23 آبان 1398/ ۱۷ ربيع الأول ۱۴۴۱
شناسه خبر : 70452
1398,شنبه 11 آبان15:13
اشتراک گذاری در:
عکس روز

۳۹ هزار نفر از ایثارگران معسر کمک معیشت دریافت می کنند


معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید گفت: از ابتدای سال ۹۸ به ۳۹ هزار نفر از ایثارگران معسر کمک معیشت ماهانه پرداخت شده است.

۳۹ هزار نفر از ایثارگران معسر کمک معیشت دریافت می کنند

درباره اجرای بند (ب) تبصره ۱۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۹۸، گفت: بر اساس این ماده قانونی هرساله مبلغی معادل حداقل حقوق کارکنان دولت از سوی بنیاد شهید به جانبازان و ایثارگران معسر پرداخت می شود.

۳۹ هزار نفر از ایثارگران معسر کمک معیشت دریافت می کنند

پاکدل درباره اجرای این آیین نامه در سال ۹۸ نیز توضیح داد: امسال نیز از ابتدای سال ۹۸ به ۳۹ هزار نفر از ایثارگرانی که واجد شرایط بوده اند، این مبلغ پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ایثارگران دریافت کننده کمک معیشت نسبت به سال گذشته ۳ هزار نفر افزایش یافته است، تصریح کرد: هر ساله شمار جانبازان مشمول دریافت کمک معیشت از سوی بنیاد شهید پایش و بازنگری می شود. سال گذشته ۳۶ هزار نفر از ایثارگران گرامی باتوجه به معیارهای تعریف شده مشمول این ماده قانونی و دریافت ماهانه کمک معیشت بودند اما امسال ۳ هزار نفر بر شمار دریافت کنندگان کمک معیشت اضافه شد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید درباره معیار پرداخت کمک معیشت به ایثارگران نیز عنوان کرد: بر اساس این ماده قانونی؛ جانبازان و آزادگان غیر شاغل که فاقد درآمد و شغل بوده و هیچ گونه خدمات تسهیلاتی بابت اشتغال از دستگاه ها، نهادهای دولتی و عمومی غیر دولتی دریافت نکنند و هم چنین فاقد اموال قابل بهره برداری برای اشتغال و کسب درآمد باشند، مشمول دریافت کمک معیشت می شوند.

پاکدل ادامه داد: به علاوه ایثارگرانی که از صندوق های بیمه، بازنشستگی و مستمری استفاده می کنند یا بانوان جانباز و آزاده ای که از همسر خود نفقه دریافت می کنند نیز کمک معیشت بنیاد شهید را دریافت نخواهند کرد.

وی اظهار داشت: بنیاد شهید هر شش ماه یک بار وضعیت اشتغال مشمولین این آیین نامه را از حیث داشتن شغل یا درآمد، پایش می کند. با علاوه برای بررسی وضعیت اشتغال این افراد از مراجع مربوطه ازجمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق های بیمه و بازنشستگی، صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح، سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک استعلام می شود.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید خاطرنشان کرد: در حال حاضر با همکاری بنیاد شهید و سازمان برنامه و بودجه این مبلغ به ایثارگران معسر و مشمول پرداخت می شود و نظارت بر حسن اجرای این آیین نامه نیز بر عهده بنیاد شهید است.


منبع : مهر


کمک معیشت     ایثارگران معسر     جانبازان     بنیاد شهید                            
Reply
no
0
yes
5
ج کریمی جهرمی
1398/08/12 - 12:29
جناب اقای پاکدل اقلأ بخاطر همین اسم فامیلیت هم شده دروغ نگید .اخه بی انصافها 750هزارتومان به اندازه حداقل حقوقه ؟ تازه اگر همون 400هزارتومان 10+درصدهم افزایش داده بودیدبازهم صدای کسی درنمی امد .شده مثل: ( شاه می بخشه ولی شیخ علی شاه نمی بخشه) من متولد45 هستم ازسال 62 که17سالم بوده تاسال 67دقیقأ عملیات مرصاد 36ماه درجبهه های جنوب وغرب بودم که در کربلای 5ازناحیه هردوپایم و بازوی چپ ساعددست راستم وپهلوی چپ ترکش خوردم .شغلم کارسنگین چوب بری بوده حالا در54سالگی درد سیاتیک ودیسک کمر امانم رابریده خانه نشین شدم اقایان مسئول باشما هستم امثال ما دراین کشور باصطلاح اسلامی کشوری که مسئولینش ادعا دارند که خادم ایثارگران هستیم واین دولت دولت علی(ع)است دولت امام زمان(عج) است .رزمندگانش باید اینطور زندگی کنند گرسنگی . فقر درد بیماری اوارگی بیچارگی و ... مسئولین عزیز حرف وعملتان یکی باشد وقتی تخصص ندارید مسئولیتی رابعهده می گیرید بی تقوائید بی دین هستید خیانتکارید شما دارید به نظام اسیب می زنید به خون شهیدانمان بی حرمتی میکنید به خودتان بیائید

no
0
yes
1
نوری
1398/08/14 - 15:48
سلام این عزیز درست فرموده من هم یکی از همان زخم خوردهای آنروز ها هستم امروزه شعار های خیلی قشنگ میدهند ولی......


Reply
no
0
yes
5
جانبازوبرادرشهید
1398/08/14 - 13:44
امارراطوری میدهند که گوش فلک راکرمیکند!شمادرموردماده 38 حق ناحق کردیدوخیلی وخیلی هارامحروم.حال جانبازان معسر..دروغ وگفتاردرمانی وفریب تاکی؟!

Reply
no
0
yes
2
جانبازوبرادرشهید
1398/08/14 - 21:05
فاش نیوزگرانقدرحقایق راانتشاربده کامنت هارابگذارتاشاهدبفهمندوراه درست را انتخاب کنند این مسئولین. تشکر.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.