شناسه خبر : 68710
دوشنبه 14 مرداد 1398 , 17:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

علت حجم بالای بدهی بنیاد شهید به بیمه دی

معاونت توسعه مدیریت بنیاد شهید گفت: بنیاد شهید برای اداره امور فقط در حوزه درمان سه هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد؛ درحالی که ما تنها هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه داریم؛ یعنی هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان کسری به جا می‌ماند.

علت حجم بالای بدهی بنیاد شهید به بیمه دی

جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با حجت‌الاسلام محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امورایثارگران، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجتمع شهید رسول‌زاده ظهر امروز، دوشنبه 14 مرداد ماه با حضور حجت‌الاسلام کاویانی معاونت فرهنگی بنیاد شهید، عباسپور معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید، کریمیان رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی بنیاد شهید، میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید، محبوب شهبازی، مشاور و دستیار ویژه رئیس بنیاد شهید و مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید برگزار شد.

سید منصور میرمرادی با اشاره به وضعیت بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سال 97 بودجه پیشنهادی ما به سازمان برنامه و بودجه 18 هزار و 500 میلیارد تومان بود، اما خروجی آن از معاونت بودجه 13 هزار و 900 میلیارد تومان بود که به مجلس رفت. ما با ریاست مجلس و حوزه تلفیق جلساتی داشتیم و نهایتاً همین مبلغ تصویب شد. از آنجایی که در قانون بودجه هرساله ضریبی در نظر گرفته شده و از آن کم می‌شود حدود سه درصد از این مبلغ کم شد و نهایتاً 13 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه به ما ابلاغ شد.

وی افزود: تعهداتی که قانونگذار برای ما تعیین کرده بود، به صورت ویژه به والدین شهدا و برای حق پرستاری در نظر گرفته شد. 44 هزار نفر از والدین شهدا تحت پوشش حق پرستاری هستند. در خصوص پرداخت حقوق جامعه ایثارگری قانون نیروهای مسلح، قانون خدمات کشوری و حداقل حقوق کارگران می‌بایست درنظر گرفته شود. در این‌باره ما مجری حکم هستیم. کسی که حکم را می‌زند، اطلاعات کاملی از وضعیت بودجه ما ندارد و وقتی قوانین وارد سازمان می‌شود، می‌بینیم که با سازوکارهای بودجه ما همخوانی ندارد.

معاونت توسعه مدیریت بنیاد شهید با اشاره به کمبود شدید بودجه بنیاد شهید گفت: عملکرد سال گذشته ما مشخص است؛ از مبلغی که به بنیاد اختصاص داده شده 13 هزار و 500 میلیارد تومان مبلغ ابلاغ شده بود که می‌بایست 12 هزار و 500 میلیارد تومان را به عنوان حقوق پرداخت کنیم و این موضوع اجتناب‌ناپذیر است. مبلغ باقیمانده رقم قابل توجهی نیست؛ به این منظور حجت‌الاسلام شهیدی جلساتی با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر اقتصاد، وزیر بهداشت و درمان و جمعی دیگر از مسئولان دولتی تشکیل داده و اوضاع را برایشان شرح داده است. همگی درباره وضعیت اقتصادی بنیاد اتفاق نظر داشتند. بنیاد شهید برای اداره امور فقط در حوزه درمان سه هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد؛ درحالی که ما تنها هزار و 200 میلیارد تومان بودجه داریم یعنی هزار و 700 میلیارد تومان کسری به جا می‌ماند.

میرمرادی افزود: نکته اساسی این است که ما در بنیاد شهید تمام ظرفیت‌هایمان را در حوزه‌های اقتصادی و ... به کمک گرفتیم. فقط در فرآیند بیمه تکمیلی غریب به 400 میلیارد تومان از سایر منابع در اختیار قرار داده‌ایم اما شرایط کشور را هم درک می‌کنیم حفظ نظام برای ما اولویت دارد. حدود و انتظارات خانواده‌های محترم را شاید نتوانیم با شرایط فعلی به طور کامل پاسخگو باشیم اگرچه تا مردادسال گذشته هیچ مشکلی نداشتیم، اما سرانه هرساله ما 250 میلیارد تومان در هر ماه است.

وی ادامه داد: معوقات ما هم اکنون 750 میلیارد تومان شده است. نوبخت در این زمینه برای حل مشکل قول‌هایی به ما داد و با توجه به آن بهمن‌ ماه، اسفند و فروردین بودجه تأمین شده و پرداخت‌ها انجام شد اما از اردیبهشت پرداخت دیگری نداشته‌ایم تا هم اکنون که 145 میلیارد تومان مجددا پرداخت شده و آن را به زودی به بیمه می‌دهیم اما باید بدانید که الان 1800 میلیارد تومان به بیمه دی بدهی داریم.

معاونت توسعه مدیریت بنیاد شهید با اشاره به اینکه منکر نقد و مشکلات جامعه ایثارگری نمی‌شویم، گفت: بحث ایثار اجتماعی باید خود را نشان بدهد؛ ولی فراموش نکنیم که حفظ نظام در وهله اول قرار می‌گیرد. دولت آیین‌نامه‌ای داد که بحث شاغلین را به ایثارگران دستگاه‌ها واگذار کند؛ چون پیش‌بینی وضعیت اقتصادی امروز را می‌کرد؛ ولی مجلس آن را لغو کرد و ما هم ملزم به اجرا شدیم. استفاده از ظرفیت‌های قانونی و بیمه سلامت از وظایف ماست. برای بودجه سال 99 هم باید تدابیر جدیدی گرفته شود ولی به همه این اطمینان را می‌دهیم که هیچ خدمتی به ایثارگران کم نخواهد شد هرچند ظرفیت‌ها کم است. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا حداقل درسال 99 این موضوعات به درستی مدیریت شود.

میرمرادی در پایان با اشاره به انتقادهای موردی جامعه ایثارگری به بنیاد شهید گفت: از تمامی خبرنگاران می‌خواهیم قبل از اینکه مشکلات را رسانه‌ای کنند آن را با ما مکاتبه کرده و درمیان بگذارند و از ما نخواهید تا پاسخ به این مشکلات را پشت تریبون اعلام کنیم؛ چون وظیفه ما حفظ صیانت و تکریم خانواده ایثارگران است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باید اولوینت اول جامعه ایثارگری برکناری آقای شهیدی که عدم توان مدیریتی خود را ثابت کرده است مانند باجناقش آقای آخوندی وزیر سابق راه و شهرساری
کشور قحط الرجال نیست
سلام
واقعا کسی نیست پیگیری کنه چرا بدهی به بار اورده
الان بیمه عمر سال 96 پدرم رو نریختن میگن بنیاد بدهی داره به بیمه البرز
ماتفاوت حق پرستاری رو سال 95 پرداخت نکردن رفتم پیگیری میگن بنیاد به بیمه ایران بدهی ملیاردی داره
الان هم پول فاکتورها ی واریز شده رو بیمه دی نمیده و دارو ها رو جز تعرفه بازار سیا میفروشه میگه بنیاد بدهی به بار اورده
چرا باید خانواده شهدا و جانبازان قربانی این بدهی بنیاد شهید انقلاب اسلامی بشونننننند و پول طلب شان گرو بدهی بنیاد شهید باشه
چرا مدیر عامل بنیاد شهید که از لحاظ مدیرییتی صفره رو عوضش نمیکنن تا بدهی به بار ننیارن
وقتی مدیریت نباشد. همین اتفاقات می افتد
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi