11 فروردين 1399/ ۰۶ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 72816
1398,شنبه 10 اسفند09:08
اشتراک گذاری در:
عکس روز

این یعنی مرام شهدا!/فیلم


یاد صدها پزشک و پرستار افتادم که توی سوله ها و بیمارستان های صحرایی، مریض های جنگ زده... رزمنده های تکه و پاره شده رو وصله و پینه می کردن

این یعنی مرام شهدا!/فیلم

شهید گمنام - این روزها همه لب گشودند به سپاسگزاری از پزشکان و پرستاران برای از خودگذشتگی جهت کمک به مردم بیمار مبتلا به ویروس مهمان این روزهای دنیا و کشور ...

این سپاس ها منو برد به ۳۰ و چند سال قبل....
یاد صدها پزشک و پرستار افتادم که توی سوله ها و بیمارستان های صحرایی، مریض های جنگ زده... رزمنده های تکه و پاره شده رو وصله و پینه می کردن  ... و زیر بمبارون جراحی انجام میدادن...

یاد تمام اون دلاور مردی ها و مردانگی ها بخیر که این ازخودگذشتگی های امروز از جنس همون روزهاست.

۱۰۰ ها پرستار جوان که در پشتیبانی و بیمارستان های صحرایی و توی خط و پشت خط جبهه وقت عوض کردن یه پانسمان و بدون وسیله و امکانات و تجهیزات. شهادت چندین رزمنده رو دیدن و ... خودشون هم جونشون رو در راه کمک به اونها دادن...

و همینطور ۱۰۰ ها پزشک شهید که فقط خدا از دلشون و اضطرابشون تو اون وضعیت ها واسه زنده نگه داشتن مریض هاشون خبر داره که با دست خالی چه معجزه ها که نمی کردن و دست آخر هم خودشون از دست ما رفتن.... و نه کسی از خانواده شون الان تشکر میکنه و نه یاد خود اون شهدا را خوب زنده نگه می داریم!!!

این را میتوان معنی واقعی عشق نامید و دانست.

کارهای ایثارگرانه ای که در اشکال مختلف توسط بازماندگان جبهه و شهدا هنوز درحال انجامه.... داره به نسل های بعدی و جوون های امروز یاد میده مسیر و چگونگی عاشقی کردن و عاشق بودن رو..... ادامه دادن راه شهدا که مرامشون جان دادن به پای مردم بود.

نمونه این فعالیت ها و عاشقی ها، همین روزهای بچه های گروه جهادی حاج احمد متوسلیانه

... مثلا " جانباز قطع پایی که این روزها شب و روزشو برای کمی آسایش بخشیدن به بچه ها و مردم محروم سیستان و بلوچستان گذاشته و
...
فقط خدا خبر داره چقدر بدون اینکه چیزی بگه. برای شرایط خاصش سخته اما دم برنمیاره!

چون چنین مردانی، مرد روزهای سخت ان!...
اونها یاد گرفتن و انتخاب کردن که حواسشون از همه کمتر به خودشون باشه
قول دادن به شهدا که هنوزم مثل زمان جنگ. نذارن به مردم سخت بشه... حتی اگر به خودشون سخت شد...

مردای روزهای تیر و ترکش
روزای کمپوت و نان خشک و تشنگی
مردای روزای سیم خاردار و داوطلبانه رفتن روی مین...

هنوزم دارن به اشکالی دیگه برای مردمشون روی سیم خاردارا و مین های مشکلات میرن.

راه اونها همون راه ایثارگرانه ایه که این روزها برای جنگیدن با یک ویروس برخی دارن ادامه ش میدن.

فقط یادمون نره که ما الان با هزاران تجهیزات جلوی این بیماری ایستاده ایم
و اونها با دست
خالی جلوی ۱۰۰ ها کشور برای اینکه مویی از سر یک نفر کم نشه.

دم همه جانبازای هنوز قهرمانمون گرم!
دم همه آدم های بامعرفت هم گرم!

 


download

کد خبرنگار : 23


Reply
no
0
yes
3
دکتر مومنی
1398/12/10 - 19:02
هشدار رییس پلیس فتا کشور و خصوصا" گیلان به محتکران بسته مراقبتی کرونا (پزشکان و داروفروشان)
سودجویان با احتکار و فروش بسته‌های بهداشتی - مراقبتی از کرونا با قیمت های غیر واقعی و بالاتر از حد متعارف در فضای مجازی به دنبال سودجویی و منافع نامشروع خود هستند.
سرهنگ پورمستمند از شهروندان خواست که در صورت مواجهه با چنین موارد سودجویانه و مجرمانه حتما مراتب را از طریق شماره تلفن... به پلیس ۱۱۰ یا فتا اطلاع دهند.

آخه برادر من مگه شما میتونی با پژشکان بدون کارتخوان! و...
یا دکتران داروسازان داروخانه ها بابت گرانفروشی و فروش داروهای غیرمجاز به بندگان خدا.. برخورد کنی..
شما هم از این قهرمانان فقط تشکر کن!!!!

Reply
no
0
yes
3
جانباز۷۰%
1398/12/10 - 19:03
سلام خدا بر شهیدان
و همه رهروان راه پاک شهدا..

Reply
no
0
yes
4
1398/12/11 - 10:26
سلام ، در روزگاری که مسئولان به قول از فعل و به علم از عمل خرسند شدند بدانند که حق تعالی آنانکه بدکرداری کردند با آنانکه نیکو کاری کردند هرگز برابر نخواهد کرد. در دوره ای از زمان عده ای در کاری که میکردند ریا کار بودند اما این روزها به کاری که نکردند ریا میکنند.
مجاهدان فی سبیل الله براساس مکتب اهل بیت (ع) در دوران دفاع مقدس مشغول جهاد بودند و جهاد مشغول بودن به خداوند یا غرق شدن در شهود و سخن با حضرت حق گفتن بود در حالیکه هر شخصی مدعی شد به ادعای خودش از خداوند محجوب است زیرا اگر کسی با جان و دل در حضور خداوند است محتاج دعوی نیست و چنانچه از خداوند غایب و غافل باشد یعنی به امور دنیوی مشغول شود ، دعوی از اینجا بوجود آمده است لذا شخصی که از محضر خداوند غافل و به دنیا مشغول شد چگونه انتظار داشته باشیم به جمعی انسانهای پاک باخته و بی ادعا و ایثار گر توجه داشته باشد؟ گویند در قیامت شخصی که طاعت کرده اما دنیا دوست باشد و دنیا او را از خداوند به خود مشغول کرده باشد در انظار حاضران در قیامت می گویند آن شخص آنچه خدای تعالی حقیر داشته و بینداخته او بر گرفته و عزیز داشته زیرا اندکی دنیا مشغول دارد از بسیاری آخرت در نتیجه بدانند چنانچه شخص در مرحله ای قرار گیرد که من خواهم و خداوند نخواهد در کفر است. پیامبر اکرم (ص) فرمود : تمام بدیها را در خانه ای کردند و کلیدش را دوستی دنیا قرار دادند لذا به شرطی اندکی مال دنیا به طالب دنیا دهند که صدها ثواب از آخرت گرفتند.
علی ایحال پس از سالها تحمل جور و جفا دانستیم جنگ با خردمندان آسان تر است از حلوا خوردن با بی خردان که خودشان را به خواب زدند.
در نظر اهل الله کسب رضای خداوند و بی نیازی از خلق در تفکر مجاهدان فی سبیل الله و طالبان شهادت است زیرا در تفکر عاشقان ، بهای گور را همین قدر بس باشد. اهل الله در هر سختی و محنتی شاکر است همانگونه که در نعمت شکر میگوید و در توکل ترک تدبیر و بیرون آمدن از هر گونه قدرت و حیله هر انسان مجاهدی را بی نیاز کند. رزمندگان با حفظ حرمت به حقایق رسیدند و شفقت بر خلق الله را شعار ایثار کردند. برای مثال رودخانه در مسیرش خروشان و پر سرو صداست اما همین که به دریا رسید آرام و خاموش میشود لذا درون عاشق نیز اینچنین است.

no
0
yes
0
1398/12/14 - 11:38
زیبا بود .درود وسلام .


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.