شناسه خبر : 65464
دوشنبه 02 ارديبهشت 1398 , 11:40
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهید «سید نورخدا موسوی» شهید شاخص سال ۹۸

شهید «سید نورخدا موسوی» شهید شاخص سال 98 نام گرفت

رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا،از شهید «سید نورخدا موسوی» به عنوان شهید شاخص سال 98 نام برد و افزود: روحیه جهادی و ایثارگری از ویژگی های این شهید بزرگوار است.

شهید «سید نورخدا موسوی» شهید شاخص سال 98 نام گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس، سرهنگ یونس عبدی درباره شهید «سید نورخدا موسوی» که به عنوان شهید شاخص سال 98 به ستاد مرکزی راهیان نور معرفی شده اند، اظهار داشت: هرساله شهدایی از سوی نیروهای مسلح و دیگر سازمان هایی که در هشت سال جنگ تحمیلی حضور داشته و از خاک میهن اسلامی دفاع کرده‌اند، به عنوان شهیدان شاخص معرفی می شوند، که سال گذشته نیز شهید خدا کرم، شهید ابوالفتحی و شهید سبحانی به عنوان شهدای شاخص به این ستاد معرفی شدند.

وی، روحیه جهادی و ایثارگری را از ویژگی های بارز این شهید شاخص عنوان و تصریح کرد: شهید سید نورخدا موسوی خدمت سربازی را در ارتش گذراند و بعد از جنگ تحمیلی به استخدام ناجا درآمد این درحالی است که این شهید شاخص  در سن 17 سالگی در عملیات مرصاد نیز حضور داشته است.

رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا عنوان کرد: شهید سید نورخدا موسوی مدتی در تهران مشغول به خدمت بود اما به درخواست خود برای ادامه خدمت به استان لرستان رفت و سپس داوطلبانه برای خدمت در مرزبانی سیستان و بلوچستان و دفاع از حریم ایران اسلامی در برابر اشرار اعلام آمادگی کرد و مدتی به عنوان جانشین یگان تکاوری در "لار" مشغول به فعالیت شد.    

سرهنگ عبدی تصریح کرد: سید نور خدا موسوی پس از مدت ها خدمت صادقانه در اسفند ماه سال 87، در درگیری با گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح و سپس به کما رفت.

وی ادامه داد: سید نورخدا موسوی در سال 87 که به صورت 100 درصد جانباز شده بودند، پس از تحمل 10 سال درد و رنج و زندگی نباتی، سرانجام در شب رحلت پیامبر اکرم (ص) به فیض شهادت نائل و به یاران شهیدش پیوست.  

گفتنی است، سید نور خدا موسوی یکم شهریورماه سال ۱۳۴۹ در شهر خرم‌آباد متولد شد و دارای دو فرزند به نام "سیده زهرا و سید محمد" است.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi