شناسه خبر : 71616
چهارشنبه 11 دي 1398 , 11:05
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پس از اعلام سهمیه بنزین جانبازان و معلولان از سوی شرکت نفت صورت گرفت:

انتقاد شدید رئیس فراکسیون ایثارگران از میزان سهمیه بنزین اختصاص یافته به جانبازان

از هر حرکتی که در جهت رفاه حال عمومی ایثارگران باشد استفبال می کنیم اما اختصاص ۴۰ لیتر بنزین دردی از جانبازان دوا نمی کند.

فاش نیوز - رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس، اختصاص 40 لیتر سهمیه بنزین به جانبازان را اهانت آمیز و نوعی قطره چکانی بنزین و به سخره گرفتن شخصیت آنان عنوان کرد.

  به گزارش خبرنگار فاش نیوز، حسن نوروزی، رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی با فاش نیوز با بیان اینکه ما از هر حرکتی که در جهت رفاه حال جانبازان باشد استفبال و تشکر می کنیم گفت: اما اینکه مقدار 40 لیتر بنزین را در کنار 60 لیتر به عنوان سهمیه 100 لیتر بنزین به جانبازان اختصاص دهند درد آنچنانی از مشکلات آنها دوا نمی کند و نوعی به سخره گرفتن شخصیتشان است و مثل این است که بگویند به همه 60 لیتر می دهیم و به شما 64 لیتر و نیم!

وی افزود: در این شرایط و وضعیتی که جانبازان با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کنند، فکر می کنم اختصاص 40 لیتر بنزین برای خودروی آنها بسیار کم است، چرا که حداقل یک جانباز به 200 لیتر در ماه نیاز دارد.

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم در ادامه یادآور شد: من تعجب می کنم که حداقل مصرف خودروی یک جانباز را با کف مصرف یک وانت در ماه معادل ندانسته اند؛ چرا که بر اساس سهمیه بندی بنزین، به یک وانت ماهیانه 200 لیتر و برای تاکسی 400 لیتر در ماه اختصاص داده شده است. متاسفانه اختصاص دادن 40 لیتر بنزین در ماه به یک جانباز در واقع نوعی قطره چکانی بنزین و استهزاء شخصیت ایشان است و مثل اینکه به یک جانباز بگویند به همه 60 لیتر می دهیم و به شما 64 لیتر و نیم!

نوروزی در پاسخ به این سوال که آیا منظور شما این است که به این مقدار سهمیه ای که اختصاص داده شده است معترض هستید اظهار داشت: در واقع فقط معتزض نیستیم بلکه ناراحت و نگران هستیم؛ چرا که نه فقط نسبت به این عزیزان بلکه حتی نسبت به بر و بچه های بهزیستی هم نگران هستیم. چرا که آنها هم دارای معلولیت هستند و از خودروی شخصی استفاده می کنند و این مقدار سهمیه تکاپوی آنها را نمی کند. بنا بر این باید 200 تا 250 لیتر سهمیه ماهیانه بنزین در ماه داشته باشند تا نیازشان در حد نرمال برطرف شود.

نماینده دوره های هشتم نهم و دهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر من اختصاص این مقدار سهمیه ناکافی است و انتظار ما این است که در این مورد دقت نظر بیشتری شود متذکر شد: در شرایط حاضر، مسئولان نباید این موضوع را فراموش کنند که کسانی که سینه خود را سپر کردند و با ریخته شدن خون آنها بود که این عزیزان اکنون توانسته اند بر کرسی صدارت تکیه بزنند متذکر شد: به عنوان فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، ما پیگیری ها و نامه نگاری های زیادی در این خصوص انجام داده ایم و در مورد احقاق حق همسنگران خودمان هیچ تساهل و تسامحی نداریم و در هر دقیقه و هر ساعت کار می کنیم تا بلکه بتوانیم بخشی از مشکلات این عزیزان را حل کنیم؛ چرا که با آنها و هم درد هستیم.

حسن نوروزی در ادامه با اشاره به تشکیل فراکسیون حامی ایثارگران در مجلس دهم تصریح کرد: فراکسیون ایثارگران مجلس که از فرزندان شهدا جانبازان و ایثارگران تشکیل شده است قطعا این موضوع و موارد دیگر را پیگیری کرده و می کند. اما خیلی از مسئولین با اینکه می دانند که شرایط ما یک شرایط جنگی و تحریمی است اما متاسفانه اصلا نمی فهمند که شرایط جنگی تحریمی یعنی شرایط توجه به ایثارگران و خادمان این نظام و کشور.

 

نوروزی ادامه داد: ما در طول جنگ تحمیلی بیش از 2میلیون 500 هزار سرباز به جبهه اعزام کردیم و با یک و نیم میلیون بسیجی می شود 4 میلیون نفر و این تعداد در کنار یک میلیون نفر برادران ارتش، سپاه ، نیروی انتظامی و جهاد، می شود حدود 5 میلیون نفر و با خانواده هایشان در واقع 20 تا 25 میلیون جمعیت را شامل می شود.

نماینده ایثارگر رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در واقع این تعداد جمعیت در دوران دفاع مقدس درگیر دفاع از کشور بوده اند تا بتوانند دشمن را به عقب برانند و سر جایش بنشانند. امروز مملکت از خود اینهاست چون اگر یادتان باشد حرف صدام این بود که من الباقی مصاحبه ام را هفته آینده در تهران خواهم داشت. همچنین همه شبکه استکبار آن روز به کمک صدام آمده بودند ولی همه ملت ایران منجمله این پیشقراولان ایثار و شهادت در خط مقدم سینه سپرکرده بودند و الباقی پشت خط مقدم ایستادگی و مقاومت کردند تا اینکه این انفلاب توانست با صلابت در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کند و حرف خود را به کرسی بنشاند و صدام در همه حوزه های سیاسی و نظامی و فرهنگی شکست بخورد.

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار داریم کسانی که امروز بر خوان نعمت این شهدا و جانبازان و آزادگان نشسته اند به این قشر توجه کنند. می خواهم این را عرض کنم که پای هر صندلی مجلس، وزیر، مدیر کل و یا استاندار، حداقل خون سه نفرشهید ریخته شده است تا آنها امروز با اطمینان خاطر و آزادانه بر روی آن بنشینند.

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این درحالیست که همانطور که مستحضر هستید بنیاد شهید در واقع به تنهایی آنطور که باید و شاید نمی تواند به آنها رسیدگی و مشکلات این عزیزان را برطرف کند؛ بر این اساس مشاهده می کنیم  که الان بسیاری از بیمارستان ها آنها را نمی پذیرند و یک جانباز مجبور است به صورت آزاد هزینه های دارو و درمان خود را بپردازد و سپس نسخه های پزشکی را به بیمه دی ارائه کند.

گفتنی است موضوع اختصاص سهمیه بنزین به ایثارگران عاقبت پس از پیگیری های فراوان نمایندگان ایثارگر مجلس شورای اسلامی و انعکاس رسانه ای این پیگیری ها از سوی فاش نیوز، به تصویب دولت رسید و با اختصاص سهمیه 40 لیتری بنزین به جانبازان و معلولان در حال تحقق است.

کد خبرنگار: 23
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام و احترام

40 لیتر

یعنی جانبازان ویلچری معطل 60 هزار تومان بودند، توهین از این بزرگتر هم می‌شود!!!

به دوازده امام و چهارده معصوم و 114.000 پیامبر قسم‌تان می‌دهم، که آبروی ما را حفظ کنید، 40 لیتر بنزین را نخواستیم، 60 لیتر هم ما به شما می‌دهیم تا با آبرو و حیثیت ما بازی نکنید.
لامسلمان‌ها در ینگه دنیا هزار کار برای معلولین انجام می‌دهند، در مهد اسلام ناب محمدی، فقط حیثیت‌مان را به باد نداده بودند، که با 40 لیتر بنزین، آن هم هوا شد. یا علی
میان مردم وفامیل توپ شده که اگه بنزین جانبازی اضافه داری ارزانتر می خریم .
به خدا دوگانه کارخانه است 30 لیتر هم کم میدن .
مخاطبان این سایت عموما ایثارگر هستند 
عزیزان کمی قابل فهم. مرتبط و درست تر مطلب بگذارید .
اینها چیست که شما نوشتید ؟
این مطالب را از کجا آوردید ؟
آخر انگار بعضی ها فقط میخوان بگن ما هم هستیم و خودنمایی کنن ! سعی کنید مطالب تکراری نگذارید .
چون هیچ نفعی برای جانبازان زیر هفتاد درصد ندارد
بیشتر سعی کنیدحرف بامحتوا و به دردبخور بزنید.
تمام ویرانی های این کشورکارامثال نوبخت هاست. این مقدار سهمیه فقط یک اهانت به جانبازان میباشد علی الخصوص شهیدان زنده ویلچرنشین ووو
باسلام پای هرصندلی مجلس خون حداقل سه شهیدریخته شده تا وزیران باخیال راحت لایحه علیه شهداوایثارگران صادرکنند.چه بگوییم که دلمان خون است.....
بنــــــــــــــــام خدا
اهانتی ازاین سنگین ترنیست شمااگربه صاحبان پمپ بنزین هایی که انقلابی هستندودردانقلاب راکشیده اندبگویی جانبازم ونیازمندیک باک بنزین هستم صادقانه یک باک بنزین خواهنددادوهیچ منتی هم ندارند.
به داد جانبازان حالت اشتغال که بعد از جنگ مجروح شدن واز ماده 38محروم هستند برسید ،آقای نوروزی اگر دستت می رسد به داد ما برس
ایشان برای من جانباز بیست درصد چه کار کرده است
خودرو با پلاک ویژه یا همان ویلچر کارت سوخت با مشخصات پلاک یعنی ژ دارم جانباز 50 درصد. ولی تا این تاریخ سوخت 40 لیتر را هم دریافت نکردم.باپخش فراوردهای نفتی تماس گرفتم.انهاهم بی خبربودن.بنیاد هم بی خبر بود. پس این خبر رو پخش نکنید .
وقتی خبر افزایش سهمیه سوخت از شبکه خبر پخش میکنند.تمام بینندگان این خبر را دریافت میکنند . وقبول میکنند. ولی برای من و دوستان دیگرم که سوختی دریافت نکرده ایم.ناچار به شبکه شما روی می اوریم.که منعکس شود. جانباز 50 درصد دارای خودرو با پلاک ویژه وکارت سوخت با مشخصات پلاک. وسلام درود.....
سلام بر ایثارگران گل یک چیز جالب بنده که گوشیم ماه به ماه زنگ نمیخوره دیروز که از خواب بیدار شدم دیدم چند ده بار گوشیم زنگ خورده وقتی پیگیر تماسها شدم البته بیشتر شماره ها را می شناختم دست پاچه شدم به تک تکشون زنگ زدم گفتم شاید شامی ناهاری میخواستند دعوت کنند اما اینتور نبود همه ازمن کارت سوخت میخواستندگفتم چه کارتی سوختی گفتند به کارتت نگاه کن هزارلیتر به جانبازها بنزین دادن البته یک کلاغ چهل کلاغش کرده بودن من با شادمانی رفتم پمپ بنزین دیدم سی لیتر بنزین شارژ شده هفت لیترش پسرم به موتور زده بود ۲۴لیترهم برام مونده بود هیچ دیگه ده پانزده نفری از من قهر کردن گفتند نمیدی نده اما دروغ نگو دروغگوهم شدیم
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi