30 مرداد 1398/ ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 68452
1398,شنبه 05 مرداد10:46
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درباره اعاده به کار،معافیت مالیاتی، ماده ۵۱


اینجانب در سال ۶۹در اداره بنیاد شهید استخدام شدم و کارمند رسمی بودم و در سال ۸۶ در سمت کارشناس بهداشت و درمان بودم ولی در سال۸۶به دلیل پاره ای مشکلات  در منزل بازخرید شدم. اینجانب همسر شاهد و باتوجه به ماده ۶۰قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خواستار اعاده بکار برای یک بار هستم. برای نوشتن درخواست علت بازخرید را چی بنویسم و به کجا و چه قسمتی مراجعه کنم و چه کارهایی انجام دهم تا زودتر به نتیجه برسم؟

-  به اداه کل منابع انسانی بنیاد مراجعه و خواسته خود مبنی بر اعاده به خدمت به استناد ماده 60 قانون جامع را اعلام نمایید. در صورت عدم تمکین به قانون از طریق کمیسیون ماده 16 شکایت کنید تا بنیاد ملزم به اجرای قانون شود.

***

من فرزند جانباز ۳۰ درصد و  ۲۴ ماه حضور در جبهه هستم و  در حال حاضر در موسسه مالی و اعتباری خصوصی در شمال مشغول به کار هستم. آیا قانون معافیت مالیاتی شامل حال فرزندان جانبازان هم می شود؟
با تشکر


- اگر خود شما دارای 24 ماه حضور در جبهه هستید به استناد ماده ۵۶ قانون جامع به شرح زیر از معافیت مالیات برخوردار می باشید
 صد در صد (۱۰۰%) حقوق و فوق‌العاده شغل و سایر فوق‌العاده‌ها اعم از مستمر و غیر مستمر شاهد، جانبازان، آزادگان و رزمندگان با حداقل دوازده ماه حضور در جبهه اضافه از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.

***

چرا ماده 51 فوق‌العاده ایثارگری در وزارت نفت اجراء نمی شود؟

- وزرات نفت همواره به دلیل مدیریت حاکم بر آن خود را تافته جدا بافته از اجرای قوانین می داند. در صورت عدم تمکین از کمیسیون ماده 16 کمک بگیرید و با صدور رای این کمیسیون،‌ وزارت نفت را وادار به اجرای قانون کنید.


کد خبرنگار : 23


اعاده به کار     معافیت مالیاتی     ماده 51     فاش نیوز                            




نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.