02 اسفند 1398/ ۲۷ جمادى الثانية ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72056
1398,دوشنبه 30 دي11:44
اشتراک گذاری در:
عکس روز

برگزاری کلاس آموزشی اصول ورزش های جانبازان نخاعی


کلاس های آموزشی اصول ورزش های صحیح، خاص جانبازان نخاعی و همچنین کمک های اولیه برای جانبازان و خانواده آنان به همت مرکز ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) برگزار شد.

برگزاری کلاس آموزشی اصول ورزش های جانبازان نخاعی

فاش نیوز -  کلاس های آموزشی اصول ورزش های صحیح، خاص جانبازان نخاعی و همچنین کمک های اولیه برای جانبازان و خانواده آنان به همت مرکز ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، به همت مرکز ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، کلاس های آموزشی اصول ورزش های صحیح خاص جانبازان نخاعی و همچنین کمک های اولیه برای جانبازان و خانواده آنان صبح روز چهارشنبه در سالن کنفرانس بیمارستان خاتم الانبیا(ص) برگزار گردید.

برپایه این خبر، دکتر لاله حاکمی، متخصص داخلی، با ارائه توضیحاتی در خصوص ضرورت امر ورزش در جامعه و بویژه درمیان جانبازان نخاعی، از سه فاکتور مهم ورزش، تغذیه مناسب و خواب مفید به عنوان اساسی ترین موارد در سلامت جانبازان نخاعی نام برد.

این پزشک متخصص، برنامه های ورزشی همچون شنا، آمادگی جسمانی و ویلچررانی را ورزش هایی مفرح و بسیار مفید و مناسب برای مصون ماندن از بروز زخم بستر عنوان کرد.همچنین زهرا منجمد، عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با آموزش کمک های اولیه در زمان پریدن ناگهانی غذا در گلو و ارائه راهکارهای مناسب در این باب، توضیحات بسیار مفیدی را ارائه کرد.

در پایان ابن برنامه آموزشی نیز متخصصین به پرسش های حاضرین در کلاس، پاسخ های لازم را ارائه کردند.

 


کد خبرنگار : 23


کمک های اولیه     جانبازان نخاعی     فاش نیوز                                
Reply
no
0
yes
1
1398/10/30 - 17:29
چواب آنهایی که در غربن وانزوا یا مرده اند ویا در انزوا در حال مرگ تدریحی اند حتی مانع آنها به آسایشگاه توانبخشی میشوند حتی در را قلف می کنند از سفر اردو ختی یامک محروم کرده اند چه خواهید داد جوانی که ذر جوانی قطع نخاع شئ سی واندی سال ذز انزوا بود
دیر از خواب بیدار شدید وفردا بودچه ای هست یاحق

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.