شناسه خبر : 65554
پنجشنبه 05 ارديبهشت 1398 , 11:46
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خاطرات یک آزادهِ جانباز از هشت سال اسارت

کتاب «پروانه‌ها در شعله‌های آتش»، روایتگر خاطرات رزمنده  جانباز و آزاده؛ احمد خراسانی از هشت سال اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق است

.

راوی و نویسنده کتاب «پروانه‌ها در شعله‌های آتش»، احمد خراسانی از جانبازان و آزادگان دوران دفاع مقدس است. این کتاب به‌تازگی از سوی انتشارات شبنما راهی بازار نشر شد.

کتاب در پنج گفتار با عنوان‌های آشنایی اجمالی با راوی، قبل از اسارت،‌ حضور در جبهه، اسارت و رهایی از چنگال دژخیمان تدوین شده و بخش پایانی کتاب، ضمیمه‌ای شامل اسناد و تصاویر است.

در مقدمه «پروانه‌ها در شعله‌های آتش» راوی کتاب آورده است: «تاریخ هشت سال دفاع مقدس، گواه بر این ادعاست که شهیدان با نثار جان خویش، پیام انقلاب اسلامی را فریاد کردند و به جوار حضرت حق شتافتند، تا جاودانه روزی‌خوار خوان قادر مطلق و خداوند منان باشند و آزادگان ماندند تا زینب‌وار مصائب و دشواری‌های اسارت را به جان بخرند و پیام الهی انقلاب اسلامی و شهیدان را به گوش جهانیان برسانند. آزادگان سرافراز سال‌های اسارت و شکنجه‌های طاقت‌سوز رژیم متجاوز بعثی را تحمل آورند تا اثبات کنند حتی لحظه‌ای دست از آرمان‌ها و عقیده برحق خود برنخواهند داشت.

در این مجال از آن‌جهت می‌نویسم تا یاد و خاطره رزمندگان و آزادگانی که به‌عنوان وارثان بلامنازع ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی و الگوهای درخشان مقاومت و ایثار هستند را زنده نگه دارم. می‌نویسم تا آیندگان بدانند این نعمت «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» به قیمت قطره قطره خون شهدا و ذره ذره آب شدن ایثارگران و آزادگان به‌دست آمده، باشد که هریک از ما در هر عصری که بودیم به وظیفه دینی و انقلابی خو به درستی عمل کنیم»!

نخستین چاپ کتاب «پروانه‌ها در شعله‌های آتش» در 208 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 36 هزار تومان از سوی انتشارات شبنما به بازار نشر عرضه شده است.

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi