01 تير 1397/ ۰۸ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 53136
1396,جمعه 22 ارديبهشت15:13
اشتراک گذاری در:
عکس روز

بهانه ای برای یاد از شهید قندهاری زاده


 
 
آخرین نامه یک شهید به پدر شهیدش
 
شهیدخبر (شهیدنیوز): شهید حسین قندهاری زاده :«ای پدر عزیزم اگر به عشق شهادت رسیدم مرا حلال کنید و مرا ببخشید اگر پدر مرا نبخشد خدا هم مرا نمی‌بخشد و ای مادرم وصیتم به تو این است که فرزندانت را انچنان تربیت کنی که فقط در راه الله بروند و بدان که اجر تو بیشتر خواهد بود.»
  

به مناسبت سالگرد شهید «حسین قندهاری زاده » مرکز اسناد ایثارگران آخرین نامه این شهید بزرگوار به پدرش را که پس از وی به مقام شهادت رسید را منتشر کرد .

آخرین نامه یک شهید به پدر شهیدش + دستنوشته

شهید «حسین قندهاری زاده»، متولد 14 آذر ماه سال 1344 در تهران قبل از اینکه به صورت داوطلبانه به جبهه برود در کارگاهی به عنوان جوشکار مشغول به فعالیت بود مدتی پس از شروع جنگ در تاریخ هفتم فروردین 1361 قدم در میدان کارزار گذاشت و پس از شرکت در حمیه به دارخوین و بوستان برای شرکت در عملیات آزاد سازی خرمشهر اقدام کرد و سرانجاام در تاریخ 18 اردیبهشت 1361 در اثر برخورد ترکش زیبنده به مقام شهادت شد. حسین رابطه نزدیکی با پدر داشت پس از شهاادت او پدرش نور الله قندهاری زاده و برادرش حسن نیز پا در عرصه پیکار نهادند و به گفته شهید نور الله قندهاری زاده که گفت : «من و حسن با هم می آییم که اسلحه حسین زمین نماند.»

آخرین نامه یک شهید به پدر شهیدش + دستنوشته

بخش هایی از نامه سرشار از محبت و عشق شهید حسین قندهاری زاده به پدرش را می خوانید .

سلام:

با عرض سلام سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهانم باری اگر از حال فرزند خودتان را خواسته باشد. بحمدالله سلامت و سرحال می باشد و به دعاگویی شما مشغول می باشد.

خدمت پدر عزیزم سلام می رسانم ، خدمت مادر عزیزم سلام می رسانم، خدمت دایی حسین کارگر سلام می رسانم. خدمت دایی محمد کارگر سلام می رسانم خدمت قاطمه و شهربانو سلام می رسانم. خدمت عباس حیدری با خانواده سلام و دعا فراوان می رسانم. خدمت حسین دهقان با خانواده سلام می رسانم خدمت حسین حیدری با خانواده سلام می رسانم.

بچه ها همگی از راه دور جبهه ها حق علیه باطل ودعا فراوان می سارنم.

حسن محمد- داود- عباس- زینت- زهرا- علی- اعظم- رضا- معصومه- خدیجه- ابوالفضل دعا فراوان می رسانم تمام دوستانم اقوام را از قول به همه آنان سلام برسانید.

آخرین نامه یک شهید به پدر شهیدش + دستنوشته

پدر جان نامه پرمحبت شما پدر گرامی رسید و خیلی خیلی خوشحال شده ام در تاریخ 21/1/61 رسید و نامه که شما در تاریخ 15/1/61 نوشتید 22/1/61 به دست من رسید.

اگر شما می خواهید نامه بنویسید 6 روز زودتر بنویسید که از یزد تا اهواز به سوسنگرد 6 روزدر راه است نامه هم که می نویسید طولانی بنویسید به قول خودمان خشک خالی ننویسید تا نامه شما بدست فرزند خودتان می رسد این قدر نیرو به من می هد که باعث خوشحالی من می شود. نمی دانم چطور از این ملت قهرمان ایران تشکر کنم.

از هر لحظه بگوید واقعا به ما کمک می کند 23/1/61 برادر نماینده تفت یزد به جبهه آمد و هر چه به ما داد ما الان 800 متری عراقی مزدور و بعثی هستم که پشت رودخانه قرار دارد که به رودخانه (نیسان) نام دارد و الان برای شما نامه می نویسیم.

ساعت 6 بعدازظهر در تاریخ 23/1/61 است هر چه زودتر جواب نامه را بدهد یادت نرود دیگر عرضی ندارم به جز سلامت شما هر چه کرده دعا کمیل- دعا توسل- دعا ندبه باید ببخشید سر شما را درد آوردم التماس دعا دارم

رزمندگان سلام به شما که پشت جبهه ها هستید

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

به امید پیروزی اسلام و جبهه های حق علیه باطل

 

آخرین نامه یک شهید به پدر شهیدش + دستنوشته

وصیت نامه شهید« حسین قندهاری زاده »

بسم‌الله الرحمن الرحیم درود و سلام بر امام امت خمینی، بت شکن زمان و سلام بر شهیدان راه حق و حقیقت و سلام بر تمامی رزمندگان اسلام. ولا تحسبن‌الذین قتلوا فی‌سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون و کسانی را که در راه خدا کشته می‌شوند مرده مپندارید بلکه انان زنده‌اند و نزد پروردگار خویش روزی می‌خورند. در تاریخ هفتم فروردیم 1361 وارد جبهه‌های حق علیه باطل شدیم که این صدامیان کافر را از خاک میهن خودمان بیرون کنیم و ای پدر عزیزم اگر به عشق شهادت رسیدم مرا حلال کنید و مرا ببخشید اگر پدر مرا نبخشد خدا هم مرا نمی‌بخشد و ای مادرم وصیتم به تو این است که فرزندانت را انچنان تربیت کنی که فقط در راه الله بروند و بدان که اجر تو بیشتر خواهد بود و به همگی دوستان و اشنایان بگویید اگر بدی از من دیدند مرا حلال کنید.

دیگر عرضی ندارم همگی را به خدا می‌سپارم دعا امام را فراموش نکنید.

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. خداحافظ - حسین قندهاری‌زاده

منبع: مرکز اسناد ایثارگران

 
شهید     قندهاری زاده     وصیت     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.