01 مرداد 1398/ ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 67332
1398,چهارشنبه 29 خرداد10:58
اشتراک گذاری در:
عکس روز

«مهرنگاران، گزیده خاطرات جانبازان»


خاطرات جانبازان شهرستان دامغان به کوشش «محمدمهدی عبدالله‌زاده» در کتابی با عنوان «مهرنگاران» جمع‌آوری و تدوین شده است. این کتاب که در 320 صفحه سامان یافته است، شامل خاطرات بیش از 40 تن از رزمندگان دفاع مقدس می‌شود.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «در این کتاب روایت ساده، صمیمی، صادقانه و به دور از هرگونه شعارزدگی جانبازان انسان را مجذوب می‌کند. آنها فارغ از قهرمان‌سازی و قهرمان‌پروری از خود و سایرین، صادقانه از حقایق، بیم‌ها، امیدها، حسرت‌ها، تندروی‌های دفاع مقدس سخن گفته‌اند. روایت خاطرات آنها خط بطلانی بر باورهای نادرست است. در طی این خاطرات با دلاورانی آشنا شدیم که گرفتاری‌هایمان سبب شد در این سال‌ها مغفول بمانند.»

قسمتی از متن کتاب:

«سال 1357 در کلاس سوم ابتدایی درس می‌خواندم. اواسط دی‌ماه بود. یک روز صبح، بعد از آنکه در مدرسه جمع شدیم، به پیشنهاد دانش‌آموزان بزرگتر از مدرسه بیرون آمدیم و شروع به شعار دادن کردیم. تعدادی از بچه‌ها چند شاخه از درختان مسیر راهپیمایی را شکستند و در دست گرفتند. جمعیت ما به پنجاه ـ شصت نفر می‌رسید.

گروهی هم به طرفداری از شاه شعار می‌دادند. گروه ما تعدادشان بیشتر از شاه‌دوستان بود.

ما شعار می‌دادیم: درود بر خمینی!

دسته دیگر شعار می‌دادند: جاوید شاه!

کمی که رفتیم، ماشین سرویس خانم‌های معلم از راه رسید.

به محض دیدن ما به آن وضع، ماشین سر و ته کرد و برگشت. از آن روز مدرسه ما تعطیل شد و چند روز بعد از پیروزی انقلاب، مدرسه‌ها باز شد.»

«مهرنگاران، گزیده خاطرات جانبازان شهرستان دامغان» در 320 صفحه مصور به کوشش «محمدمهدی عبدالله‌زاده» تدوین و توسط «نشر شاهد» در هزار و 100 نسخه منتشر شده است.

 
مهرنگاران     مهرنگاران     جانبازان     خاطرات جانبازان                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.