شناسه خبر : 36541
شنبه 17 مرداد 1394 , 16:09
اشتراک گذاری در :
عکس روز

از خون تا قلم

حزب الله سایبر - حسین قدیانی، «بسم‌ الله الرحم الرحیم. انا لله و انا الیه راجعون. به خدا من از شهدا و خانواده شهدا خجالت می‌کشم وصیت‌نامه بنویسم. حال سخنم را برای خدا و در چند جمله، ان‌شاءالله خلاصه می‌کنم؛ خدایا! مرگ مرا و فرزندان و همسرم را شهادت قرار بده. خدایا! من در این دنیا چیزی ندارم. هر چه هست، از آن توست. پدرو مادر عزیزم! ما خیلی به این انقلاب بدهکاریم. عباس بابایی. بیست و دوم تیر شصت و یک مطابق با 21 رمضان سال 1403 قمری.» 

دیروز پنج‌شنبه 15 مرداد 94 بیست و هشتمین سالگرد شهادت سرلشکر خلبان «عباس بابایی» بود. ارتشی عاشق، غروب 15 مرداد 66 تا همسایگی خدا اوج گرفت. آسمانی بود؛ آسمانی‌تر شد! 15 مرداد 66 عدل مصادف شده بود با «عید قربان»! عید قربان... همان روز که «ابراهیم» خواست قید «اسماعیل» را بزند، عباس بابایی خودش را به قربان‌گاه فرستاد! و خودش را قربانی راه خدا کرد، آنهم در بلندای سپهر! برای امروز، حرفها داشتم مطول و دور و دراز لیکن به طریقی چشمم افتاد به وصیت‌نامه مختصر و مفید شهید بابایی. این وصیت‌نامه را چند بار خواندم... و دست آخر دیدم با چند جمله، همه حرف را خود این شهید زده.   

«بسم‌ الله الرحم الرحیم. انا لله و انا الیه راجعون. به خدا من از شهدا و خانواده شهدا خجالت می‌کشم وصیت‌نامه بنویسم. حال سخنم را برای خدا و در چند جمله، ان‌شاءالله خلاصه می‌کنم؛ خدایا! مرگ مرا و فرزندان و همسرم را شهادت قرار بده. خدایا! من در این دنیا چیزی ندارم. هر چه هست، از آن توست. پدرو مادر عزیزم! ما خیلی به این انقلاب بدهکاریم. عباس بابایی. بیست و دوم تیر شصت و یک مطابق با 21 رمضان سال 1403 قمری.»

اگر شهیدی در مایه‌های «عباس بابایی» خودش را خیلی به این انقلاب بدهکار می‌داند، لطفا یکی بدهی من به خون همین شهید را حساب کند! الباقی شهدا را حالا نمی‌گویم! انقلاب را حالا نمی‌گویم! راستی! توی خواننده چقدر بدهی داری به خون سرخ خلبان سبک‌بار؟ هیچ حساب کرده‌ای؟ و هیچ محاسبه کرده‌ایم یوم‌العیار قیامت، چگونه می‌خواهیم جواب خون همین «بلندمرد آسمانی» را بدهیم؟  

***

فردا شنبه 17 مرداد «روز خبرنگار» است، سالروز شهادت مظلومانه «محمود صارمی» در افغانستان به دست گروهک طالبان. اصلش چه فرقی می‌کند از 17 مرداد 77 تا امروز جمعه 16 مرداد 94 چند سال، چند ماه، چند روز، چند ساعت، چند دقیقه و چند ثانیه گذشته است؟ داغ این محاسبات، نسخه‌ای است که فقط برای مادران شهدا پیچیده شده و بس!

محمود صارمی در دیار غربت، غریبانه رخت شهادت به تن کرد تا خبرنگار، هم «آینه» باشد، هم «ترازو». آینه باشد صاف و زلال؛ ترازو باشد دقیق و میزان. آینه باشد بلکه جامعه در حقیقت وجود «نون و القلم» واقعیت خود را مشاهده کند؛ ترازو باشد بلکه جامعه در معیار ذی‌وجود «و مایسطرون» از داشته و نداشته کارنامه خود باخبر شود.

اصحاب رسانه به تاسی از خون شهید صارمی، هنگام «تنظیم خبر» اگر گاهی به جبر کار و اجبار روزگار، مجبورند واقعیت یا بخشی از واقعیت را قربانی کنند، ان‌شاءالله قربانی مصلحت خدا و رضایت الهی کنند، نه منفعت نفس و منیت اماره! کاش‌ اصحاب رسانه به تاسی از خون شهید صارمی، هنگام «تنظیم خبر» هرگز صداقت را قربانی «سخن دروغ» و حقیقت را قربانی «سخن شلوغ» نکنند!

اصلش، مصلحت ما قلم به دستان نیست این همه مخفی شویم پشت عنوان «مصلحت» آنهم بی‌هیچ عذر موجهی. «نان» فروشی است؛ قلم اما نمی‌توان برایش قیمتی گذاشت! فروختن قلم جز به خدا، جز به روح خدا، جز به جانشین حکیم روح خدا، و جز به شهیدان راه خدا، معامله‌ای سراسر ضرر است؛ خواه آن را به «شیطان بزرگ» بفروشی، خواه به «شیطان کوچک» که همین خودت باشی، همین خودم! فلذا قلم، همان به خرج «ملت» شود، نه «دولت»هایی با عمر مستعجل و عقل بعضا مستهلک!

*** *** ***

از «خون عباس بابایی» تا «قلم محمود صارمی» خون دل‌ها خورده شد تا همچنان، هم باب شهادت باز باشد، هم راه کتابت

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
...

از کارهای خوب جناب آقای احمدی نژاد .

پرداخت یارانه نقدی به همه مردم ایران بود .

با توجه به گرانی های اخیر و نظر قبلی خودشان :

اگر مبلغ آنرا قول بدهد که 200 هزار تومان بدهد .

حتماً رئیس جمهور آینده ایران است .


...

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد با پرداخت یارانه نقدی به همه مردم ایران ؛

فقر را در ایران ریشه کن کرده بود .

و این فقر زدایی در دنیا مشابه نداشت .

و این فقر زدایی میراث حضرت امام خمینی ( ره ) بود که احمدی نژاد میسر کرد .

و امام خامنه ای ( حفظ الله ) انجام داد .

احمدی نزاد بگو یارانه را باید اضافه کنی که فقر امان مردم را بریده است ؟!

تا رئیس جمهور 8 ساله بعد بشوی .

آمین .

رزمندگان جانبازان بی حقوق و بدون معیشت ، ایثار می کنند و خودشان را فدای 75

میلیون همه ایران می کنند . که نان و معیشت داشته باشند .


...


الَّذِينَ يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُم بِاللَّيْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلاَنِيَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ

وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿۲۷۴﴾ بقره

آنها كه اموال خود را، شب و روز، پنهان و آشكار، انفاق مي‏كنند، مزدشان نزد

پروردگارشان است، نه ترسي بر آنهاست، و نه غمگين مي‏شوند. (۲۷۴)


...


سلام آقای قدیانی جانا سخن از درون ما میگویی
قدیانی عزیز .موسم بهار به سررسد.ودامنی پرکنیم از گلهای بادام.
نوشته ات بوی وفا می دهد.
برادرم اری قلم فروختنی نیست.
انان که قلم را به حراج خانه بی وفایی می برند.!
انان قوم ذلتند.
سفره هایشان خالی وتصویر واندیشه از قلمشان .به دور باد.
بدرود یا رب العاشقین
امیدوارم که هرگز احمدی نژاد ها و تفکرات آنان زنده نشود کم از این آدم بدبختی نکشیدیم رییس جمهوری که مثل بچه قهر کند از او چه توقع . وی برای چنین پستی خلق نشده بود.اختلاس ها لجبازی عدم تمکین به قانون . قانون شکنی .خودسری وی و عوامل او . از کدام بدبختی وی بگوییم در عرض چند ماه پراید چهار برابر شد .وقتی که اسم وی برده میشود تنم می لرزد
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi