03 ارديبهشت 1397/ ۰۷ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 52063
1395,چهارشنبه 27 بهمن11:23
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تقدیر از رسانه‌های برتر در جایزه«ایثار و رسانه»


مراسم اختتامیه نخستین جایزه «ایثار و رسانه» صبح امروز(سه شنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.

جایزه ایثار و رسانه

مراسم اختتامیه نخستین جایزه «ایثار و رسانه» صبح امروز (سه شنبه) با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی, حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سعید الفتی مشاور امور ایثارگران وزیر ارشاد در تالار وحدت برگزار شد.

امروز و فردای ما بیشتر نیازمند فداکاری و شجاعت است

در این مراسم جهانگیری معاون اول رئیس جمهور حضور و حمایت تشکل‌های تخصصی از جشنواره‌های فرهنگی و جوایز علمی، تخصصی، حرفه‌ای و فرهنگی را موجب تاثیر گذاری در آن جشنواره برشمرد و گفت: ایثار یکی از ارکان مقاوم سازی فرهنگ اجتماع بوده و تلاش برای این فرهنگ می‌تواند مناسب‌ترین زمینه برای حضور در حوزه ایثار و رسانه باشد.

جهانگیری با بیان اینکه رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی و روزنانه نگارانی که در راه دفاع از ارزش ها، در راه انسجام ملی قدم بر می‌دارند، مصداق ایثارگران هستند, گفت: فداکاری تنها امری تاریخی نیست و امروز و فردای ما بیشتر نیازمند فداکاری و شجاعت است.

معاون اول رئیس جمهور ضمن قدردانی از نقش خبرنگاران، عکاسان، نویسندگان و افرادی که به دنبال ثبت ایثار ملت در پیروزی انقلاب و دفاع‌مقدس بودند تا این فرهنگ را به نسل‌های آینده منتقل کنند, اظهار کرد: در طول سالهای پس از انقلاب در سراسر کشور شاهد ایثار و از خودگذشتگی ملت ایران بوده ایم که متاسفانه همه آن را نمی توان گفت و ما عاجز از ثبت و انتقال آن به نسل های آینده هستیم.

برای اشاعه فرهنگ ایثار به عنوان ضرورت در انقلاب اسلامی تلاش شود

در ادامه سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه مفهوم ایثار محدود به زمان و مکان خاصی نبوده و ایثار دارای مراتب مختلفی است که بالاترین آن شهادت است, گفت: دفاع مقدس به عنوان گفتمان ایثار و شهادت شناخته می شود و باید از خودگذشتگی در فضای امروز ایران اسلامی به حوزه های دیگر هم گسترش پیدا کرده و برای اشاعه فرهنگ ایثار به عنوان ضرورت در انقلاب اسلامی تلاش شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ایثار یک گفتمان یک فرهنگ و یک ارزش بنیادی است و همگان می توانند این فرهنگ را داشته باشند به شرطی که از منافع فردی عبور و به منافع مردمی فکر کنیم.

در این مراسم  روزنامه خراسان، روزنامه شهرآرا، روزنامه جوان، ماهنامه شاهد یاران، ماهنامه سلام بچه ها و پوپک حائز رتبه های برتر و پایگاه خبری سفیر افلاک و فصلنامه پیام راستان در بخش رسانه سراسری جهاد و شهادت شایسته تقدیر شدند.

عطیه همتی از خبرگزاری مهر، الناز عباسیان و مرجان خسروی همشهری آیه در بخش آثار جهاد و شهادت حائز رتبه های برتر شناخته شدند.همچنین در بخش های استانی حوزه ایثار و شهادت رسانه، از مسئولان روزنامه سرخاب و نگارستان تجلیل شد.

هیئت داوران همچنین در بخش آثار برگزیده بخش استانی حوزه ایثار و شهادت داوران هیچ یک از آثار را حائز رتبه برتر ندانستند.روزنامه قدس  نیز در بخش رسانه های سراسری حوزه ایثار اجتماعی حائز رتبه برتر شناخته شد. روزنامه شهر آرا در بخش رسانه های استانی حوزه ایثار اجتماعی حائز رتبه های برتر شناخته شد.همچنین در بخش آثار سراسری حوزه ایثار اجتماعی از مهدی افخمی از ماهنامه همشهری جوان و مینا مولایی روزنامه جام جم تقدیر شد.

 صدیقه دشتی ماهنامه تجارت و علی نورالدین از خانه خشتی کویر در بخش آثار استانی حوزه ایثار اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفتند.در بخش عکس نیز ، آرمین صمیمی از روزنامه همشهری، مجتبی حیدری از خبرگزاری مهر، برنا قاسمی و محسن اسماعیل زاده از خبرگزاری ایسنا حائز رتبه های برتر شناخته شدند.

همچنین در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم محسن خزائی خبرنگار رسانه ملی در سوریه تقدیر و از تمبر یادبود این جشنواره رونمایی شد.
ایثار و رسانه     رسانه‌های برتر     فاش نیوز                                
نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.