شناسه خبر : 71196
یکشنبه 17 آذر 1398 , 09:56
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

نگاه ویژه مجلس به خدمات‌رسانی بنیاد به ایثارگران ضروری است

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید محمدعلی شهیدی در دیدار با اعضای فراکسیون شاهد مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ولادت امام حسن عسگری (ع) با اشاره به محدودیت‌های بودجه‌ای بنیاد شهید و امور ایثارگران و مشکلات ناشی از آن گفت: بودجه‌ای که در سال ۱۳۹۸ توسط مجلس شورای اسلامی برای بنیاد در نظر گرفته شد پاسخگوی نیازهای جامعه ایثارگری نبود ضمن اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای دو رسالت اصلی خدمات‌رسانی معیشتی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای فعالیت‌های ترویجی این نهاد نیز با مشکلاتی روبرو شده است.

نگاه ویژه نمایندگان مجلس به خدمات‌رسانی بنیاد به ایثارگران ضروری است

وی با تأکید بر لزوم تعریف هزینه‌های مربوط به بیمه تکمیلی درمان ایثارگران در بودجه سال ۱۳۹۹ گفت: متأسفانه به دلیل دیده نشدن این بخش از هزینه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال‌های گذشته با کمبودهایی روبرو بودیم. البته همواره نهایت تلاش مجموعه بنیاد در این راستا بوده که کوچک‌ترین مشکلی در خدمات‌رسانی به ایثارگران ایجاد نشود و خدمات درمانی بدون وقفه ارائه شده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: بنیاد علاوه بر بدهی به شرکت بیمه، بدهی‌هایی نیز به دانشگاه‌ها دارد. همچنین معوقات ایثارگران مربوط به سال‌های اخیر نیز پرداخت نشده است و جمیع این مسائل نیازمند نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به شرایط بودجه‌ای بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۳۹۹ است.
معاون رییس جمهور با ارائه آماری از روند خدمات‌رسانی به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان گفت: در شهریورماه امسال ۵۴ هزار و ۸۰۰ نفر از جانبازان از حق پرستاری بهره‌مند شده‌اند و سرانه حق پرستاری در سال جاری ۳۷ درصد رشد داشته است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین بر لزوم بازنگری تبصره یک ماده ۳۹ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در خصوص تأمین حقوق ایثارگران حالت اشتغال تأکید کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در بخش دیگری از سخنان خود به پیش رو بودن ۱۶ آذر روز دانشجو اشاره کرد و گفت: روز دانشجو یادآور مقاومت و ایستادگی دانشجویان کشورمان در برابر ظلم رژیم شاه و استکبار جهانی به‌ویژه آمریکاست. دانشجویان در مسیر انقلاب اسلامی از گروه‌های پیشرو و فعال بودند و نقش مهمی نیز در پیروزی انقلاب داشتند.
وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این عزیزان همواره در صحنه حضور داشتند و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان انقلابی از مهم‌ترین اتفاقات استکبارستیزانه پس از انقلاب اسلامی است. در دوران دفاع مقدس نیز بسیاری از دانشجویان با رها کردن تحصیل خود برای دفاع از انقلاب و اسلام به جبهه‌ها رفتند و در کنار سایر رزمندگان فداکاری‌های بی‌شماری انجام دادند. بسیاری از این عزیزان در دفاع از انقلاب اسلامی به درجه شهادت و جانبازی رسیدند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ۱۲۵ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند افزود: این عزیزان آینده‌سازان کشور هستند و باید همواره در مسیر افزایش دانش، فکر و اندیشه بکوشند.
نمایندگان حاضر در این جلسه نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص بودجه ۱۳۹۹ و مسائل مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداختند.
پایان پیام/
 

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi