01 ارديبهشت 1398/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60198
1397,یکشنبه 31 تير09:59
اشتراک گذاری در:
عکس روز

فرهنگ ایثار و شهادت الگویی برای آزادی خواهان


نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان الگویی برای آزادی خواهان در سطح جهان مطرح شده و به‌طور مشخص باعث تقویت نیروهای مقاومت در سطح منطقه شده است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در دیدار با اعضای کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در بنیاد شهید و امور ایثارگران را زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا دانست و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسیار مهمی را در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی داشت و امروز باید بیش از گذشته در ترویج این فرهنگ بکوشیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران فرهنگ ایثار و شهادت را برگرفته از آموزه‌های دینی و تأسی از امام حسین(ع) و قیام عاشورا دانست و گفت: این فرهنگ عامل مبارزه مردم ایران با سلطه استکبار جهانی و نظام شاهنشاهی بود و خیل عظیمی از مردم در راه این مبارزه جان خود را فدا کردند.
وی با یادآوری هشت سال دلاورمردی های شهدا در سال‌های دفاع مقدس، گفت: وظیفه ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران تبیین اهداف شهدا و ایثارگران است و باید طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب بکوشیم که فرهنگ فداکاری و ایثار به‌خوبی به جوانان و نوجوانان منتقل شود.
دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز ضامن حفظ استقلال کشور و پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است، یادآور شد: امروز این فرهنگ به‌عنوان الگویی برای آزادی خواهان در سطح جهان مطرح است و به‌طور مشخص باعث تقویت نیروهای مقاومت در سطح منطقه شده که نمونه‌های آن را در مبارزه ملت‌های مسلمان در یمن، فلسطین، لبنان، سوریه و عراق شاهد هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری مسیر تفکر انقلابی امام خمینی (ره) را به شایستگی ادامه داده‌اند، گفت: امروزه با تدابیر مقام معظم رهبری و با بهره‌گیری از فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت، مسیر تعالی و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران، علی‌رغم همه توطئه‌های قدرت‌های استکباری و فشارهای بین‌المللی با اقتدار طی می‌شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: حضرت امام (ره) نزدیک به 20 سال از عمر خود را در استان مرکزی گذرانده‌اند و این موضوع از ویژگی‌های بارز و برجسته این استان است که در این کنگره مورد توجه قرار گرفته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی نیز در این جلسه با بیان اینکه همه مردم باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حضور جدی داشته باشند، گفت: برای تحقق این مهم باید اطلاع‌رسانی مناسب صورت گیرد تا مشارکت عمومی در اشاعه این فرهنگ ارتقا یابد.
محمدصادق دوخائی ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت کمیته ایثارگران در کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید افزود: ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنگره ملی است که می‌طلبد با برنامه‌ریزی متناسب با اهداف کنگره، گام‌های مثبت و مؤثری برداشته شود و یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مرتبط با این کنگره بازدید و سرکشی از خانواده شهدا است.
.     .     .                                
Reply
no
0
yes
0
1397/04/31 - 10:17
سلام ، تقویت فرهنگ ایثار و شهادت میبایست بوسیله تقویت ایثارگران صورت پذیرد در غیر اینصورت این حرف و حدیثها تمام شعار تو خالی و دور از رضایت الهی هستند. جانبازی که باید بدنبال 3 میلیون تومن وام دوندگی کند تا هزینه درمانش تامین شود نمیتوان گفت تقویت فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده است بلکه برعکس بشدت تضعیف شده و بدنبال تضعیف فرهنگ ایثار و شهادت کلیات نظام اسلامی نیز تضعیف میشود بنحوی که عناصر نفوذی براحتی در پستهای حساس قرار گرفتند و هیچکس نمیتواند کاری کند.
اگر تضعیف فرهنگ ایثار و شهادت تاثیری در اصول نظام اسلامی نداشت هیچو.قت دشمنان داخلی و خارجی روی این موضوع هزینه و تمرکز نکرده بودند لذا آنچه در نظام اسلامی موجب تمرکز دشمن و هزینه میشود میبایست جزو اصول انقلاب با قدرت حفاظت و تقویت شود.
مسئولان تصور کردند انقلاب اسلامی با وجود سوء مدیریت های فراوان بطور خودکار سرپا ایستاده درحالیکه پس از سالها از مجروحیت جانبازان هنوز بسیاری از پایه های اصولی و اخلاقی نظام اسلامی روی دوش جانبازان نگهداری شده است.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.