29 آبان 1396/ 01 ربيع الأول 1439
شناسه خبر : 56423
1396,چهارشنبه 10 آبان08:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تبدیل وضعیت در درستگاه های دولتی، حق مسلم جانبازان است


س - رزمنده بسیجی داوطلب با حدود۳۳ماه جبهه و جانباز ۲۵%هستم، حالت اشتغال شدم و تا دو سال دیگر از سوی تامین اجتماعی بازنشسته می شوم.  ماده۳۸ تائید شده اما خیلی مشکل دارم همچنین موضوع اعصاب وروان در کمسیون ۱۳۴سپاه تائید و کمسیون احراز مرکزبنیاد هم تائید کرده است. اما فقط درصد نداده انددرضمن پنج تا عملیات بودم کربلای ۵ و والفجر ده۱۰ درحلبچه دچارموج انفجار شدم .گاهی وقت ها حالم خیلی بد میشد در ضمن چند سالی در یکی از شرکت های اقماری فولاد مشغولم آیا می توانم تبدیل وضعیت بشم ؟چون الان حقوقم درحداقل است.
ج- سلام با اصلاح  تبصره 2 ماده 39 هر دریافتی از بایت استخدام و بازنشستگی داشته باشید مانع دریافت حقوق حالت اشتغال شما از بنیاد نمی باشد و قطع آن خلاق قانون و قابل تعقیب در مراجع قضایی و قانونی است . احراز یک عارضه لزوما به معنای اعطای درصد توسط کمیسیون پزشکی نیست. اگر عارضه ای حسب جدول آیین نامه درصد جانبازی مشمول درصد شود به آن درصد تعلق می گیرد. تبدیل وضعیت در درستگاههای مشمول قانون تسهیلات استخدامی جانبازان جزو حقوق مسلم شماست ، پییگری کنید.

 

 

س - با عرض سلام و خسته نباشید.میخواستم بدانم خدمت سربازی دقیقا از چه تاریخی تا چه تاریخی جزو ایثارگر محسوب می شود.با کمال تشکر
ج- خدمت سربازان از ابتدای جنگ تحمیلی تا زمان اعلام آتش بس در مناطق جنگی  جزو خدمت جبهه تلقی می شود و سایر وضعیتهای خدمتی در مناطق عملیاتی ، بحرانی ، درگیری ، ویژه  . . . تابع سیاستهایی است که ستااد کل نیروهای مسلح اعلام می کند.

 

س - سلام بر شما دوست محترم ایرجی هستم سوالی درخصوص پاداش پایان خدمت جانبازانی که باسنوات ارفاقی بازنشسته می‌شوند آیا باید پاداش پایان خدمت سی سال  پرداخت شود یابراساس سنوات خدمت انجام داده در سازمان خود درصورتی که اگر بخشنامه ویاقوانینی  درخصوص پاداش فوق برمبنای سی سال وجود دارد  لطفٱ  عکس ان را برای بنده ارسال کنید وبنده رابیشتر راهنمایی بفرمائید باتشکر ودعای خیر برای شما
ج - سلا م به سنوات ارفاقی جانبازان که از قانون نحوه بازنشستگی جانبازان استفاده می کنند پاداش پایان خدمت تعلق نمی گیرد.
 

 

س-  با عرض سلام من فرزند شهید از اتباع افغانستان هستم پدرم در سال 62 در عملیات خیبر شهید شد و عضو بنیاد شهید هستیم و کارت بنیاد شهید داریم میخواستم بپرسم از امکانات وام مسکن و اشتغال و ... که برای دوستان ایرانی میدهند امکان استفاده برای ما است یا برای ما تعلق نمیگیره در ضمن تا حالا از امتیازی استفاده نکرده ایم
ج- سلام روزی که حضرت امام خمینی ره دستور تاسیس بنیاد شهید را دادند نفرمودند بنیاد شهید اینقلاب اسلامی ایران ، لذا رسیدگی به بازماندگان شهدا و ایثارگران غیر ایرانی به ویژه آنهایی که در طول هشت سال دفاع مقدس و ماموریتهای مصوب سازمانهای ذیصلاح ایران   شهید و جانباز شده اند اگر بیشتر از ایثارگران ایرانی نباشد باید در حد و اندازه آنان باشد . در حال حاضر هم موضوع تابعیت ایرانی آنان هم در قانون پیش بینی شده است که مسئولین باید در این امر تسریع کنند.




حالت اشتغال     فاش نیوز     بازنشستگی     جانبازان                            




نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.