01 تير 1397/ ۰۸ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 55012
1396,شنبه 04 شهريور15:15
اشتراک گذاری در:
عکس روز

دو خبر ویژه از ورزش جانبازان و معلولین


پاراقایقران ایران با ابراز رضایت از کسب عنوان پنجمی خود در مسابقات جهانی، گفت: این رقابت ها سطح بالایی داشت و شبیه بازی های پارالمپیک بود.

به گزارش فاش نیوز، به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک؛ در رقابت های قایقرانی آب های آرام قهرمانی جهان که در راچیسه جمهوری چک برگزار شد، شهلا بهروزی راد در فینال ماده KL۳ بخش پاراکانو شهلا بهروزی راد موفق شد در رده پنجم جهان قرار بگیرد.

 

بهروزی راد در این باره گفت: مسابقات در سطح بالایی برگزار شد به طوری که همه رقبای من در بازی های پارالمپیک ریو در این رقابت ها حضور داشتند و با من پارو زدند.

وی افزود: از عملکردم در مسابقات جهانی راضی هستم چون در مقایسه با بازی های پارالمپیک ریو خیلی بهتر شده بودم و توانستم در فینال A پارو بزنم.

ملی پوش پاراکانوی ایران خاطرنشان کرد: در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان دوم شده و به طور مستقیم به فینال A مسابقات راه پیدا کردم. در این مرحله نیز با اختلاف صدم ثانیه عنوان پنجم را کسب کردم.

وی که قصد دارد بازی های پارالمپیک توکیو را تجربه کند، اظهار داشت: سطح مسابقات قهرمانی جهان خیلی بالا و شبیه بازی های پارالمپیک بود. رقبای من از تمام کشورها حضور داشتند و مربی ام هم از کسب نتیجه من راضی بود.

 

 

سرمربی پاراوزنه برداری: هدفمان قهرمانی در رقابت های جهانی مکزیک است

مربی تیم ملی پارا وزنه برداری گفت: هدف از شرکت در رقابت های قهرمانی جهان، کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات و همچنین کسب ورودی بازی های پارالمپیک توکیو است و احتمال ارتقای رکورد برخی ورزشکاران نیز وجود دارد.

علی فخرآور در آغاز اردوی متصل به اعزام تیم ملی پاراوزنه برداری گفت: اردوی پایانی و متصل به اعزام تیم ملی از صبح شنبه با حضور ۱۹ نفر برگزار خواهد شد که ۱۳ نفر در رده سنی بزرگسالان و ۶ نفر در رده سنی جوانان هستند.

وی افزود: این اردو به مدت ۳۰ روز برگزار می شود که در ۱۰ روز نخست تمرینات به صورت فشرده برگزار می شود. در 10 روز دوم تمرینات تکنیکی و تاکتیکی انجام خواهد شد و در 10 روز پایانی، حفظ رکوردها و ریکاوری ورزشکاران در دستور کار است.

مربی تیم ملی پارا وزنه برداری اظهار داشت: در رقابت های قهرمانی جهان، ورودی بازی های پارالمپیک توکیو توزیع می شود و قصد داریم علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، ورودی این بازی ها را نیز به دست آوریم.

وی در خصوص ترکیب تیم ملی پاراوزنه برداری اعزام به مسابقات قهرمانی جهان گفت: اسامی تیم اعزامی به رقابت های قهرمانی جهان را اعلام کرده ایم، اما اعزام ملی پوشان به میزان آمادگی شان بستگی دارد و اگر در رکوردگیری پایانی اردو ورزشکاری در شرایط خوبی نباشد از ترکیب تیم ملی حذف می شود. در حقیقت اگر ورزشکاری مقام آور باشد به رقابت های قهرمانی جهان اعزام می شود.

فخرآور همچنین از احتمال رکوردشکنی در چند وزن خبر داد و خاطرنشان کرد: مجید فرزین و سیامند رحمان شرایط بسیار مناسبی برای ارتقای رکورد دارند. البته سیامند تا بازی های پارالمپیک توکیو رکوردشکنی نمی کند و تنها به کسب مدال طلا اکتفا می کند.

وی یادآور شد: سامان رضی نیز شرایط ایده آلی دارد. همچنین حامد صلحی پور که در بازی های پارالمپیک ریو به دلایلی حذف شد را نیز برای ارائه عملکردی مناسب در این بازی های آماده می کنیم.
پاراقایقرانی     ورزش جانبازان ومعلولین     فاش نیوز                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.