30 ارديبهشت 1398/ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62046
1397,دوشنبه 21 آبان10:09
اشتراک گذاری در:
عکس روز

نقص‌های اجرایی کشور را به پای انقلاب نگذاریم


حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی در آیین راه‌اندازی رادیو انقلاب امروز یکشنبه با حضور مسئولان و خانواده‌های شهدا در ساختمان شهدای رادیو راه اندازی شد، در سخنانی اظهار داشت: خانواده رادیو با همه سختی‌ها و مشکلات از هر طرح جدیدی استقبال کرده است و با نگاهی مشفقانه و مسئولیت پذیر با مسایل برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: رادیو انقلاب هم محصول دیگری از همین خانواده است که رادیویی‌ها با جدیت برای این حوزه برنامه ریزی کردند و برنامه‌هایی تدارک دیدند.

شاه‌آبادی در بخش دیگری از سخنانش از مردم تشکر کرد که در فعالیت‌های رادیو مشارکت فعالی داشتند و از رادیو محرم، اربعین و فصلی به خوبی استقبال کردند.

معاون صدا با اشاره به مقاطعی از زندگی فردی و اجتماعی که تصمیم و اقداماتی گرفته می‌شود تصریح کرد: پیشرفت‌ها و اقدامات ارزشمند انقلاب اسلامی با توجه به برخی تصمیمات گرفته شده است و ما نیاز داریم بعد از مدتی مروری بر گذشته داشته باشیم. ملت بزرگ ایران در چهار دهه پیش تصمیمی گرفت و اقدام بزرگی انجام داد که هدف از امامت امامان هم تشکیل چنین حکومت‌ها و تحقق آرمان‌های دینی بوده است.

وی افزود: بانگاه به گذشته می‌توانیم نگاه قوت و سرافرازی خود، همچنین ناکامی‌ها و کاستی هارا پیدا کنیم، همچنین متوجه وضعیت فعلی خود می‌شویم که در کجا ایستاده‌ایم و تکالیف امروز خود را در می‌یابیم.

وی تصریح کرد:در حال حاضر در مقطعی از تاریخ ایستاده‌ایم که بایستی با توجه به موضوع دستاورد‌های انقلاب چشم انداز روشنی را ترسیم کرده و قدر بزرگترین سرمایه اجتماعی که همانا حضور همدلانه مردم است را در یابیم.

شاه‌آبادی راه اندازی رادیو انقلاب را فرصتی برای استفاده از چهل سالگی انقلاب دانست و تصریح کرد:بزرگترین آسیبی که می‌تواند کشور را ازپای در آورد، این است که به یکپارچگی و تصمیم‌های ملی خلل وارد شود.

وی تصریح کرد: آنچه هدف اصلی رسانه است وفاق ملی با تصمیمات ملی است و توجه به این نکته که ترجیح منفعت شخصی بر منافع ملی آغاز سقوط است.

شاه آبادی افزود: طرح‌های مختلف تمام شبکه‌های رادیویی به این سمت و سو است که در دهه پنجم انقلاب بازگردیم به نکات قوت انقلاب، که همان تقویت همبستگی و وحدت است.

نقص‌های اجرایی کشور را به پای انقلاب نگذاریم

همچنین سردارمحمدرضا نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران در ادامه این مراسم گفت: ممکن است امروز در عرصه‌های انتخابات، قانونگذاری و اجرایی نقص‌های باشد که این به انقلاب مربوط نیست و نتیجه تصمیم گیری خودمان است.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک حادثه است، حادثه‌ای عظیم که نقطه عطفی در تاریخ ملت هاست، یک حادثه استثنایی که تمام محاسبات داخلی و خارجی را دگرگون کرد.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران افزود: انقلاب ایران تمام محاسبات و معادلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در دنیا را دگرگون کرد، مناسبات و روابط بین الملل دستخوش تحولات بزرگی شد که همچنان ادامه دارد.

سردار نقدی اظهارکرد: در ۴۰ سالگی انقلاب که خود مثل اصل انقلاب ارزشمند و استثنایی است، چون با تمام ارزش‌های اولیه به چهل سالگی رسیده، دشمنان سعی دارند شیرینی انقلاب را با جنگ روانی و تصویرسازی‌های غلط به کام مردم تلخ کنند.

وی با ذکر مثال‌هایی از انقلاب‌های روسیه، چین، فرانسه، مصر و تونس و عمر کوتاه آن‌ها پس از مرگ رهبران اولین آن‌ها و انقلاب‌های داخلی از جمله انقلاب مشروطه گفت: به چهل سالگی رسیدن انقلاب بدون تکیه گاه قدرتی بیرونی یک افتخار است.

نقدی افزود: ملت ما بر علیه تمام زشتی‌های دنیا ایستاد در حالیکه تمام قدرت‌های شیطانی دنیا با تمام ظرفیت‌ها برای نابودی آن وارد عمل شدند، اما موفق نشدند، بنابراین عظمت انقلاب با حوادث کوچک امروز کشور قابل ارزیابی نیست و نمی‌شود بر اساس گرانی یا افزایش و کاهش قیمت ارز و ظهور برخی مفسدان اقتصادی انقلاب را ارزیابی کرد.

وی گفت: یک کار بسیار بزرگ را باید در شان خود ارزیابی کرد، انقلاب اسلامی برکاتی را برای خود و جوامع اسلامی در برداشته که قرن‌ها باید ارزیابی شود، یکی از برکات این انقلاب این است که ملت ایران را از چند سال خفقان و استبداد ستم شاهی نجات داد، چند هزار سال ملت ایران اسیر خفقان و دیکتاتوری فردی بود و با تمام عظمت فرهنگی و جوهر پاک اسیر مستبدان بود. چند هزار سال مبارزه برای آزادی در انقلاب اسلامی به نتیجه رسید.

نقدی حاکمیت انسان‌های بی سواد، خدعه گر، هرزه و جنایتکار بر ملت ایران را لکه‌های ننگی برشمرد که باید توسط انقلاب پاک شود، خاندان پهلوی خاندان پلشت و کثیفی بودند که به اذعان خود و خاطراتشان قمارباز و گرفتار فساد‌های اخلاقی و قاچاق مواد مخدر بودند، انقلاب اسلامی ملت را از چنین سیاهی‌ها و نکبت‌هایی نجات داده که لازم است قرن‌ها شکرگزاری کرد، انقلاب به این ملت آزادی داد و این ارزش بزرگ نباید با مسائلی، چون گرانی ارزیابی شود.

وی ادامه داد: پهلوی رژیمی بود که حتی شاه آن هم حق رای نداشت و کشور در دست اجانب بود که تصمیماتش از سوی اجانب گرفته می‌شد، کشوری که بزرگترین صادر کننده نفت جهان بود و چهار برابر امروز صادرات نفت داشت در حالیکه جمعیتی یک سوم امروز داشت امت اکثر جمعیت کشور بی سواد بوده و بیماری‌های واگیردار رایج بود.

وی افزود: براساس آمار خود رژیم در سال ۱۳۵۷، ۷۰ درصد مردم ایران در روستا‌ها زندگی می‌کردند و روستا جایی بود که آب آشامیدنی، بهداشت و بقیه امکانات را نداشت و حتی از راه ماشین رو هم محروم بود.

سردار نقدی گفت: ممکن است امروز در عرصه‌های انتخابات، قانونگذاری و اجرایی نقص‌های باشد که این به انقلاب مربوط نیست و نتیجه تصمیم گیری خودمان است.

وی گفت: در این ۴۰ ساله آزادی انقلاب پا برجا بوده است، نباید اسیر تصویرسازی‌های غلط باشیم، چون دشمن سعی دارد از طریق فضای مجازی ما را از یک کشور موفق در حال پیشروی، کشور ناموفق در حال فروپاشی جلوه دهد.

معاون فرهنگی سپاه افزود: در تمام مولفه‌های قدرت انقلاب اسلامی در این چهل سال بالا آمده و دشمنان اصلی اش سقوط کرده‌اند هرچند سعی دارند با شگرد‌های عملیات روانی از انقلاب تصویر زشتی بسازند، امروز جنگ اصلی جنگ رسانه‌هاست حتی ابزار جنگ اقتصادی رسانه و جنگ روانی است، آمریکا امروز اهرم دیگری برای فشار ندارد.

رادیو انقلاب پلی بین مردم و مسئولان

علی رضا حبیبی دبیر ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی معاونت صدا و مدیر رادیو انقلاب گفت: رادیو انقلاب بر دو محور اساسی افتخار به گذشته و امید به آینده و سرافرازی انقلاب تلاش دارد ضمن معرفی ریشه‌های انقلاب و تحولاتش تا پیروزی انقلاب بپردازد.

علیرضا حبیبی اظهار کرد: بیان رویداد‌های انقلاب پس از ۴ دهه و آستانه ورود به دهه پنجم به معرفی دستاورد‌ها و خدمات صورت گرفته در راستای ارج نهادن به مردم از دیگر کارکرد‌های این شبکه رادیویی است.

وی گفت: این شبکه رادیویی به صورت ۲۴ ساعته زنده در تهران و دیگر نقاط کشور و نیز از طریق اپلیکیشن رادیو به نشانی iranseda.ir و رادیو نماز از طریق تلویزیون از ۲۰ آبان تا ماه‌های پایانی سال قابل دسترسی است.

حبیبی گفت: مردم به شکل شهروند مخاطب با ارائه دلنوشته ها، خاطرات، اشعار و ناگفتنی‌های انقلاب را با زبان با دیگر هموطنان از طریق این شبکه به اشتراک بگذارند.

دبیر ستاد ۴۰ سالگی انقلاب در رادیو افزود: رادیو انقلاب هنچنین پلی بین مردم و مسئولان است که سعی می‌کنند به تحولات و پیشرفت‌های کشور در این جنگ نابرابر رسانه‌ای بپردازند.

وی افزود: این شبکه رادیویی علاوه بر تولید محتوا‌های گوناگون در زمینه انقلاب به عرضه بسته‌های صوتی ارائه شده از سوی نهاد‌های گوناگون نیز می‌پردازد.

در این آیین از دو جلد کتاب «روز شمار انقلاب و اشارات انقلاب» که با همکاری مرکز پژوهش‌های اسلامی‌صدا و سیما تولید شده، رونمایی شد، رونمایی از لوح برنامه‌های تولیدی "شنبه‌های انقلاب" با همکاری جنبش ملی پاسداشت انقلاب اسلامی، رونمایی از لوح تولیدات رادیویی شبکه‌های معاونت صدا، رونمایی از تولیدات جدید رادیو انقلاب و رونمایی از لوح منتخب برنامه‌های مسابقه محور و تقدیر از خانواده‌های شهید اندرزگو و تهرانی مقدم از دیگر برنامه‌های این آیین بود.

رادیو انقلاب با شعار «طنین صدای گفتمان انقلاب اسلامی و اتحاد ملی» از ۲۰ آبان به مدت ۴ ماه با موج FM۹۵.۵ مگاهرتز به صورت شبانه‌روز قابل دریافت است.

انتهای پیام/


منبع : دفاع پرس


رادیو انقلاب     چهل سالگی انقلاب     شاه آیادی                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.