03 فروردين 1398/ ۱۷ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59496
1397,یکشنبه 13 خرداد11:44
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ندای «مرد است خمینی» در دل ارتش بعثی صدام


ندای «مرد است خمینی» در دل ارتش بعثی صدام

حسن زمانی ثمرین از آزادگان وجانبازان دوران دفاع مقدس است. او که سال ۱۳۶۷ در منطقه شرهانی اسیر شد. پس از ۲۶ ماه به میهن بازگشت. این آزاده در خاطره‌ای درباره گستاخی بعثی‌ها در اردوگاه شماره ۱۲ تکریت به ساحت امام خمینی (ره) روایت می‌کند: عراقی‌ها به خاطر اینکه ما را تحت شکنجه روحی قرار دهند می‌خواستند ما به امام خمینی توهین کنیم، گفتند: «هنگام آمار گیری و نظام جمع و بشین و پاشو بایستی ندای مرگ بر خمینی سردهید.» ما شدیدا ناراحت شدیم و با هماهنگی وهوشیاری بچه‌ها سعی کردیم راه چاره‌ای پیدا کنیم. مشورت کردیم و در نهایت پیشنهاد شد بجای مرگ بر، «مرد است خمینی» سر دهیم.

وقتی ما«مرد است خمینی» سر می‌دادیم عراقی‌ها خیلی لذت می‌بردند و فکر می‌کردند ما تسلیم شده‌ایم و شعار مر گ بر سر می‌دهیم. تا اینکه بعد از مدتی قضیه توسط بعضی از عوامل نفوذی وطن فروش لو رفت. عراقی‌ها که حسابی ضایع شده بودند سعی کردند خواری و ضلالت خود را با تنبیه جبران کنند از این رو برای تلافی آن در فصل گرما آب را بر روی ما بستند.

اسرای ایرانی که حدود هزارو۲۰۰ نفر بودند مجبور شدند بدون پیراهن بر روی زمین گرم وسوزان محوطه اردوگاه دراز بکشند و دیگر رمقی برای کسی نمانده بود تا اینکه به یاد کربلا و سالار شهیدان فریاد «یاحسین» سردادند و خود را  تقویت روحی و روحیه دشمن را ضعیف کردند.

منبع: ایسنا
صدام     رژیم بعث     جانبازان                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.