02 شهريور 1398/ ۲۳ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 66411
1398,یکشنبه 05 خرداد11:48
اشتراک گذاری در:
عکس روز

کشف پیکر شهید دفاع مقدس همزمان با شب قدر


کشف پیکر شهید دفاع مقدس همزمان با شب قدر

پیکر مطهر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس همزمان با نخستین شب قدر امسال در ارتفاعات پنجوین عراق کشف شد.

کشف پیکر مطهر یک شهید دفاع مقدس همزمان با نخستین شب قدر+فیلم

بعد از پیدا شدن بیش از 40 هزار شهید در طول عملیات‌های تفحص پیکر مطهر شهدا، با کاوش حدود چهار هزار شهید دیگر کار تفحص پیکر شهدای دفاع مقدس به اتمام خواهد رسید. مهرماه 97 بود که اعلام شد عملیات تفحص پیکرهای شهدای دوران دفاع مقدس در قالب سازوکاری سه جانبه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حال اجراست و جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد پیکر مطهر 4000 شهید باقیمانده در فرایندی سه ساله تفحص شوند و به آغوش میهن و خانواده برگردند.

تلاش بی‌وقفه گروه‌های تفحص شهدا با وجود مشکلات، کمبود امکانات و موانع پیش روی کار جستجوی شهدا به منظور پایان دادن به چشم انتظاری خانواده شهدای مفقودالاثر در سال 98 هم بی دریغ خواهد بود. هم اکنون گروه کمیته جسنجوی مفقودین ستاد کل ینروهای مسلح در حال کاوش پیکر مطهر شهدای عملیات والفجر4 است. روز گذشته، جمعه سوم خرداد ماه 98 همزمان با اولین شب قدر مصادف با 18 ماه مبارک رمضان، پیکر مطهر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس در ارتفاعات پنجوین عراق کشف شد.

پَنجْوِین شهر کوچکی است در استان سلیمانیه در کردستان عراق. پنجوین در 105 کیلومتری شمال خاوری شهر سلیمانیه، 74 کیلومتری حلبچه و 15 کیلومتر از مرز ایران قرار گرفته‌است. عملیات والفجر 4 در این منطقه انجام شده است. عملیات والفجر 4 در سه مرحله و با هدف متصل کردن ارتفاعات سورن به سورکوه  از روز 27 مهرماه 1362 به مدت 33 روز در منطقه جبهه شمالی سلیمانیه و پنجوین انجام شد.

فیلم کشف پیکر مطهر این شهید در ادامه قابل مشاهده است:


download

منبع : تسنیم


شهدای دفاع مقدس     پنجوین     عراق                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.