03 خرداد 1398/ ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62410
1397,شنبه 10 آذر13:12
اشتراک گذاری در:
عکس روز
بیمه ایثارگران (۱۳)

احتمال سوال از رییس جمهور درباره‌ی مشکلات ایثارگران


نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از احتمال استیضاح رئیس جمهور به خاطر مشکلات ایجاد شده برای ایثارگران خبر داد.

احتمال سوال از رییس جمهور درباره‌ی مشکلات ایثارگران

فاش نیوز -  نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از احتمال استیضاح  رئیس جمهور به خاطر مشکلات ایجاد شده برای ایثارگران خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، «جبارکوچکی نژاد» نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فلسفه تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رسیدگی به مطالبات و برطرف کردن موانع موجود در جامعه ایثارگری اظهار داشت: در هفته های اخیر جامعه ایثارگران با مصوبه لغو بیمه مکمل روبرو و متاسفانه دچار نگرانی های اساسی شده است؛ در حالی که بنیاد شهید و امور اایثارگران که یک سازمان مختص ایثارگری با تشکیلات عریض و طویل است پس از چهار دهه هنوز نتوانسته است پاسخگوی نیازهای جامعه ایثارگری (حال چه نیازهای مربوط به بنیاد و چه نیازهای سازمان های دیگر) باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم در ادامه سخنان خود با انتقاد از بخشنامه دولت در خصوص بیمه مکمل ایثارگران و سکوت و بی تفاوتی شهیدی متذکر شد: بنیاد شهید برای این شکل گرفته است که از ایثارگران دفاع کند، اما در همین قضیه مختصر و نیم بند بیمه ایثارگران که در شرایط سخت اقتصادی همه تلاش می کنند به نحویی به قشرهای نیازمند جامعه کمک کنند ، متاسفانه آقای شهیدی در مقابل کوتاهی دولت در بیمه تکمیلی جانبازان سکوت کردند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به پیگیری موضوع بیه مکمل از سوی نمایندگان ایثارگر مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: در حاشیه جلسه علنی مجلس با  ایزدی معاون جدید بنیاد شهید ملاقات کردم و متذکر شدم که بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در مقابل تعرض ها سینه سپر کند و در هیئت دولت از حق و حقوق ایثارگران دفاع کند، چرا که بنیاد شهیدی که دهانش بسته باشد می خواهد از چه کسی دفاع و حمایت کند.

رییس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی از یارانه ها  تاکید کرد: به طور قطع و یقین این را بدانید که اگر آقای شهیدی معاون رییس جمهور نبود امروز استیضاح او را بیش از 100 نماینده امضا می کردند، اما متاسفانه ایشان پشت رییس جمهور قایم شده است و واقعا به مشکلات ایثارگران توجهی ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم در خصوص موانع قانونی بیمه ایثارگران متذکر شد: اگر در مورد بیمه مکمل ایثارگران موانع  قانونی هست نمایندگان ملت می توانند قانونی که به ضرر ایثارگران است را با یک طرح دو فوریتی اصلاح کنند. اگر هم دستگاه ها قانون را نمی پذیرند هیئت دولت قدرت دارد دستگاه های دولتی را بازخواست کند که چرا به آن عمل نمی کنند.

عضو کمیسیون  آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به هر حال گله مندی شدیدی از ضعف عملکرد بنیاد و مشکلات موجود در جامعه ایثارگری  وجود دارد که اگر رییس جمهور به آنها  نپردازد و موانع را برطرف نکند شاید سوال از رییس جمهور کلید بخورد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی  در پایان متذکر شد: در حال حاضر همه هم و غم نمایندگان ایثارگر مجلس اصلاح مصوبه بیمه مکمل است و به دولت فشار می آوریم که آن را اصلاح کند و اگر نکنند، رییس جمهور به عنوان رییس هیئت دولت باید پاسخگوی ایثارگران باشد. و پاسخ منطقی به آنها بدهد.

پایان


کد خبرنگار : 18


کوچکی نژاد     بیمه ایثارگران     مجلس شورای اسلامی     فاش نیوز                            
Reply
no
1
yes
3
بهرام
1397/09/10 - 15:38
سلام نماینده محترم حرف دل ما را زدی ممنون از شما انشاالا الباقی نمایندها چرا حرف نمیزنند جناب نماینده عزیز رشت شما نماینده همه ایثارگرهم هستی تقاضاداریم فکری به حال بیمه رزمندگان هم باشید من 36 ماه جبهه دارم و هروز غروب پول داروهای مرا پسرم با کارگری پرداخت میکند و به سرم میکوبد این هم از دفاع مقدستان میگوید تو رفتی جنگ مشگل پیدا کردی چرا باید پول داروی شما را من پرداخت کنم من ماندم چه بگویم عدالت این است که بداز جانبازان از جبهه رفتها که دو سال به بالا بیمه بشن آخه منکه نباید چنین حرفهای بزنم پس مسوولین چکار میکنند من 55 سالم است پس کی میخواهید به این بیچارها کمک کنید واسلام

Reply
no
0
yes
0
حسین
1397/09/10 - 17:57
سلام نماینده انقلابی یعنی این امیدوارم یا دولت مصوبه را اصلاح کند یا اقای روحانی پاسخگوی تصمیم نسنجیده هیات دولت باشد

Reply
no
0
yes
1
ناشناس
1397/09/10 - 18:54
باسلام از نماینده محترم رشت که جدا پیگیر برگشت بیمه تکمیلی به بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند جدا تشکر می کنیم انشالا که مثل سابق درمان ببمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته به عهده بنیاد باشد جانباز بازنشسته و همچنین تشکر از مدیران سایت

Reply
no
0
yes
1
محمد
1397/09/10 - 20:03
سلام نماینده محترم مجلس که داعیه دفاع از ایثارگران کرده چرا بعد از چهل روز تازه لطف کردند و سخنرانی کردن چقدر زمان نیاز دارند تا اقدام کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Reply
no
0
yes
1
هموطن
1397/09/10 - 21:30
سریعترین راهکار ، لغو همین مصوبه غیر کارشناسی دولت است که تا قبل از اینکه مشکلات جدی تری پیش بیاید باید تا فردا رفع شود .
این مشکل را نمی تواند در انتظار طرح ها گذاشت مثل این است که آتشی افروخته شده و همه جان و سرمایه یک ملت در حال سوختن است. در این شرایط ایا برای کمک رسانی باید منتظر طرح ماند ؟!!
جانبازان زیادی بیماری های خاص و پر هزینه دارند و اکنون درمان را رها کرده اند و درد می کشند . در بیمارستان مانده و هزینه ترخیص ندارند .
ایا این روش قدر دانی از دلاور مردان ایران است ؟
فرزند جانبازی نوشت :
صدام پدرم را بمباران شیمیایی کرد ، دولت هم بیمه اش را قطع کرد ! فرق دوست و دشمن را چگونه دریابم ؟!
درحالیکه همه سازمانها می بایست برای خدمت رسانی به ایثارگران از هم سبقت بگیرند ، اسیب شناسی کنید و ببنید که چرا بنیاد که متولی اصلی است ، جانبازان را رها کرده ؟!

Reply
no
0
yes
3
جانبازوبرادرشهید
1397/09/10 - 21:34
سلام.مسوول محترم سایت ارزشی فاش نیوزجناب دکترساقی ودوستان جانباز.نمیشودبه حرفهای چنین نمایندگانی حساب کرد.. وظیفه بودبگم وحین حقیقت تقدیم شد.

Reply
no
0
yes
4
رزمنده
1397/09/12 - 14:29
بپرسیدآقای رییس جمهورچرا سندراهبردی یادت رفته مشکل داری با ما؟

Reply
no
0
yes
6
ایثارگر
1397/09/12 - 19:35
شما رابخدا دست ازاین ایثارگران بکشید همگی برای این کشور اقلاب کردن وبعد جنگ خیلیها که شید شودن وخلیها مجروح الای ن که وبیش از30 سال در دستگاهای دولتی الان که به بازنشستگی رسیدن چند سالی اروم درکنار بنیاد داشتیم زندگی را سپری میکردم الان هم اینجوری ازشما دولت مردان درخواست دارمیه داروی بما بهید وبخوابم وچیچیز رانفامم وبیمیریم راحت شمادولت مردان هم راحت خیلی خوبه

Reply
no
0
yes
10
جانبازوبرادرشهید
1397/09/13 - 01:02
سلام.جناب ساقی اینهابه والله قسم بخون شهداءقسم فقط حرف میزنند..مامال اینجاواین شهرهستیم کجادرشهرخودشان ازجانبازان دفاع کردندتاازجانبازان کشوری دفاع کنند؟!شماسوال کنید.من حرف حق رازدم چی کامنت مرابزنیدیاخیر.حرف حق این بودوحقایق که گفتم درراس همه خداشاهدوناظراست اینهاغمخوار مانیستندوالسلام.

Reply
no
0
yes
1
ج بازنشسته فرهنگی
1397/09/16 - 19:28
اینجا واقعاً باید از رئیس جمهور سوال شود و شهیدی هم برکنار بشه چون فقط وفقط هدف اینها رها کردن درمان عده بسیاری از جانبازان است . دلیل آن: دستگاهی مثل اموزش وپرورش و صندوق بازنشستگی کشوری دارن برای یکدیگر کرکری می خونن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آمورش وپرورش میگه دستگاه اجرایی بازنشسته های فرهنگی صندوق باز نشستگیه !!!!!!! و صندوق بازنشستگی میگه آموزش وپرورشه!!!!!!!!!!!!!!!!!! و ما مثل بقیه بازنشسته ها میتونیم اونها (جانبازان ) را بیمه کنیم و مبلغ بیمه را هم از حقوقشان کسر میکنیم و دارو و آزمایش و بعضی گرافی ها و لوازم پزشکی هم شامل بیمه نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعنی کشککککککککککککککک اینها ظاهرا یادشان رفته که پست و مقام و حقوقهای کلانشان مدیون کیست و نمایندگان محترم مجلس باید به وزیر آموزش وپرورش و رئیس صندوق باز نشستگی کشوری تفهیم کنند که ابتدا بایستی ولی نعمتهایشان را بیمه کنند وبعد خودشان را ، نه اینکه با کمال وقاهت وبی شرمی هر یک جانبازان را از خود دک کنند./

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.