09 اسفند 1398/ ۰۵ رجب ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72262
1398,شنبه 12 بهمن11:35
اشتراک گذاری در:
عکس روز

سن به‌اضافه جانبازی ملاک تعیین از کارافتادگی


بنده فرزنده جانبازه ۱۰‎٪ هستم و پدر بنده علاوه بر جانبازی ۲۴ماه در مناطق جنگی کردستان اذربایجان غربی خدمت کرده است که از تاریخ ۱۳۶۷ تا۱۳۶۹ در مناطق سردشت و الواتان بوده است.
ایا بنده شرایط معافیت از خدمت سربازی را دارم ؟

- جمع درصد و سابقه جبهه چنانچه به عدد سی برسد شما معاف از خدمت خواهید بود. لکن سابقه جبهه پدر شما بعد از آتش بس است باید از طریق یگان خدمتی و شرایط استقرار در منطقه موضوع را پیگیری کنید. چنانچه این حضور از طرف نیروهای مسلح سابقه جبهه محسوب شود می توانید از معافیت برخوردار شوید .

 

در خصوص کسر خدمت سربازی باید بگویم که ۱۰درصدجانبازی و۱۲ماه سابقه جبهه دارم و فرزند بنده ۳سال دیگر مشمول می شود. سوال این است  که باید از الان ثبت نام انجام بدهم. از طرفی بنیاد باحالت اشتغال بنده که ۵۵سال سن دارم موافق نیست.

- هنگام رسیدن به شرایط خدمت می توانید پیگیری کنید. سن تنها ملاک از کارافتادگی نیست . سن به اضافه جانبازی و با تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد ملاک تعیین از کارافتادگی کلی است.

 

بنده متاهل وفرزند شهید و در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبول شدم و همسرم هم کارمند رسمی آموزش پرورش است. اما غیربومی تهران قبول شدم و همسرم کارمند شهرستان محل زندگی مان است. سوالم این است که من از طریق بنیاد می توانم انتقالی بگیرم چون تعهد۱۰سال خدمت به محلی که قبول شدم دادم .

- در قوانین و مقررات امتیاز خاصی برای این مورد پیش بینی نشده است . باید با پیگیری از طریق  سازمان  و مقررات داخلی وزارت آموزش و پرورش را به این امر متقاعد کنید .
شهدا     جانبازان 25درصد     ایثارگران     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.