شناسه خبر : 71320
یکشنبه 24 آذر 1398 , 10:39
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تلویزیون در فرهنگ‌سازی موفق نبوده است

اورنگ در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
 
یک مدرس سینما با تاکید بر اینکه تلویزیون در فرهنگ‌سازی موفق نبوده گفت: تلویزیون بر نوع لباس و پوشش، غذا و سبک زندگی ایرانیان تاثیرات منفی گذاشته است.

«سید‌رضا اورنگ» فعال پیشکسوت رسانه‌ای و مدرس سینما در گفت‌وگو، با اشاره به ضعف تلویزیون در سال‌های اخیر اظهار داشت: هیچ سازمان و رسانه‌ای در طول تاریخ به‌اندازه تلویزیون به فرهنگ دینی و ملی آسیب نزده است.

 وی گفت: تلویزیون در گذشته مجموعه‌هایی همانند «هزاردستان» داشت. علی حاتمی در این مجموعه تلویزیونی بوی کباب و مزه قیمه را برای مخاطب قابل لمس می‌کرد؛ چیزی که در تلویزیون دیگر تکرار نشد.

 این فعال پیشکسوت رسانه‌ای با انتقاد از روند فعالیت صدا و سیما در مناسبت‌های مذهبی و عدم موفقیت در نشان دادن سبک زندگی ایران و اسلامی افزود: مگر چند درصد از مردم ایران روی میز غذا می‌خورند که تمام تبلیغات تلویزیون نشان می‌دهد مردمی روی میز غذا می‌خورند! این روند اشتباه تلویزیون در ماه رمضان، ماه محرم و مناسبت‌های مذهبی همچنان ادامه دارد.

 اورنگ عنوان کرد: تلویزیون بر نوع لباس و پوشش، غذا و سبک زندگی ایرانیان تاثیرات منفی گذاشته است. تلویزیون آمده است تا فرهنگ ارتقا پیدا کند؛ اما چنین نبوده است. شاهدیم که در مناسبت‌های مذهبی تنها به نشان دادن چند نخل خشکیده و دیوار کاهگلی اکتفا می‌شود درحالی که ابداً این‌ها نماد اتفاقات مذهبی نیستند.

انتهای پیام/

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi