شناسه خبر : 73816
یکشنبه 17 فروردين 1399 , 17:53
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نوجوانی که گره شهادتش به دست حضرت علی‌اصغر باز شد

مادر شهید محمدحسین حاج‌میری گفت: هرچه اصرار کرد، من اجازه ندادم؛ به او گفتم «مادر جان تو خیلی کم سن و سال هستی و در جبهه کاری از تو برنمی‌آید، اما جوابی داد که نظرم را تغییر داد.

https://defapress.ir/files/fa/news/1399/1/17/957327_444.jpg

محمدحسین حاج‌میری، نوجوانی از لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) بود. او سال ۱۳۴۸ در تهران به دنیا آمد و در حالی‌که سال اول دبیرستان را می‌گذراند، عزم جبهه کرد. مهر سال ۶۲ به جمع تخریب‌چیان لشکر ۱۰ پیوست و در روز اول فروردین سال ۶۳ با جمعی از بچه‌های تخریب برای زدن معبر برای گردان‌ها، مأمور شد و در جبهه طلائیه برای همیشه جاودانه شد و پیکر مطهرش در آن سرزمین مقدس بر جای ماند.

روایت مادر از نوجوان شهیدش

مادر محمدحسین درباره چگونگی رضایت دادن برای حضور فرزندش در جبهه می‌گوید: محمدحسین ۱۳ ساله بود که راهی جبهه شد. برای من تعجب‌آور بود نوجوانی که برای انجام کوچکترین کارش به خانواده متکی بود، عزم جبهه کرده است. محمدحسین هرچه اصرار کرد من اجازه ندادم. به او گفتم «مادر جان تو خیلی کم سن و سالی و در جبهه کاری از تو بر نمی‌آید.».

اما محمدحسین جوابی داد که مرا حیرت‌زده کرد. گفت «مادر جان امام حسین (ع)، علی‌اصغر را هم آورد. او شیرخواره بود و به شهادت رسید.»

با شنیدن این دلیل من به او اجازه دادم و محمدحسین برود و تا به امروز خبری از او ندارم و اثری از او به ما نرسیده است.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi