28 مرداد 1398/ ۱۸ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61653
1397,یکشنبه 22 مهر09:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

وام مسکن ایثارگری فقط یکبار پرداخت می شود


 بنده در سال 85 از بنیاد وام مسکن گرفتم و هنوز هم دارم قسط پرداخت می کنم . ایا می توانم مابه التفاوت ان را با همان وثیقه موجود دریافت  یا باید آنرا تصفیه و دوباره اقدام کنم؟

-  برابر ماده 7 آیین نامه تسهیلات مسکن ایثارگران   بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق بانک‌های عامل به ایثارگرانی که دارای مسکن نامناسب یا ناتمام می‌باشند و در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن کمتر از سقف تسهیلات مصوب در سال 1390 استفاده کرده‌اند فقط برای یکبار پس از تسویه تسهیلات قبلی با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران یک فقره تسهیلات مسکن صرفاً در قالب تسهیلات ساخت با همان وثیقه قبلی و یا وثیقه جدید در چارچوب ظوابط و مقررات بانکی پرداخت نماید.
با توجه به این ماده اقدام کنید .

 

 بنده جانباز 30% بنیادم و در سپاه 30  سال خدمت کردم  و در اذر ماه نود و یک باز نشسته شدم. متولد 1334 هستم.  مدرک کارشناسی و یک مقطع هم از طریق جانبازی  دارم. با این  شرایط می توانم بر گشت به خدمت را در خواست کنم؟

- حسب قانون مشکلی برای اعاده به خدمت شما وجود ندارد لکن از آنجایی که نیروهای مسلح تابع فرماندهی کل قوا هستند و از مجرای ستاد کل ابلاغ آنها انجام می گیرد با پیگیری که داشتیم اعلام کردند ستاد کل و نیروهای مسلح با این اقدام مخالفند. در صورتی که مایل به پیگیری هستید باید از طریق دیوان عدالت اداری طرح شکایت کنید تا تکلیف مشخص شود.

 

بنده جانباز پنج درصدم 23سال سابقه بیمه با پنجاه سال دارم آیا می توانم بازنشسته بشوم؟

-  حسب قانون و استعلامی که از معاونت حقوقی رئیس جمهور انجام گرفته است با شرایطی که اعلام کرده اید می توانید از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنید و دریافتی شما به نسبت سابقه خدمت به اضافه ی سنوات ارفاقی خواهد بود لکن سازمان تامین اجتماعی زیر بار این نظر نمی رود و سابقه تکمیل سی سال را می خواهد. در صورت عدم تمکین باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید .
وام مسکن     ایثارگران     فاش نیوز                                
Reply
no
0
yes
0
نجات
1397/07/23 - 10:54
سلام خدا قوت رزمنده با بیش از 6 ماه بسیجی در جبهه وفوق لیسانس مدیریت که با 30 سال88 باز نشست کردم بخاطر همسرم که جانباز صعب العلاج هست به اداره آموزش وپرورش مراجعه کردم میگویند یک مقطع تحصیلی بالاتر شامل شما نمیشود باید شاغل باشید گروه هم که همان سالها 70~80میدادند لطفا راهنمایی کنید چگونه میتوانم یک مقطع بالاتر را داشته باشم و ضمنا تا کنون از هیچ سهمیه ای استفاده نکردم باتوجه به اینکه سال آخر بخاطر شرایطم بجای همکاری اقای ساقی آنقدر. اذیتم کردند که شب تا صبح گریه میکردم و مجبور به بازنشست شدن شدم و همسرم که هم صعب العلاج وهم اعصاب شدید و ریه شیمیایی ببینید چه بسرم آوردند وهر چند جلو او نبود ولی می فهمید واو چه کشید ما چه عاشقانه رفتیم برای مملکت و وطن وو....اونها چه نامهربانانه و غریبانه و ناجوانمردانه برخورد کردند و دیوان عدالت اداری 3~ایایکی از فرزندانم که لیسانس بیکار ند میتوانند بجای من بروند کنون راهنمایی کنید خدا یارتان

Reply
no
0
yes
0
علی ابوالقاسمی
1397/07/23 - 10:56
باسلام خدمت جنابان متهدودیگرمسئولین پیگیرمشکلات قشرایثارگران امابعددرکشورایران برای تمام کارمندان وکارگران چه دولتی چه خصوصی هرچندباربخواهندمیتوانندازادارات وسازمانهای خودشان جهت خریدمسکن وبهترکردن وبزرگترکردن مسکن وام دریافت بکنندمثل شرکت نفت یابانکهاوشهرداری وغیره حداقل دویاسه بارکارمندان میتوانندباافزایش سقف وام آنهاهم تفاوت وام مسکن بگیرنندتابابزرگترشدن فرزندانشان مسکن مناسبی تهیه بکنندولی برای قشرایثارگران یکبارمیتوانندازوام خریدمسکن استفاده بکنندبهرحال بایدمسولیین نظاهم وکشورتوجه بکنندبهرحال بچه های این جماعت هم بزرگترمیشونندومشکلات مسکن دارننداگرهم واقعافکرمی کنندکارشقی برای این قشرمی کنندمثل مردم عادی درصدوام راحساب بکنندوخجالت هم نکشندحداقل افرادی امثال بنده که سال 88توانستم باکلی بدبختی 18میلیون وام بنیاد50مترآپارتمان بخرم الان هم مشکل نداشتن اسانسوروکوچک بودن جابرای 4نفرسخت شدهاست شماازرهبری بخواهیدتافکری هم برای قشرمشکل دارمسکن ایثارگران بکنندآزاده وجانبازه بسیجی

Reply
no
0
yes
0
حيدرزادي
1397/07/25 - 10:18
باعرض سلام تعدادي از جانبازان مشمول اعاده به خدمت در بانك كشاورزي هستيم كه حدود سه ماه ات اعاده به خدمت گرديده ايم اكنون سازمان امور استخداميبر خلاف مقررات موجود دستور داده است كه در صورت وجود پست بلاتصدي در بانك جانبازان اعاده بهد خدمت به كارگيري شوند در صورتيكه بايستي پست همطراز براي جانبازان اعاده به خدمت برقرار شود لطفا در اينمورد مارا راهنمايي فرماييد

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.