28 مهر 1397/ ۱۰ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56170
1396,پنجشنبه 27 مهر08:51
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درد ناگفتنی آمریکا!پشت پرده مخالفت ترامپ با برجام، قدرت گرفتن روزافزون ایران در منطقه است.
روزنامه‌القدس العربی با انتشار این تحلیل نوشت: آمریکا و اسرائیل از توافق هسته‌ای به عنوان بهانه‌ای برای مقابله با قدرت‌گیری ایران در منطقه و جلوگیری از منزوی شدن خود در خاورمیانه استفاده می‌کنند.
آمریکا همیشه ایران را دشمن خود دانسته است؛ خطر ایران برای واشنگتن تنها توان هسته‌ای ایران نیست، بلکه به این دلیل است که ایران کشور دارای قدرت‌های چندگانه و رو به پیشرفت است و این کشور مقتدر و توانمند می‌تواند در آینده نفوذ آمریکا را محدود و این کشور را از حاشیه دریای مدیترانه و سواحل خلیج (فارس) بیرون کند.
داعش چه ساخته آمریکا باشد همانطور که بسیاری معتقدند، یا نتیجه دخالت آمریکا در کشورهای منطقه با همراهی کشورهای غربی و اسرائیل، یک حقیقت انکارناپذیر وجود دارد و آن این است که آمریکا و برخی همپیمانان منطقه‌ای آن از داعش و گروه‌های همپیمان آن برای ترسیم نقشه ژئوپولتیک جدید کشورهای غرب آسیا و مواجهه با قوای مقاومت در حال ظهور استفاده می‌کنند.
رهبران حزب‌الله لبنان، جهاد اسلامی ، حماس و دیگر سازمان‌ها و گروه‌ها ابزار دست ایران و یا نایب و مزدور این کشور نیستند؛ رابطه این قوای مجاهد و ایران رابطه وابستگی یا مزدوری نیست بلکه رابطه همپیمانی و ائتلاف و همکاری در مواجهه با یک دشمن مشترک است و تاکنون نیز اینطور بوده است.
آمریکا و اسرائیل دستیابی ایران به دریای مدیترانه و نیز برپایی پایگاه و مراکزی در سوریه و لبنان را ممنوع می‌دانند؛ این همان موضوعی است که حمله ترامپ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل( رژیم صهیونیستی) به توافق هسته‌ای را تفسیر می‌کند.
نگرانی آمریکا از موشک‌هایی پیشرفته‌ای است که برد آنها از سرزمین‌های ‌اشغالی فلسطین نیز بیشتر است و پایگاه‌های آمریکا را در غرب آسیا می‌تواند هدف قرار دهد.
آمریکا و اسرائیل می‌دانند که ایران سلاح هسته‌ای در اختیار ندارد و در تلاش برای دستیابی به آن نیست و به خصوص باتوجه به خطراتی که سلاح‌های هسته‌ای برای طرف‌هایی دارند که از این سلاح‌ها استفاده کنند، اما آمریکا و اسرائیل به این می‌اندیشند که ایران می‌تواند موشک‌های عظیم دوربرد و میان‌برد خود را جایگزین نبود سلاح هسته‌ای بکند.
 آنها از قدرت بسیار این موشک‌ها آگاه هستند به خصوص اینکه تهران با توافق با دمشق یک پایگاه در خاک این کشور برای هدف قرار‌دادن اسرائیل تاسیس کرده است.
 
روزنامه‌القدس العربی     برجام     فاش نیوز                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.