28 مرداد 1398/ ۱۸ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 65353
1398,چهارشنبه 28 فروردين09:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

دیدار با پیکر«علی اکبرِ»فاطمیون بعد از گذشت ۴سال


دیدار با پیکر«علی اکبرِ»فاطمیون بعد از گذشت ۴سال

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم، علیرضا اکبری با نام جهادی «علی اکبر» همزمان با ایام ولادت حضرت علی اکبر(ع) در معراج شهدای تهران برگزار شد.

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم، علیرضا اکبری بعد از ظهر امروز، سه شنبه 27 فرودین ماه 98 در معراج شهدای تهران برگزار شد. این مراسم با حضور پدر، مادر، خواهر، بستگان و همرزمان شهید برپا شد. مراسم دیدار و وداع با پیکر مطهر این شهید با ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) همراه بود. پدر و مادر این شهید 23 ساله افغانستانی بعد از گذشت چهار سال از شهادتش با پیکر او دیدار و وداع کردند.

شهید علیرضا اکبری، یکی از رزمندگان افغانستانی لشکر فاطمیون است که برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) راهی سوریه شده بود. او با نام جهادی «علی اکبر» فرمانده گروهان «ذوالفقار» فاطمیون و از رزمندگان مورد توجه سردار ابوحامد(فرمانده شهید فاطمیون) بود که بعد از چندین اعزام به سوریه نهایتا در عملیات بصری الحریر و در سال 94 به شهادت رسید. اما پیکر مطهر او مفقودالاثر بود تا اینکه نهایتا پیکرش توسط گروه‌های تفحص شهدا کشف و هویت او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. شهید علی اکبری اولین فرزند از یک خانواده هشت نفری بود که در ایران متولد شده بود.

 


downloadفاطمیون     خانواده شهدا     فاش نیوز                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.