29 مهر 1397/ ۱۱ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 56793
1396,چهارشنبه 01 آذر15:31
اشتراک گذاری در:
عکس روز

مقایسه نظرات احمدی‌نژاد و فرماندهان محور مقاومت در ماجرای سوریه


فاش نیوز؛ احمدی‌نژاد در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۱ در پاسخ به سوالی درباره کناره گیری بشار اسد از حاکمیت در سوریه، تصریح کرد: شما فکر می‌کنید آیا اسد برای کارهای خود از ایران اجازه می‌گیرد؟

او پاسخ به این سوال که آیا واقعاً ایران هیچ کمکی به سوریه نمی‌کند؟ اظهار داشت: آیا واقعاً فکر می‌کنید سوریه دوستانی ندارد که قبل از ایران به کمک او بشتابند؟... اگر قرار است کشورهای عربی اینگونه [با درگیری] به این مسئله ورود کنند، ما در آن دخالتی نخواهیم کرد.
 
سیدحسن نصرالله داستان را اینگونه روایت می‌کند: در آغاز حوادث سوریه، به ایران رفتم و با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کردم؛در آن زمان همه معتقد بودند که نظام سوریه طی ۲یا ۳ ماه سقوط خواهد کرد. دیدگاه خود را مطرح کردیم و گفتیم اگر در دمشق نجنگیم باید در هرمل، بعلبک، ضاحیه، الغازیه، بقاع غربی و جنوب لبنان بجنگیم. رهبر جمهوری اسلامی حرف من را تکمیل کرد و گفت: نه فقط در این مناطق بلکه در کرمان، خوزستان و تهران و ... این جبهه چند محور دارد: محور ایران، محور سوریه، و محور لبنان. فرمانده محور سوریه «بشار اسد» است و باید کاری کنیم که پیروز شود و پیروز خواهد شد.
 
حاج قاسم سلیمانی نیز می‌گوید: دوستانی در سطوح عالی داخل و خارج کشور بودند که میگفتند وارد سوریه و عراق نشوید و محترمانه از انقلاب دفاع کنید. «یک نفر» گفت یعنی ما برویم از دیکتاتور دفاع کنیم؟ که رهبری فرمودند وقتی به کشورهایی که با آنها ارتباط داریم نگاه می‌کنیم چه کسی دیکتاتور است و چه کسی نیست؟ ما مصالح را نگاه می‌کنیم.
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.