی ک درآمدش روزی پانزده هزار است کفایت نمیکند و مجبور شدیم درسمان را رها کرده. پدرم هم سندومدرک و پرونده جانبازی دارد و هم مدرک سه سال بسیجی را دارد...منطقه ما بی نهایت بی اراده و بی مسعولیت هستن و حتی در توانمان هم نیست ک برای پیگیری به تهران بیاییم. تنها امیدم همین چند سطر است ک آن هم اتفاقی وارد این سایت شدم. فاطمه از استان کرمانشاه شهرستان سرپل ذهاب روستای امامیه سفلا

Reply
no
0
yes
0
جانباز70درصد
1395/02/29 - 23:16
سلام جانباز70درصدوحالت اشتغال هستم سربازوظیفه ی سپاه این ماده 38 کی اجرا میشودمابدبختی زیادی کشیدیم خواهشمندم اجرایش کنیدتازنده ایم هرچندبدنم پاره پاره شده ودنیابرام جهنمه

Reply
no
0
yes
0
امین
1395/03/06 - 22:10
سلام من۱۴ماه در جبهه به عنوان سرباز وظیفه در سپاه پاسداران خدمت کرده ام ایا ما هم میتوانیم کارت ایثارگری بگیریم یا خیر

Reply
no
0
yes
0
فاطمه صادقی
1395/03/07 - 01:06
سلام عزیزان محترم توروخدا قسم یه جوری به دادمون برسید من هنوز منتظر جوابتان هستم خیلی منتظرم هرروز به این سایت نگاه میکنم و تنها امیدم این است ک به حق امام زمان و در زیر سایه رهبر عزیزم یه جوری جواب زحمات چندین ساله ی پدرم جبران شود و حقش تباه نشود....

Reply
no
0
yes
0
حسن رستگار
1395/03/09 - 02:34
سلام وضمن خسته نباشید جناب آقای سزدار شریفی بنده بازنشته سپاه وجانبازو ورودی سال 60 ودرطول خدمت در واهدهای اطلاعات وعملیات انجام وظیفه کردم ودرحال حاضر مستاجر وخانه بدوش و باداشتن عروس وداماد وبا باسن نزدیک 60 سالگی دیگر توان اساس کشی را ندارم بارها مراجه کردم برای مسکن درسپاه وبا توجه به داینکه هیچ گونه امکانات زمین یا مسکن از سپاه نگرفتم تا به این تاریخ واز طرفی کسی که با بنده وارد سپاه شده بعداز بازنشستگی 45 میلیون میگیرد وبنده دو میلیون و نهصد هزاتومان این انصاف است ودزبازه دزجه که دیگر چیزی نمیگم حداقل وامی جهت کمک خرید مسکن به بنده بدهید تا بتوانم سر پناهی برای خانواده ام تهیه کنم تا با روحی آرام ازاین دنیا برویم ان شاالله ؟ خواهشمند است دراین مورد بنده وخانئواده را یاری بفرمایید. ومن ا... توفیق

Reply
no
0
yes
0
1395/03/11 - 03:22
تاریخ مصاحبه مال ۵,سال پیشششششششششششششه
پنج سال گذشته ویک حرف هم عملی نشششششد

کجاهستین؟

به کجامیرویم؟

به قول آهنگران بمیرید،بمیرید، ازاین مرگ نترسید...

Reply
no
0
yes
0
احمد ارجمند
1395/03/11 - 19:01
بنده طبق ماده 179 قانون استخدامی سپاه می بایست احکامم اصلاح شود و آقی شریف و مسئولین محترم سپاه بنده وظیفه داشتم با شما مکاتبه کنم و به تکلیفم عمل کردم و حقوق بنده حق ناس است و گردن شما و آقای فانی و دیگران که قانون را اجرائ نمی کنید

Reply
no
0
yes
0
1395/03/12 - 21:56
باسلام خدمت عزیزان بنده افتخار حضور شش ماه در جبهه رو دارم که درعملیات کربلای 5شرکت داشتم که هواپیماهای عراقی منطقه رو بمباران شیمیایی نمودند که درهمان جا ازپشت گردنم دوتا تاول بوجود امد که بنده موضوع راجدی نگرفتم لیکن حال باگذشت 30سال از ناحیه ی دستگاه تنفس وحنجره مشکل دارم چگونه پی گیری کنم گه علت عارضه شیمیایی هست یا نیست لیکن به پزشک مراجعه نمودم ومی گوید ششهایت مشکل داره من روراهنمایی کنید

Reply
no
0
yes
1
مردی
1395/03/16 - 18:40
سلام
اینجا کسی پیدا میشه که ب سوال ما پاسخ بده و به اون ور این ور پاس نده ؟؟؟
کسی که به صورت افتخاری دو سال تو جبهه حضور داشته و از هیچ کجا اعزام نشده و خود جوشانه با توجه به تخصص به مناطق مرزی رفته و صادقانه ایثار گری کرده باشه آخرشم یه مشت کاغذ بهش بدن و هیچ ...
این کاغذا قد یه لوح تقدیر برا ما ارزش دارن و آزاد مردی رو برا مون نشون میدن آیا ارزش پرونده شدن ندارن ؟؟؟
شهادت مکتوب فرماندهان کشورمون به عنوان هم سنگری ارزشی ندارن ؟؟؟
این مطالبو که میبینین فرزند یه ایثار گر بی ادعا نوشته که 22 سال داره به خاطر معاش زندگی نیاز به معافیت خدمت داره در حالی که میتونه با کارت ایثار معاف بشه.
این رزمنده بی ادعا اونقده خالصانه رشادت کرده که اصلا هیچ ادعایی نداره و پیگیر مسعله نمیشه از پیگیری های ما هم خرسند نیس فقط میگه جهاد درا خداس نه اهداف
ولی من نوعی فرزند این ایثار گر نیازمند این کارت میباشم
خواهشمندم کسی مساعدت فرماید و ما رو راهنمایی کند
سپاس

Reply
no
0
yes
3
علی
1395/03/16 - 21:21
خسته نباشین
با سپاس فراوان

Reply
no
0
yes
1
ابوالفضل
1395/03/27 - 02:02
با سلام پدرم سالها در منطقه جنگی سرپل ذهاب خدمت کرده اما فقط مدارک 16 ماه از آون سالها رو داره و پرونده بسیجی تشکیل داده که متاسفانه هنوز ردیف حقوقی برای ایشان در نظر گرفته نشده و این در حالی است که همرزمان ایشان که حتی مدارک 6 ماه خدمت رو داشتن حقوق میگیرند!!!!!در ضمن ایشان حدود 73 سال سن دارند و قادر به کار کردن نیستند لطفا جواب بدهید که چه کنیم با تشکر

Reply
no
0
yes
0
کاوه عثمانی
1395/03/27 - 11:32
تورا خدا کاغذ بازی را کنار بگذارید سی سال است جانبازم اگر تا حالا زایمان میکردم خیلی وقت بود فارغ میشدم این دولت به دولت بعدی پاس میده یا این اورگان به اون یکی دیگه پسه درغ غععععععععععععععععلللللللاللهعععععععع

Reply
no
0
yes
1
پرویز
1395/04/03 - 00:56
سلام برادر شریف ما بسیجیها چه گناه کردیم که هرکدام بلای چند مرتبه از درس مدرسه زدیم وبه فرمان آن امام عزیز به جبهه رفتیم به گفتند ماده 38 هستید حقوق خرداد 95 دادن ولی خبر از افزایش نیست بنیاد میگوید باید سپاه حکم شما را بزند رفتیم سپاه استان مازندران گفتند ما خبر نداریم کی جواب ما بسیجیها را میدهد سردار شریف رزمندگان جنگ را از یاد نبرید یا زهرا

Reply
no
0
yes
2
حمید رضا ابوالحسنی
1395/04/06 - 13:55
باسلام واحترام .اینجانب از سال60 افتخار بسیجی فعال درستاد شهید چمران اراک را تاکنون داشته ام درسال 65 با عضویت پاسدار وظیفه در ابوقریب آزاد سازی فکه بر اثر اثابت خمپاره 60 ازناحیه سر هردو دست وپاه وداخلی شمییای به شدت مجروح شدم که در بیمارستانهای مختلف ایران تحت عملهای فراوان چندین سال متوالی قرار گرفتم .از آن مقام محترم وسایر مسئولین گرامی تقاضا دارم به جانبازان وایثارگران وظیفه هم مانند کادر رسمی توجه شود .وازحداقل امتیازات مانند کارت یکسان سازی با این تورم وگرانیها بهرمند شویم. تا لااقل دلگرامی برای اینهمه زحمات وصبر خانواده هایمان باشد. باتشکر مجدد ابوالحسنی

Reply
no
0
yes
0
1395/04/08 - 23:56
بسمه تعالی
باسلام وخسته نباشید دختری 14ساله هستم پدرم سال ۶۴به مدت دوسال درجبهه حضورداشت بنابرنظرپزشک ازکارافتاده محصوب میشه زندگیمان باسختی زیاد ومنزل اجاره میگذره توانایی تامین مخارج براپیدا کردن مدارک پزشکی پدرم رونداریم کمکمون کنین

Reply
no
0
yes
2
ممد
1395/04/09 - 15:52
بسم تعالی
پدراینجانب جانبازمتوفی بودندکه دربنیادبرایش 35درصددرنظرگرفته شداما درسپاه20درصدشدند زمان حیات اماازآنجایی که کادرسپاه بودند15ساله بازنشست شدندوالآن حقوق15روز میگیردکمیسیون سپاه بند الف براشون زده وحتی حق دورتبه بالاترکه به جانبازان 25درصدپرداخت میشه به ایشون پرداخت نمیشه آیااین قابل پیگیری هست؟؟؟؟

Reply
no
0
yes
0
جانباز 40%وظیفه سرباز
1395/04/10 - 12:08
سلام اقای شریفی این همه چوب حراج ارتشی وسپاهی وبسیجی نزنید وبدانید که منسبهای ریاستی که شما بران تکیه زدهاید از صدقه سر همین جانبازان است چرا اینهمه تسهیلات برای خانوادههای بسیجی وسپاهی حتی با 5%جانبازی برای خودشان وخانوادههایشان برقرار کرده اید منجمله بخشودگیهای ساخت وام مسکن وامتیازات فرزندان ورودی دانشگاه که سهمیه دارند مگر چه تفاوتی بین جانباز ارتشی وسپاهی هست بچه های ما از این اب وخاک نیستند که هیچ امتیازی برای خانواده وفرزندان جانباز ارتش قایل نیستید گناهمان چیست چون سرباز دفاع مقدس بودیم

Reply
no
0
yes
0
علی ازایلام
1395/04/13 - 18:27
سلام جانباز25 درصد حالت اشتغال هستم که ماده 38 در سال 94 300 هزارتومان به حقوقم اضافه شد اکنون در سال 95 یک ریالی به من اضافه نشده است و ازدوستان هم پرسیدم انان هم اضافه نشده ، به بنیاد میرویم میگویند سپاه و به سپاه میرویم میگویند بنیاد شهید ؟ حال دراین موزرد جواب دهید لطفا .چراطبق قانون مجلس هر ساله باید سپاه حکم حقوقی برای جانبازان حالت اشتغال که ماده 38 برایش اعمال کرده را صادر نماید وتحویل افراد دهد حال چرا برای ما انجام نمیگیرد؟ تو را به جان امام زمان (عج) جواب دهید؟

Reply
no
1
yes
13
مهدی
1395/04/13 - 22:19
سلام علیکم من در تاریخ ۳۰/۷/۹۴درعملیات افندی از ناحیه کمر اسیب دیدم پرونده پزشکی تحویل ایثارگران دادم بایه سری مدارک ولی الان چند ماه هیچ اقدامی نشده یعنی ما گناه کردم برا خدا مملکتم دینم ناموسم جلو دشمن بایسم وکارهای زیادی انجام دادم ولی هیچ کس به کار من جواب درست ورسیدگی نشد من زن بچه خودم را رها کردم الان باید چوب بخورم از اهواز قسمت زرهی شما را به خدا میسپارم

no
0
yes
6
مهدی
1395/05/02 - 16:02
باسلام بنده در ایثارگران نیروی زمینی تهران تشکیل پرونده دادم بعد نامه از مسئول محور نامه گرفتم تو پروندم ولی ایثارگران اتوماسیون زده به قدس من به مسئول پرونده گفتم ما نیروی زمینی بودیم با بچه های جهرم به عنوان پیاده بعد بچه های نیرو زمینی که در قدس کار میکنن امدن درخواست نیروی زرهی کردن ما داوطلب رفتم الان اسیب دیدم از کمر از روی دستگاه زرهی افتادم لیز خوردم کفشم گلی بود که لیز خوردم رفتم دکتر در خانات حلب فقط بهم قرص ژلوفن داد بعد ما اعزام شدیم خناصر حلب بعد از ازاد سازی حلب به منطقه بهوس رفتم انجا درمانگاه بود قرص گرفتم نمیدونستم اینقدر اسیب دیدم انجا که فکرم مشغول بود دردم کم بود ولی درمانگاه بهوس اسم وفامیلم روی دفتر که قرص بهم داده بود نوشت من نمیدونستم که برگه زرد یا قرمز باید گرفت ولی به فرماند محورم گفته بودم فرمانده تیپ وبهداری خانات برای رسیدگی به اوضاع کمرم گفته بودم ولی هر کدوم ما را پاس میدادن ایثارگران رفتم روزی که میخواستیم برگردیم بچه ها پیسروی کرده بودن بچه های ایثارگران کسی انجا نبود منظورم خانات حلب همان شب پرواز داشتیم به دمشق که مارا به هتل ۵ستاره بردن کسی از مسئولین اونجا نبود که به حال کمرم رسیپگی کنه اومدم ایران به برادر نصرالهی گفتم گفت برو اهواز کارات بکن رسیدگی میکنن الان من عکس از کمر و گزارش کمر ونامه فرمانده محور م که بهش گفته بودم با مدارک کامل دست ایثار گران نیروی زمینی سپاه تحویل داده ام خواهشا رسیدگی شود چون بد جور اسیب دیدم به کل مسئولین تیپ زرهی گفتم همه میدون قبل که برم سوریه سالم بودم ولی هرکی به فکر منافع خودش و اصلا کسی برای من هیچ اقدامی نکردن فقط شعار میدن


no
1
yes
0
1395/05/26 - 20:51
الله اعلم


no
0
yes
0
مهدی
1396/12/21 - 16:39
سلام علیکم خلاصه بگم من نمیدونم لطفا همکاری کنید بنده الان پای چپم وکمرم درد میکنه وآسیب دیده نمیدونم دکترها چی گفتند سواد اصطلاحات دکتری بلد نیستم بند تشکیل پرونده دادم هم کمیسیون ۱۳۴ وکمیسون ۱۳۵ برای بنده معلول عادی زدند یعنی مشکل کمر وپا جانبازی بهش تعلق نمیگرد ۰ خواهشن رسیدگی کنید


Reply
no
0
yes
0
ا.احمدی
1395/04/17 - 04:53
سلام من فرزند یک ایثار گر هستم پدرم سال 85 فوت شد مادرم قبل از فوت پدرم ازش جداشده بودومن کفالت مادرم و خواهر ناتنی را با عهده گرفتم همچنین زن و بچه دارم از طرف سپاه شهرستان کازرون استان فارس هر 6 ماه فیش پاداشی به ما پرداخت میشد الان 3 سال هست که این فیش قطع شده و دلیلش ازدواج من است آیا من با وجود نداشتن شغل مشخصی خرج زندگی ندارم.؟ لطفا بگید من چکار کنم.

Reply
no
0
yes
0
محمدقلی فروغی
1395/04/17 - 23:52
سلام بنده جانبازشیمیایی۱۵/درصدهستم وبا۹،۱۳روزدرجبهه فاو،ودریاچه نمک بودم با،سه بارمجروحیت موج وترکش وشیمیایی حق بنده راضایع کردندبنده به علت موج واعصاب روان فراموشی گرفته ام اهل شیراز ،وپرونده ام هم دربنیاد،شیراز،میباشد،به بنده هیچ گونه حقوقی نمیدهند،ولی به کسی که درجبهه ماشین دولت را،چپ کرد،و،فرار،کردازجبهه به منزلش آمد،بخاطراینکه خسارت پرداخت نکند،ولی حالا جانباز ۱۰/درصدبنیادشیراز است وحقوق ماهی ۹۰۰هزارتومان بهش میدن،ولی من بدبخت بیکار کارگر،باسه فرزند ازکار،افتاده حقوق نمیدهند،جانباز دیگری سراغ دارم مثل من ده د رصدشیمیایی داردحقوق مستمری بهش میدن،ایا این حق است ایا حق بنده بااین وضیعت بایدپایمال بشود،کجای این قانون حق است،فرق من با،آنها،چی است،ایا،کسی هست که حرف مظلوم را گوش بدهد،امیدوارم کسی پیدا،بشود،که این حق کشیهایی که شده بررسی شود،به امیددلسوزان که حق ما، را،از،ظالمان بگیرند

Reply
no
0
yes
0
هادی
1395/04/20 - 01:25
جناب آقای سردارشریفی بزرگوار سلام علیکم بنده جانباز70درصدهستم بنیادشهیدمگویدکسانی که بعدازقطع نامه مجروح شدندماده38شامل آنها نمیشودمن دوماه بعدازقطع نامه رفتم خدمت سربازی وبعدازچندماه مجروح شدم درآن موقع کروهک های ضد انقلاب باسپاه پاسداران درگیربودندومن همان موقع مجروح شدم منطقه منطقه ی جنگی بود.هرروز درگیربودیم .ازحضرتعالی خواهشمندم برای رفع این تبعیض تلاش کنید .باتشکر

Reply
no
0
yes
0
1395/04/21 - 19:15
ماندگان پس از جنگ وفیشهای حقوقی اشرافی گری بیچاره وساده این فقرا

Reply
no
0
yes
0
محمدقلی فروغی مشهدی
1395/04/25 - 02:25
سلام خدمت سردارشرییفی بنده پاسداروظیفه سپاه بودم درعملیات فاو مجروح سه نوبت شدم بنیاد،۱۵/درصدبااینکه شیمیایی و،ترکش وموج داشتم حقم ضایع شد،الان سه سال است که دیگس کمر،گرفته ام افتاده ام توخونه چرا،من که نیروی سپاه بوده ام ۳نوبت در،ایثارگران سپاه تشکیل پرونده داده ام با،تمام مدارک استعلام ازتمام اداره جات دولتی و،سوسابقه کامل تشکیل پرونده دادم وتهران حتی پیگیری کردم تایید شده به چه علت حقوق به حساب بنده واریز،نمیشود،جنابعالی میفرماییدما،به جانبازان زیر۲۵/درصدحقوق میدهیم چرا هم رزم بنده که از،وضع مالی خوبی برخوردار،است حقوق میدهید،با،ده۱۰/درصد بیش از،ده سال بهش پرداخت میکنید،ولی من نوعی که کارگر،کساورز،بیکاره وازکار،افتاده هستم برخلاف پول دار میپردازید،من حسرت اینو میخورم که چرا،بین رزمندگان جانباز تبعیض قاعل هستید،یا،حقوق ندهید،یا،من بدبخت کارگر ازکار،افتاده که پنج درصدبیشتر،هستم ودارای سه فرزند،دانشجو و،از،هیچاداره ای وحتی هیچ شغلی ندارم چرا پرداخت نمیکنید،عمر،جوانی من درجنگ رفت حالا که سلامتیم را،از،دست داده ام نباید،حقم را،بدهید،خاهشمند اگر،جسارت نشود،حق کار،میکنید،این ش ت من است جواب علت پرداخت نکردن را،به من بدهید،من الاه توفیق اگر،برسی نشود،روزقیامت جلوی شما را،خاهم گرفت،چون شرمنده زن بچه ام شده ام چون ندارم وسلامتی هم ندارم که کارگری کنم ،امیدوارم پیگیری کنید،چون مسعول این کار،هستید،به امید،خاندن وعمل کردن،دعای خیر برای شما دارم،عملی شود,هزاربار،به خانه خداوند،و،به کربلای معلا رفته ایید خدا،میداند،وسلام

Reply
no
0
yes
0
محمدقلی فروغی مشهدی
1395/04/25 - 02:59
سلام سردار باعرض ادب خدمت جنابعالی لنده جانباز۱۵/درصدبنیادهستم هیچ گونه حقوقی به بنده نمیدهند حقم با،این همه مجروحیت ضایع شده است جانبازسپاه در،دوران عملیات فاو سال ۶۷هستم ترکش موج شیمیایی ،حالا دیگس کمر کامل از،کار،افتاده طبق مدارک پزشکی که در،دست دارم،سه نوبت در،ایثارگران سپاه تشکیل پرونده داده ام که. شم فرماشت میدهید حقوق میدهیم،چرا،بنده با،تمام مدارکی که ازم خاستند تحویل دادم وحتی جواب پیگیری آن را دریافت کردم که تایید گردیده علتش چیست که به هم نوع بنده حقوق میدهند،ولی بنده بیش از،سه سال است منتظر،واریزی سما،هستم کسی به داد مانمیرسد،کدجانبازی بنده،۰۷۵۲۰۰۰۲۲۲ محبت کنیدپیگیری کنیند ثواب دارد از،کارافتاده وبیکارهستم خاهشمندم علتش را،بهم بگویید تا،بفههمم اگر،بودجه نیست برای بچه محل من که هم رزم من است پس نباید برای او،هم باشد،به خدای محمد او،هزاز برابر،از،مالی وهمه چیز ،ازمن جلوتر،است حقش هست خدا،بیشترش بدهد،ولی نگاهی به من نوعی هم بفرمایید،روز،قیامتی هم خاهد،رسید،ای دنیا میگذرد،ناراحت این هستم که چرا،ما،که مسلمان اسممان را،گذاشته اند،تبعیض قاعل هستیم افسوس در،زمان جنگ سپاه خالصانه عمل میکرد،ولی چرا،حالا تبیعض قاعل میشن،خیلی حصرت میخورم دارم روانی میشم چون حق نیست، با،این طبعیضها،امید،وارم سردارمحترم کشور،پیگیری کنید بعنوان من یک ایرانی هستم سرم را خورده که سلامتی ندارم اصلن مزاحم وقت شریفتان نمیشدم،خاهش میکنم،مثل اینکه هزار با،خانه خدار،را،مشرف شده ای اگر،مشکل من را،حل کنی امیدوارم هیچ مردی شرمنده خانواده اش نشود،بع امید حق،التماس دعا دارم،

Reply
no
0
yes
0
فاطمه صادقی
1395/04/26 - 17:06
باسلام من الان سه باراست ک نظرم را مینویسم ای خدا پدرم هم فرزندجانباز است هم برادر شهید است چرا جایی برای پدرم ک هیچ درآمدی ندارد نیست... بخدا به روح پاک تمام شهیدان قسم پدرم هم پرونده جانبازی دارد هم بسیجی ولی حقش پایمال شده .
اینم شماره شاید به حق علی و دستان پاک رهبرمون یه کمکی به ماشد.

Reply
no
0
yes
0
خسرولطفی
1395/05/02 - 22:49
حقوق رزمندگان چرا زیاد نمی شود مرگ بر مسؤلین فاسد!??? خسرولطفی از کرمانشاه

Reply
no
0
yes
0
رضا سرگزی
1395/05/03 - 08:56
سلام عزیزان 36سال ازآغاز جنگ میگذرد28سال هم از پایان جنگ آیا اداره مملکت مخارج آن از زمان جنگ سختترشده یا افرادی سودجو بمنظور سوءاستفاده از فضای بلاتکلیفی وارد تشکیلات دولتی شدندوصاحب هست و نیست مملکت،،بچه های جنگ هم خسته پردرد تابخودشون اومدند،وسرکی کشیدند،متوجه شدند که باختند و تمام،،بعدهابعضی وارد شدند اماکافی نبود و قضیه را اینگونه که میبینیم،وای چرا چنین شد چرا آنچنان که باید نشد،،،،،دیگه دیر شده بود چرا چونکه افراد فرصت طلب راحت و آسوده آماده پریدن برسرسفره های بیدردسروبیزحمت حاضر وهمه خوانهارا بدورازچشم هرمزاحمی تصاحب فرمودند و اتفاقا برای محکم کاری بخشنامه‌هایی همدردستورکار قراردادند که چنانچه اشخاصی بمنظور اعاده حقوق ازدست رفته اعتراضی داشته باشد تنبیه و بعنوان معاند نظام به قضا سپرده شود،،حال باید توجه داشت که معاند همان مدافع دیروز هشت سال دفاع مقدس از آب در آمد،بهرحال عزیزان مصلحت نظام خط قرمز همه ماست اما بااین چند کلمه نوشتن اعتنایی بما نشده ونمیشود لازم هست برای افکارعمومی همینگونه اقدام شود ولی برای اعاده حق اقدامی عمومی و منطقی ودرگام اول دیداربا حضرت آقا ودرمیان گذاشتن مسایل و مصائب درمحضرایشان وبانصایح و تذکرات صاحب الامر اقدام شودوگرنه!معلوم نیست چه برسرمان خواهند آورد دههاساله کاری نکردند جزاینکه به حقوقهای خودشون سرریز کر دندوحق جلسه و پاداش و چه وچه،البته از زحمات بی شائبه مدیریت محترم و عزیز برادرساقی مخصوصا نامه اخیرشان کمالتشکروقدردانی را داریم کاش ایشان در جایگاه تصمیم گیری واجرای مصوبات قرارداشتند،یامهدی ع ادر کنی،

Reply
no
1
yes
0
رضا سرگزی
1395/05/03 - 16:18
سلام عزیزان 36سال ازآغاز جنگ میگذرد28سال هم از پایان جنگ آیا اداره مملکت مخارج آن از زمان جنگ سختترشده یا افرادی سودجو بمنظور سوءاستفاده از فضای بلاتکلیفی وارد تشکیلات دولتی شدندوصاحب هست و نیست مملکت،،بچه های جنگ هم خسته پردرد تابخودشون اومدند،وسرکی کشیدند،متوجه شدند که باختند و تمام،،بعدهابعضی وارد شدند اماکافی نبود و قضیه را اینگونه که میبینیم،وای چرا چنین شد چرا آنچنان که باید نشد،،،،،دیگه دیر شده بود چرا چونکه افراد فرصت طلب راحت و آسوده آماده پریدن برسرسفره های بیدردسروبیزحمت حاضر وهمه خوانهارا بدورازچشم هرمزاحمی تصاحب فرمودند و اتفاقا برای محکم کاری بخشنامه‌هایی همدردستورکار قراردادند که چنانچه اشخاصی بمنظور اعاده حقوق ازدست رفته اعتراضی داشته باشد تنبیه و بعنوان معاند نظام به قضا سپرده شود،،حال باید توجه داشت که معاند همان مدافع دیروز هشت سال دفاع مقدس از آب در آمد،بهرحال عزیزان مصلحت نظام خط قرمز همه ماست اما بااین چند کلمه نوشتن اعتنایی بما نشده ونمیشود لازم هست برای افکارعمومی همینگونه اقدام شود ولی برای اعاده حق اقدامی عمومی و منطقی ودرگام اول دیداربا حضرت آقا ودرمیان گذاشتن مسایل و مصائب درمحضرایشان وبانصایح و تذکرات صاحب الامر اقدام شودوگرنه!معلوم نیست چه برسرمان خواهند آورد دههاساله کاری نکردند جزاینکه به حقوقهای خودشون سرریز کر دندوحق جلسه و پاداش و چه وچه،البته از زحمات بی شائبه مدیریت محترم و عزیز برادرساقی مخصوصا نامه اخیرشان کمالتشکروقدردانی را داریم کاش ایشان در جایگاه تصمیم گیری واجرای مصوبات قرارداشتند،یامهدی ع ادر کنی،

Reply
no
0
yes
1
سرگزی
1395/05/03 - 16:55
سلام،اساسی ترین نیاز ایثارگران دراین برهه از زمان مسکن و معیشت هست که تابحال از هردو بی بهره بودند یا وعده ووعیدهم نه شکم سیر میشود ونه مسکن تهیه،،لذا از قول دادن جدابپرهیزند(مسؤولین)والله نزد خانواده مخصوصا فرزندان مستأصل و شرمنده گشته ایم،همانگونه که گفتند،شکم سیرراغم گشنه نشاید ،دیگه بس کنید بپردازید به زندگی لذت بخش خودتون ووقت طلایی تان را صرف انحراف اذهان ماوامثال نکنید کوچکترین رزمندگان با سن 12الی 13سالگی واردشدندمن و تعدادی هم خوشا بسعادتشان شهید شدند،که به 50نرسیده نای نفس کشیدن نداریم و لحظه‌ای امیدبه زندگی،،فرزندان هم که خدا میداند با هزار بدبختی وارد دانشگاه کردیم همین اول کار باشهریه های گزاف اون نیم نفس روبا عدم توانایی ادامه تحصیل ازماگرفتید که تنها امیدمان در زندگی بعدازخدابودند خواهش میکنیم بس کنید دهانهاراقفل پبیشتر ازاین شکنجه روحی نکنید به آنچه که دوست دارید قسمتان میدهیم بس وبس شما زحمت شکنجه دادن راکشیدید دیگه لازم نیست بیشترازاین برملا شوید،،مارا بخدایمان واگذار کنید،منتظر فرج آقایم عج والسلام

no
0
yes
2
ستایش
1395/06/09 - 06:32
این مملکت از دولت گرفته از شخص اول مملکت تا منه حقیر همه مدیون شماییم...من سنی ندارم و دوران جنگ رو اصلا ندیدم یعنی متولد نشده بودم ولی میدونم شماها بودین که الان ما هستیمپس باید قدر شماها رو دولت و ملت بدونن...شما حماسه سازان تاریخ معاصر ایرانید چرا با شما اینطور میکنند؟؟ به خدا گریه دارم میکنم و تایپ میکنم...شما جوونی و سلامتیتون رو برای این مملکت و دولت دادید شما ها از خودگذشتیگی کردید که الان دولت سرپاست اگه جوونایی مثل شما اون روزا نبودن که الان ایران ایران نبود...البته من اعتقاد دارم اوضاع کنونی مملکت ما تاوان دلیست که دولت و ملت از شما شکوندن.دولت باید به همه ی شما تمام کسایی که در جنگ بودن خونه+ماشین+امکانات درمانی عالی+حقوق کافی و هزار امکانات دیگه بده من نمیدونم به شما ندن به کی بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


Reply
no
0
yes
2
سرگزی
1395/05/03 - 17:08
سلام،اشتباه کردم تماس گرفتم با سپاه شهرم سرهنگ مخاطب بالحن طلبکارانه ای عرض کردند،چکنم ازدست جبهه ایها،،،متأسفم،متآسفم چه باید گفت،حرفی نداریم حق با ایشان هست،

Reply
no
0
yes
1
سرگزی
1395/05/03 - 19:09
Bباسلام،،این تعداد ایثارگر فاقدشغل درمقابل خیل عظیمی از حقوق بگیران دولت و نظام که بالغ برده میلیون میشوند مستلزم دهها سال جاروجنجال ،کشمکش و عدم تمکین به مصوبات وروحآزاری نبود تنها دلیل شانه خالی کردن از این امرمهم درفیشهای حقوقی ایام اخیر نمودپیداکرد فکر کنید حداکثر سی هزار فاقدشغل داریم ضمن اینکه بانظربه اختصاص کدپرسنلی وحقوقی دربعصی ازبخشهاوبدنه سپاه وبسیج بابهترین کارآیی و اسناد زنده جنگ بهره شایانی کسب نماییم و در موضوع فرهنگ ایثار و شهادت و بعنوان مروجان شاهدوحاضردر صحنه نبردمنتقل کننده روحیات به نسلهای بعدی باشند،به هرحال از هرمنظری بنگریم منافع دوسویه نظام وعزیزان رزمنده متصوربود لیکن قصوراتی صورت گرفت وغیرقابل جبران،امامیشود درادامه به درصدی از این امرمهم بهره گیری نمود چنانچه اراده ای تدببرنماید وهمت گمارد،اللهم عجل لولیک الفرج

Reply
no
0
yes
1
حمید رضا ابوالحسنی
1395/05/13 - 15:43
بنام ویادخداوند متعال.اینجانب ازسال60 تا کنون افتحار عضو فعال بسیج شهرستان اراک بوده ام.ودرسال 64 باعضویت پاسدار وظیفه در لشکر 17 علی انن ابیطالب در منطقه فکه بر اثر اثابت خمپاره 60 بشدت از ناحیه سر هردو دست وپا وداخلی شیمیایی بشدت آبکش و جانباز شدم که سالهای متوالی در بیمارستانهای مختلف ایران یکسره بستری وتحت عملهای مختلف جراحی قرار کرفتم .از جنابعالی وسایر مسولین ایثارگران سپاه درخواست وتقاضا دارم .ما را فراموش نکنند و با ما وامثال اینجانب که در زمان جانبازی عضویت وظیفه داشته ایم .حداقل همانند پرسنل کادر ورسمی عمل نمایند.وبطور مثال لااقل از مزایای کارت یکسان سازی استفاده نمائیم .ومانندارتش مجروحین سرباز نیز از مزایای حداقل رفاهی بر خوردار شویم تا شاید برای خانواده مان که درحق ما ایثارکرده ومیکنند .مرهمی باشد .باتشکر ابوالحسنی

Reply
no
0
yes
1
یونس داور از تبریز
1395/05/13 - 17:38
باسلام خدایا خودت کمک کن دیگر بریدم آنقدر پیگیر حق و حقوقم شدم
بطوریکه در اضطرابم بطوریکه کاملا روانی شدم آخی من جانباز چه گناهی کردم آخه حق و حقوق ایثارگری من کجاست از بی بضاعتی و درد و رنج و نداری و خجالت زن و بچه هاخسته شدم من نزدیک به 50 سن دارم اما مستاجرم باور کنید امثال من هم کم نیست اینگونه بی مهری مسئولان بنیاد قرار گرفتیم دارم میسوزم جواب بی عدالتی با وجود داشتن کار افتادگی و حالت اشتغال از تمام تهسیلات جانبازی محروم هستم شما را به خدای که نامش مسلمان است چرا ما را جلوی زن و بچه هام شرمنده میکنید بخدا ما هم ایرانی هستیم بخدا کارمندان بنیاد شهید به جای پشتیبانی از مابا ما طرف شدندهر موقع مراجعه میکنم جواب سر بالا میدن اگر داشتن دو حقوق فقط مختص کار کنان بنیاد شهید باشد خوب منهم از کار کنان بنیاد شهید هستم وگرنه ... این قانون صرفا برای عده ای خاص و نه اکثر جانبازان خوب است بنده بعنوان پاسدار وظیفه یعنی مشمول سپاه بودم مجروح شدم تا بحال در سپاه پرونده جانبازی ندارم ضمنا یکی از بچه های مشمول سپاه بنده را راهنمای کنند ممنون میشوم بنده از حاجی آقا شهیدی خیلی ممنون هستم چون از آمدن ایشان خیلی قانون فرق کرده بنده از حاجی آقا شهیدی خواهشمندم برگشت بکار بنده را موافقت بفرمایند همیشه دعا گو هستم

Reply
no
0
yes
0
فاطمه صادقی
1395/05/16 - 20:33
سلام من هنوز منتظر تماس شما هستم بقرآن قسم ما بدجور چشم به راهیم اول ک تماس گرفتین یه دنیا امیدوار شدیم ولی مثل اینکه دیگه خبری نشد نمیدانم چرا شانس ما اینطور است بخدا بدجور دلخوشیم به اینکه شاید یه روزی دوباره زنگ بزنید توروخدا قسم پیگیری کنید توروخداقسم بزارید همه از اینکه یک ایرانی هستیم پشیمان نشویم امیدوارم به حق حضرت فاطمه یکبار دیگر زنگ بزنید و واقعا پیگیری شوید. توروخدا هیج کس،رو تاامید نکنید من خودم تازه ازدواج کردم ۷ماهه عقد کردم هنوز وام ازدواجیمون رو بهمون ندادن بخدا خیلی به این پول احتیاج داریم امیدوارم شما درک کنید ک چه میگویم.

no
0
yes
1
فاش نیوز
1395/05/17 - 12:16
باسلام به خواهر گرامی خانم فاطمه صادقی
باتشکر از شما که خواننده سایت هستید.
ابتدا توصیه می کنیم که پدر شما اگر خودشان جانباز هستند حتما" اقدام کنند. اگر طبق نوشته قبلی خودتان، پدر بزرگ شما جانباز هستند حتما با ارائه مدارک، به نیاد بروند و یا اگر بسیجی هستند و سابقه جبهه تا یک سال دارند برای برقراری کمترین حقوق به سپاه مراجعه کنند.
ان شالله مشکلات شما برطرف شود.
خواهر گرامی شما نیز شرایط خود را کامل تر بنویسید. اگر بتوانیم شما را راهنمایی می کنیم.


Reply
no
1
yes
1
عبدالرحمن رحمانی
1395/05/20 - 14:00
باسلام.پدرم نزدیک به13ماه تو جبهه بوده الانم ایثارگره.تو سپاه هم خدمت کرده.آیا حقوقی از طرف سپاه به پدرم تعلق میگیره؟

Reply
no
0
yes
2
1395/05/23 - 13:51
باسلام من بیست وچهار ماه در گردان عملیاتی جنداله سقز کردستات خدمت کردم بعنوان سرباز ایا کارت اایثارگری مثل سربازان ترتش که سه درکردستان بودند ودرواحدهای عملیاتی نبودند می دهند چون الان تمام اثار الان روی بدنم نشات می دهد از. کمردرد گرفته تا ترشع. از گوش. فلج حجنره والسلآم سیروس ژاهدان

Reply
no
0
yes
0
علی اکبر قزلسفلی
1395/05/30 - 01:58
با عرض سلام .پدرم کارمند سپاه بودند و شهید شدند درخواست یک وام 10 تومنی با سود کم رو داشتم با تشکر

Reply
no
0
yes
0
محمد
1395/06/02 - 11:46
سلام
بنده به عنوان نیروی بسیجی درسال 63درجزیرمجنون شیمیای شدم تا کنون درکمسیون شرکت کردم
ولی 1/نیم درصد مورد تایید در کمسیون پزشکی سپاه قرارگرفتم ولی تایید نمیکنند می کویند کم است باید 5 درصد باشد تابتوانی درکمسیون بنیاد شهید شرکت کنید کسی جناباز یه درصد یک درصد است راهنمای کنید جکار کنم .

Reply
no
0
yes
0
صادق
1395/06/03 - 16:33
با سلام
بنده بعنوان بسیجی فعال در سال 89 در ماموریتی مجروح شدم. پس از حضور در کمیسیون عالی سپاه 20درصد از کار افتادگی را برای من تایید کردند. حال چند سوال دارم.
چه تسهیلاتی و خدماتی شامل حال من خواهد شد.
لازم به ذکر است بنده کارمند دولت هستم.
ممنون میشم راهنمایی کنید حقیر را.

Reply
no
0
yes
0
1395/06/14 - 23:22
مفت خوران بسلامت باد شهید و ایثار گر یعنی چه

Reply
no
0
yes
0
یاسرکحالیان
1395/06/16 - 15:41
سلام اینجانب فرزندجانباز35%درصدوبازنشسته سپاه میباشمبنده متولد 1365میباشمودرحال حاضر دانشجوی ترم آخر کاردانی مدیریت میباشم بنده ازخدمت سربازی معاف شدم بخاطر ایرادی که درچشمانم بودولی درحال حاضر چشمان بنده مداوا شده بنده چشمان بنده هیچگونه ایرادی ندارددرضمن بنده به مدت 4سال است که بسیجی فعال میباشم حال ازشما این سوال رادارم چگونه میتوانم به استخدام سپاه دربیام.باتشکر

Reply
no
0
yes
1
1395/06/17 - 22:38
به نام خدا
سلام
چرا هر کجا صحبتی از شهدای گرانقدر و جانبازان عزیز مان میشود هیچ حرفی و تصمیمی و قانونی برای استخدام و رفاهیات و غیره نیست اینهاهم جهت حفظ خاک و ناموس خود به جهبه رفتهاند ولی سهادت و جانبازی نصیبشان نشده و گناه این برادران چیست اجر همگی یکسان و نیتشان یکی بوده لطفا رسیدگی نمایید








Reply
no
1
yes
2
ناصرنظافت
1395/06/18 - 19:11
سلام .من جانبازبسیجی 70 درصد ودر حال حاضر حالت اشتغال آموزش وپرورش هستم واز بنیاد حقوق دریافت نمیکنم .وسپاه نیز بخاطر حالت اشتغال بودن از اداره قبول نمی کند .لطفا مرا راهنمایی کنید که من چگونه میتوانم مشمول ماده 38و39 خدمات جامع ایثارگران بشوم .این همه تبعیض میان جانبازان ارتشی وبسیجی درچیست .من70درصد بسیجی فوق لیسانس . نصف ارتشی ها حقوق ندارم .این خیلی ا....باسپاس نظافت

no
0
yes
0
ایرج رحمانیان ۶۵ %
1395/07/01 - 16:23
جانباز ۷۰ درصد از بنیاد حق پرستاری میگیرد و اتفاقا برادران ارتشی از ارتش راضی نیستند در صحبت های شما تعارض زیاد دیده میشه


Reply
no
0
yes
0
كامبيز
1395/06/21 - 14:21
بسمه تعالي
با سلام و درود فراوان
ميخواستم بدونم پدرم مرحومم يك جانباز و رزمنده اي بود كه بصورت نيروهاي مردمي يا بسيجي به جنگ عليه باطل رفتن و جانباز شدند كه از ناحيه دست و پا مجروح شدند ولي هيچگاه براي دريافت كارت جانبازي اقدامي نكردند ، حال با گذشت اين همه سال و در گذشت ايشان آيا ما يا فرزندان ايشان ميتوانيم براي دريافت كارت اقدامي بكنيم يا خير و به چه صورت اگر راهنمايي بفرمائيد سپاسگزار خواهيم بود. با تشكر فراوان

Reply
no
0
yes
1
محمدعلیزاده
1395/06/23 - 21:16
باسلام پدرمن ۹ماه ۱۵ روز تایید شده ۳ماه دیگه برگه اعزام داره ولی الان جوابی نمیدن بهش از جونشون گذشتن رفتن جبهه حالا درسته بااین بدبختی زندگی کنن

Reply
no
0
yes
0
سجاد فرسایی فام
1395/06/26 - 02:51
سلام خدایا چقدر مسولين ما برایشان سخت است یک قانون تنظیم کنند که نیاز به اداره نباشد برای جانباز آن. نميتوانند حقوق درنظر بگیرند و هر ساله بطوری اضافه شود که نیازی به قانون جدیدی نباشد هنوز کهنه سربازان جنگ جهانی مدال میگیرند اما جانباز آن وآزاده گان به تاریخ پیوستند و تمام روی سینه آنها مدال است اما روی سینه ما جز درد وغم هیچ نیست چرا باید یکی ميلياردي حقوق بگیرد اما من جانباز حتی برای دخترم نتوانم جهيزيه بگیرم شب و روز غم غم غم عمرم به پایان رسید هنوز ماده تبصره خدای بگیر این جان را تا حداقل نباشم و شرمنده دخترم باشم برای یک زندگی معمولی که حق هر شخصی است ای کاش سالم بودم تا مثل یک کارگر کار میکردم و شرمنده خانواده نمیشدم

Reply
no
0
yes
0
رضای
1395/07/07 - 21:26
من چندین سال از عمرم را درمناطق جنگی گذارندم و جانباز 24درصد شدم از اینهمه تبیض بین من جانباز با ان جانباز 25درصد من از تمام امکانات این مملکت محروم شدم بخاطر یک درصد کدام وجدان پاک این قانون را میپزیرد بخاطر یک درصد سرنوشت یک رزمنده با 40ماه جهبه و 4نفر بچه در حکومت اسلامی عوض بشود واز صفه روزگار حذف شود خدا برای ان قانونگذار نسازد این قانون را تصویب کرده است کسی نیست باین دولتمردان بگویند زمان جنگ کسی بفکر این مدارک مادی بودنند بهر صورت حق من و هزاران مثل بنده از این بعدتر هم دراین مملکت از بین رفته است این جنگ برای تعدادی شد نعمت برای ما شد زجر بخاطر بیعدالتی این دولتمردان از خدا بیخبر

Reply
no
0
yes
0
محمدرضا بهزادیانفرد
1395/07/12 - 04:55
سلام من ازمشهدمقدس هستم ب ادرس شهرک انقلابمدت شیش ماه بسیجی جبهه رفتم ومدت شیش ماه دوران خدمت درارتش درجنگ بودم واکنون چندسالیست اعصاب خراب داغونم شدیدشده جزدوکارت ایثاردیگرهیچ ندارم نه بیمه ای ونه حقوقی فقط زن وبچه ام دارن تحمل میکنن ازشماخواهش دارم تحقیق کنیدبعد کاری برایم انجام دهید خدانگهدارتون متولد۱۳۴۷مشهدنام پدرعباسعلی ش یک

Reply
no
0
yes
1
فرید اسکندری
1395/07/12 - 23:23
با سلام به امام عشق و مظلوم و مایه امید و ستمدیگان جهان امام خامنه ای ناگفته های جنگ را نمیتوان تو یه وبلاگ جاای داد همانطوری عظمت فهم طفل سیزده ساله سید حسین فهمیده شاید فقط ما بتوانیم نسیم روح بخش را به نسلی که از تبار خودش است برسانیم ای کاش جناب سردار برا سپاه درجه و رتبه در نظر نمیگرفتند تا بچه های خون و قیام دچار و وسوسه عناوین و القابشان شوند و معنویت و بصیرت لدنی از بین نمیرفت درود بر حسین (ع) و یاران باواوایش که آزاده به دنیا آمدند و آزادگی را مرسوم کردند و اسلام را زنده نگه داشتند و پیش محبوب رفتند جناب شریفی یادت بیاد کربلای 4 و 5 پتک فاو هجوم سانامی آبها در شلمچه به روی فرزندان روح الله امروزه من قبول کردهام که بچه ها در مدرسه میگویند بابات برا پول میخواست نره جبهه تا مثل بابای ما روانی و دیوانه نشه سردار من من با وجود جراحات شدید شیمیلیی و اعصاب و روان و عفونت ودرد رفیق شده ام و امروزه به این باور رسیده ام سه حادثه مهم رشادتهای گمنامان را تا ظهور موعود زنده نگه میدارد 1-14 خرداد68 2- 3 خردادماه آآزاد سازی خرمشهر و 3- گرامیداشت فته دفاع مقدس مانند محرم و صفر انقلاب ما را سایه گستر جهان میکند دیگر هی دنبال درصد و جانبازی وعدهای دروغ نیستیم زیرا من واقعی ما در کنار گلوله یا ترکش یک سلاح یکی شهید و دیگری مثل ما شهیدی که تیر نخورد اما غصه 27 سال دیوانه و مجنون یاران شهیدش و خودما شهید شدیم به خودتان زحمت ندید

Reply
no
0
yes
0
احمدعلی افشاری
1395/07/24 - 13:57
باسلام من حدود یک سال بصورت داوطلبانه حضور مستقیم درمناطق عملیاتی داشتم که حدودبیست سال دردانشگاه آزاد ورامین مشغول بخدمت بودم متاسفانه با تغییر مدیریت وجناح سیاسی بنده به ناحق حدود 4سال تعلیق خدمت هستم علی رغم اینکه حق رابه بنده چه در محاکم چه در خودسیستم دانشگاه بمن دادندمتاسفانه ریس دانشگاه ازاد ورامین از برگشت به کارمن ممانعت بعمل میاره به ایثارگران سازمان مرکزی هم مراجعه کردم نامه زدند اماترتیب اثر داده نشدخودم هم دارای مدرک کارشناسی ارشدمدیرت صنعتی وبازرکانی هستم لطفا باداشتن 4سرعائله کمکم نماییددرحال حاظر بیکارم وبه سختی زندگی می کذرانم

Reply
no
0
yes
0
صالحی
1395/07/25 - 14:58
سلام خدمت سردار . افرادی که اخیرا کمسیون شده اند و مدتهاست حقوق نگرفته اند و هم قطارهی ارتشی هم سالهاست حقوق میگیرند . و بند ج هستند چه کاری برایشان کردید

Reply
no
0
yes
0
امین ناصری پور
1395/07/27 - 21:54
بنام خدا با سلام آیا به افرادی که رزمنده بودند تسهیلاتی تعلق می گیرد. با احترام

Reply
no
0
yes
0
امین ناصری پور
1395/07/27 - 22:02
بنام خدا با سلام آیا اگر حق ارتقاء رزمنده ای در محل اشتغال نادیده گرفته شود مورد حمایت قرار می گیرد .اگر جواب +است برای دنبال نمودن چکار باید نماید . لطفااز طریق اطلاع رسانی نمایید. با احترام و التماس دعا

Reply
no
0
yes
0
حسن اسدی جانباز 25./.
1395/08/04 - 01:47
واقعاتشکرازفاش نییوز..وسلام صمیمانه .اینجانب. دوبارمجروح شدم یک بارسال 65وباردیگراخر67 وجمع هردو 25./.شده پرونده من راردکردن وگفتند ماده 38شماراشامل نمی شود...چراه .گفتند ملاک مجروحییت اخرشماست ومجروحییت اخرشماازهشت سال دفاع مقدس خارج است .شما رابخداکاری کنید .که خیلی سخت است .

Reply
no
0
yes
0
فاطمه صادقی
1395/08/04 - 13:38
سلام این نصفی از مدارک پدرمه امیدوارم بتوانید کمکمون کنید
امیدعلی صادقی متولد۶/خرداد۱۳۴۷ ش.ش ۳۰۳ کدملی ۳۳۶۹۵۰۱۶۲۷درمنطقه ی خدمتی عرب ازتاریخ ۱۵/ ۷ / ۶۶ تا ۲۷/ ۵ / ۶۷درمناطق جنگی سابقه داشته....
وهمچنین گواهی جبهه ازناحیه مقاومت بسیج سپاه دالاهو به بسیج سپاه نبی اکرم (ص) از تاریخ ۲۹/ ۵/ ۶۴ تاپایان ۱۰/ ۹/ ۶۶ و ۱۱/ ۹ /۶۴تاپایان ۱۱/ ۱۲/ ۶۴خدمت داشته...
تمام مدارک پدرم در پرونده اش هست ک همه ی مدارک با امضای سرهنگ نجفعلی کرمی و ستوان یکم پاسدار پیمان یلوه تایید گردیده.
بخدا ایت فقط دوتا برگه از مدارگ پدرم هست ک بقیه ی تمام مدارکش در پرونده اش هست پدرم تمام مدارک جانبازی پای چپش هم هست ک در ناحیه ی پای چپش در زمان جنگ حضور داشته ضربه دیده....من اصلا به جنگو دفاع باور نداشتم ولی از وقتی پدرم راجب دوران جنگ برایم تعریف کرده خیلی به جنگ باورم بیشتر شده خیلی سختی و تنگی در جنگ زیاد بوده اما من تنها چیزی که عذابم میده اینه که حق پدرمن وشاید خیلی های دیگه ضایع شده اگر شما ناامیدم نکنید بخدا خودم با همین سن کم میتوانم دنبال حق ضایع شده ی چندین ساله ی پدرم را بگیرم...این هم شماره ی تماس خودم

Reply
no
0
yes
0
جوادانوشه
1395/08/05 - 21:12
دزسال 65به عنوان بسیجی رزمنده داوطلب درحین آموزش نظامی درپادگان حرخوی بعلت انفجارهای پی درپی باانواع سلاح ها ازجمله ارپی جی ازناحیه دوگوش دچارکم شنوایی شده ام وباتوچه به اینکه درزمان حادثه خونریزی یاعارضه ظاهری مشهودنبودبه بیمارستان یادرمانگاه انتقال ندادند والان بیش از60درصدکم شنوایی دارم وحالاهمرزمانم بعنوان شاهدبوده وپزشکان عارضه دراثرانفجارراتاییدمنمایندلطفاراهنمایی فرمایید

Reply
no
0
yes
0
حسن روزبهانی
1395/08/05 - 23:09
با سلام اینجانب مدت ۲۳ماه بسیجی دارم که بعدازآن مفتخربه عضویت سپاه دارمدم درسال ۶۷ از ناحیه هردوپاه تیر خوردم وبه اسارت دشمن دارآمدم درسال ۶۹ بندج گرفتم وحالت اشتغال شاملم شد که استفاده نکردم تا اینکه سی سالم تمام شده و بازنشته شدم که متاسفانه مدت حضور در جبهه درزمان عضویت رسمی که حدود۳۵ماه میباشد و همچنین درصد۴۰جانبازی برایم ثبت نشده.هرچه مدرک ارسال میکنم قول چندماهه می دهند ولی اقدامی صورت نمی گیرد .خواهشمندم اینجانب را راهنمایی کنید .آیا ماده ۳۹ یا۳۸ شامل من می شود..ازجواب شما کمال تشکر را دارم.

Reply
no
0
yes
0
سید بهادر آکده
1395/08/06 - 12:24
باسلام اینجانب سید بهادر آکده فرزند سیدحسن علی دارای سابقه یکسال جبه ای که در عملیات کربلای چهار در آبادان دچار شیمیای شدم و قبل از اتمام عملیات برایم تسویه حساب نوشته بودند زمانی که مارا از آبادان به تیپ 48 فتح مقر شهید غلامی انتقال دادند برگه تسویه حساب من دست یکی ازدوستان بود به دستم داد واز طرف دژبان و اطلاعات به من اعلام شد دیگر نیروی ما نیستی واز اینجا برو ودیگر مخطرات بعهده خودت می باش من به کارگزینی جهت تمدید مراجع کردم ولی گفتند دستور فرماندهی است تمدید نمی شود من باحال بیماری ازتیپ خارج وبه کمک پسر عمویم با داروهای دریافتی که برای آلرژی وسرما خوردگی بود خارج شدیم به شهرستانم کهگیلویه رفتم وبه درمانگاه سپاه مراجع کردم آنقدر سرفه داشتم که توان راه رفتن وحرف زدن نداشتم وبیش ازسه ماه داروی شیمیایی که شیشه حاوی مایع شفاف بود مصرف می کردم وروز به روز از سرفه های طولانی مدت کم می شد به علت شهادت برادرم درکربلای پنج نمی توا نستم و هیچکس نبود که مرا برای درمان جایی ببرد با مصرف داروها سرفه ها کم شد تا اینکه از طرف تیپ 48 نامه ای برایم آمد جهت تشکیل پرونده درصد جا نبازی ازسال 83 تا94 بیش از پنج بار مدارک بالینی تایید شده ازتهران واصفهان وشیراز به بنیاد جانبازان و بنیاد شهید وکمیسیون عا لی که مستندات انها موجود در پرونده می باشد ولی ماهنوز بلا تکلیف هستیم به طوری که از طرف مسئول کمیسیون به من اعلام شد حقت را بنیاد شهید خورده وحقت را بگیر یا آقای دکتر قزوینی درتاریخ94/10/5 تایید نهایی کرد ولی کمیسیون استان کهگیلویه وبویر احمد ردکرد وگفتند مشکوک هستیم ودوباره من را ب درمانگاه بقیةاله معرفی کردند که از این کار آقای دکتر قز وینی بشدت ناراحت شد که چرا تایید نشد و آقای دکتر بصورت ویژ اعلام نمود وگفت خودم درکمیسیون ویژه هستم ما همچنا به قوه الهی منتظر هستیم وازراه دور دست همه عزیزانی را که با ایثارگری خو د برای ایثارگران زحمت می کشند وتلاش می کنند می بوسم وبرآن افتخار می کنم . با تشکر سید بهادر آکده


Reply
no
4
yes
3
رضا
1395/08/10 - 19:38
بنده در سال 94 به درجه رفیع جانبازی به لطف خدا نایل گشتم و جانبازی بنده طبق کمیسیون عالی پزشکی 27 درصد می باشد و 14 ماه از کمیسیون عالی استرا حت استعلاجی پزشکی دارم و طبق قانون و مقررات استخدامی سپاه مرخصی بیش از یک سال و با نظر خواهی از طرف جانباز که در موقع خدمت اذیت نمی شود یا نه بازنشست می کنند. و حالا از ایثارگران سپاه شهدا ارومیه می گویند به تعلق نمی گیرد..و من با لگن و دست ناراحت هشتم و موقع راه رفتن لگن چپم درست می کند و با این وضع نمی توانم خدمت کنم لطفا سردار تکلیف بخدمتی بنده را تعیین کنید.

Reply
no
0
yes
0
علی
1395/08/13 - 02:06
سلام ازسال 65تا71درجنگ ومنطقه مرری بودم چندبارهم مجروح شدم ،ازاون بعداینگاررفتمه دریک منظومه دیگه ،من وخیلی ازهم همرزمانم ازاین داستانهابی خبریم ماهم خدایی داریم مسئولین بی غیرت

Reply
no
0
yes
0
علی
1395/08/14 - 00:01
با سلام جانباز 45درصد هستم برای گواهینامه بگیرم فرستانم کمیسون انتظامی گفتند شمابابیدماشین اتو ماتیک سوار شوید فرمانش بایدیلریک باشد از این حرفها خلاصه رفتیم گواهینامه گرفتیم گو هنامه ما باشین اتوماتیک است هنوز ماشینی در کارنبود نه 000 بعد هرکسی برایمان می گفت بنیاد ماشین می دهد شما چرا نمی روی بگیری زن بچه کنا ه هستند ما بنیاد معراجعه نمی کنم دل زدیم به دریا رفتیم امادیده بودیم ازبنیاد بعضی هادوسا ل یکبا رماشین می گرفتندمارفتیم نزد رئیس ما جرا تعریف کردیم گفتند چند درصدی گفتیم 45 گفت عزیزم گفتم بله بردار زیر 50درصد ماشین نمیدند گفتم چرا گفت قانون است سه چها ر از جانبازان آنجا کار مند بنیاد بودند قبلا دیده بودیم 15درصد25درصد بودندرفتم سراغ این عزیزان گفتند چه خبر جریان را تعریف کردیم گفتند بله قانون است گفتیم شما ماشین گرفتیدگفتندبله گفتم چطوری گفتند55 درصدم نگاه کردیم 25درصد گفتم شما گفتدمن 70درصدم سرانداختم زیر آمدیم خانه نزدخود خودگویه می کردیم می گفتم چطور درصد بالا رفته گواهینامه نگنند اشتباه کردند امابرای تمدید گواهی رفتم بیشر عز یت کردن امادادنم هنوز هم نفهمیدم چطور می یشه سردتان بیشتر درد نمی آورم خدا حافظ همین تر توی خودم هستم

Reply
no
0
yes
2
1395/08/17 - 23:38
لطفاً این پیام را حتماً و حتماً به سمع و نظر سردار شریفی بزرگوار برسانید تا پیگیری نمایند.
با سلام خدمت سردار شریفی عزیز
برای کمیسیون ماده 38 قریب به چندماه است که ما را می برند و می آورند وهر دفعه یک سری مدارک و استعلامات جدید می خواهند و جالب است به تازگی به این گروه از جانبازان نامه داده اند که برون از اداره آگاهی گواهی عدم سوء پیشینه و ریز جرائم بیاورند!! من نمی دانم این دیگه برای چیست؟ اگر منظور از ماده 38 تجلیل از ایثار این عزیزان در گذشته است این همه دنگ و فنگ برای چیست ؟ آیا این درست است به جانبازی بگویند برای تجلیل از شما که در جنگ صدمه دیده اید حقوقی قرار می دهیم اما مشروط بر اینکه گواهی عدم سوء پیشینه بیاورید؟ این چجور تجلیل و قدر شناسی است!!گیریم که جانبازی به هر دلیل خطایی مرتکب شده و سوء پیشینه ای پیدا کرده و پشیمان شده و توبه کرده است و خداوند پرده پوشی کرده کسی جز قاضی و دادگاه این سوء پیشینه رانمی داند متاسفانه شما به جای تجلیل و حمایت از او با این شرط گذاشته اید دارید آبروی او را می برد و این مرضی خدا نیست.
سردار عزیز کمک کنید و در شرط استعلام گواهی عدم سوء پیشینه را از مشمولین این ماده حذف کنید. دنیای خدمات را به این عزیزان بکنید اما در کنارش باعث بشوید آبروی یک فر جانباز ایثارگر برود و پیش خانوده و دوستانی که از یک عیب و خطای ناخواسته او مطلع نبودند، خجالت و شرمگین شود هیچ ارزشی ندارد.
منطقاٌ گواهی عدم سوء پیشینه برای کسی که می خواهد سر کاری برود و مسؤلیتی بگیرد امری درست و قانونی است اما این عزیزان که از کاره افتاده هستند و مسوولیتی بر عهده نمی گیرند که درخواست سوء پیشینه و ریز جرائم می کنید. یعنی اگر ایثارگری اعم از جانباز و آزاده جرمی مرتکب شود از ایثارگری در می آید و حق و حقوقی به تعلق نمی گیرد؟ خانواده او چه گناهی دارند؟ حق و حقوق آنها چه می شود؟ به نظر می آید در متن ماده 38 وتبصره آنهم چنین شرطی نباشد.
شما را به خدا کمک کنید این شرط حذف شود و اعلام کنید هرکس توسط کمیسیون کار افتادگی اش احراز شده مشمول این ماده خواهد شد. ونیاز به مدرک گواهی عدم سوء پیشینه نیست.
خداوند به شما خیر دنیا و آخرت عطا کند.


Reply
no
0
yes
1
علی خوش اخلاق
1395/08/19 - 03:35
با سلام ویاد خدا
اینجانب علی خوش اخلاق استان اردبیل شهرستان بیله سوار شهر جعفرآباد مغان بنده در عملیات شیمیایی آبادان دچار ناراحتی شده بودم جهت مداوا به بیمارستان اهواز انتقال مدت یک هفته درهمان بیمارستان بستری بعلت عدم بهبودی به تهران انتقال ودر بیمارستان 503ارتش بستری بعد از یک هفته دکتر به من پیشنهاد استراحت در منزل به مدت سه ماه بنده قبول نکردم و درخواست حضور درجبعه را خواستارشدم وبرگشتم به جبعه و فعالیتم را ادامه داه ام ازهمان زمان تاکنون بهبودی نیافته ام و به هردکتر مراجعه میکنم درمان شان را دربیمارستان سپاه اعلام میکنند وبنده بارها به بیمارستان بقیه اله مراجعه کرده ام گفته اند بعداز تعیین درصد شروع به تکمیل پرونده درصد نموده ام درسی تس اسکن نمره 8 را ثبت کرده ودکتر سی تی اسکن خودش اعلام شفاهی نموده که بیش از 5 درصد تعللقه میگیرد ولی متاسفانه دراردبیل آريالای امانی گفته که پرونده شمارا مسدود اعلام کرده اند بنده بیشاز 9ماه حضور داوطلبانه بصورت بسیجی درجبعه و در اکثر مناطق جنگی حضور یافته ام تما م مدارک لازم و گواهی بستری و ترخیص از بیمارستان 503 ارتش جمهوری اسلامی ایران دردست دارم ازتمامی دست اندرکاران نظام درخواست رسیدگی دارم و درخواست معرفی به یکی از بیمارستانهای سپاه جهت مداوا رادارم تابتوانم دربین اعضاء خانواده راحت و سالم به زندگی ادامه دهم و کسی که به جبعه اعزام میشد نمی دانست عاقبت چه خواهد شد به آنهایکه شهید شده اند روحشان شاد به بازماندگان رسیدگی از هرلحاظ و جانبازان و اسیران توجه خاصی از طرف نظام ولی متاسفانه تنها قشر از یاد رفته بسیجیان سالم از لحاظ فیزیکی هستند رسیدگی میشود هیچ بلکه سرزنش هم میشوند .
درزمان جنگ بنده دانش آموز بودیم یک معلم عربی داشتیم هرکس می گفت ازجبعه برگشتم اگر درورقه امتحانی اگر نمره می گرفت نمره نمیداد یک روز در طرح بیست درصدی گذرشان به جبهع افتاد طعم جبهع را دید بیست روز دوام نه آورد بعد ازآن هرکس گفت ازجبهع آمدم نمره عالی میداد و روبوسی هم میکرد از مسئولین عزیز تقاضا دارم در محل مراجعع بسیجیان فردی باشد که مزه جبهع و جنگ خودشان چشیده باشد نه اینکه تازه ازدانشگاه های خارج ازکشور آمده با ذهنیتی غربگرایی می خواهد به بسیجی تعیین درصد کند شما ها خودتان قضاوت کنید .باتشکر : علی خوش اخلاق ساکن استان اردبیل شهرستان بیله سوار شهر جعفرآباد مغان

Reply
no
0
yes
0
زهرا
1395/08/19 - 14:00
با سلام . شوهرم مدت 24 ماه در جبهه های جنگ خدمت مقدس سربازی را گذرانده است . بعد از ازدواج فهمیدم که موجی میباشد . وقتیکه عصبی میشود زندگی را بر ما و بجه هایم زهر میکند اینگار در جهنم زندگی میکنیم . از طرفی آن موضوع باعث شد که 5 سال پیش سکته قلببی هم کرد . تاکسی دارد بسختی گذران زندگی میکنیم . حتی قدرت تعویض تاکسی را ندارد کاملا" فرسوده است . از طرفی فعالیت جسمانی زیادی نمی تواند داشته باشد . بدلیل نداشتن مدارک کافی هیچ مزایایی تعلق نمی گیرد. آیا این انصاف است .

Reply
no
0
yes
0
بختیار
1395/08/21 - 12:23
با سلام من۳سال است در سپاه استخدام شده ام برای ماموریت آموزش تک تیراندازی از سنندج به ارومیه اعزام شدیم موقع برگشتن در ارومیه تصادف کردیم وازناحیه عصب زانو لگن وچشم چپ آسیب دیدم آیا جانبازی به من تعلق میگیرد

Reply
no
0
yes
0
1395/08/22 - 23:10
پرونده های جانبازی شهرستان سردشت سال 1394در حال برسی هستن یا برگشتن ممنون از لطفتون

Reply
no
0
yes
1
مهدی هاشمی
1395/08/23 - 03:50
سام و علیکوم
ما که مشکلی نریم اوینتونم دیدیم سکه ها رو هم که دیدید بردم تو دادم این گدا گودوله هاچه حالی داره آدم باباش شاه باشه ؛ من و خار مادرم و داشم همه تو رفاهیم گور پدر .................چشمتون کور حالا مثل گدا ها التماس کنین .دمت گرم پتش قاسم همینجور بخند و بزارشون سر کار.چه خوشگل شدی راسی درجت مبارک. عزت زیاد عرضی نبس .دکتر مهدی .............

Reply
no
0
yes
0
جون باز علاف
1395/08/23 - 03:59
مش قاسم سلام
خدا قوت دمت گرم در ازا درجه خوب داری می...........ی به بچه یتیمها اگر این فاش نیوز نود معلوم نبود که چه خدمات برجسته ای انجام میدی.
مرد پدر صلواتی تو مصوبه مجلس داری نمینونی کاری بکنی خوب درجه رو پس بده پولهتیی هم که بابتش گرفتی بده و برو تا یه ةدم جیگردار لیاد پیگیری گار جانبازان را بگنه. چرا آتش جهنم رو برای خودت میخری؟ خدا اهلتون کنه اگر بشین؟!!!

Reply
no
0
yes
1
1395/08/23 - 22:41
سلام بنده درسال۶۲به جبهه رفتم به خداوندکه برای دینش جنگیدیم سه بار مجروح شدم دوبار سرپایی مجروح شدم یکبارهم عمیق که دربیمارستان صحرایی فاطمه زهرای فاو بستری شدم اما هیچ مدرکی دال برمجروحیت ندارم به این خاطر که بیمارستان راترک کردم که درخط مقدم باشم چون فرمانده ای میدیدم که بایک پایش ازپنجه قطع شده بود ومیجنگیدازخودم خجالت میکشیدم برگردم پشت خط واکنون هم باید موردتمسخر اقایان بی درد قرار بگیرم چرا به جبهه رفت ام به کی باید بگیم من جزگردان ابی وخاکی امام حسن مجتبی ( ع )بودم ویکبار درکانتینر پمپ بنزین امیدیه اهواز بودم هواپیمای عراق پمپ بنزین را بمب باران کردوازسه نفری که درپمپ بنزین بودیم دونفرشهیدشدندمن ماندم وکاش نمی ماندم تا این اندازه تحقیر بشوم احمد ترکی اعزامی ازلرستان بسیجی تیپ ابی وخاکی امام حسن ع یک ماه تمام درفاو بودم هواپیما بمب باران میکرد بنده ودوستانم زیر پل پنهان میشدیم که اقای پاسداری بوداز ما انتقاد میکردومیگفت تمام سعی دشمن منفجر کردن پله شما انجا پنهان میشید یه کم بالاتر ازپل عکس امام ره ترسیم کردند ویک افسراسیر گرفتن من ازسهمیه جیره جنگیم بسکویت را به افسر عراقی دادم الان هم تنفسم مشکل داره وخیلی ناراحتی های دیگر دارم کسی هم جوابگوی مشکلم نیست ایا به نظرشما خداوند این رامیپذیرد فامیلم را اشتباه ترکاشوند میگفتم تااگر ازپاسداران فامیل کسی دید به خانواده ام نگن وپدرومادرم نگران بشن به جان امام زمان چهل روز روزه نذر کردم تاموقعیتی برام فراهم بشه برم جبهه وشد همکلاسی داشتم درشهرمان که من را اموزش دیده نوشت وبا سپاه صدهزار نفری محمد رسول الله ( ص )عازم جبهه شدم الان هم که دارم خفه میشم معاون اداره مون میگه نمیرفتی برا کی رفتی بسیجی شهر نورآباد لرستان

Reply
no
0
yes
0
محسن
1395/09/05 - 01:56
من نمیدونم چرا پدر من رو سال 72 از کار افتاده کردید ولی این رو میدونم که باید تا 30 سال طبق حکمی که اعلام کردید و بهش دادید همانند پرسنل شاغل از درجه و ترفیع بالا تر برخوردار باشه ولی نمی دونم دلیل عمل نکردن مرکز عملیات پرسنل و دایره ایثار گران چی بوده چرا حق حقوق این مرد رو ندادید که حالا باید با این وضعیت جسمانی بره کار سختمان انجام بده انشالله خدا حق این مرد رو از کسانی که این ظلم رو کردن بگیره..پدر من باید سال 92-93بازنشست می شد نه سال 71

no
0
yes
0
1395/09/08 - 17:22
همین شرایط شمارو پسرخاله منم داره ولی متاسفانه مدرکی نداره


Reply
no
0
yes
0
طالب ال علی
1395/09/05 - 22:22
کمسیون عالی سپاه 35/. کار افتادگی دايم زده است ولی کمسیون بنیاد 5/. پزشکان پزشکان سپاه علم ظب ندارند ولی پزشکان بنیاد شهید استاد هستند.

Reply
no
0
yes
0
رضا عباسچیان زنجان
1395/09/08 - 12:52
جانباز 10درصد شیمیایی هستم پاسدار وظیفه بودم دوستم در ارتش سربازی میکرد جانباز 15درصد میباشد کارمند مخابرات است ارتش از زمان خدمت سربازی به ایشان حقوق ماهیانه پرداخت میکند ولی در سپاه چنیین چیزی وجود ندارد

Reply
no
0
yes
4
1395/09/09 - 12:49
خدا به داد جانبازان اعصاب و روان برسد که با این همه خودزنی آخرش خودکشی نکنن.

Reply
no
0
yes
0
کسری.
1395/09/12 - 01:09
لطفا درمورد این سنوات بازنشستگی شهدا هم بگین که چرا دارن اینجوری بازپرداختش میکنن چند سال میگذره بعد پرداخت میشه که با این همه تورم دیگه این پول آن زمانی که به دست ما میرسه اصلا به دردمون نمیخوره
حالا شاید بعضی ها بگن که بچه شهدا فقط دنبال پول هستن
ولی اینجوری نیست ما از نظر روحی همه روحیمون داغونه ولی والا با این همه بی پولی صد برار شده لطفا مسولین محترم جواب ماروهم بدن

Reply
no
0
yes
0
ابوالفضل
1395/09/14 - 10:05
با سلام
دانشگاه ازاد فوق العاده ایثارگری را اجرا نمیکند... خواش میکنم رسیدگی فرمایید ....
عاجزانه خواهشمندیم رسیدگی فرمایید چرا ماده 51 اجرای قانون خدمات رسانی به اساتید و کارکنان دانشگاه ازاد اجرا نمیکند .. فوق العاده ایثارگری ...

Reply
no
0
yes
3
1395/09/14 - 13:58
خداازشمانگزره

Reply
no
0
yes
3
رضا
1395/09/14 - 14:28
جانبازان اعصاب و روان مظلوم ترین قشر ایثارگرانند یارو 68 ماه جبهه بوده خوب این بنده خدا ماهی یه بار فقط یه بار جون دادن همرزماشو دیده باشه دیگه اعصاب و روان براش میمونه؟
خودشو نکشه خوبه

Reply
no
0
yes
1
1395/09/14 - 18:32
خوب بایدچه خاکی سرمون کنیم 30سال گذشت

کاش کپی فیش نجومی خودش رومیزاشتی تابدونین سیرازگرسنه خبرنداره

Reply
no
0
yes
0
حمید صالحیان از تهران
1395/09/16 - 11:32
سلام بنده از اولین دوره های پاسدار وظیفه که از ابتدای سال 62 لغایت 64 پس از دیدن دوره آموزشی در پادگان امام حسین آن زمان به عنوان نیروی قرارگاه خاتم (در رسته مخابرات سپاه)به مناطق جنگی اعزام گردیدم و تا پایان خدمت در مناطق جنگی حضور داشتم اکنون جهت دریافت کارت ایثارگی میبایست به کجا مراجعه نمایم و آیا حضور من در مناطق جنگی اکنون در سپری کردن دوره سربازی فرزندم تاثیری خواهد داشت؟لطفا مرا به منضور دریافت کارت ایثارگری و سربازی فرزندم راهنمایی فرمایید

Reply
no
0
yes
3
کلاته لالاي
1395/09/19 - 20:32
جانبازان سربازوظيفه سپاه ازهمه مظلومترندهيج کسي ازشان دفاع نميکند

Reply
no
0
yes
0
رضاسرگزی
1395/09/23 - 13:56
سلام عزیزان،توکل کنیم بخدا،حالا زمانه یکصدوهشتاددرجه تغییر کرده،اینها جز تمسخر به دلنوشته هاودردورنجنامه های ما دید دیگری ندارند،دعاکنیم که همین تنها سایت فاش راکه قبلا بایکوت شده بود انهم ازطرف بنیاد دوباره پلمپ نشه،دست همه ایثارگران بز گوار رامیبوسم،

Reply
no
0
yes
0
کلاته لالاي
1395/10/09 - 00:35
سلامم اين ماده 190شامل جانبازان سپاه شاغل درادارات ديکر هم ميشود

Reply
no
0
yes
0
عبداله اسلامی
1395/10/11 - 21:52
با عرض سلام . بنده در تاریخ 14/9/62 به آموزش بسیج با عنوان ویژه کردستان به مزداوند اعزام شدم پس از طی آموزش سخت و طاقت فرسا در تاریخ14/10/63به منطق کردستان کامیاران محور گشگی اعزام شدم 4 ماه در مقری دور افتاده در روستای بنام لونکهن خدمت کردم و سپس در تاریخ14/4/63 مجدد به منطقه کردستان اعزام شدم و4 ماه در منطقه سرچین گشگی موچش گلیان سیویه پس آباد سندج خدمت کردم و سپس در تاریخ 8/11/63 به منطقه کردستان اعزام شدم و سپس در تاریخ 15/2/64 به منطقه شلمچه به مدت دو ماه اعزام شدم و خدمت کردم سپس در تاریخ3/9/66 به منطقه اهواز پادگان شهید برونسی شهید بروجردی و شهید چراغچی و از اونجا به منطقه کردستان عراق اعزام و خدمت کردم وپس از اون تا سال 1389در مناطق مرزی کردستان و شرق کشور حضور داشته و خدمت کرده ام اکنون مشکلات فران جسمی دارم که به بسترس شدنم منجر میشود و پزشکان میگویند از آثار مخرب دوران جنک هست ولی متآسفانه بنده مدرکی ندارم باید چه بکنم از راهنمای و مساعدتون سپاس گذارم ارادتمند شما عبداله اسلامی سبزوار

Reply
no
0
yes
6
1395/10/14 - 01:41
با سلام اینجانب سید رضا حسینی که 32ماه در جبهه بودم از سال 84پروانه من در بنیاد بدون درصد ماند چندین بار به کمیسیون فرستاده و مبلغ چند می لون تومان از دکتر و عکس مخارج از شهر به استان هر بار کمیسیون یک حرف می زند فقط برو بیا دوست کردند و هیچ درصد ندادند من کار گر بی چار درحال حاضرم مریض اعصاب ودر خانه افتاد واز هیچ جای حقوق ندارم وبا کار گر خانم با سه فرزند دارم زندگی میکنم اگر می خواستن درصد ندهند چرا این هم خرج برای من درست کرد اند حالم به درد رسیدگی کنید

Reply
no
2
yes
1
سید رضا حسنیی
1395/10/14 - 02:03
من فقط یک چیزه می دانم و نظر این است که هر کی در جنگ بود همه بچه ها جنگ می باشد اگر هم به سر یکی دست بکش وبه دیگر نک شی هم خدا سرش می آید هم بند خدا آن زمان هیچ کدام ان به این فکر ها نیبودیم امروز بچه ها ماه ابراز دارد

Reply
no
0
yes
0
محسن
1395/10/15 - 10:49
جناب سردار بيست سي سال است كه همه جوره ميخورندوميبرند ديگه بس نيست اين رزمنده ها كه بهترين لحضات عمرشان رادرجبهه گذراندنديك ريالي هم ازجمهوري اسلامي نگرفته اندبعد يارو باسيكل رفته سپاه بيست سي ماه جبهه هم زده تنگش الان سرداره خدا ازسر تقصيرات همه مابگزدو همه مارابه راه راست هدايت كند

Reply
no
0
yes
1
ارش
1395/10/16 - 02:48
بسیجی حالت اشتغال که بنیاد حقوق آنها را قطع کرده است به جرم اشتغال در ادارات آیا سپاه مسوول آنها نیست که به آنها حقوق دهد؟

Reply
no
0
yes
0
1395/10/16 - 03:02
شما را بخدا یا همان قرآن که قبول دارم این کاغذبازی ها را بردارید همه را رزمندگان وطن بدانید تا همه به حقشان برسند چون کاری درست شده که اگر خدا نکرد جنگی باشد دیگر کسی بفکر جنگ دن نیست فقط بفکر زخمی شدن یا بفکر درست کردن مدرک خواهد بود کسی باید جایزه بگیرد که بجنگد ونه مجبورشود نه شهید و دشمن را شکست دهد مثل حاج قاسم سلیما نی که هر چه بگیرد کم است

Reply
no
0
yes
0
1395/10/17 - 02:57
با سلام اگر از اول همه جعبه رفته ها مثال یک کارگر همه را یک بیمه تک ملی می کردند تا همه بد از 20 سال باز کشته می شدند همه مثال هم بودند جانباز دست یا پا ندارند از کار افتاده حقوق می دادند دیگر هیچ اعتراضی نبود ولی ای طوری مثال حال یک عیدی بخدا به دروغ دارندو حقوق میگیرند وعید دیگر در حقشان اجحاف شد است با تشکر

Reply
no
0
yes
1
علیرضا اکبری
1395/10/17 - 16:09
باسلام احترام مسئولین محترم ایثارگران سپاه بسیجی هستم که درپان ماموریتم ۲۱ماه ۱۶روزسابقه جبهه دارم وباتوجه به اینکه درپایان جنگ با معرفی نامه سپاه به بنیاد جانبازان رفتم ومراجهت کمسیون به کمسیون فرستادند دکترباستانی نامی بودند که دکتر بیمارستان بقیت الله بود که موج انفجار گوشم را خودش عمل کرده بودکه الآن هم ناقص هست که واگذارش کردم بخدا ایشان چون آنزمان رییس کمسیون پزشکی بودند بیست درصد مجروحیت کلی برای دستم که تیرخورده بود وگوشم که ناقص کرد زد وبنده چون درمنطقه حلبچه شمیایی شدم ومدارک بالینی نداشم درپایان ماموریتم قید شده بود که شمیایی هستم لذا باتوجه به اینکه ازناحیه ریه، پوست ، وچشم درآزار بودم مراجه به سپاه کردم وبعدازچند مرحله وکلی هزینه مرا به بیمارستا بقیه" الله وبعد ازمعاینات تخصصی بلاخره دکترهای حاذق آنجا تایید کردند که من دچار شمییایی هستم وبعدازآن هم به کمسیون عالی سپاه رفتم وآنها تایید کردن ومدارک را فرستادند برای کمسیون جهت درشمییای واین کار انجام شد وزمانی که درصد آمد همان بیست درصد کلی بود که قبلاً داده بودند واقعاً این عدالت است من برای هراسپری میخرم کلی هزینه کنم برای هرباری که سرما می خورم باید راهی بیمارستان شوم بخداوندی خدا سرپل سراط همه آنهایی به این قشر که باجانشان بازی کردند که شما وامسال شماها دراین کشور آسوده زندگی کنید خواهیم گرفت

Reply
no
0
yes
0
1395/10/17 - 19:41
با سلام اگر از اول همه جعبه رفته ها مثال یک کارگر همه را یک بیمه تک ملی می کردند تا همه بد از 20 سال باز کشته می شدند همه مثال هم بودند جانباز دست یا پا ندارند از کار افتاده حقوق می دادند دیگر هیچ اعتراضی نبود ولی ای طوری مثال حال یک عیدی بخدا به دروغ دارندو حقوق میگیرند وعید دیگر در حقشان اجحاف شد است با تشکر

Reply
no
0
yes
0
محم
1395/10/18 - 09:35
بنده سال1362جانباز شدم درکردستان بر اثر خوردن سه گلوله گه 30درصد جانبازی دادند ومعرفی شدم بنیاد بعد از چند ماه گه توانستم روی پا بایستم به پایگاه شهید بهشتی رفتم وبه حفاظت منصوب شدم واز بنیاد دیگر حقوق نگرفتم یعنی نخواستم چون فکر کردم غیر شرعی است ولی نمیدانم چرا بعد از چند ماه عذر ما را خواستند وبنده دیگر نه از بنیاد حقوق گرفتم ونه از سپاه این یک ضلم اکنون از کار افتاده شدم بصورت کلی از گمیسیون بنیاد بنده برای حقوق خود کجا باید برم با صحبتهای گه شده


Reply
no
0
yes
2
علی کیانی هستم
1395/10/19 - 00:39
باسلاl خدمت ریس محترم امورایثارگران بنده یکی ازرزمندگان هشت سال دفاع مقدسم بابیش ازیک سال داوطلب درجبهه درسال 64درجزیرمجنون شمیایی شدم ودر بیمارستان صحرای بستری شدم وسال 66براثردرگیری فامیلی به شهر اصفهان مهاجرت نمودم وبه شقل رانندگی ماشین سنگین مشقول شدم وبدنبال پروند جانبازی نرفتم وبه مرورزمان بیماری ریوی ودرگیری چشم واعصاب روانم زیاد شد در سال 79پیگیر شدم پروند که در بیمارستان صحرای امحا شد وبیمازستان را هم جم کردبودن تا امدم اثبات کنم شد سال 85اثبات کردم ودرکمسیون سپاه که مرا به چندین دکتر معرفی کردن وموردتید قرار گرفتم مرا به بنیاد معرفی کردن سال85بنیاد برایم درصد نزدن وفاقد در صد زدن ودرسال89که زن ودوفرزند پسرم که دیگر تحمل مر نداشتن ازمن طلاق گرفتن ودر حال حاضر نینایم را ازدست دادم ولی هنوز درصدی ندارم زندگی خودم که متلاشی شد هیچ زندگی دو فرزندم وزنم هم دوشوار شده ودیگرهم شقلم را براثر بینای چشمم از دست دادم دیگر پولی برای خریدن اسپری وداروهای دیگری ندارم خسته شدم از درمانم هزینه هایم سنگین است سوادی هم ندارم حافظم هم زیف شده بلد نیستم از حقم دفاع کنم خاهشمندم مرا رهنمایی کنید کمکم کنید تا بتوا نم زندگی ام را اداره کنم وبتوانم درمانم را انجام بدم با تشکر از ریس امور ایثارگران برادر بزرگوار تماس من علی کیانی

Reply
no
0
yes
0
1395/10/23 - 13:39
باسلام خدمات رسانی به رزمندگان کی اجرای می شود آیا ارزش رزمندگان به اندازی یک فوتبالیست نیست که از فرست استفاد بکند و یک توپ توی دروازه بزند رزمندگانی که سرکارشان با توپ ونانک خمپاره هوای آلود شمیایی این همه زحمات نادید گرفته شد ولی یک توپ داخل دروازه میلیونها جایزه داره عجب عدالتی هست ولا۶

Reply
no
0
yes
0
فاطمه صادقی
1395/10/23 - 16:40
سلام سایت شما خیلی سایت خوبیه ،،، توروخدا فقط دنبال حق پدرم باشید بخدای احدوناس قسم بدجور پدرم گرفتار است . من هنوزم امیدوارم به حق علی دعایم مستجاب شود و کار پدرم جور شود

Reply
no
0
yes
0
1395/10/24 - 21:46
رزمنده وجانبازی فاقد درصد و فاقد مدرک قدیما گفته اند سوار خبر از پیاده ندارد

Reply
no
0
yes
0
1395/10/26 - 18:54
پدرم سرباز سپاه جانباز 15درصد هست توان کار ودر امد خانه رو نداره خداییش یه حقوق مستمری400تومان میدند خداییش ظلم نیست با این چه کاری میشه انجام داد ...؟

Reply
no
1
yes
0
یداله انصاری
1395/10/27 - 10:13
سلام با تشکر خواستم این مطلب به عرض برسانم پدرم در سال 1370 در مناطق جنگی در اثر تصادف با ماشین ارتش اشمیز ارتش مجروح ودر اثر جراهات وارده فوت نموده در همان روز با توجه به اینکه در منطقه جنگی بوده و آن زمان وسایل نقلیه هم بیه نداشته و دیه پرداخت نشد آیاچرا باید اوالاد و بچه های ایشان زایع شود و برای احقاق حق چه باید کرد

Reply
no
0
yes
0
مهران
1395/10/28 - 23:14
باسلام کسی5درصد جانبازی داشته باشد ودراثرتصادف باموتورسیکلت فوت کندبه زن وبچه اش حقوق جانبازی تعلق میگیرد؟ اگر اره چقدر درماه؟ ممنون میشم جواب بدین

Reply
no
0
yes
0
شمس
1395/11/03 - 23:31
پدر من یک سپاهی ایثارگر بود که بعد از جنگ فوت شد مادر بی مهر من بلافاصله در یک سالگی من را رها کرد ازدواج مجدد نمود واز آن زمان با مادر بزرگم زندگی میکنم و علیرغم ازدواج مجدد مادر گمان دو سوم حقوق پدرم را دریافت و کلیه امتیازات و وامها را ازطرف بنیادجانبازان خرم آباد تنها به وی واگذار میشود ۰حال باتوجه به اینکه رابطه زناشویی بافوت همسرذایل میشود چرا بیحقوق پدرم خرج این خانم وهمسرجدیدش شده بنده که هم خون وی میباشم ازآن محروم باشم خواهشمنداست راهنمایی کنید

Reply
no
0
yes
0
جعفری
1395/11/09 - 13:58
با سلام و عرض ادب ؛ جانباز ۲۵٪ جنگ تحمیلی شاغل در آموزش و پرورش هستم .چند ماهی بابت برقراری حقوق بنیاد شهید بر اساس اطلاع رسانی سپاه پاسداران نسبت به تشکیل پرونده اقدام و چند نوبت به کمیسیون پزشکی مراجعه نمودم . لذا پس از تایید آخرین مرحله کمیسیون پزشکی جهت از کار افتادگی اینجانب ؛ متاسفانه از سپاه فجر فارس اعلام کردند که بر اساس دستورالعمل جدید از دی ماه ۹۵ این قانون شامل حال جانبازان زیر ۳۰٪ نمی شود .
و این قانون در صورتی شامل این گروه از جانبازان می شود که علاوه بر جانبازی بیماری صعب العلاج یا عمل قلب داشته باشند . این چه نوع خدماتی به جانبازان است ؟ البته امیدوار بودیم که در این کمیسیون پزشکی حداقل افرادی که حق آنان ضایع شده و در تعیین درصد جانبازی به حق واقعی خود نرسیده اند . به حق خود برسند .متاسفانه اینگونه نشد . و افرادی که به هر صورت درصد بیشتری کسب کرده بودند ؛ اینجا هم از حق بیشتری برخوردار شدند .

Reply
no
0
yes
0
فیصل شریفی
1395/11/15 - 00:02
ریاست محترم چناب اقای سردار محبوب وحدمت گزار اینجانب بسیج ستل ۱۳۶۲و۳ میباشم بند در جندین عملیات جنگی شرکت نمودم ودر انزمان هدف ما فقا پیروزی اسلام نجات تیران عزیزمان بود ودر یک مقموریت جند ماه در درگیریه رویارو باشمن دتخای کومله و مورد چند گلوله دشمن قرار گفتم وامروز جانباز ۲۵دصدی هستم چرا حقوق من ازتفه نشد شما را با عدالت تان بخدا میسپارم خاهشمندم برضای شید شهدا میسپارم خدا ازتان رازی باشد ارومیه

Reply
no
0
yes
0
عرفان
1395/11/17 - 01:33
باسلام پدر من از سال 69 به بعد به مدت 39 ماه در شمالغرب کشور شهرستان سقز در سپاه خدمت کرده اند . آیا شامل شامل اندسته میشوند که بازنشسته شوند یا ماهانه حقوق ا مزایایی دریافت کنند ؟

Reply
no
0
yes
0
جهان مرشدی
1395/11/18 - 23:16
حقیر در سال ۸۹ بازنشسته پیش از موعد شدم و در سال۹۵ جانبازیم را گرفتم اکنون اداره ام بهزیستی می گویند ما هیچ خدماتی از کسر بیمه و بازنشستگی قبلی و حتی مالیات به شما نمی دهیم آیا این قانون است خواهشمند است راهنمای کنید

Reply
no
0
yes
0
رضاامجدی فرزندشهید
1395/11/19 - 18:02
پدرشهیدم رسمی سپاه بودوارزووراه پدرشهیدم راادمه بدهم ولی چون پارتی ندارم ده سال هست که پیگیری مکنم ولی پاسخ گو واستخدام نمی کن

Reply
no
0
yes
0
یاراله یاری پور
1395/11/21 - 21:43
با سلام به خدا سلام به یاران خدا چه انهایی که رفتن وچه انهایی که موندن سلام بر حضرتعالی سردار جنگ امیدوارم در کنف امام حق مهدی موعد و الطاف دعاهای کریمانه امام حاضر قرار بگیرید و وقت داشته باشید به عرایض این بسیجی حقیر هم گوش فرا دهید من دارای مدرک تائید شده شیمیایی سپاه 57 ابوالفضل العباس استان لرستان شهرستان خرم اباد هستم سردار هنوز حکم عشیره نشینی و پارتی بازی و اقوام گرایی در استان رایج است بنده برادر شهید علی محمد یاری پور از شهدای سپاه هستم با تائید بیمارستان بقیه الله که بنده در ناحیه سینه و صورت و چشم مشگل دارم و شیمیایی هستم وقتی پرونده ام را دادم به سپاه و دادش به بنیاد شهید و از انجا برای تائید فرستادش به درمانگاه سپاه دو دکتر بومی خرم اباد ان هم عمومی میگویند تو شیمیایی نداری چطور پروفسور قانعی سوادش از تو که دکتر عمومی هستی کمتر است که تائید کرده و اون میگوید شیمیایی هستی تو میگویی نیستی ثانیا چطور پوستم که باز دکترای بیقه الله صراحتا" شیمیایی علام کرده و خودشان هم قبول دارن و میگویند چون سینه ات شیمیایی نیست از نظر ما پس صورتت هم نیست تو را خدا سردار شما بگویید مگر صورتم عضو بدنم نیست که شب ها اگر حواسم نباشه به دمر بیفتم بیدارمیشم میگم مثل کسی که در عزای کس دیگرش صورتم را چنگ میزنم تا ارامم بگیرد هیچ سفتراکسونی دیگر برای عفونت داخلی بدنم کار ساز نیست مگه من چه گناهی مرتکب شده ام خواهشمنداست راه چاره ای جلوی پایم بزارید گاهی اعصابم خراب دستم به لرزش و بوی سم بدنم ادم را ذله میکند تمنای عاجزانه دارم رسیدگی بفرمائید سپاگزارم

Reply
no
0
yes
0
علیرضا
1395/11/25 - 11:14
جانباز 25 درصد و چهار سانت کوتاهی پای چپ براثر اصابت ترکش در عملیات بدر و حضور 46 ماه در جبهه ماده سی هشت سپاه پس از اهراز هویت و ارسال مدارک دو مرتبه به کمیسیون پزشکی رفتم ولی متاسفانه در مرتبه دوم چند دکتر از خدا بی خبر آوردن کمیسیون پزشکی بیرجند و پرونده حقیر را رد کردن در صورتیکه مدارک مستند ارائه دادم که پای چپم 4 سانت کوتاهتر از پای راستم می باشد و نمی دانم چگونه به این بی دینها ثابت کنم

Reply
no
0
yes
1
حیدرشجاعی نژاد
1395/12/03 - 20:17
سلام اینجانب حیدر شجاعی نژاد فرزند محمد کریم صادره دهلران درسال 163تا1366بمباران شدیم وبنده دربیمارستان الزهراس دزفول یک ماه بستری بودم ودوباره دربیمارستان الزهرا س بمباران ومجروح شده الان سوابق پزشکیم نمیدونم گذاشت تکلیف چیست ممنون

Reply
no
0
yes
0
محمدقلي فروغي مشهدي
1395/12/26 - 01:49
سلام بنده جانبازشیمیایی وموج وترکش تمام بدن هستم ونیروی سپاه بودم درعملیات پد؛جنوب که عملیات ولفجر۸میباشددرفاومجروح گشتم حالا؛۴۸سن دارم ازکار؛افتاده ؛.نامه صعز الاح هم دارم با۳فرزنداین فرزندان راباکارگری بزرگ کردم حالا بیکار؛وتوانایی کارندارم خونه نشین شده ام بیشتربخاطردیگس کمرم که ازپل شناور؛اروندافتادم پایین نه راه درآمدی ونه سلامتی حالا موقع ازدواج فرزندان رسیده زن میخاهندپول ندارم بایدشرمنده بشوم پس بخاطر خدادستمان رابگیرید۲۸حقم ضایع شده دگه بس است روزقیامت نسبت به هم نوعی که حقوق میگیرد بایدجواب گوباشید من حرفی دگرندارم جانبازان کارگربیکار؛ازکارافتاده رابفکرشان باشیدپسرانمان را؛ازاین انقلاب زده نکنید که خدای ناخاسته ازراه منصرف شوند چون دشمن درکمین است که فرزندان این انقلاب را؛منصرف کندبها بدهیدلطفن تا ازما الگوبگیرندجانباز۱۵/درصدصعب العلاج

Reply
no
0
yes
1
حمید
1396/01/01 - 23:54
سلام بنده در سال۸۷و ۹۱ دوبار مجروح کمیسیون ۱۳۴ شدم آیا به من قرامت پرداخت می شود یا خیر

Reply
no
0
yes
0
یوسف
1396/01/07 - 15:17
با عرض سلام خدمت مسئولین محترم بنده از رزمندگان دوران دفاع مقدس هستم که مدت 21 درمناطق عملیاتی حضور داشتم به عنوان داوطلب بسیجی که از طریق سپاه اعزام شدم الان بیکار هستم بصورت اختیاری خودم را بیمه کرده ام که ماهی 260 هزار تومان به تامین اجتماعی می دهم درخواست بنده اینه که رزمندگان داوطلب فاقد شغل را حداقل تحت پوشش بیمه ببرند هیچ امتیازی به رزمندگان که مجروح یا اسیر وشهيد نشده اند تعلق نگرفته چرا باید برای این رزمندگان هیچ ارزشی قائل نشوند حتی مراجعه کردم به امورایثارگران بسیج کارت شناسایی هم صادر نمی کنند اخیراً به عنوان رزمنده معسر (معسر در اصطلاح حقوقی یعنی ورشکسته که حالا به تقصیر داریم و)که بماند حقوقی درنظر گرفته اند استفاده از این اصطلاح زیبنده نیست اگر مطلب فوق را مطالعه می فرمایید رزمندگان را هم به حساب اورید بخصوص کسانی که بیکار هستند حداقل وام مسکن یا وام خوداشتغالی به آنها هم تعلق بگیرد تشکر می کنم از توجه شما

Reply
no
0
yes
0
محمدحسین محمدپر
1396/01/08 - 04:21
باسلام بسیجی ۵در صد هستم دوازده ماه جبه سه مرحله مجروح شدم یکسال هست با همت امور ایثارگران قوقی برایم تعمین شده گره ای از مشکلاتم حل میشود برادر شهید وجانباز ۴۰ درصد هستم افتخار میکنم باوجود اونوقت ۱۳ ساله بودم در عملیات کربلای ه نصر ۴ شرکت کردم ای کاش با این سنم میتوانستم یا میخواستت روزی هزار بار کفش یک پاسدار یا بسیجی رو با افتخار واکس میزدم تا تسکین دل پژمردام شود خدایا سایه برادران سپاه رو هیچ وقت از سرما کم نکن محمدحسین محمدپور برادرشهید غلامعلی محمدپور معروف به روستا

Reply
no
0
yes
3
وحید
1396/01/21 - 00:20
ظالم ترین حکومت درتاریخ بشر این حکومت ا ست دادگاش را حاکمان ظالم نشسته اند وکمیسونهایس هم مرکز ظلم من رزمنده بسیجی هستم که اکنون فرهنگی بازنشسته هستم اگر غیر از حق گفته ام ای شمشیرها مرا در یابید

Reply
no
0
yes
1
1396/01/21 - 00:23
مرگ بر ظالمینی که قوانین ناحق را درمجلس تصویب میکنند

Reply
no
0
yes
1
1396/01/21 - 00:30
اگردراین کشور ازادی بیان هست صدای مرا به گوش مدیران نا لایق برسانید اگر دین ندارید ازاد مرد باشید برای من فرقی ندارد که این شب سحر می شود یا نه


Reply
no
0
yes
0
پاسداروظیفه معلول حین خدمت
1396/01/29 - 00:27
سردار

اگرخداوندتقاص بی اعتنایی وکارشکنی توراکه به جوانی من داشتی نگیرد....

قیامت رامن به پاخواهم کرد.

Reply
no
0
yes
1
حسین بوکان
1396/02/05 - 00:58
باسلام علت قطع نمودن کمک معیشیتی جانبازان درشهرستان بوکان که دونفرهستند چیه


Reply
no
0
yes
0
کریموند
1396/02/09 - 22:49
با سلام اینجانب۱۲درصد جانبازی ارتش دارم و کارت ایثاردارم و شش ماه خط مقدم جبهه هم بودم همگی با مدرک میباشند.وکلی هزینه بابت دریافت کارت ایثار نمودم و هنوز چیزی از مطالبات ارتش دریافت نکردم و دارای سه پسر بیکار هستم و خودمم هم ۵۷سالمه و توان کار ندارم و دارای سه لوح تقدیر یکی از جبهه جنگ و یکی از آقای محرابیان فرمانده کل قرارگاههای خوزستان و سومی همراه با کارت ایثار گرفتم و هربار رفتم ایثار گران ارتش ۹۲زرهی انگار چیزی بدهکار بودم و راهنماییم نمیکنند.نمونه بارز بعضی از ایثارگران ارتش من هستم که هنوز سه.چهار ساله ازم شماره حساب گرفتند ولی چیزی دریافت نکردم. آیا وام بهمون تعلق میگیره .اگه میگیره با سود کم چون کارم قراردادی است و همراه با فرزندان بیکار لطفا راهنمایی کنید،درضمن بسیجی فعال از سال ۶۰تا الانم هستم،.با تشکر

Reply
no
0
yes
0
محمد
1396/02/14 - 13:30
سلام آیا برای سرباز وظیفه که مجروح حین خدمت بصورت دائم میباشد بند الف یک چیزی در نظر گرفته شده

Reply
no
0
yes
0
سجاد
1396/02/21 - 06:52
باسلام پدرمن استخدام نیروانتظامی بودازسال59تاسال70وسال64براثربمباران هوایی مجروگردیدوبمدت 6ماه دربیمارستان شهربانی سابق وحال بنام امام سجادبستری بودبعدازان بخاطرحالش که بدمیشدبه تکرابه ان بیمابیمارستان رفته ومعاینه شدوپرونداش موجودمیباشدمابامراجعه کردن به بنیادجانبازان شهرمان تشکیل پرونددادیم امابخاطرنبودبرگ بالینی قب.ول نکردن حتاپروندبیمارستان شهربانی سابق درتهران اوردیم وحتی تاییده قرارگاه نیروانتظامی ان شهرستان که چه سالی چه ماهی چه ساعتی درکدام خیابان مجروع شده قیدکرده امابازقبول نکردن حالا پدرم مبتلابه بیماری سرطان شدوفوت نموده وخانوادهم ازلحاظ مالی درمزیغه میباشن حال میتوانیم پیگیرپروندجانبازیش باشیم باتشکر

Reply
no
0
yes
0
فرهادابراهیمی
1396/02/26 - 23:12
باعرض سلام درودخدمت مقام معظم رهبری اینجانب درسال ۶۱ تا ۶۳ درجهادخدمت کردام ۶۳ تا ۶۶ خدمت مقدس سربازیم رادرسپاه درمنطقه کردستان بوده ام بارهابا منافقین درگیری داشتم طبق مدارک وشواهدموجوددربایگانی ۲۵ ماه خدمت کردام

Reply
no
0
yes
0
فرهاد سنندج
1396/02/26 - 23:25
باسلام درودفراوان خدمت مقام معظم ومسولین محترم این جانب سال ۶۱ تا۶۳ درجهادخدمت کردام سال ۶۳ تا۶۶ به فرمان امام خمینی یک ماه اضافه خدمت کردیم یک بارهابامنافقین درگیری داشته ام طبق شواهد موجود درپرونده به فرماندهی حاج داوری درگیری هانی گیلان محورساربقامیش درگیری علی اباد درگیری تازی اباد

Reply
no
0
yes
0
محمود چراغی
1396/03/01 - 10:09
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه دلسوزان والامقام که که بعد از 27سال پیگیر این مساله فراموش شده شده اند.خسته نباشید. اینجانب جانبازی هستم که به من پنج درصدداده انددرصورتی که من درزمان جنگ آرپیجی میزدم وزمان مجروحیتم که براثرانفجار وپرت شدن از کوه بود ضربه به سرم خورده وصدای انفجار پرده گوشم پاره شده که پزشکان نیز علت پارگی پرده گوش راصدای مهیب عنوان کردن حالا من سالهاست با صدای سوت بلند درگوش ودردگوش درزمستانهابه زندگی ادامه دادم بخدا ازاین صدا درگوشم کلافه هستم وچاره ای ندارم بنیاد هم جوابگو نیست ودرصد منم اضافه نمکنند وکارت ایثار هم من ندارم .خواهش میکنم للطفا بخاطر کس که باهزینه خودش به جنگ رفته ودر سپاه در شهر کرمانشاه ورقرار گاه رمضان ثبت نام کرده ..گمک کنیدمن دو تا بچه دارم وخداشاهده 7 ساله بیکارم ...ازخداوند بزرگ برایش ما بزرگان ارزوی شادکامی وسلامتی دارم .جانباز محمود چراغی ...1/3/1396 مشهد

Reply
no
1
yes
0
علیرضا رضوانی
1396/03/07 - 16:16
با سلام و خسته نباشید ایا کسانی که بیمه تامین اجتماعی هستند حقوق انها قطع میشود یا خیر .لطفا جواب بدید چون پدر من سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد و به او گفته اند که چون حقوق میگیرد حقوق جانبازی او قطع میشود در حالی که قانون اداره کار نیاز یک جانباز را برطرف نمیکند منتظر جواب شما هستم

Reply
no
1
yes
0
یک سربازجانباز ۱۰/
1396/03/10 - 01:57
سلام جانبازان دفاع مقدس باجانباز ان الان چه فرق دارد که کمک معنشیت مارا قطع کردند من جانباز سرباز سال۷۲هستم لطفا پیکیر بفرماید

Reply
no
1
yes
0
یک سربازجانباز ۱۰/
1396/03/10 - 02:01
سلام کمک معنشیت مارا قطع کردندازامسال درسال ۷۲ مجروح لطفا پیکری بفرماید

Reply
no
0
yes
0
محمد عبدی
1396/03/11 - 16:39
کمک معیشت ما به عنوان بسیج دوران دفاع مقدس تا این ماه پرداخت میشد،به دلیل اینکه از تامین اجتماعی ۵۰۰تومان ماهانه دریافت میکنم ،قطع شد توراخدا من باهشت فرزند ودو دانشحو چکار کنم ،کاری برایم بکنید.ازسهرستان مهران

Reply
no
0
yes
0
رضاامیدی
1396/03/14 - 11:28
دوسال است که کمک معیشت من قط شده است طی نامه نگاری که انجام دادم هفته پیش سپاه تهران بامن تماس گرفتند گفتند که استان گیلان برای مانامه داده که یک سال برحقوق بنده راه افتاده شماره اتوماسیون رابه من داد باایثارگران استان تماس گرفتم شماره ازمن دریافت نمود ولی خش نیامد تاالان هیچ خبری نشده امیدوارم که شماکمکم کنیدوسلام

Reply
no
1
yes
0
رزمنده بالای شش ماه جبهه نصراله ناصری
1396/03/15 - 07:13
با سلام بخدا تا الان هیچ حقوق و مزایایی به اینجانب تعلق نگرفته تو رو خدا یه کمکی به این حقیر بکنید .تو رو خدا به گوش مسئولان برسانید . با تشکر از میناب هرمزگان هستم

Reply
no
0
yes
0
غلامعلی
1396/03/26 - 12:01
باسلام *********** من درسال 1364 درپادگان اموزشی دچارشکستگی دست شدم که هیچ مدرک بالینی ندارم لطفا"من را رهنمائی کنید باتشکر *

Reply
no
0
yes
0
شهید
1396/03/26 - 18:07
بسم رب الشهدا
باسلام و احترام
کدام فرهنگ کدام ارزش ؟ نمونه اش بروید و یک تحقیق ساده بفرمایید ببینید چه بلایی بر سر خانواده بسیجی که در حین ماموریت گفتند خودشان کفتند شهید شده وبعدا یادشان افتاد بایستی جلسه می گذاشتن و بعد ملوم میشد بسیجی(شهید سعید تباری ) که در حین ماموریت بوده نمیتواند شهید شده باشد بدون کوچکترین توجه به این ارزش از دست رفته داغی بر دل خانواده اش گذاشتن که از دست رفتنش را فراموش کنند

Reply
no
0
yes
0
1396/03/29 - 10:14
باسلام جانباز 5درصدی هستم چند سال

Reply
no
0
yes
0
مهدی نجف پور از بچه های تیپ حجت عج
1396/03/30 - 01:55
با سلام خواستم بدونم کسی در منطقه عملیاتی از ناحیه مهره کمر وپاره شدن دیسک آسیب ببینه این شخص جانباز است یا خیر چون بنده گزارش حادثه ومدارک پزشکی تحویل ایثار گران نیرو زمینی تحویل دادم دکتر ایثارگران تهران برای بنده عادی زده من الان نمیدونم چکار کنم از لحاظ روحی خیلی ضربه خوردم یه جورا نمیتونم به حقم برسم خدای بزرگ به دادم برس نمیدونم با چه زبانی بگم

Reply
no
0
yes
0
ابراهیم امینی سیوچ
1396/03/31 - 10:55
با سلام دعای خیر احتراما به استحضار‌‌ می رسانم که بنده در مورخه ۱۳۶۵/۲/۲۴‌ در درگیری نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گروه های ضد انقلاب که بر اثر اصابت تیر دشمن مجروح شدم در مورخه ۱۳۶۹/۹/۱۸ در جهاد سازندگی شهرستان بانه مشغول به خدمت شدم در مورخه ۱۳۷۵/۱۰/۲۰ به کمیسیون پزشکی اعزام شدم ۲۰%اعمال شد در مورخه ۱۳۷۷/۱۲/۳۰ به شرکت اب وفاضلاب روستایی منتقل شدم وحالا در این شرکت مشغول خدمت هستم در مورخه۱۳۸۲/۶/۲۰ به کمیسیون پزشکی رفتم ۳۵% اعمال شد بنیادشهید درمورخه ۱۳۸۳/۳/۲۷ طبق شماره نامه ۱۱۷/۰۲/۲۲۳۳ ازشرکت آب وفاضلاب استعلام کرد برای وضعیت استخدامی بنده شرکت درمورخه۱۳۸۳/۳/۲۸ طبق شماره نامه ۱۳۳۵۴ جواب داد که ابراهیم امینی سیوچ جانباز ۳۵% قراردادی و تابع قانون کار می باشد درمورخه ۱۳۸۴/۱۰/۱۴ بنا به نامه بنیادشهید به کمیسیون پزشکی تبصره یک رفتم حکم از کار افتادگی کلی حالت اشتغال شدم واز حقوق ومزایای بنیاد بهرمند شدم درمورخه۱۳۶۸/۹/۱۸ لغایت ۱۳۸۷/۱۲/۳۰ قراردادی وتابع قانون کار بودم بنیاددرمورخه ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ حقوق جانبازیم قطع کرده زیاد ۸نفر دیگر که مثل بنده حقوق می گیرند به کمیسیون ماده ۱۶مستقر در استان کردستان مراجعه کردم گفتند چون شما شاغل هستید ورسمی شدی تعلق نمی گیرد واسم هیچ کسی نبرید که مثل شما حقوق می گیرد حق خودتن داری شما پیدا شدی مگر بنده دزدی کردم پیدا شدم اولین که تشکیل پرونده دربنیاد دادم گفتم در جهاد سازندگی کار می کنم درعوض ۲۷سال است سرکار هستم و بیمه پردازی تامین اجتماعی دارم بدون هیچ امتیازی جانبازی و۱۳سال است از این حقوق بهرمند شدم طبق جدول سنوات ارفاقی جانبازان شامل ۶سال سنوات می شوم ودر این شرکت چندین بار درخواست بازنشستگی کردم شرکت گفتند پول نداریم هر وقتی پولی داشتیم به شمااطلاع می هیم وهم طبق اصلاح تبصره ۲ ماده ۳۹ قطع حقوق خلاف قانون است چند بار به این کانال نامه فرستادم گفتند علت قطع نگفتی علت قطع حقوق بنده گفتند چون َشاغل هستید ورسمی شدی باید قطع شود ۲۴سال است بسیج فعال خط رهبری هستم به این راه ادامه می دهم خواهشمندم دستور فرمایید حقوق بنده برقرار شود باتشکر فراوان انتظار جواب هستم

Reply
no
0
yes
0
کلاته لالاي
1396/04/12 - 23:56
جانباز25,سپاسال 15/11/94کميسيون فرستادن اماحالا پروندام کم شده جه کاربايدکردازسبزوار

Reply
no
0
yes
0
شهاب محمدی
1396/04/13 - 14:16
با سلام
احتراما به استحضار میرسانم که پدر اینجانب مدت 31ماه در مناطق عملیاتی حضور داشتن و هم رزمان ایشان همگی یا به نوعی حقوق مستمری دریافت میکنن یا باز نشسته شدن ولی پدر من ضمن پیگیریهای فراوانی که کردن هنوز جواب خاصی به ایشان ندادن اخرین بار هم تیرماه نود و شش خودم به همراه پدر به سپاه کرمانشاه رفتم که قسمت کارگزینی به نوعی ما رو جواب داد که انگار فقط بودجه سازمان فقط برای یک نفر کم اورده
ما از سازمان بسیج تقاضای رسیدگی داریم

Reply
no
0
yes
0
رضا داننده فرد
1396/04/14 - 03:22
با سلام بنده فرزند شهید میباشم مادر من بعد از شهادت پدر که خبر قطعی شهادت هم دقیق واصل نشده بود اقدام به ازدواج مجدد نمود و مرا به خانواده پدریم سپردالان چند سالی هست که ایشان تمام کمال حقوق مستمری پدرم را میگیرد و از آن پول هیچ گونه کمکی به من نمیکند در صورتی که من زندگیه بسیار مشکلی با وجود همسر و یک فرزند شیر خواره دارمو مستاجر میباشم و ماهیانه ۷۰۰هزار تومان اجاره خانه میدهم به هر جایی هم گلایه کرده ام از این موضوع اما کسی پاسخ گو نیست بنده با مسافر کشی چگونه میتوانم خرج زن وبچه ی شیرار را بدهم تا الانم هم هیچنه وامی از بنیاد نگرفته ام عاجزانه از شما خواهش میکنم به داد من برسید واقعا دیگر نمیدانم چه کار کنم هیچ کس را ندارم که مشکل مرا حل کند

Reply
no
3
yes
5
قربانعلی وطن دوست
1396/05/05 - 16:37
باسلام من رزمنده با ۱۲ماه به بالا در جبهه بودم که در منطقه اشنوییه ترکش خوردم وان منطقه شیمیایی زدن من برای ترکش به پای راستم دوروز در بیمارستان صحرایی بودم واز انجا فرار کردم به خط مقدم رفتم وبعد از چند روز که فرماند ما دید که من میلنگم من را ده روز مرخصی استعلاجی داد ومن به شهرم امدم وحالم خوب شد ول بهد از چند سال ناراحتی از پاه راست دارم و تنگ نفس شدم وچشمانم خیلی ضعیف شده وتوانایی کارکردن ندارم از شما مسولین عزیز میخاهم من را راهنمایی کنید که حق من ضایع نشود باتشکر سواد من ابتدایی هست

no
0
yes
0
قربانعلی وطن،دوست
1397/11/16 - 18:28
پاسخ ندادید


Reply
no
0
yes
0
ذبیح اله جاویدی ازفسا
1396/05/06 - 10:44
سلام
آقای سردار شریفی رزمندگان بدون درصد جانبازی که پرونده بالینی ندارند چرا به آن ها در صد نمی دهید من پرونده شیمیایی دربیمارستان مسلمی دارم از تیپ 36الهادی
پرونده موج گرفتگی وتعیید هم رزم در بنیاد شهید فسا در صد صفر کشور ثروت دارد امنیت مدیون رزمندگان است من پیش خدا شکایت می کنم چرا سر رزمندگان بدوندرصدجانبازی این بلا ها در می آورند بدانید این پست ها برای شما دایمی نیست خدا هست حق وحفوق ما را از شما خواهد گرفت هم در این دنیا و آخرت
پاسدارانی که با من در کمسیون بودند درصد جانبازی دادند اما به من که بسیجی بودم درصد ندادند این تبعیض است خدا هم می بیند و هم می داند فسا کوچه مدرسه ارغوانی پلاک 33 تلفن
26 ماه سابقه جنگ حالا روانی وفراموشی عفونت ریه هزار بیماری
امام خمینی فرمودند رزمندگان را فراموش نکنید

Reply
no
0
yes
0
اسمایل مختاری سرخس
1396/05/10 - 14:56
من میخواستم بدانم فرق بین ماوارتش چیست که سربازان انها کارت ایثارگرفتن ولی سربازان سپاه که این همه رنج ومشقت کشیدن برای دل خوشحالی یک کارت ایثاری هم ندارن این عزیزان همه موجی وشیمیایی هستن ولی مدرکی ندارن که ثابت کنن که جانباز هستن وما به یک کارت هم خوشحالیم لطفا اقدام کنید تا زنده هستیم

Reply
no
0
yes
0
سید مسعود
1396/05/15 - 15:24
باسلام اینجانب شش ماه و بیست روزدومرحله بتاریخ 65/4/29الی65/6/25با ده روز مرخصی و67/4/12الی67/8/24درجبهه جنگ حضورداشتم باسن کم دوتابستان متوالی درمناطق گرم خوزستان بفرمان امام جنگیدیم امسال برای کنکور 96 به کسانیکه حداقل شش ماه جبهه بودن پنج درصدسهمیه فرزندبسیجی اعمال شده لکن به مرکزبسیج مسجدسلیمان درخوزستان مراجعه کردم میگویندتااخرشهریور67قبوله وبه من کد ندادن ارزش حتی یک عددچندرقمی راندارم ماههادرجبهه بودم دربدترین شرایط حالاجواب مااین است من سالها ببشترعمرم درمسجد وبسیج محله بودم وهیچ چشمداشتی ندارم سایت کنکورهم فقط گواهی شش ماه راگفت وتاریخ نگفته خاضعانه به درخواست من رسیدگی بفرمایید

Reply
no
0
yes
0
محمد رحیمی
1396/05/23 - 09:58
با سلام 3ماه در جبهه های حق علیه باطل بوده ایم اما چرا چیزی بعنوان ایثارگری به ما تعلق نمی گیرد وهیچ امتیاز برای دانشگاهها وموسسات عالی نداریم

Reply
no
0
yes
0
سيد
1396/05/30 - 08:07
درود بر سردار محترم فرماندهي
به استحضار ميرساند بنده از شهريور 68 لغايت شهريور 70 به مدت 24 ماه در منطقه عملياتي شمالغرب (كردستان ) بعنوان سرباز خدمت كردم كه در آن ايام بعد از قطعنامه به گواهي تمام اسناد موجود هنوز در آنجا جنگ تمام نشده بود و ما هرشب و روز با دشمنان خودفروخته نظام و ايادي تجزيه طلب و معاند در حال نبرد بوديمو و تعداد بسياري از دوستانم به درجه رفيع شعادت نائل آمدند اما متاسفانه عليرغم قانون هاي مصوب بايستي تحت عنوان رزمنده حداقل مزايايي برايمان لحاظ شود ولي متاسفانه هيچ كاير برايمان نشده است درخواست داريم كه حداقل از مزاياي رزمندگي و خدمت در مناطق عملياتي مذكور برايمان كاري انجام شود

Reply
no
0
yes
0
معلم رزمنده
1396/06/21 - 03:19
باسلام به رهبر رزمنده وجانباز وشهدای گرانقد رامیداست باتوجه به فرموده امام راحل نگذارید رزمندکان وایثارگران درپیچ وخم زندگی بمانند ازان مقام دلسوز خواهشمنداست نسبت به رزمندکان درمیانن سالی وانواع بیماری ها ی ناشی ازان دوران بعلت فاقددرصد ایثارگری به ازای هرماه. درصد جانبازی اعطا نموده تاعدالت اجراا شده واازخدمات درمانی ومعافیت مالی بعد از ۲۹سال درد وبیماری دربیمارستان اذیت نشوند. هرچند خیلی دیر شده و

Reply
no
0
yes
0
حسین مهدیخانی
1396/06/29 - 13:06
سلام این چ قانونیه که من خودم فرزند جانباز و همسرم هم فرزند سپاه بازنشسته باشه بی خونه و بی جا و مکان هستیم ولی الان یکساله عروسی کردم خانواده همسرم مارو جدا کردن نداریم که بریم مستاجری مجبور شدم بیام خونه پدرم درصورتیکه خانه پدرم هم سخته برامون. پدرم خودشم کم دسته و نمیتونم تا ابد اینجا باشم. کشورمون کارش خیلی منصفانه نیست فقط به کسانی میده به داد کسانی میرسه که غرق پول و خونه و جاه و مکانن. ولی هیچ کسی نیست به داد این مردم بیچاره تو این سر دنیا هم باشن من خودم یه زنم ولی بخداقسم اگر کاره ای بودم یا بجای یک نفر از اون بالابالاه بودم الان نمیزاشتم هیچ کسی تو مملکتم بی خونه بی کار بی ماشین نباشه. بخاطر همینه که انقد مردم ما هوای خارج رفتن میکنن چون اونجا واقعا همه چیزش خوبه. خیلیا که دارن به داد ندارا نمیرسن. به هرسایتی به هرشبکه و به هرجایی که میرم پیشنهادو نظرو درخواست میکنم ولی هیچ فایده ای نداره چون اول زندگیمه دوست دارم منم مث خیلیای دیگه حداقل یه تیکه خونه ۶۰متری هم که شده مال خودم باشه و توش زندگی کنم به سپاه ابلاغ کردیم که شاید ازطرف پدرش یه فکری بکنن حداقل یه خونه با وام بدن مفتی که نمیخوایم. ولی کو کسی که تو ایران به داد کسی برسه این شماره ی همسرمه شاید خدامرد کسی به دادمون رسید....حسین مهدیخانی فرزند علی احمد

Reply
no
0
yes
0
بهروزرستمی ف عبادتله
1396/07/16 - 00:53
اینجانب به مشخصات فوق درزمان جنگ مدت۳۱۶روز خدمت جبهه درهنگام سربازی درمنطقه بزسینا محال مرگور جندین فقره با گروهک منافقین وضدانقلاب درگیر واز طرفی هم هواپیماهای رڗیم بعثی عراق مقر مارابمباران دران موقع بنده دراثر انفجار شدید ازناحیه پارگی پرده گوش سمت راست وچپ ودچاراختلال اعصاب وروان شده وناراحتی شدید قلبی گرفتم چون حواس ذهنی وجسمی رااز دست دادم نمیدانم ان موقع به کدام بیمارستان برده بودند تاسوابق بستری وحتی پزشکان وقت گفتند که وضعیت شماوخیم است باید جهت تعیین درصد به شو رای پزشکی اعزام ومطرح شود یادم میاد ف وقت سپاه حاج عرب عباسپور و ف عملیات اول پاسدار فلاح وسپس پاسدار فریدون نوری بوده لذابنده پس از اتش بس از خدمت ترخیص الان حالت موچی و روانی و ناراحتی قلبی و ناشنوایی حقیر راگرفتارنموده ونیازمند نگهداری دارم خواهشمنداست عنایت فرمایید بنده برای اخذ جانبازی وتعیین درصد به کدام قسمت سپاه مراجعه نمایم باتشکر بهروز رستمی ساکن چالدران مسکن مهر

Reply
no
0
yes
0
امین
1396/08/01 - 14:54
سلام بنده بند ب ماده 121 و133 با 40 درصد ارکا افتادگی معلول حین خدمت شدم واز سال 79تاکنون جواب بنده رو نمیدن ایا مشمول ماده 175و176 و177
قانون استخدامی مبنی بر پرداخت حقوق وظیفه میشوم یا نه

Reply
no
0
yes
0
رزمنده وجانبازاعصاب وروان
1396/08/04 - 11:42
به نام خدای راستی سلام عرض ادب وخداقوت/لطفابفرماییداستان لرستان ایثارگران دارای مدارک مستندومدارک مسجل شده راکه دارای کارت پایانی ازحوزه اعزام کننده هستندبدورازهرگونه اجحاف وحق کشی تعین تکلیف بفرمایند/ممنون باشدتارستگارشویم امین /باتقدیم احترام جانبازاعصاب وروان بسیجی دفاع مقدس

Reply
no
0
yes
0
رحمت مرادی
1396/08/28 - 17:25
سلام آقای سرداردکترابوالقاسم شریفی مدیرمحترم ایثارگران ستادفرماندهی کل سپاه ایجانب ازرزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستم ودرعملیات پاکسازی کردستان قرارگاه حمزه سرلشکرابراهیم سنجقی بوده است ودرشهرهای بانه قروه سردشت دیواندره باحاج احمدکاظمی بوکان شایندژ میاندواب باسرداربتولی و درعملیات کربلایهای 12345سخت مجروح شدیدشیمیایی وموج انفجار برتک دشمن بعثی دربیمارستان امام حسین اهوازموردجراحی بشدت قرارگرفتم وهیچ وجه دربقایی وشرح عملها ی به ما همراه خودمان دادنندچرابه دلیل پرونده مجروحین دستکاری ومخدوش کرده اند مگران زمان دستگاه کپی پرونده دست رزمندگانست ولی مشاهده می گردد پرونده دیگرساخته ونهادی که صورت رواستعلام مینمایند بعضی ازنوشته های دکتر جراح را مخدوش کرده اند استدعا رسیدگی دارم

Reply
no
0
yes
1
وحید
1396/09/01 - 23:30
یا سلام بنده ۶ ماه در خطوط مقدم جنگ بو دم در ۳ بار متوالی به کمیسین عالی رفته ام ومقدار شیمیایی ریه ام ۱۲ به روی ۲۴ است ومرا رد کردند والان پول درمان خود را ندارم وفهمیدم که ظالمترین...

Reply
no
0
yes
0
جانباز پنجاه درصد
1396/09/09 - 21:34
سلام فقطب برای جانباز ان اعتبار نیست

Reply
no
1
yes
0
ﻓﺎﺿﻞ ﻣﻬﺮﯼ
1396/09/16 - 09:02
ﺳﻼﻡ ﺳﺮﺩﺍﺭ ﻣﻦ ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺱ~ﺍﻩ ﺑﻮﺩﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﺟﻨﮓ ﺣﻖ ﻭﺣﻘﻮﻕ ﺭﺍﻧﮕﺮﻓﺘﻢ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﻟﺸﮕﺮ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍ ﺩﺍﺭﻡ ﺑﺎﺑﺖ ﻃﻠﺒﻢ ﮐﺠﺎ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻢ ﺟﻮﺍﺏ ﺑﮕﯿﺮﻡ ﺑﺎ ﺗﺸﮑﺮ

Reply
no
0
yes
0
ﻓﺎﺿﻞ ﻣﻬﺮﯼ
1396/09/16 - 09:17
ﺳﻼﻡ ﺳﺮﺩﺍﺭ ﻣﻦ ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺱ~ﺍﻩ ﺯﻣﺎﻥ ﺟﻨﮓ ﺑﻮﺩﻡ. ﺑﺎﺑﺖ ﺣﻖ ﻭﺣﻘﻮﻕ ﮐﻪ ﺍﻥ ﻣﻮﻗﻊ ﻣﯿﺪﺍﺩﻥ ﻧﺎﻣﻪ .ﺩﺍﺭﻡ ﮐﺠﺎ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻢ ﺟﻮﺍﺏ ﺑﮕﯿﺮﻡ ﺑﺎﺗﺸﮑﺮ

Reply
no
0
yes
0
ع . آ
1396/09/16 - 16:24
سلام جناب سردارعزیزم
من بیست سال کارمند این دولت هستم . به مدت هشت ماه و یازده روز جبهه داوطلب دارم .
چند ماه قبل قطع نامه ومابقی بعدقطع نامه . ولی در کردستان قسمت گروه ضربت بودم .
متاسفانه بعد هیجده سال قراردادی تازه استخدام شدم . تا اینکه بخشنامه اای درخصوص ی مقطع تحصیلی بالاتر . حکم نامبرده صادر ولی متاسفانه ذیحساب اداره کل مانع از امضا گردیده و اظهار کردن چون بعد قطع نامه هم جبهه دارید طبق قانون شما اصلا بسیجی به حساب نمیآید و تمامی مبلغ 80 هزارتومن تاالان دادیم باید بگیریم . خخخخ
جالب اینجاست حتی استخدامی منم مورد قبول این منافقان نبوده . در صورتیکه ک من بعد قطع نامه داشتم در کردستان میجنگیدم و چندتا کافران را درجنگ به هلاکت رساندم .
حالا بحث آبرو بسیج وبسیجیه فقط فقط من در این استان چنین مشکلی برام بوجود اومده . لذا از شما عجزانه طلب کمک دارم . تا باآبروی من بازی نکنن . درضمن من یکی از قهرمانان رشته ی ورزشی آسیاوبین المللی هم هستم وچندین بار پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به احتزاء درآوردم .

Reply
no
1
yes
0
موسی امیری دیزجی
1396/09/18 - 09:56
من در سال ۶۱ موج گرفتگی شدم میخواهم بدانم سابقه من در شهید بقایی موجود است یا نه چون باید از تهران بیایم باید حضوری بیایم یا از طریق دیگر میشود پیگیری کرد ممنون

Reply
no
0
yes
0
فاطمه
1396/09/27 - 10:21
چرامعوقات ایثارگران ارتش نیروی زمینی ازسال92چراپرداخت نمیشودهیچ مسئول هم پاسخگونیس فقط قولهای الکی،توروخداپیگری کنید،

Reply
no
0
yes
0
طاهر
1396/09/29 - 18:33
با سلام و عرض ادب
قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی در 14/ 12/ 95 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در تاریخ ۹۶/۱/۲۱ عدم ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی، رئیس مجلس شورای اسلامی دستور انتشار آن را به روزنامه رسمی کشور صادر کرد. برابر ماده2 قانون مدنی، قوانین 15روز پس از انتشار در سراسر کشور لازم‌الاجراست. بنابر این قانون برنامه ششم توسعه اکنون به‌عنوان قانون برای دستگاه‌های اجرایی (بنياد جانبازان)در خصوص رزمندگان هشت سال دفاع مقدس كه گواهي مجروحيت آنان تائيد گرديده 5% جانبازي تعلق گيرد توسط بنياد جانبازان لازم‌الاجراست پس چرا اجرا نمي شود؟


Reply
no
0
yes
1
طاهر
1396/09/30 - 15:59
با سلام و عرض ادب
قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی در 14/ 12/ 95 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در تاریخ ۹۶/۱/۲۱ عدم ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی، رئیس مجلس شورای اسلامی دستور انتشار آن را به روزنامه رسمی کشور صادر کرد. برابر ماده2 قانون مدنی، قوانین 15روز پس از انتشار در سراسر کشور لازم‌الاجراست. بنابر این قانون برنامه ششم توسعه اکنون به‌عنوان قانون برای دستگاه‌های اجرایی (بنياد جانبازان)در خصوص رزمندگان هشت سال دفاع مقدس كه گواهي مجروحيت آنان تائيد گرديده 5% جانبازي تعلق گيرد توسط بنياد جانبازان لازم‌الاجراست پس چرا اجرا نمي شود؟


Reply
no
0
yes
0
سلمان صائب
1396/10/01 - 01:41
سلاموعليكم لطفآ بفرماييد گواهى ٥١ ماه حضور درجبه ومناطق عمليات رزمندگان دفاع مقدس در احراز جانبازيشان مؤثر خواهد بود ؟

Reply
no
0
yes
0
علی نوری شورابی
1396/10/08 - 02:58
باسلام عرض ادب بنده در سال ۶۶و ۶۷ بصورت بسیج به منطقه اعزام شدم در شب اول در کرمانشاه بر اثر امواج سرم وجوشم دچار مشکل شده ولی مستندات ندارم هنوزم تحت درمانم زیر نظر دکتر انوشه سالیان متخصص اعصاب و روان لطفاً مرا یاری فرمایید

Reply
no
0
yes
0
حسن
1396/10/10 - 21:15
ه موضوع.سابقه جبهه 64-63-62 مرحوم حسن محمدنژادکاریزک ش شناسنامه 64028 موضوع.سابقه جبهه
خلاصه باسلام : وباعرض ادب خدمت شما به احتضارشماميرسانم كه همسرم ازنيروهاي بسيجي فعال بود.وچندين بار به خط مقدم جبهه حضور داشتند وتنها وصيت كه داشتن اين بودكه من براي معنويت به جبهه ميرم لطفااگه شهيدشدم اجرمن راكم نكنيد من هم دنبال پرونده ايشان نرفتم .پنج سال كه پي گيرشدم ولي موفق نشدم وخسته شدم وادامه گفتندفقط يكبارسابقه جبهه داردوبقيه نيست بروي دبگرديدببينيدازچه پايگاه اعزام شدند.به جز كاغد بيمارستان كه منتقل كردن وسابقه سه ماه جبهه وخلاصه فوت. كربلاي 5 بود.همانجا شيميايي ميشودوبيمارومنتقل ميشودبه بيمارستان امام حسين مشهدوبعدازمدتي فوت نمودند.ازان موقع بارمسوليت اين يتيم ها به دوش من است . ندارم كه بتوانم به امرارمعاش وتحصيل فرزندانم رابپردازم ودرحال حاضر فرزندم بانمرات عالي است قادربه ازفرزندانم كمبود شديد ويتامين دي واهن پوكي استخوان ميباشد.ارزوي قلبي من اين است كه هيچ انساني بيمار نشود واگه بيمارشددغدغه اي نداشته باشند. اميدوارم.كه اينده هيچ فرزندي به بطالت نگذرد.هيچ بچه اي به جاي تحصيل مجبوربه كارنباشند . همچنان اميدوارم گذشته تلخ من دردرزندگي فرزندانم تاثيرگذارنباشد وفردسالم ومفيدي براي خودو جامعه باشد منتظرجواب شما هستم ازشماتقاظاي رسيدگي دارم

Reply
no
0
yes
0
عباس جلالیان
1396/11/07 - 21:49
در سال 60 والفجر یک هم در منطقه غرب بوکان به دیوان دره مجروح شدم جائی ثبت نگردید و در منطقه جنوب فکه مجروح شدم جائی ثبت نشده . اکنون اینها هیچ من نتوانستم کارت ایثاگری و حضور در جبهه را در یافت نمایم راهنمائی کنید چه کار باید انجان دهم

Reply
no
0
yes
0
احمدرضا
1396/11/08 - 16:02
دروغ پشت دروغ وعده پشت وعده
بابا جون من سال۶۱ مجروح شدم برج۱۲ از ناحیه سر و موج انفجار فرم دو پاسدار هم دارم پایان ماموریت هم دارم چرا بعد از ۳۶ سال بنده را به کمیسیون معرفی نمیکنن . از اموزش و پرورش بازنشسته شدم . خبری نشد میگن دستورالعمل از فرماندهی اومده که کسی را معرفی نکنید. سپاه الیگودرز.به همه جا نامه و تماس گرفتم. احمدرضا سرلک

Reply
no
0
yes
0
حسن
1396/11/10 - 23:38
تکلیف خون پایمال شده این رزمنده بسیجی چه می شودوتکلیف دختران یتیم این رزمنده شهیدچه می شود؟
به احتضارشماميرسانم كه همسرم ازنيروهاي بسيجي فعال بود.وچندين بار به خط مقدم جبهه حضور داشتند وقتیكه پي گيرشدم درجواب گفتنداین سابقه کم است.
رزمنده بسیجی ای که داوطلبانه پابه میدان جنگ میگذارد که درخط مقدم درحین ماموریت براثرابهای الوده که اون منطقه بیماری داخل خونی می شود. بيمارومنتقل ميشودبه بيمارستان امام حسين مشهدوبعدازمدتي بیمارستان امیدشیمی درمانی وفوت کردند .وازکجاپیگیری کنم میروم بنیادشهید میگویندبروسپاه میروم سپاه میگن سابقه کم است.من رو پاس پاس میدهند به یکدیگر .چندسال گذشت.وحق یتیمان من پایمال شد.کجا بروم چراهیچکس جوابگو من نیست؟
من برگه پذیرش وترخیص بيمارستان وسابقه سه ماه جبهه وخلاصه فوت رادارم.
. فرزندانم شبها گرسنه میخوابندندارم که بتوانم به تحصيل فرزندانم رابپردازم و انمرات عالي است . اميدوارم.كه اينده هيچ فرزندي به بطالت نگذرد.
ازشماتقاضاي رسيدگي دارم


Reply
no
0
yes
0
غریب
1396/11/10 - 23:48
باسلام
پدرمن بسیج داوطلب جنگ بود.چندین بارحضوردرجنگ داشتند.درسال1365براثرابهای الوده منطقه که به بیماری داخل خونی مبتلامیشود وبیمارستان بستری وبعدازشیمی درمانی های مکرر دارفانی را وداع میگوید.تابه حال من ومادرم شاید راه نرفته ای نیست که نرفته باشیم ولی کسی انگارصدای مارا نمیشنود. ازشما عاجزانه تقاضای کمک دارم که صدای ماراهم بشنوید.پدرم تا زنده بود ازتاب درد به خودمی پیچید وپول دارو را نداشتیم حتی مسکنی که دردش را کمترکند.وحالا نوبت زجرکشیدن ما است که دخترجوانی هستم دستم راپیش کی درازکنم.که سواستفاده نکند. توروخداکمکمان کنید.

Reply
no
0
yes
1
ابراهیم امینی سیوچ
1396/11/11 - 10:48
بسم تعالی با سلام احترام اینجانب ابراهیم امینی سیوچ بسیج فعال خط رهبری به استحضار می رساند که بنده در مورخه 1369/9/18 به قرادادی درجهاد سازندگی شهرستان بانه اشتغال بکار شدم در سال 1377 طبق مصوبه دولت به شرکت آب و فاضلاب روستایی منتقل شدم و حالا در این شرکت مشغول خدمت هستم در مورخه 1382/6/20به درجه جانبازی 35% نائل گردیم در مورخه1383/3/27بنیادشهید طبق شماره نامه117/02/2233 از شرکت آبوفاضلاب روستایی استعلام برای وضعیت استخدامی بنده در مورخه 1383/3/28شرکت طبق شماره نامه 13354 به بنیاد شهید شهرستان بانه جواب داد که ابراهیم امینی سیوچ جانباز 35% قراردادی و تابع قانون کار می باشد در مورخه 1384/10/14با نامه بنیادشهید شهرستان بانه به کمیسیون حالت اشتغال تبصره یک اعزام شدم و حکم از کار افتادگی کلی حالت اشتغال بنیاد واز حقوق و مزایای جانبازی بهره مند شدم در مورخه 1395/10/30 بنیادشهید زیاد لا 8 نفر دیگر که مثل بنده دو حقوق می گیرند حقوق بنده قطع کرده 27 سال است خد مت می کنم بعداز۱۵سال خدمت به بعد جانباز شدم در مورخه 1384/10/14لغایت 1395/10/30 حقوق جانبازی می گرفتم طبق اصلاح تبصره 2ماده 39 مورخه 1392/3/7 که اعلام می دارد حقوق جانبازان شاغل قطع نمی شود به اداره کل مراجعه کردم گفتم چرا زیاد لا ۸ نفر دیگر فقط حقوق بنده قطع کردند گفت اسم هیچ کسی نبرید شما پیدا شدی آیا بنده دزدی کردم پیدا شدم بعدا 13 سال گفتم من شناخت این ۲ نفر دارم گفت اینها به شما فرق می کنند آیا یک بام دو هواست از مقام محترم تقاضا دارم که بعداز خدا پشت و پناه این قشر بی دفاع هستید لطف خودرا نسبت به درخواست معطوف بفرمائید تا حق بنده ضایع نگردد باتشکر ابراهیم امینی سیوچ جانباز 35%

Reply
no
0