شناسه خبر : 71222
دوشنبه 18 آذر 1398 , 15:35
اشتراک گذاری در :
عکس روز

برخورد انقلابی شهید «حسین فهمیده» در دفاع از حجاب خواهرانش

در مراسم تجلیل از ۴۰ پدر جانباز با حضور برادر شهید فهمیده مطرح شد؛

همایش «سلاله‌ها» با محوریت تجلیل از ۴۰ پدر جانباز هشت سال دفاع مقدس توسط فرزندانشان با حضور مجید فهمیده برادر شهید حسین فهمیده در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

تجلیل از ۴۰ پدر جانباز با حضور برادر شهید فهمیده

 همایش «سلاله‌ها» با محوریت تجلیل از خانواده ۱۰۰ شهید و ۴۰ جانباز دوران دفاع مقدس صبح امروز (دوشنبه) به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم مجید فهمیده برادر شهید حسین فهمیده، خانواده شهدا، جمعی از مسوولان آموزش و پرورش، مریم مجتهدزاده رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، کوهساری معاون فرهنگی سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و جمعی از دانش‌آموزان مدرسه شهید حسین فهمیده حضور داشتند.

کوهساری معاون فرهنگی سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در این مراسم با تبیین برنامه‌های این سازمان اظهار داشت: طرح سلاله‌ها با هدف ترویج و تببین فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان از سال ۹۴ با محوریت معرفی پدربزرگان شهید و پدران جانباز به نوه‌ها برگزار شد تا از این رو نوادگان شهدای دفاع مقدس را با آرمان های شهدا و پدربزرگان شهید که پای در راه دفاع از ارزش‌های دفاع مقدس گذاشتند آشنا کنیم.

وی افزود: این طرح در مناطق مختلف تهران در بین همه گروه های سنی به ویژه نوجوانان و نونهالان برگزار شد که امروز توفیق داریم در این روز در خدمت دانش آموزان مدرسه شهید فهمیده باشیم.

در ادامه مراسم فیلم مصاحبه پدر جانباز یکی از دانش‌ آموزان پخش شد. هادی کاظمی جانباز شیمیایی دفاع مقدس و حادثه ترور در این فیلم پیامی به دانش آموزان حاضر در مراسم داد. وی شهید فهمیده را الگوی دانش آموزان معرفی کرد و از آنان خواست با تاسی از وی در راه اعتلای انقلاب اسلامی بکوشند.

میرشفیعی رئیس آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران سخنران دیگر مراسم بود. همچنین مجید فهمیده برادر شهیدان فهمیده با بیان خاطره‌ای از سلوک شهید حسین فهمیده گفت: شهید حسین فهمیده دو خواهر داشت که در زمان طاغوت به مدرسه می‌رفتند آن زمان قانون شده بود که دخترها در مدرسه باید بی حجاب باشند اما حسین نمی‌توانست این موضوع را قبول کند. در مدرسه سه بار روسری از سر خواهران حسین کشیدند. وقتی حسین فهمید با خواهرانش تا دم در مدرسه همراه شد. خواهرانش وارد مدرسه شدند و مدیر به سمت آنها آمد تا روسری از سرشان بکشد که حسین بدو بدو جلو آمد و گفت اگر دست به حجاب خواهران من بزنی با من طرف هستی.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi