شناسه خبر : 69994
سه شنبه 16 مهر 1398 , 09:42
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهیدی که با «گریدر» به بهشت رفت

جهادگران و مهندسان رزمی جهاد سازندگی از جمله نیروهایی بودند که در کنار رزمندگان میدان‌های نبرد هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی را ایفا کردند. جهاد سازندگی به عنوان یکی از ارکان اصلی، در دفاع به نیروهای سپاه و بسیج کمک‌های شایانی در ساخت تجهیزات جنگی و همچنین به کارگیری ادوات مهندسی کرد.

شهید «اکبر گودرزی» نیز یکی از جهادگران جوانی بود که به عنوان راننده گریدر در جبهه فعالیت می‌کرد. وی 16 شهریور سال 51 در شهر کرج به دنیا آمد. تازه مقطع راهنمایی را پشت سرگذاشته بود که عزم رفتن به جبهه کرد.

بلدوزری که مرکب بهشتی یک شهید 15 ساله شد+ تصاویر

به جهت سن کمی که داشت مسئولین اعزام جبهه عذرش را خواستند اما او با دست بردن در فتوکپی شناسنامه، تاریخ تولدش را به سال 1349 تغییر داد و فتوکپی آن را به مرکز اعزام نیرو ارائه کرد تا مجوز حضور در جبهه را گرفت.

شهید گودرزی از طریق جهاد سازندگی کرج به جبهه اعزام شد و با آموزشی که دید به عنوان راننده دستگاه مهندسی مشغول رزم شد.

او چند مرتبه با همین سمت در جبهه حضور پیدا کرد و یک‌بار هم مجروح شد.

بلدوزری که مرکب بهشتی یک شهید 15 ساله شد+ تصاویر

سرانجام شهید گودرزی در سحرگاه 14 د سال 66 در حالی‌که 15 سال بیشتر نداشت و با گریدر مشغول زدن خاکریز در منطقه عملیاتی شلمچه بود، هدف گلوله مستقیم تانک قرار گرفت.

شدت اصابت گلوله به گریدر به حدی بود که بر اثر ترکش و موج انفجار پیکر شهید اکبر گودرزی متلاشی شد و این سنگرساز بی‌سنگر به جمع شهدا پیوست.

تصاویر پیش رو گریدر محل شهادت شهید گودرزی را نشان می‌دهد.

بلدوزری که مرکب بهشتی یک شهید 15 ساله شد+ تصاویر

 

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi