03 اسفند 1396/ ۰۶ جمادى الثانية ۱۴۳۹
شناسه خبر : 57877
1396,یکشنبه 15 بهمن13:13
اشتراک گذاری در:
عکس روز

غربت رزمندگان معسر در بودجه سال ۹۷!


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی لحاظ نکردن رزمندگان معسر در لایحه بودجه سال ۹۷ را ظلم مضاعفی در قبال ایثارگران در بودجه سنواتی دانست.

غربت رزمندگان معسر در بودجه سال ۹۷!

فاش نیوز- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی لحاظ نکردن رزمندگان معسر در لایحه بودجه سال 97 را ظلم مضاعفی در قبال ایثارگران در بودجه سنواتی دانست.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، سید قاسم جاسمی نماینده ایثارگر مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی یادآورشد: بر اساس بند "ب" ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور، دولت موظف است اعتبار لازم را به منظور تامین حداقل معیشت رزمندگانی که فاقد شغل یا درآمد باشند را پیش بینی و حداقل حقوق کارکنان دولت را به آنان جهت پرداخت در بودجه های سنواتی درج و در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دهد.

 وی اضافه کرد: آن طور که دوستان وزارت دفاع  برای من توضیح و نامه آن را نشان دادند برای رزمندگان معسر در بودجه سال 97 ردیفی پیش بینی نشده است، این در حالی است که دولتمردان قبلا گفته بودند که هم از نظر کمی ان را ارتقا می دهیم و تعداد مستمری بگیر (نه حقوق بگیر) رزمندگان معسر را به دو برابر افزایش خواهیم داد، اما متاسفانه این اتفاق تاکنون صورت نگرفته است.

 رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در رابطه با افزایش مستمری بگیران که در برنامه ششم توسعه تصویب شده بود که رزمندگان معسر حقوق ماهیانه دریافت کنند، هنوز این موضوع برای افراد زیر 25 درصد اجرایی نشده است. البته قول داده بودند این حقوق را به مبلغ یک میلیون و 50 هزار تومان در سال 96 برسانند اما در سال جاری اگر چه  در برنامه ششم توسعه ذکر شده بود این موضوع را ندیدیم. متاسفانه در لایحه بودجه 97 هم آن را لحاظ نکردند و ما به شدت در این زمینه منتقد دولت هستیم .

  نماینده مجلس دهم در خصوص وضعیت ایثارگران استان نیز تصریح کرد: آقای نوبخت وقتی برای بازدید از مناطق زلزله زده به کرمانشاه  آمده بودند به ایشان گفتیم اگر چه مشکلات فراوانی در منطقه وجود دارد، اما سه اولویت مهم در استان داریم. اولین اولویت بحث زلزله و مردم زلزله زده است که متاسفانه در عسر و حرج بسر می برند، دوم بحث ایثارگران است که در یک شرایط بدتر از زلزله زدگان قرار دارند و آسیب جدی دیده اند. سومین اولویت ما در استان کرمانشاه، استمهال وام های بانک ها چه برای ایثارگران و غیره است که بایستی شهروندان استان از این موضوع برخوردار شوند و دولت اقداماتی را انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درپایان تاکید کرد: دراین چند روزباقیمانده به تصویب بودجه هر کاری که از دست ما برای ایثارگران بیاید انجام و تلاش خواهیم کرد تا آن را به سرانجام برسانیم، ولی واقعیت این است که به عنوان یک نماینده از قشرایثارگران، دولت را نمی بخشم چرا که با وجود اینکه در برنامه ششم توسعه، محور بر حداقل معیشت ایثارگران گذاشته شده بود، اما در بودجه سال 97 موضوع لحاظ نشده است.


کد خبرنگار : 18


بودجه 97     ایثارگران     مجلس شورای اسلامی     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
فرهمند ( رزمنده )
1396/11/15 - 17:40
با سلام :
اینجاست که دستور آتش به اختیار الزامیست
ما رزمندگان جبهه رفته فاقد درآمد و بیکار ، برابر قانون جاری کشور حق خودمان را از جبهه ندیده ها و نرفته گان که با پارتی بازی خودشان را جانباز و ایثارگر جا زده اند و سالهاست از این مزایا و منابع دیگر بهره مند ند ، خواهیم گرفت

Reply
no
0
yes
0
علی
1396/11/15 - 18:39
آقای جاسمی عزیز ! بالاخره دولت باید پول نجومی بگیران و حرامخواران خائن خود را از یک جایی تأمین میکرد که این قرعه به نام رزمندگان مُعسر زده اند

Reply
no
0
yes
0
محمد
1396/11/15 - 18:39
لعنت خدا بر این دولت آمریکایی

Reply
no
0
yes
0
رضا
1396/11/15 - 18:42
وای اگر روزی شود بر توسن قدرت سوار ــ ــ آنکه کارش روزگاری، خر سواری بوده است.
این دولت لیاقت هیچی را ندارد. حتی ......سواری را

Reply
no
0
yes
0
علی اصغر
1396/11/15 - 18:45
در راهپیماییهای اوّل انقلاب مردم این شعار را می دادند که: مرگ بر این سلطنت سگ صفت پهلوی. امّا الان من این جسارت را به این دولت نمی کنم لیکن باید بگویم که: لعنت خدا و خلق خدا بر خیانتکاران درحق ملّت. هرکسی که می خواهد باشد .

Reply
no
0
yes
10
داود
1396/11/15 - 18:49
دولتی که با اوباما و ترامپ و جان کری و امثال آنها نرد عشق می بازد و رییس آن نیز آمریکای جهانخوار را کدخدا می نامد، کاری بهتر ازین بلد نیست، انجام دهد.

Reply
no
0
yes
13
1396/11/15 - 18:52
خوبه رزمندگان و جانبازان را به کمیته امداد معرفی کنند

Reply
no
0
yes
9
رزمنده بسیجی دغاع مقدس
1396/11/15 - 20:49
بانام ویادخدا/خدایا توخود شاهدی روزگاری بنای برایمان به تکلیف جان درکف درعملیاتها مردمردانه ازهرچه بودگذشتیم حالا هم بدست همرزمان خودمان برادران ایمانی درتنگنای غربت افتاده ایم غریب غریب غریب شهدای زنده/پناه برخداو هم توکل برخدا/ممنون ازفاش نیوز/خیرببینید/استان لرستان

Reply
no
9
yes
2
فدایی ولایت
1396/11/15 - 21:13
گله را به گرگ سپردیم حضرات آقایان دارند دنبال دزدمیگردند در حالی که دزد از خودشان است وخون ملت شهید پرور و ولایی را به کام میکشند از هر جا میبرندتا جیبشان پروپیمون باشدبه عبارتی بیت المال را بیت الجیب نمودند ولی وای به روزی که رهبرم سید علی اشارتی بفرماییدجانم فدای رهبر

Reply
no
1
yes
13
حسین
1396/11/15 - 22:03
جناب آقای جاسمی ! غصه نخور برادر عزیز و بزرگوار ! بالاخره دولتمردان نازنین ما باید پول داشته باشند که بروند در هتلهای سوئیس و سوئد و دیگر کشورهای اروپایی با سران جنایتکار آمریکا و ممالک غربی بنشینند و گل بگویند و گل بشنوند و نرد عشق ببازند و یک برجام سراسر چرند و مزخرف برای ما به ارمغان بیاورند!!!!

Reply
no
0
yes
12
علی
1396/11/16 - 00:39
نامردا من نون شب ندارم سی ماه تو جبهه سومار جنگیدم .چرا قانون ایثار گران رو اجرا نمی کنید .شما اینقدر ... هستید که به حرف خودتان ارزش قایل نیستید .چون ریس بنیاد شهید باید حق ما رو بخوره.....‌‌

Reply
no
0
yes
15
بسیجی
1396/11/16 - 08:58
خیلی خوبه والا، بجای اینکه با گذشت سن رزمندگان وایثارگران وبیشتر شدن تبعات جنگ تحمیلی ودردمندتر واسیب پذیرتر شدن و در کنارش افزایش تورم وگرانیهای سرسام اور وبی ارزشتر شدن پول ملی این مبلغ ناچیز وبخورنمیرو که در طی این سالیان هیچ افزایشی نداشته رو که از ابتدا بحث پرداخت در قالب حقوق بود نه مستمری بعنوان حق وحقوق حقه رزمندکان در قانون وبودجه سنواتی سالیانه تثبیت واجرا کنند حالا زمزمه های حذف وقطع ان بکوش میرسد حتما اقایون دولتمدار بودجه حقوقهای نجومیشون به کمبود خورده که دیواری از دیواررزمندگان کوتاهتر پیدا نکردن ،واقعا جای بسی خجالت وشرم سرافکندگی داره با اینهمه ادعای مسلمانی ،درجایی که دول و کشورهای به زعم اینها کافرواجنبی انگونه از کهنه سربازان وبازماندگن جنگهایشان تقدیر وتکریم وبزرکداشت وانواع واقسام اعطای پاداشها ومدالها وساخت مجسمه وخدمات مالی وتفریحی و… .اعمال میکنند اما در کشور ونظام ما رزمندگان وبازماندگان جنک را که صندلیهای راحت وحقوقهای چن ده میلیونی را از سایه سر رشادتها واز خودگذشتگی انها دارند اینگونه برخلاف توصیه ها وتذکرات عدیده امام در مشگلات ومصیبتهای زمانه غدار رها وفراموش وبه امان خدا رها میکنند بقول وفرموده امام شهیدان اکر مسلمان نیستید لا اقل ازاده باشید واز کشورهای کافر واجنبی که که رزمندگانشان را بها داده وارزش و قداست برایشان قائلند یاد بگیرید،واما روی سخنم با ایثارگران متواضع متین وسربزیر و با حیا که تنها در اثر وجود این خصلتهای ارمانی وخداپسندانه وسکوت ورضایتشان اینگونه مورد هجمه وظلم واقع شدن وغارتگران بیت المال را برای ادامه این حق خوریها واغماض وکوتاهیها جری وکستاخ کردن، وقتش هست که صدای اعتراض ومخالفتتان را به این ظلم اشکار واین تضییع حقوق بلند ودولتمردان بی انصاف و فراموشکار را متوجه حداقل وظایف شرعی وقانونی اشان نمایید

no
0
yes
1
بسیجی
1396/11/18 - 07:32
بشدت منتقد بودن کارساز نیست بس است تصویب قوانین بدون پشتوانه اجرایی، شعار را کنار گذاشته و ومسئولین امر را مورد سئوال واستیضاح وفراخوان دهید. فقط در پی رفع مسئولیت ظاهری وپندوتذکروسرزنش نباشید بلکه استین بالا زده وومطالبه وبازخواست کنید تا حصول نتیجه ،حتما انتظارندارید رزمندگان معسر وگرفتاری را که بعضا وعموما از قشر شهرستانی وروستایی واز نقاط دورافتاده ومحروم وبدور از امکانات ودسترسی به مسئولین بیدرد بالا نشین هستند بتوانند کاری کنند در انصورت پس شما نمایندکان قشر ایثارکر جایگاهتان در مجلس چیست وچه میکنید ،بقولی دست ما کوتاه وخرما برنخیل ،از شما انتظار پیگیری واحقاق حقوق حقه رزمندکان وایثارکران هست نه بیدردان فارغ وبدور از فضای معنوی دوران دفاع مقدس،واگر در این برهه کوتاهی وقصوری از ناحیه شما صورت گرفته ومنجر به اسیب روحی روانی ومعیشتی به این قشر وارد وحادث شود شما نیز بگفته امام دراتش خشم الهی خواهید سوخت انجایی که فرمودند ؛ نگذارید پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت در پیچ و خم زندگی گرفتار بشوند و گرنه در آتش دوزخ الهی خواهید سوخت.


Reply
no
0
yes
0
حمید حسن زاده
1396/11/16 - 10:28
سلام، بر اساس مصوبه ایثارگران می تولنند ۳۵ سال خدمت نمایند شرط ادامه این خدمت داشتن یک رابطه قوی با مسولین دستگاه مربوطه می باشد شاید باور نکنیدولی حدود یک ماه مدیر کل پست استان گیلان با تنزل ردیف سازمانی ریس اداره به کارشناسی، ایثارگر به نام حسن زاده را اجبار به درخواست بازنشستگی نمود از این نوع برخورد استنباط شده و میشود که باید یک رجال سیاسی در قوه مقننه و مجریه داشت به عینی دیده میشود که ابلاغ قانون پشتوانه ندارد اینها همش کشک است !

Reply
no
0
yes
11
ناشناس
1396/11/16 - 17:49
تصویب بودجه رزمندگان طرح معسرین برای همه پرونده های تکمیل شده یک معیار بسیار مهم برای تشخیص درستکاری و عدالت محوری نماینده های مجلس و دولت است .
اگر تصویب نشود یعنی همه انها عضو شبکه بزرگ ناراستی هستند .
دولتی که به رزمندگان و مدافعین مرزهایش رحم نکند آیا به سایر مردم رحم می کند ؟!

Reply
no
0
yes
0
راحتی
1396/11/17 - 18:40
درود رزمندگان گرامی این اقاین اگر میخواستند کاری کنند بعد از گذشت ۳۰سال پس از جنگ کرده بودند این مسئولین بغیر از دروغ ریاکاری وپرکردن جیب خودشان واطراف یانشن کار دیگری بلد نیستند همان وقتی که در قانون ایثارگران ما رزمندگان را اخرج.کردند میبایست ما هم متهد شویم وصدای خود را به گوش اینها برسانیم لذا از این موقعیت اسفاده کردند وحق حقوق ما زجر کشیدگان در جنگ را به جیب زدند وهیچ امیدی که حق حقوق ما را بخواهند بدهند نیست وما باید با اتحاد وهمبستگی از سراسر کشور به صدای خود را به گوش این ناشنوایشان بی انصاف برسانیم ودر این مورد فراخوان بدهیم/ خط شکنان دیروز/ گرسنگان امروز وبسیار از سایت وزین فاش نیوزسپاسگزاریم ..

Reply
no
0
yes
0
سید اسماعیل بهرامی
1396/11/18 - 09:00
سلام دختر من 32 سال در بمباران مجروح شده ودر تاریخ 21/10/96 کمیسیون پزشکی در مشهد رفته ولی تا بحال جواب ندادن لطفا رسیدگی فرمائید

Reply
no
0
yes
0
سید اسماعیل بهرامی
1396/11/18 - 09:00
احتراما اینجانب سید اسماعیل بهرامی برادر شهید سید علی فرزندم سیده شیرین در تاریخ 1364.10.15 در همدان بر اثر بمباران همدان مجروح شده و پس از 32 سال در تاریخ 1392.10.3 احراز شده وبه علت موشگل فرزندم برای کمیسیون همدان نتوانستیم برویم . و پرونده را به مشهد منتقل کردیم . ودر تاریخ 1396.9.21 به کمیسیون رفته وتا بحال جوابی به ما ندادند. خواهشمندم رسیدگی فرمائید.

Reply
no
0
yes
0
علی
1396/11/19 - 13:13
بانام خداسرامدهمه خوبیهاست .جانبازان وایثارگران زیربیست درصدوقتی سنشان بالا میروددردشان ومصرف داروافزایش پیدامیکنه حالا اقایان چجوری تشخیص میدن خدامیداندوماهمشونوبه خداواگذارمیکنیم.دولت اقای روحانی انگارجانبازان وایثارگران رونمیبیندهرچندمابگیم خودمونوکوچک کردیم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.