شناسه خبر : 70890
دوشنبه 04 آذر 1398 , 12:08
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

نماینده مجلس طی سخنانی درباره سهمیه بندی بنزین:

دولت باید برای افراد خاص جامعه ایثارگری فکری بکند

با توجه به شرایط خاص اینگونه افراد(جانبازان و معلولان) برای ادامه زندگی طبیعی و رسیدگی به مشکلات درمانی به ناچار باید از وسیله شخصی برای تردد استفاده کنند و امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای آنها فراهم نیست.

فاش نیوز -  نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس بر اختصاص سهمیه بنزین جانبازان و معلولان از سوی دولت تاکید کرد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، یحیی کمالی پور، نماینده ایثارگر مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه اعلام سهمیه بندی بنزین از سوی دولت یادآور شد:
سهمیه بندی اخیر بنزین از سوی دولت ایرادات و ابهامات زیادی دارد؛ چه در حوزه مناطق کمتر توسعه یافته و چه در حوزه افراد خاص و معلولین و جانبازان که شرایط سختی را دارند؛ چراکه با میزان سهمیه ای که در اختیار آنها قرار داده اند عملا امکان زندگی عادی از آنها سلب شده است.

 عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم ادامه داد: با توجه به شرایط خاص اینگونه افراد برای ادامه زندگی طبیعی و رسیدگی به مشکلات درمانی به ناچار باید از وسیله شخصی برای تردد استفاده کنند و امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای آنها فراهم نیست. بنابراین به نظر من دولت هر چه سریعتر باید برای افراد خاص جامعه ایثارگری  و هم اقشار آسیب پذیر در مناطق محروم چاره ای بیندیشد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان خاطرنشان کرد: دولت با سهمیه بندی بنزین متاسفانه گرفتاری های بسیار زیادی برای کشور ایجاد کرده است و اگر تدبیر مقام معظم رهبری نبود الان مشخص نبود که این وضعیت به چه سرانجامی ختم می‌شد. اما با این وجود این دلیل نمی شود دولت از مسئولیت هایی که بر عهده دارد شانه خالی کند.

وی ادامه داد: به نظر من دولت باید در مقابل مشکلات ایجاد شده ‏ بایستد و اشکالات و ابهامات مرتبط با موضوع سهمیه بندی بنزین را به مرور زمان برطرف کند.

نماینده ایثارگر مردم جیرفت در بهارستان، با انتقاد از نادیده گرفته شدن سهمیه بنزین جانبازان و اقشار خاص از سوی دولت متذکر شد: ما به عنوان نماینده ایثارگر مجلس در مورد نحوه و اعلام سهمیه بندی بنزین از سوی دولت حرف‌های بسیار زیادی داریم اما بنابر همان مصلحتی که وجود دارد می‌خواهیم به جزئیات موضوع بپردازیم. طرح سهمیه بندی بنزین توسط دولت، با همان استدلال هایی که در ابتدای دولت دهم آن را مورد انتقاد قرار دادند، دوباره در دولت یازدهم انجام گرفت!

کمالی پور با بیان برخی از استدلال های رئیس جمهور مانند اینکه «دو نرخی شدن باعث ایجاد فساد اقتصادی در کشور می شود» یادآور شد: متاسفانه در شرایط حاضر نیز برخی با استفاده از سهمیه بنزین و فروش آن موجب ایجاد فساد در کشور می شوند.

 نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه فساد مترتب بر عملکرد آقایان (دولت)  است و من از این موضوع تعجب می‌کنم که سران سه قوه وقتی این تصمیم را گرفتند مبتنی بر چه استدلالی بوده است؟ ما به عنوان نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی که از کف جامعه خبر داریم اعلام می‌کنیم که مردم شرایط موجود را نمی پسندند و ناراضی هستند و می گویند که دو نرخی شدن بنزین موجب فساد است.

این عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم در پایان تصریح کرد: دولت حداقل به جای سهمیه بندی بنزین قیمت آن را با یک شیب ملایم تعدیل و در نهایت قیمت را تک نرخی می کرد تا شرایط فعلی جامعه اینگونه متلاطم نشود. امیدواریم که در ادامه اقدامات دولت راه حلی پیدا شود که مشکلات موجود مردم نسبت به قبل از سهمیه بندی کمتر شود.

کد خبرنگار: 23
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
دولت از مردم نیست که چاره اندیش مکلات مردمش باشدپس از چهار دهه اقتدار گرایی درمملکت، میتوانستند وسایل نقلیه عمومی را برای عموم مردم مناسب سازی نمایند تا دراین وا نفسای اخلاقی و بی فرهنگی اختصاص سوخت به اقشار خاص حتما موجبات رانت برای عدهای و بدنامی برای معلولین و جانبازان خواهد بود.مارا به خیر شما امیدی نیست شر نرسانید
...
۱- از نیروی انتظامی عزیز ؛ از سپاه پاسداران عزیز ؛ از ارتش عزیز ؛ از بسیج عزیز ؛ از رزمندگان عزیز :
برای حفظ امنیت کشور و تمامیت ارضی ایران عزیز متشکریم .
۲- همه کشورهای جهان : کسانی برای بدست گرفتن قدرت کشورشان تظاهرات و اعتصاباتی انجام می دهند و پلیس آن کشورها هم با آنان مقابله می کنند و این طبیعی است .
و همیشه هم اتفاق می افتد .
آمریکا ۲۰ سال پیش همه اهالی یک روستا در آمریکا را کشت؟!
فقط برای اینکه حکومت آمریکا را قبول نداشتند.
۳- بنزین و گازوئیل و نفت سفید : چون قابل قاچاق به خارج ایران هستند؛ باید به قیمت منطقه فروخته شود.
در عوض دولت می تواند از طریق قیمت آب و برق و گاز جبران کند که قابل قاچاق نیستند.
۴- در پایان هر کاری بشود : همیشه عده ای برای کسب قدرت و بدست گرفتن حکومت از مردم عادی استفاده می کنند و این تا ابد ادامه دارد و تمام شدنی نیست .
۵- نتیجه اینکه به ظلم پایان دهید و به رزمندگان و جانبازان بالاخص ۵% جبهه و جنگ و دفاع مقدس ماهیانه ۲ میلیون تومان حقوق بدهید تا رستگار شوید.
ان شاالله .
...
سلام جناب کمالی میدانیم نزدیک انتخابات هست و لازبه فکررای گرفتن ازمردم هستین وگرنه درخصوص مشکلات جانبازان که درواقع جانبازان نبایستی اصلا از واژه ای بنام مشکل نام ببرند ولی چی میشود وقتی نمایندگان هم به نعل می زنند هم به میخ از یک طرف حاج آقای شهیدی رابه مجلس کشانده تادرخصوص مشکلات جانبازان سوال کنید البته شکی نیست که حاج آقای شهیدی توان مدیریت حتی حجره ای رانداشته چه برسد مدیریت بنیادشهیدو امورایثارگران ولی روز دیگر دعوت کرده وماچ وبوسه ردوبدل میکنید تاشما نمایندگان بوقلمون صفت واین دولت فریبکار جانبازان نه تنها مشگلاتشان حل نخواهدشدبلکه روزبروزبرمشگلاتشان افزوده خواهدشدپس جناب نماینده وجنابان نمایندگان مارابه خیرشماامیدی نیست لطفا شر مرسانید مشگلات مارا فقط خداوندتبارک وتعالی وسپس مقام معظم رهبری حل خواهندکرد والسلام
باتوجه به سی واندی سال ازجنگ ونظر دکتر کمیسیون که بدلیل از کار افتادگی جراحی دی چپم بدلیل عدم کنترا مغزو اعصاب ابتداز ریزش موهای سر وصورت در حودا ۱۵ قسمت وناتوانی همسرم از رفتارزننده بنده در فقر وتهی دستی حتی هزینه پزشکی نداشتتم و بادرد ورنجم ساختم و اولین فدرند بدلیل سکته مغری ورک قلب فوت وبدلیل قوت قلبم همسرم فرزن دوم بدنیا امد با معلولیت ذهنی بالای ۵۳ سال سن دارن بخاطر فشار بروی رکهایکیحگاه ازخارش گوش و وزوز کردن مجور به خیر گوشم راشستشوداده ولی درهفته سه بار ارام بهش تزرزق میکنم تا حادثه اسیب زدن اتفاق نیفادباشراط نخرز و نظرات دکترهای کمسیوک مواسفاته منف اعلان کردند گزارش مزشکات هم عضو کنسیوت بودتد اتقدر دارها متفات دادند زقبب بکنا میرفتن داروها وضعیتم را بدر کردتد تاکی باید تزریق ارام بخش کتم با ازکارافتاده گی شش انگشتم پارتی دلرههای جبهه نرفتا حقوق ونرایا دارد با ۲۶ ماه در اطلاعات حنگ و اتفحار سیستنهای نغز واعصابموبیکاری وتااولتی ازوار هات تشین شدم تا با کسی درگیز تشون وخسارا حزران نامذیرط وار ونم ائنقر داروهای خواب اور وتریق ازان بخش تزریق کردگ ککع هودبهگخود بخد اثرش از بین برود بفد په کنن با فرزند ملول رزاست داقعل رد فقر و خقوق ۷۵۰ تومن درماه باید چه کنم متلقارانندگی نمیکنم چون دوبار دجار توهم و ۳۰ میلیون خسارت و نزدک به مدگ جرا ناید ار امکاتت که خق مون هست پگونه بگیریم قتل وعام با کسانی که مشکل دارم گره ازمشکل حل میشود اقای دکتر کشارز
فکر بنزنین برای جانبازان نداشته باشید فکر اساسی برای مملکت باشید فکر گرانی اشتغال مسگن اقتصاد
سرهنگ بازنشسته سپاه و جانباز
سلام. حال دوباره چگ وراست وخاص وعامش کنید بابا اینها همه برای یک هدف رفتند ای بیانات باعت می شود دولت ها سو استفاده کرده وهیچ قانون را اجرا نکند
باعرض سلام وخسته نباشیدبه رییس دلسوزمجلس شورای اسلامی به استحضارعالی میرسانم اینجانب منصورجبارفرد جانباز۲۰درصدسالهاست اجاره نشینم دختردم بخت دارم خودم وهسمربیمارهستیم سالهاست بیکارم دربستربیماری هستم پیش خانوادم ومردم شرمندم بدهکارم ازشماخواهشنمدم به این بنده حقیررسیدگی فرمایید.باتشکرفراوان ازرییس دلسوزومهربان مجلس شورای اسلامی.
حاج آقا شهیدی هم فوت کرد خدا رحمتشان کند !! نمیدانم چرا قدم مثبتی برای جانبازان با درصد زیر 25 درصد بر نداشتند واز حقوقشان دفاع نکردند ؟؟؟؟
عرض ادب واحترام، بعد از گذشت 40 سال خدا وکیلی بتنهایی به این نتیجه رسیدی، یا به کمک دیگر نمایندگان زحمتکش، عزیز دل خیلی از بچه های جانباز از میان ما رفتند تعدادی دیگر هم به سختی نفس می‌کشند، ودلایل مختلف از جمله کم بود دارو و روند کندی رسیدگی درمان و پوشش عجیب وقریب بیمه دی در حال.... ( آدمی را نیست بخیر کسان مرا بخیر تو امید نیست شر مرسان ) از عمل به قوانین و مصوبات که خبری نیست، میشه لااقل راجعبش حرف هم نزنید ممنون دیدار به قیامت....
باسلام محض رضای خداوند به داد بازنشستگان برسید بنده ۶۰ماه در جبهه حق علیه باطل بودم پانزده درصد هم جانبازی دارم دولت چه گلی بسرم زده دوتا دختر دم بخت دارم از ترس نداری نمی توانم به خانه بخت بفرستم چه خاکی بسرم بریزم دردمو به کی بگم یک پسر دارم آن هم بیکار چرا به جانبازان زیر بیست درصدچیزی تعلق نمی گیرد مگر ما چه گناهی کرده ایم آقایان مسولین محترم آیا به نظر شما ۶۰ماه جبهه پانزده درصد جانبازی ارزش اینو نداشت که تنها فرزند ذکور مرا به کارگیری کنند به دری زدم باز نشد حتی اداره خودم سپاه که این همه زحمت کشیده ام
باسلام
چرابنیاددرپرداخت حقوق به جانبازان کارمند چندگانه عمل میکند؟ من فرهنگی فقط حق پرستاری میگیرم،دیگرهمکارفرهنگی ام ( بادرصدیکسان) علاوه بر حقوق اداره ازبنیادهم حقوق کامل ،مانندجانباز فاقد شغل دریافتی داره( چندبرابر من) وکارمندان تامین اجتماعی ودانشگاه آزاد و... بی کار محسوب شده وازبنیاد حقوق کامل میگیرند.چرا؟ مگه قانون نداریم؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi