29 مهر 1398/ ۲۲ صفر ۱۴۴۱
شناسه خبر : 65206
1398,شنبه 24 فروردين10:26
اشتراک گذاری در:
عکس روز

امدادرسانی رزمندگان لشگر فاطمیون در مناطق سیل‌زده


غیور مردان رزمنده و بسیجی لشکر فاطمیون در نخستین روز حضور جهادی خود در مناطق سیل‌زده به امدادرسانی سه روستا پرداختند.

امدادرسانی رزمندگان لشگر فاطمیون در مناطق سیل‌زده

فاش نیوز - رزمندگان و بسیجیان لشکر فاطمیون در نخستین روز حضور جهادی خود در مناطق سیل‌زده به امدادرسانی سه روستا پرداختند.

پس از وقوع سیل در خوزستان، سردار قاسم سلیمانی در برخی از مناطق سیل‌زده این استان حضور یافت و در سخنانش با دعوت از مشتاقان مدافع حرم به خوزستان عنوان کرد که کمک به حادثه‌دیدگان سیل اخیر یک دفاع از حرم است. در پی سخنان فرمانده محبوب مدافعان حرم، بسیجیان و رزمندگان فاطمیون با برپایی یک اردوی جهادی عازم کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان لرستان شدند.

نخستین گروه از رزمندگان و بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج لشکر فاطمیون چهارشنبه، 21 فروردین ماه از مشهد و تهران عازم شهرستان پلدختر شدند. این نیروهای جهادی، در نخستین روز حضور خود در مناطق سیل‌زده به امدادرسانی سه روستا پرداختند.

نیروهای فاطمیون در روستاهای چم‌گرداب، چم‌مهر و بابازید مستقر شدند و پس از خارج کردن لوازم منزل سیل‌زدگان، گل‌‌ولای حاصل از سیلاب را از منازل خارج کردند. ساخت سکو برای قایق‌های امدادی، پاکسازی کامل چندین منزل از آب‌گرفتگی و ساخت دو سرویس بهداشتی برای سیل‌زدگان از فعالیت‌های آنان بود.

نیروهای فاطمیون به چهار گروه تقسیم شدند؛ گروه اول داخل شهر پلدختر به شست‌وشوی منازل پاکسازی‌شده پرداختند. گروه دوم به روستای چم‌گردان رفتند و به ساخت‌وساز پرداختند. این جهادگران اقدام به ساخت ضروریاتی از قبیل حمام و سرویس بهداشتی برای مناطق چادرنشین کردند. گروه سوم در روستای چم‌مهر مستقر شده گل‌ولای چند منزل را خارج کردند. چهارمین گروه از نیروهای فاطمیون به روستای بابازید رفتند و اقدام به خروج گل‌ولای منازل کردند. این اقدام در حالی صورت گرفت که مجدداً باران زیادی به آن منطقه نازل شده و کار را سخت کرده بود.

 

 


منبع : تسنیم


مقاومت بسیج     لشکر فاطمیون     سیل‌زده                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.