26 مهر 1397/ ۰۸ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 55511
1396,دوشنبه 27 شهريور10:16
اشتراک گذاری در:
عکس روز

وصیت‌نامه شهید نعمت اله کاظمی


شهید «نعمت اله کاظمی» سال 1343 در شهرستان نورآباد چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و سرانجام پس از مجاهدت‌های طاقت‌فرسا در سن 19 سالگی و در تاریخ 5 شهریور 1362، در منطقه‌ی کردستان با گلوله‌ی مستقیم دشمن متجاوز، به شهادت رسید.

وصیت‌نامه شهید «نعمت اله کاظمی»

«به نام خداوند بخشنده مهربان

با درود و سلام به امام عصر (عج) و نایب بر حقش امام خمینی و سلام بر تمامی مومنان و شهدایی که دست از زندگی شسته و در راه حق مبارزه کردند، و به درجه رفیع شهادت رسیدند.

و درود بر بسیجیان جان بر کف که مشتاقانه منتظر لحظه موعود هستند، تا راستی و صداقت را در راه وفای به پیمان با الله و پیامبر و ائمه اطهار و رهبر کبیر نشان دهند.

اینجانب نعمت اله کاظمی به عنوان یک بسیجی مسلمان و پیرو خط امام بر خود وظیفه و واجب می‌دانم که با توجه به این که هر فرد مومن باید طبق آیین اسلام وصیت‌نامه بنویسد، این حقیر از نظر مادی نه به کسی بدهکار و نه طلبکار از شخص یا اشخاصی هستم. به پدر و مادر و برادران و خواهران و همه اقوام سلام می‌رسانم، و همچنین از همه خداحافظی نموده و حلالیت می‌طلبم، و بنده سفری در پیش دارم که آن مقصد و جایگاه همه است. و رهرو آن، سفر کرده عزیزم یعنی شهید بزرگوار «محمدقلی» نیز در راه خدا و پیروی از پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) و رهبر بزرگ انقلاب و در راه اهداف مقدس شربت شهادت نوشید، و خون پاک خود را در طبق اخلاص بدون هیچ عذر و بهانه‌ای اهداء نمود.

پدر و مادر عزیزم و برادران و خواهران بزرگوارم به شما وصیت می‌کنم که راه خدا و پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) و رهبر عزیز را در نظر بگیرید، و به آن‌ها عمل کنید، از شما می‌خواهم به واجبات اسلام عمل نمایید. از محرمات دوری کنید، زیرا همه شهدا به این خاطر شهید شدند، و این راهی که بنده طی می‌کنم، مسلک سالار شهیدان است، و او با عمل خود اسلام را بیمه کرد، و هم اکنون دشمن بعثی و امپریالیسم با تمام قدرت به کشور امام زمان (عج) هجوم آورده و ما باید در مقابل تمام کید و مکر کفر بایستیم، و از انقلاب دفاع و حراست کنیم.

پدر، مادر و برادران و خواهران و همه اقوام و دوستان و برادران مذهبی به شما وصیت می‌کنم که پشتیبان اسلام و ولایت فقیه باشید، و در نمازهای جمعه و جماعات شرکت فرمایید، و با نماز است که شیطان را از خود دور خواهید کرد.

اگر لایق بودم که شهید شوم، شما در شهادتم همچون امام سجاد (ع) و زینب (س) استوار باشید و به دشمن بفهمانید که ما را از شهادت در راه خدا هیچ باکی نیست و تا آخرین قطره خون‌مان به امام خمینی و راهش وفادار خواهیم بود.

اگرچه این روزها مطلع شدم که در دانشگاه سراسری در رشته پزشکی قبول شدم و بر مسلمانان تحصیل علم واجب است ولی با توجه به رهنمودهای امام اکنون جبهه دانشگاه است، و در دانشگاه ایثار و شهادت و فداکاری ادامه تحصیل می‌دهم. اگر فرصتی بود بعدها به تحصیل علم در دانشگاه می‌پردازم و از برادرانم می‌خواهم چنانچه لطف خدا شامل حالم گردید و فیض عظمای شهادت نصیبم شد، اسلحه‌ام را برداشته و جای خالی‌ام را در جبهه پر کنید و در پایان از همه شما می‌خواهم که مرا ببخشید و حلال کنید.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار

التماس دعا

نعمت اله کاظمی

1362/2/4»

انتهای پیام
وصیت‌نامه     شهید     نعمت اله کاظمی                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.