30 ارديبهشت 1397/ ۰۵ رمضان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 52073
1395,جمعه 29 بهمن15:33
اشتراک گذاری در:
عکس روز

اظهارات عضو شورای شهر تهران درباره ایثارگری شهدای آتش نشان پلاسکو


عضو شورای شهر تهران و یکی از افراد مطلع درباره جزئیات حادثه پلاسکو در بازدید از غرفه فاش نیوز،گوشه هایی از روحیات ایثارگرانه آتش نشانان شهید را بیان نمود.

اظهارات عضو شورای شهر تهران درباره ایثارگری شهدای آتش نشان پلاسکو

فاش نیوز- محسن پیرهادی عضو شورای شهر تهران و یکی از افراد مطلع درباره جزئیات حادثه پلاسکو در بازدید از غرفه فاش نیوز در نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، گوشه هایی از روحیات ایثارگرانه آتش نشانان شهید و دیده های خود را از زیبایی های این حادثه بیان نمود.

پیرهادی به خبرنگار ما اینگونه گفت.

فاش نیوز: سوالی داشتم در رابطه با ساختمان پلاسکو. چون شما در آنجا شاهد بودید، بچه هایی در این حادثه به شهادت رسیدند، بعضا" بسیجی بودند و ایثار کردند. در این رابطه می توانید توضیح دهید؟

پیر هادی: حادثه پلاسکو ایثارگری بچه های آتش نشان را بیشتر نشان داد. ما چون در حوزه شهرداری و مدیریت شهری کار می کنیم، فضای بچه های خادم زوار می آیند، بچه های آتش نشانی هستند. بهترین گروهی که پیش ما می آیند، این گروه هستند. هم از نظر جسمی هم از نظر انگیزه ای و باورهایشان افراد خیلی قوی هستند. ما اینها را بیشتر از بدنه مردم و جامعه می شناختیم. در حادثه پلاسکو این برای عموم مردم روشن شد.

حالا من می گویم چه اتفاقی افتاد. شما فکر کنید در ساختمانی که 33 هزار متر بنای تجاری دارد، نزدیک 600 مغازه دارد، و در آن ساعت روز تردد زیادی هم داشتند، چه اتفاقی افتاد؟!

 اینها آمدند همه مرذم را بیرون کردند، ولی خودشان ماندند! این نشان می دهد که ایشان در جایگاه ایثار، حاضر شدند.پجان خود را از دست دادند و به شهادت رسیدند. این خیلی نکته مهمی بود. معمولا آتش نشان اگر از خاموش کردن آتش ناامید شود، آتش را همانجا فریز می کند که به جای دیگری منتقل نشود و بیرون می آید. ولی بچه های آتش نشانی ایستادند. ولی مثلا شهید امینی که فرمانده پایگاه بسیج هم بود در آتش نشانی، وقتی نردبان امد که او را خارج کند، باز نیامد. باز نیروهایش را فرستاد بروند و گفت من یک دور دیگر در این طبقه بزنم، نکند یک نفر دیگر مانده باشد، بعد بیاید. وقتی دور زد و بازدید کرد و آمد برود، حالا دیگر فرصتی نبود و ساختمان ریخت.

فاش نیوز: او می خواست مدافع حرم شود؟

- بله درست است. شهید بهنام میرزاخانی هم علاقه داشت مدافع حرم شود. انگار به دوستان ما هم در بسیج مراجعه کرده بود برای رفتن برای دفاع از حرم. بچه های حزب اللهی آتش نشانی انگیزه بالایی دارند. این حادثه آبرویی شد برای این بچه ها. اهمیت کارشان بیشتر به چشم مردم آمد. نشان داد که این بچه ها در عمل خیلی اهل ایثار و شهادت هستند.


کد خبرنگار : 20


عضو شورای شهر     پیرهادی     پلاسکو     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
1395/11/29 - 17:11
آتش نشانها خیلی مهربانند من دیروز دم اداره آتشنشانی ایستادم و از تو ماشین سرمو آوردم بیرون و گفتم آقا فلان مغازه کجاست ؟ خودش نمی دانست ولی پنج شش نفر تو محوطه بودند همه برای راهنمایی من اقدام کردند .
فاش نیوز به چیز بگم ناراحت نشی ؟
فکر کنم اگه برای خاموش کردن آتش دلم به آتش نشانها رجوع می کردم زودتر به نتیجه می رسیدم تا اینکه نوشتن در سایت را انتخاب کردم . دیگه دارم می میرم اما دریغ از به یاری رسان ؟
واقعا نتیجه این همه سال مبارزه چی بود ؟ کاشکی راه خودمو رفته بودم !!! ظالما سال به سال تعدادشان بیشتر شد و وقاحتشان هم بیشتر . از کدام وقیح بگم ؟؟؟ یادته گفتم به من می گه تو دختری می نویسی . حالا بیا ببین وسط دخترا چکار می کنه ؟ همش دروغه .دروغ . اسمشم دروغه . اون برای پنهان کردن یه نفر وسط اون آدما این ترفند رو بکار بسته. امروز حاجی و دخترش منتظر بودند من برم تو محفلشون اما بازم نرفتم . راستی چرا چاپش نکردی . من که‌ ارسال کردم حاجی منتظره بریم تو محفلشون ... .
آخ خدا دلم آتیش آتیشه ... کاشکی پروازم راستکی باشه . می ترسم تو اینم شانس نیارم !
آهای آتش نشانها ی مهربان من دارم در آتش هوای نفس دیگران به ناحق می سوزم به دادم برسید .


Reply
no
0
yes
0
1395/11/29 - 17:51
دکتر ساقی و جمع کارکنان سایت فاش نیوز این یک حس مشترکی است که بین همه کاربرای این سایت وجود دارد . هر بار که شما را در صحنه اجتماع فعال و پویا و با نشاط می بینیم به خودمان افتخار می کنیم که همراه هر کسی نشدیم . خوش به حال ما که انقلابی ماندیم به معنای واقع .
در کامنت قبلی حرفهایی نوشتم که شما باید از کنارش بگذرید . اگر صلاح دیدید چاپ شود آن مطلب اثر خودش را می گذارد . پس به شما برنخورد . بعد توضیح مفصل را ارسال می کنم . من درباره شما خیلی با محققا حرف زدم . امیدوارم طبق حرفهایمان برای بررسی دیدگاههای شما هم بیایند . حالا اگه عمری بود واضحتر شرح می دهم .

Reply
no
0
yes
1
ناشناس
1395/11/29 - 18:52
مردم تهران در این حادثه تلخ اموختن که دیگر به غیر متخصص های حوزه شهری در شورای شهر رای ندهند .Reply
no
0
yes
0
1395/11/30 - 05:49
مظلوم اند.

no
1
yes
0
مهاجر غریب
1395/11/30 - 11:29
کیا؟؟؟


دکتر ساقی من ازت ممنونم دلاور . چرا ؟؟؟؟
خودت می دونی چرا . فقط بگم دیشب شنیدم شما هم به یاری من آمده بودید اول و آخر همه آتیش خاموش کنها خودتی گلم . دست به هر چه می زنی واست طلا بشه داداش .
تا زنده ام نوکر راه و مرامتم . حاجی حالم خوب نیست برام دعا کن . چرا دروغ بگم . به کم ترسیدم .


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.